Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 27.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Питам вас всички, и кмета Борисов:нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.03.08 23:11



КАТО ПРЕМАХНЕТЕ НЯКОЛКОТО ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ КОЛИ ОТ ТРОТОАРИТЕ НА СОФИЯ, КЪДЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ, ЩЕ ГИ СЛОЖИТЕ?


И ако някой тук си мисли, че това се прави от грижа за софиянци - жестоко се лъже. Ако я имаше тази грижа - отдавна щяха да се ЗАПОЧНАТ поне строежите на паркинги. Всичко, драги ми Смехурко, е за да се напълнят още джобчетата на някои хора.

Както всички друго, което се прави в държавата ни, впрочем.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.03.08 23:27



Точно срещу стадион Васил Левски има един платен паркинг. И обикновено стои полупразен. И точно до него, на тротуара винаги има поне 5 - 6 коли. Има на близо и синя зона. Но тротуара си е тротуар. Там е по лесно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 06:56



Пише се "тротОар"



Благодаря ти, че намери място на няколкото десетки хиляди коли. Ще ги сложим на паркинга пред стадиона.

А както писах и в друга тема, въпросът с ЦЕНАТА на платените паркинги също е ПРЕЛЮБОПИТЕН. Защо в Европа цената на час паркиране е около една стотна от минималната надница, а тук е една десета? М?

Може би това ще те накара да се си отговориш защо "Но тротуара си е тротуар. Там е по лесно". Макар, че и това не е причината за паркирането по тротоарите. Най-често синята зона и платените паркинги по мръсните дворове са пълни, и пак няма места.

А може би намираш за оправдано тези, които работят в центъра, да плащат по 8 лв на ден за паркиране на синя зона? Или по 16 лв на ден за паркиране в дворчето наблизо, където вратлетата дремят в една лавка и ти прибират паричките?

Редактирано от yниKaлнa на 18.03.08 07:03.



Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано18.03.08 11:27



Такова животно като частен паркинг на Запад май няма.
Или поне аз не съм чувала.
Общинска фирма събира таксите.
Дефницията на проблема е погрешна.
Не че няма място за паркинги, а че в София има прекалено много автомобили.
Тук постоянно текат разни програми и раздават брошурки на хората, в които се говори за вредните емисии от ауспусите на автомобилите, постоянно приканват хората да ползват градски транспорт вместо да карат автомобили ...
Не съм чула в България да има такава кампания.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано18.03.08 12:17



Moже би е малко в страни от темата ти, но е асоциация и за това ще я напиша.
Правило ли ти е впечатление, че в много от случаите сутрин за работа в една кола се вози един човек?
Ако работата ти не е свързана с движение в работно време-примерно моята не е, какво пречи хората да се групират, за колеги става въпрос.
Аз работех в една фирма, в която това беше фирмена политика-нямаше места за паркиране и се правеше график-тази седмица еди кой си минава и прибира тези трима колеги, които реално са му на пътя.
Другата-друг.
Разбира се, ако някой иска да си ползва колата да ходи някъде-това си е негова работа, но се оказа, че след първата вълна нанедоволство-"как така без МОЯТА кола" на колегите има хареса, нямаше борба за паркиране.
Мисълта ми е-да, сигурно не е дообмислено това с колите, но в крайна сметка, когато човек си купува кола обмисля и много други неща-с какво пари ще я поддържа (примерно), къде ще я паркира, ще се намери ли гараж за нея и т.н.
Решение на проблема не давам, само споделям мои наблюдения и впечатления.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 14:29



Мерси за корекцията.
Има едно нещо - Бизнес Парк. В него паркинга е платен.
И хората, които би трябвало да получават дота добри заплати - паркират из околните улици - защото е безплатно.
Има проблем - паркоместата са малко (в центъра), но има и втори проблем - дългогодишните шофьори са със закърнели крака, и държат да спрат на 3 метра от крайната цел.

Bеer? Mоre?




Тема айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.03.08 17:20



Това къде ще се слагат колите от тротоарите изобщо не ме интересува. Тротоарите не са паркинг! Тротоарите са място за пешеходци, а не за автомобили и това трябва да бъде така, ако искаме градът ни да стане по приятен за живеене и разходки.

Да оправдаваш качването по тротоарите понеже другаде няма място е все едно да оправдаваш кражбата и обирите на магазини, понеже е много скъпо и хората не могат да купуват. Ами това е пазарното положение на нещата. Няма безплатен обяд. Като си си купила кола ще мислиш къде да я паркираш, общината не е длъжна да намира безплатно място за всеки.

Купи си мотопед! Защо държиш да се придвижваш с кола? Ето, забранява се паркирането - това е чудесно, защото ефектът ще бъде, че ще се увеличат мотопедите и велосипедите. И ходенето ще става по-лесно и по-приятно, въздухът по-чист. Не виждам защо недоволстваш?

Аз напълно подкрепям такива мерки - които намаляват броя на автомобилите. Ето защо улиците в центъра трябва не да се разширяват, а да се стесняват! И да се правят вело-алеи. От Младост до Орлов Мост с колелото стигам точно за 15 минути, и то по малките улички и през парка. А ако вместо Цариградското имаше вело-алея?... Мен лично ме е страх да карам по самото Цариградско, но онзи ден гледах един пич - на Окръжна болница го задминах с колата и той ме настигна пред Народното събрание - прави сметката!

Ще ти покажа и две снимки, които направих миналата година. Едната е от централната гара в Хага, а другата - на улица в Амстердам. Струва ми се, че коментарът е излишен, а изводите можеш да ги направиш и сама.




Нали се сещаш какво би означавало всички тези хора да бяха отишли не с колело, а с личен автомобил до гарата!


Това пък е обичайния начин, по който хората карат дечицата си на училище.

За да стане това и тук обаче, трябва въздухът да стане по-чист и карането на колело да е по-безопасно, т.е. да се намали драстично броя на автомобилите!

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 18.03.08 17:24.



Тема А стига бенови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 17:25



Аз от Младост 4 до Орлов мост не мога да стигна за по малко от 23 мин и то по Цариградско, в празничен ден, хубаво време.
Иначе в делничен ден има задръствания които и на мен ми пречат.

Bеer? Mоre?




Тема I'm the championнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.03.08 17:28



Е, аз съм в Младост 1А, все пак - по-близо е. Но добре, леко се изсилих, 17 минути с бързане. 20 да го кажем... пак, ще успееш ли за толкова време да стигнеш до центъра и да паркираш?



Everything louder than everything else...

Тема Re: I'm the championнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 17:36



До Орлов мост - може да стигна за под 15 мин, ако паркирам на някой от паркинзите наоколо - около 20.
Но моята работа не е на Орлов Мост.
А с велосипед ще стигна до която и да е точка в центъра по бързо от колкото с кола. Дори без да броим паркирането.
Въобще няма да обсъждаме че ми е много по кеф да се шматкам с колело от колкото да бръмча с кола.
И гаджетата и оглеждаш на спокойствие, и спираш където ти е кеф, и на теглото се отразява добре.
Е ако си като уникална - да спреш на тротуара, пред входа където си тръгнал - може и да е по бързо, но не с много.

Един ден трябваше да отида до Руски паметник. И вместо да взема такси - с мойта кола. Е въртях се 30 мин - 40 мин да намеря паркинг.
Ми аз за 40 мин - ще стигна спокойно с велосипеда. Дип че времето беше лошо а и ме мързеше.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.