Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 18.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: Mopфиyc]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 21:03



Добре а как се влиза в тая лента - след като не можеш да пресичаш 2 на линия на ляво

Възможно ли е да е преходен участък от път с три ленти (две в нашата и едно насрещно), стесняващ с в нормален с по една лента за всяка посока?! Въпреки, че в този случай би трябвало да е съвсем друга маркировката.
А и защо са сложили светлинните стрелки?





Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.08 21:43



Ляво стоящата двойнопресечена линия не може да се пресича. Може ама е нарушение на закона. Кой какво мисли по този въпрос, няма значение.
Като те чета теб, и започвам да разбирам по добре хора като Zeljko Raznatovic.
Така де - за теб закона има препоръчителен характер, за него също. Ти тълкуваш конкретна разпоредба (на изпита взимат точка ако отговориш според теб), той също.
Един депутат обясняваше че бил спрял на знак спирането забранено само за да слезне негов познат, а това не било нарушение. Друг обяснява че .....

Не го прави навън, ако не искаш да плащаш глоби.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: .]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.08 21:52



По скоро имаш широк път, който се стеснява до 3 ленти. А стрелките са ясни - за да имаш различна посока на движение през различните часове.
Поне такова беше обяснението на инструктора ми на времето - преди около 2 години.
По закон е забранено преминаването на лявостоящата двойно прекъсната лента независимо от причините. И взимат точки на теста.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.04.08 22:42



"Като те чета теб, и започвам да разбирам по добре хора като Zeljko Raznatovic. "
---------------------------------------------------------
Аз пък, като те чета теб, си мисля, че ако всички бяха като теб и приемаха 100% от законите, дори написаните от глупаци, като свещени крави- никога нямаше да има прогрес.
Сталинизъм си е това твойто.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.08 23:03



Двойната прекъсната линия е измислена от европейски глупаци.
Сигурно са много глупави в западна европа щом налагат и санкции на нарушителите. Направо истински сталинисти.
Сталинизма закон непризнава. Закона е това което реши партайгеносето.
Или има закони и има държава, или закона е врата у поле, и имаме нещо ала България,
Закона не спира прогреса. Ако един закон остарее, може да бъде променен. Но ако всеки тълкува закона както му е кеф - имаме ситуацията по нашите пътища.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.04.08 23:07



ВСЕ ОЩЕ не съм сигурна, че това което твърдиш, е вярно. Ще се постарая да се убедя, тогава ще говорим.


На първо четене ето:

Чл. 7.(1) .....................
(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
(3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя,
участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци.

От тук правя извод, че светлинните сигнали са С ДВЕ СТЕПЕНИ по-висши от пътната маркировка. Платно, обозначено със зелено, е разрешено за движение. Това, че ти си го тълкуваш ОСОБЕНО, когато се отнася за изпреварване, си е твоя работа. А това, че създаващият тези листовки е нула логик, си е пък негов проблем. И като се има предвид, че тези листовки ги пишат предимно полицаи...

Продължавам проучванията...

А, ето и още:
(2) За регулиране движението на пътните превозни средства по отделна пътна лента се използват поставени над лентата пътни светофари, които подават сигнали с немигащи светлини с червен и зелен цвят.

и още:

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно
средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и
повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 км/ч;.
3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал





Утре продължавам проучванията



И последно - цитатът, че двойно прекъсната линия се пресича само ако ти е отдясно, според мен важи САМО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО В СЛУЧАИТЕ, КОГАТО НЯМА ПО-"ВИСШЕСТОЯЩА" МАРКИРОВКА, каквато в този случай е светофарът. Както, между другото, е и с всички други знаци и маркировки. Като се появи светофар - всичките отиват на кино.

Какво искаш да кажеш, ако имаш двойно прекъсната линия, и има регулировчик, който ти посочи да изпревариш в лявата лента, ти ще биеш с крак в пода и ще слезеш да му обясниш, че е извън закона ли?

Имай малко логика, не бъди кон с капаци.



Този, последният болд, ми се появи сам и не мога да го премахна. Сори!

Редактирано от yниKaлнa на 07.04.08 23:42.



Тема Re: Въпрос по Правилниканови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.08 23:54



Тази линия винаги върви със светофари. Няма начин да има такава маркировка и да няма светофари.
Светофара в случая само ти позволява или не да караш по лентата.
Както и да е. Видяла си мнението и в клуб Право.
А аз знам какво е мнението на моя инструктор, и какво е мнението на листовките.
>Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството
Има разлика между предимство и изпреварване.

Катаджията (регулировчика) може да дава всякакви указания.
Със сигурност, ако най-дясната лента е блокирана - катастрофа/ремонт, ще има и законен начин да се мине в средната.

Bеer? Mоre?




Тема ПП [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.04.08 00:14



И мен ме тормозеше този въпрос - и аз се заяждах с инструктора.
А - полицай, няма начин да ти укаже да изпреварваш - може да те накара да преминеш, заобиколиш но не и да изпреварваш. Поне аз не знам как полицай указва да изпревариш - ама аз съм "новобранец", та ти може да ме осветлиш



Bеer? Mоre?



Тема Re: ПП [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.08 07:59



"Тази линия винаги върви със светофари. Няма начин да има такава маркировка и да няма светофари. "

Ами да де!! И тези светофари са точно с тази цел - когато е зелено над средната лента - КАРАШ в нея (по всякакъв начин караш, вкл. изпреварване), когато е червено - НЕ караш.
----------------------------------------------
---------------------------------------------------------
" А аз знам какво е мнението на моя инструктор, и какво е мнението на листовките. "

Точно това имах предвид, когато споменах за сталинизма. Щом е казал ДРУГАРЯТ СТАЛИН, пардон - ДРУГАРЯТ ИНСТРУКТОР - значи е вярно...И мисленето е забранено!
-------------------------------------------------------------
" Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните
знаци относно предимството
Има разлика между предимство и изпреварване."

Как според теб в обикновено кръстовище светофарът индикира "предимство"? Пак се хващаш за някаква дума. Светофарът по принцип не е сигнал за предимство, а за движение и щом го има над някаква лента, той позволява всякакво движение в нея - копнах ти правилника в този смисъл! Пък и, от друга страна - светофарът дава предимство за движение в посоката, в която свети зелено, за лентата, за която свети зелено, ПРЕД тези, които са в посока и лента, над която свети червено. Това не е ли ПРЕДИМСТВО?
-------------------------------------------------------------
" Катаджията (регулировчика) може да дава всякакви указания.
"

Така е, но когато го няма регулировчика - сигналите си имат последващата "йерархия" и тя трябва да се спазва.
---------------------------------------------------------------
" А - полицай, няма начин да ти укаже да изпреварваш - може да те накара да преминеш, заобиколиш но не и да изпреварваш"

Е това е вече заиграване с думите, което не ти прави чест. Ако ти посочи да преминеш в обичайно забранена за теб лента, за да освободи задръстването, това според теб не значи ли, че ти разрешава да ИЗПРЕВАРИШ останалите автомобили в задръстената лента?

Редактирано от yниKaлнa на 08.04.08 08:13.



Тема Re: ПП [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.04.08 09:17



Пропускаш нещо, в закона изрично е казано, че тази линия НЕ може да се пресича наляво.
Такъв участък може да се ползва за намаляване на задръстванията, ако бавните превозни средства още в началото му се изтеглят в дясно, а останалите останат в ляво до края на позволената за движение лента.
В началото и в края си може дори да е с друга маркировка, на теория всичко може, на практика не съм виждал такъв у нас.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.