Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: Dakota]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 13:05



Повтарям какво съм казал по горния диагонал :)
Не се правя на принципен и не кисна в най-лява лента с 50, тук говоря за крайни и нагли случаи... бях провокиран снощи от такъв в Пловдив - 50 метрова отсечка между два светофара, отдясно мантинела, отляво автобус с 40, аз карам с 60 , зад мен боклук ми святка и се напъва, дъжда е ИЗВЕДРО.... това е...
И понеже не ми се случва за първи път да изапдам в ситуация в която правилника и боклука се срещат поради специфични условия като гореописаното реших да пусан темичка ....

Повтарям и за теб , по Цариградскио верно си еедин хаос но не знам как съм нямал порбелми с това да сикарам по правилник и да си спзвам ограничението, айде до +10 отгоре понякога.. в средната лента това си е скоростта на трафика, така или иначе...

И пак ще повторя това отгоре , естествено и в Пловдив и в София има места където ограничението трябва дасе преразгледа и дори съвестен шофьор като мен се движи с трафика, макар ПРИНЦИПНО да съм си в правото и там да си карам с 50, не го рпавя защото е опасно и за мен и за другите уастници ....



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано25.03.08 14:16



Да... наскоро имах един наистина фрапантен случай в моя квартал пак така между два светофара, които са свързани в режим. Правя ляв завой, при което светофарът пред мен е червен и много добре зная, че за да не се налага да спирам трябва да се движа с около 20 км/ч, съвсем бавно, а на светофарът има и брояч на секундите, които го показват. Това обаче не попречи на някакъв да се лепне зад мен, да ми светка, да ме изпревари от дясно и... да спре на светофара и на всичкото отгоре да ме накара и мен да спра, вместо и двамата да минем без да спираме.



Та, общо взето на такива не трябва да им обръщаш внимание.

Everything louder than everything else...

Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.03.08 18:25



Аз обикновено карам достатъчно бързо за да няма някой който да натиска зад мен, но светофарите с брояч обичам да ги целя и понякога карам бавно за да светне. В подобен случай най-обичам да има и още един такъв от страни за да няма от къде да ме изпреварят, щото реално ще идат до светофара, ще спрат и след това ще трябва и аз и цялата колона да спрем.

Иначе мигането си е важно, но е въпрос на етика да мигаш само когато виждаш, че оня пред теб спи.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:15



За клаксоните (и псувните).
На един светофар - колата ми угасна - аз си пуснах аварийки - като прилежен новобранец.
Светва зелено - паля я аз, ама някакъв от зад ми се нерви - и тя пак угасна. И светна червено.
На следващото зелено - тръгвам аз с около 4 000 оборота (жална им майка и на съединител и на мотор) - бавно.
Нервака зад мен - заобиколи ме от дясно, с мръсна газ, и клаксон до дупка.
А аз си се хиля с леко олигофренски вид.
Е бас държа - цялата контра си остана в него. Ако не ме беше припирал - щяхме да минем един светофар по рано.
А аз определено - не бързах, но карах в ляво, щото ми предстоеше ляв завой.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.03.08 21:58



>>>> реално по закон ИМАШ ПРАВО да си караш с 50 в най лява лента

Реално по закон при платно за движение с повече от една лента, нямаш право да караш продължително в най-лявата лента. Тя е самоза изпреварване. Прочети си отново закона.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: walkman™]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 10:37



За съжаление не редактирах най-горното мнение - аз изпреварвах автобус, това имах и предвид да си карам в най-лява лента...



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: bira_more]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 10:39



Псувам с клаксон само в краен случай при ектремна селяния като горната, слизал съм да помагам дори в София на човек, който има такъв порблем...
Случвало ми се е да се влача до порблемния човек 5 минути и никой не слиза да му помогне да си избута колата на тротоара при положение че е ОЧЕВАДНО че той се мъчи да го направи...



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 10:44



Тъй акот не построих добре темата в началото, ще кажа и на теб лично :)
Изпреварх с 60 автобус, аз идвам от ляв завой ис е включвам в лява лента на въпросанат 50 метров остечка преди светофара..
Зад мен ония святка при положение че карам с 60, а отдясно има автобус с 40 км в час...
Както казах и по нагоре говоря за таквиа ситуации, не кисна с 50 да се шматкам в леви ленти :)
Но съм напълно в правото си да изпреваря точно с 50 в града в най-лява лената, когато не говорим за изключения като Цариградско....



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.03.08 12:11



Не допускаш ли, че влизайки от ляв завой и включвайки се в лява лента, си влязъл с малко по-ниска скорост и така си попречил на задния да си кара с неговата си скорост, т.е. - принудил си го да намалява? При такова положение и аз присвяткам.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 14:21



Чисот теоритично няма как да додйе някой с по -голяма скорост от 50 :) нали такъв е правилника



А сега сериозно този е дошъл отдясно , кръстовището е специфично, когато аз влзиам с ляв завой всиски други чакат освен едно включване отдясно, което е затапено със знак за пропусни с предимство, този за да додйе с такав скорост явно не намалил дори там , все пак спирачката на автомобили с 4 еднакви цифри закърнява сериознор ако е карал по правилник е трябвало да намали, да се включи зад автобуса и да се престрои зад мен , амен вече нямало да ме има най вероятно... но това ковеот станало той с мръсн газ се включил директно в лявата ленат където съм аз и опа изненада - святка с фаровете и кара до броня в най големия дъжд, и това май не го казах като сепремсвтах пред автобуса буквално ме облиза с мръсна газ на не повечеот 10 см от колата ми, когато набих всъщност и клаксона ....
Другия вариант е да минал някъде на чеврено, но се съмнявам в такъв дъжд брутален да е чак толкова тъп....

Редактирано от portal на 26.03.08 14:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.