Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 30.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Влаковете?  
Автор Ripple (effect)
Публикувано24.03.08 20:30



Влаковете, такива, каквито са в България, отживелица ли са?

Ползвате ли влак, кога бихте ползвали и притеснява ли ви да пътувате с влак, това което се случи.

Ако трябва да избирам между автобус и влак, и не бързам, аз лично бих избрала влак. Обичам да чета във влака, което не мога да правя в автобуса, не се чуствам толкова притисната от някой седящ до мен, по-любопитно е-влизат/излизат разни хора, по-живописно е през прозореца, не е магистралата само..Това за плюсовете.
Иначе ми се струва старо, мръсно, овехтяло, бавно, почвам да мисля, може би опасно.
В кой случай бихте избрали влака.
Кой пътува с влак все още?



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: Влаковете?нови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 20:47



Освен това във влака, може да пушиш и да пиеш - третото най-интересно, ама във влак не съм го правил. В рейса - не става. Ако пиеш - ще трябва да има и тоалетна, а рейсове с тоалетни, поне аз не съм срещал.
С рейс е по бързо.
А бе от как си взех кола - ни на влак съм се качвал ни на рейс



Bеer? Mоre?



Тема Re: Влаковете?нови [re: Ripple]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано24.03.08 21:09



Има нещо старомодно и красиво във влаковете.
За жалост, след последните събития, бих си помислила дали да взема влак в България. Пътувала съм с влак из Швейцаря и Франция, няма такава красота

Времето тече бавно, за никъде не бързаш, чиста наслада
Иначе,ако не съм във ваканция, влакът би бил последия избор, бавен е за претовареното ни ежедневие



Тема Re: Влаковете?нови [re: DaCat]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 21:15



Че то след (например) трагедията в река Лим не трябва да пътуваш с автобус. А като прочетеш за която и да е катастрофа на пътя, и си дадеш сметка колко са всеки ден - и на колата не трябва да се качваш...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Влаковете?нови [re: walkman™]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано24.03.08 21:21



Така си е


Страх лозе пази...ама, който го е страх от мечки, да не ходи в гората
Изживяването в Швейцария беше страхотно!



Тема Re: Влаковете?нови [re: DaCat]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 21:51





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Влаковете?нови [re: Ripple]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.03.08 22:06



Влаковете Бургас - София изобщо не са стари и мръсни - дори са много удобни. Отскоро и тези през Пловдив са доста добри. За Варна също не са лоши.
Всъщност и аз много обичам да пътувам с влак. А подбалканската линия наистина си минава през много красиви места. Но за информация на тези, които не са се качвали последните седмици - вече във влака не се пуши!

Признавам, че мен това много ме устройва. Да яде и пие човек и да се разхожда може. А според средата и пътниците се държат различно. Въпреки, че вчера все пак имаше двама, които се качиха с 4 огромни чувала и заеха цялото отделение за багажа. Добре, че вагона по принцип си е доста широк и има доста места, където да си сложи човек чантата.



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 00:09



Изобщо не прочетох какво си написала, защото очите ми останаха в снимката от подписа ти



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Ripple]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 00:11



Хммм ...
В България предпочитам автобусите.
В Норвегия - влаковете


Не че автобусите са им лоши, но влаковете ми харесват повече



Във втория съм се возила няколко пъти :Р

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Редактирано от Bиливap на 25.03.08 00:16.



Тема Re: Влаковете?нови [re: Ripple]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.03.08 08:58



Има и още един плюс - сигурност. Влакове катастровират рядко и обикновено става дума за размазване на автомобил, който им е застанал на пътя.

Проблема не е във влаковете, а в нашето БДЖ - влаковете ни са по-стари от библията, мизрни са, евтини са, по някои линии основно се возят цигани и то без билети. Не се инвестира в инфраструктура, в резултат вместо със 150 те се движат с 50. Вместо бързината на предвижване да се конкурира със самолета, тя се конкурира с каруцата. Да не говорим за безумието пътнически влакове да се замерят с камъни от циганските махали.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.