Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 29.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Питам вас всички, и кмета Борисов:  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.03.08 23:11



КАТО ПРЕМАХНЕТЕ НЯКОЛКОТО ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ КОЛИ ОТ ТРОТОАРИТЕ НА СОФИЯ, КЪДЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ, ЩЕ ГИ СЛОЖИТЕ?


И ако някой тук си мисли, че това се прави от грижа за софиянци - жестоко се лъже. Ако я имаше тази грижа - отдавна щяха да се ЗАПОЧНАТ поне строежите на паркинги. Всичко, драги ми Смехурко, е за да се напълнят още джобчетата на някои хора.

Както всички друго, което се прави в държавата ни, впрочем.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.03.08 23:27



Точно срещу стадион Васил Левски има един платен паркинг. И обикновено стои полупразен. И точно до него, на тротуара винаги има поне 5 - 6 коли. Има на близо и синя зона. Но тротуара си е тротуар. Там е по лесно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 06:56



Пише се "тротОар"



Благодаря ти, че намери място на няколкото десетки хиляди коли. Ще ги сложим на паркинга пред стадиона.

А както писах и в друга тема, въпросът с ЦЕНАТА на платените паркинги също е ПРЕЛЮБОПИТЕН. Защо в Европа цената на час паркиране е около една стотна от минималната надница, а тук е една десета? М?

Може би това ще те накара да се си отговориш защо "Но тротуара си е тротуар. Там е по лесно". Макар, че и това не е причината за паркирането по тротоарите. Най-често синята зона и платените паркинги по мръсните дворове са пълни, и пак няма места.

А може би намираш за оправдано тези, които работят в центъра, да плащат по 8 лв на ден за паркиране на синя зона? Или по 16 лв на ден за паркиране в дворчето наблизо, където вратлетата дремят в една лавка и ти прибират паричките?

Редактирано от yниKaлнa на 18.03.08 07:03.



Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано18.03.08 11:27



Такова животно като частен паркинг на Запад май няма.
Или поне аз не съм чувала.
Общинска фирма събира таксите.
Дефницията на проблема е погрешна.
Не че няма място за паркинги, а че в София има прекалено много автомобили.
Тук постоянно текат разни програми и раздават брошурки на хората, в които се говори за вредните емисии от ауспусите на автомобилите, постоянно приканват хората да ползват градски транспорт вместо да карат автомобили ...
Не съм чула в България да има такава кампания.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано18.03.08 12:17



Moже би е малко в страни от темата ти, но е асоциация и за това ще я напиша.
Правило ли ти е впечатление, че в много от случаите сутрин за работа в една кола се вози един човек?
Ако работата ти не е свързана с движение в работно време-примерно моята не е, какво пречи хората да се групират, за колеги става въпрос.
Аз работех в една фирма, в която това беше фирмена политика-нямаше места за паркиране и се правеше график-тази седмица еди кой си минава и прибира тези трима колеги, които реално са му на пътя.
Другата-друг.
Разбира се, ако някой иска да си ползва колата да ходи някъде-това си е негова работа, но се оказа, че след първата вълна нанедоволство-"как така без МОЯТА кола" на колегите има хареса, нямаше борба за паркиране.
Мисълта ми е-да, сигурно не е дообмислено това с колите, но в крайна сметка, когато човек си купува кола обмисля и много други неща-с какво пари ще я поддържа (примерно), къде ще я паркира, ще се намери ли гараж за нея и т.н.
Решение на проблема не давам, само споделям мои наблюдения и впечатления.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 14:29



Мерси за корекцията.
Има едно нещо - Бизнес Парк. В него паркинга е платен.
И хората, които би трябвало да получават дота добри заплати - паркират из околните улици - защото е безплатно.
Има проблем - паркоместата са малко (в центъра), но има и втори проблем - дългогодишните шофьори са със закърнели крака, и държат да спрат на 3 метра от крайната цел.

Bеer? Mоre?




Тема айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.03.08 17:20



Това къде ще се слагат колите от тротоарите изобщо не ме интересува. Тротоарите не са паркинг! Тротоарите са място за пешеходци, а не за автомобили и това трябва да бъде така, ако искаме градът ни да стане по приятен за живеене и разходки.

Да оправдаваш качването по тротоарите понеже другаде няма място е все едно да оправдаваш кражбата и обирите на магазини, понеже е много скъпо и хората не могат да купуват. Ами това е пазарното положение на нещата. Няма безплатен обяд. Като си си купила кола ще мислиш къде да я паркираш, общината не е длъжна да намира безплатно място за всеки.

Купи си мотопед! Защо държиш да се придвижваш с кола? Ето, забранява се паркирането - това е чудесно, защото ефектът ще бъде, че ще се увеличат мотопедите и велосипедите. И ходенето ще става по-лесно и по-приятно, въздухът по-чист. Не виждам защо недоволстваш?

Аз напълно подкрепям такива мерки - които намаляват броя на автомобилите. Ето защо улиците в центъра трябва не да се разширяват, а да се стесняват! И да се правят вело-алеи. От Младост до Орлов Мост с колелото стигам точно за 15 минути, и то по малките улички и през парка. А ако вместо Цариградското имаше вело-алея?... Мен лично ме е страх да карам по самото Цариградско, но онзи ден гледах един пич - на Окръжна болница го задминах с колата и той ме настигна пред Народното събрание - прави сметката!

Ще ти покажа и две снимки, които направих миналата година. Едната е от централната гара в Хага, а другата - на улица в Амстердам. Струва ми се, че коментарът е излишен, а изводите можеш да ги направиш и сама.




Нали се сещаш какво би означавало всички тези хора да бяха отишли не с колело, а с личен автомобил до гарата!


Това пък е обичайния начин, по който хората карат дечицата си на училище.

За да стане това и тук обаче, трябва въздухът да стане по-чист и карането на колело да е по-безопасно, т.е. да се намали драстично броя на автомобилите!

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 18.03.08 17:24.



Тема А стига бенови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 17:25



Аз от Младост 4 до Орлов мост не мога да стигна за по малко от 23 мин и то по Цариградско, в празничен ден, хубаво време.
Иначе в делничен ден има задръствания които и на мен ми пречат.

Bеer? Mоre?




Тема I'm the championнови [re: bira_more]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.03.08 17:28



Е, аз съм в Младост 1А, все пак - по-близо е. Но добре, леко се изсилих, 17 минути с бързане. 20 да го кажем... пак, ще успееш ли за толкова време да стигнеш до центъра и да паркираш?



Everything louder than everything else...

Тема Re: I'm the championнови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 17:36



До Орлов мост - може да стигна за под 15 мин, ако паркирам на някой от паркинзите наоколо - около 20.
Но моята работа не е на Орлов Мост.
А с велосипед ще стигна до която и да е точка в центъра по бързо от колкото с кола. Дори без да броим паркирането.
Въобще няма да обсъждаме че ми е много по кеф да се шматкам с колело от колкото да бръмча с кола.
И гаджетата и оглеждаш на спокойствие, и спираш където ти е кеф, и на теглото се отразява добре.
Е ако си като уникална - да спреш на тротуара, пред входа където си тръгнал - може и да е по бързо, но не с много.

Един ден трябваше да отида до Руски паметник. И вместо да взема такси - с мойта кола. Е въртях се 30 мин - 40 мин да намеря паркинг.
Ми аз за 40 мин - ще стигна спокойно с велосипеда. Дип че времето беше лошо а и ме мързеше.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 19:12



Нямаш представа колко НЯМАШ ПРАВО да кажеш : "Това къде ще се слагат колите от тротоарите изобщо не ме интересува." !!! Всички сме членове на това общество, и ако НАШЕТО, българското общество, не е ГРАЖДАНСКО, причината е точно че има индивиди, които НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ какво се случва с ОСТАНАЛИТЕ членове на обществото.

Това е същият гаден, унищожаващ начин на мислене, който владее политиците ни и който е първопричината на всичката гнойна ситуация, в която се намира държавата ни!!

Всички плюем злостно по форуми, кафета и седянки по потъналата в корупция и милиони власт, а никой от нас не разбира, че философията "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ ДРУГИТЕ" е в основата на всичко!

Начинът не е да тропаме с крака и тези с колите да викат: "Не ме интересува къде ще ходят пешеходците", а пешеходците да викат :"Не ме интересува къде ще си сложат колите".!! (което правим сега) Начинът е ВСИЧКИ ЗАЕДНО да потърсим сметка на ОТГОВОРНИТЕ служби, които ни пият кръвта отвсякъде, и да ги ПРИНУДИМ да организират нещата така, че и пешеходците, и водачите да са доволни, поне донякъде. ЕТО ТОВА е гражданското общество.

Даваш ли си сметка, КОЛКО ПАРИ е нагушила фирмата "Паркинги и гаражи" от синята зона, паяците и платените паркинги? МИЛИОНИ!!! КЪДЕ СА ТЕЗИ ПАРИ? Даваш ли си сметка КОЛКО ПОДЗЕМНИ И НАДЗЕМНИ паркинги можеха да бъдат построени с тези пари, и то на терените, които се "подаряват" на мастити бизнесмени, за да строят молове?

Но не. НИКОЙ не мисли за това. Всеки се интересува от СОБСТВЕНОТО си добруване. НИКОЙ не ходи по митинги. НИКОЙ не гласува.

И символ-веруюто на българина е "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА НИЩО, КОЕТО Е ИЗВЪН МЕН И НИКОЙ КОЙТО НЕ Е "АЗ" И МОЙ ЧОВЕК".

Затова сме на тоя хал.

И ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 19:19



>НИКОЙ не ходи по митинги. НИКОЙ не гласува.
За кого да гласувам? Има ли някаква - поне минимална разлика между кандидатите? Аз не виждам никаква. Който дойде на власт - крадне. Вальо Топлото е крал при поне 3 различни правителства.
Във всеки парламент - независимо от състава, депутатите са отговорни само и единствено пред лидера на партийната група. И се фукат с това кой с колко карти може да гласува.
Моето негласуване е моята неподкрепа на текущата избирателна система.
Когато се появи поне една партия която постави като основна и най-важна задача промяната на избирателния закон - тогава и ще отида отново на митинг.

Абсолютно убеден съм че ако всеки поне се опитва да спази закона, ще има по малко проблеми. Може тротуарите да не се разчистят напълно - но ще станат поне възможни за преминаване.
Но докато паркираш така че пешеходец да не може да премине, защото общината не ти е направила паркинг, при условие че можеш да паркираш така че пешеходец да може да мине - няма да има управия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 19:36



"За кого да гласувам? Има ли някаква - поне минимална разлика между кандидатите?"

ТОВА не е начинът на разсъждение на член на ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО. На ЧОВЕК С ДОСТОЙНСТВО.

Човекът с достойнство НЕ ТЪРПИ ДА БЪДЕ ЛЪГАН, КРАДЕН И МАЧКАН. Човекът с достойнство СВАЛЯ С КАМЪНИ всеки, който го лъже, краде и мами, ПРЕДИ ВСИЧКО го сваля, а не си прави тънки сметчици кой щял да дойде след него и за кого щял да гласува. Това е ПОСЛЕШНА грижа. ПЪРВАТА задача е ДА НЕ ОСТАВИШ НИКОЯ СВИНЯ да те мачка и краде.

Сваляш единия. Идва друг, и той те лъже - СВАЛЯШ И НЕГО. И третия, и четвъртия, и петия. Ако трябва - спиш на площада, не ядеш не спиш, не правиш секс, защото за теб НАЙ-ВАЖНОТО Е ДОСТОЙНСТВОТО ТИ. Докато най-накрая се намери някой, който лъже по-малко. Или поне - лъжейки - прави нещо и за народа. Както е по целия свят.

ТОВА е гражданско общество. Ако го имаше - отдавна щяхме да сме помели крадливите мошеници от общината, които карат най-скъпите коли на света с НАШИТЕ пари, а нас оставят да си дърпаме косите взаимно заради 50 сантиметра върху тротоара...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 20:10



Е да - права си.
Само че ако един излезне - ще го приберат на топло - може и на 4ти км.
Може просто вече от нас нищо да не става. Може просто да сме се изродили като нация.
Ходих по митинги, и видях как едни говеда сменят други говеда.
И се уморих. Сега опитвам ако мога до колкото мога да създам минимален ред край себе си.
Просто апологетите на прехода си свършиха перфектно работата.

А - имай предвид все пак че и Мойсей е водил евреите 40 години - докато не минат поне 2 поколения. Ние не сме евреи - ще ни трябва повече време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 10:49



Не, че съм за паркирането по тротоарите, но на това мога само да отговоря с "Мен пък не ме интересуват твоите разходки и искам всички тротоари да станат паркинги".

Аз преди време ходих с колело по доста дълъг маршрут, сега не го правя защото съм близо и защото ме мързи. Въпреки това съм силно за това да има велосипедни пътеки. За съжаление в цяла София има само една - от Княжево до Руски паметник. Има и 2-3 безуспешни напъна като този при НДК.

Това обаче не ми пречи да искам да има и паркинги и по-широки улици - всеки сам си избира с какво да се придвижва. Аз като ходя на центъра паркирам на синята зона на Македония, където места винаги има. Но това е решението за приходящите - за работещите трябва да има подземни паркинги.

Другото нещо което е силно необходимо за олекотяване на транспорта е метрото.

А Амстердамските крайности не ги виждам по нашия край по ред причини:
- там се ходи с едно колело до метрото и второ те чака в центъра на спирката - остави си тук два броя на улицата и на следващия ден или ще ги кара някой мангал или ако са чак толкова скапани като тези на холандците ще са предадени на вторични суровини
- метрото тук го няма - колко са хората в добра спортна форма които могат за 17 минути да вземат цариградско? А колко са офисите къдет има и баня за след подобно каране?
- това с возенето на дете по този начин съм го виждал в Холандия, но не го разбирам - макар и рядко, но се случва да се падне с велосипеда, това дете от багажника ще се пребие като куче
- а какво правим когато вали? А зимата?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 10:55



Твоето негласуване е подпомагане на партиите купуващи гласовете на циганите, което директно е преливане на парите които ти плащаш с данъците си в джобовете на тези на които им плащат да гласуват.

Да, всички крадат, да всички се водят по партийната повеля, но това е и идеята на партията - дискусиите са на партийните събрания, когато си навън защитаваш това което е вече решено - ако не ти изнася политиката на партията си тръгваш.
Разликата между партиите е, че освен да крадат имат и някаква политика от която ти зависиш доста повече отколкото от кражбите им. Това което правиш на изборите е да гласуваш за тази политика, която ще направи живота ти по-добър. Не вярвам, че поставяш на едно ГЕРБ и ДПС и ти е все едно коя от тях ще ни управлява.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Пъpпъл (пандишпан)
Публикувано19.03.08 11:54



Ще има метро скоро за повече трасета и тук.


Ще има и няколко етажни паркинзи до метрото.
А зимата с шейна, ски, лифт над Цариградско, колко му е.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 16:14



Няма разлика (между текущите парламентарни партии) - за мен няма разлики в степените на предателството. За мен е предателство гласуването с тесте карти, защото сереш върху обществения договор - изсираш се върху институцията която стои най-отгоре на властта,
Ако ГЕРБ постави като основна своя цел прочистването на парламента от предатели, по единствения възможен начин - референдум (каква да бъде избирателната система), промяна в избирателния закон, според референдума, нови избори - тогава ще отида да гласувам за тях, иначе - по добре е ДПС да вземе 60% и да състави самостоятелно правителство - тогава вероятно българските политически мъже и жени ще разберат че не може само да грабят.

Ако аз съм твърде тъп да гласувам на референдуми, значи моя глас на избори също не е нужен. Ако депутатите могат да гласуват с 5 карти - тогава аз ще ти дам моята лична карта да гласуваш вместо мен!
Гласуването при сегашната избирателна система удължава агонията!

Царя смени 50% от народните депутати, и новите много бързо станаха като старите.
Не ме интересува, кой ще опита да смени системата - ако ДПС предложи референдуми и смяна на системата - и за тях бих гласувал. Най-страшни са българските предатели които сриват всичко. ДПС поне не са предатели - те работят за тяхната си родина, може да са шпиони, агенти, вражески войници, но не са предатели.

Та - щом може депутат да гласува с чужда карта - аз няма да гласувам, дори наистина турско да стане - но ще дам своята лична карта на онзи който ме агитира да гласувам - да ходи той да гласува с нея! Щом може за депутат, не виждам причина да не може и за мен!

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.03.08 16:59



Имам право да казвам каквото си искам - това пък е свобода на словото!



И не си ме разбрала правилно - аз също шофирам и знам какво е, но има закони. Тротоарите са неприкосновена територия за пешеходци. Точка!

Или ти искаш да промениш това? Как? Какво конструктивно предлагаш? Майките да си бутат количките по Цариградско ли? Какво???

По същия начин циганите искат безплатен ток - какво, да им влизам и на тях в положение ли? Еми не... не ме интересува, съжалявам. Токът да им се спре докато не се научат как да печелят пари, за да си го плащат. Или да живеят на свещи - тяхна си работа.

Този, който плюе, си ти - не аз. Аз одобрявам мерките, които намаляват броя на автомобилите в центъра. Ти какво предлагаш, за да бъде постигнато същото? Или пък имаш ли друга идея, с която да се освободят тротоарите, задръстванията и въздухът да стане по-чист? Много ми е интересно. Хайде кажи и спри да разтягаш локуми на тема гражданско общество.

А че "Паркинги и гаражи" гуши е ясно, но все някой трябва да я върши тази работа, нали?... Или предлагаш абсолютна анархия и саботаж на всички и всичко (което някак не се връзва с гражданската ти позиция)?

Everything louder than everything else...

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.03.08 17:34



Е то и аз искам да има по-широки улици, но когато мястото е ограничено (както е в центъра) това няма как да стане, или е зверски скъпо. Освен това, колкото и да се разширява дадена улица, никога няма да може да смогне на темпото на увеличаване на потокът от автомобили, така че най-добре е този поток да се ограничи по някакъв начин. Ето, в Атина например, в един ден могат да карат четните номера, в следващия - нечетните. Но по-богатите просто си купуват две коли и съответно резултатът от това ограничение става съмнителен.

Колкото до паркингите, също съм съгласен, че трябва да се направят още. Както и метрото. Но дотогава какво?... Да се продължава това катерене по тротоарите?... Не е решение.

За Амстердам не знам, но в Копенхаген велоалеите са първото нещо, което се почиства от снега!

Everything louder than everything else...


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 18:03



Няма разлика (между текущите парламентарни партии) - за мен няма разлики в степените на предателството. За мен е предателство гласуването с тесте карти, защото сереш върху обществения договор - изсираш се върху институцията която стои най-отгоре на властта,
Грешен отговор! Гласуването дали ще е с тестета или всички дупетати ще са си поместата ще даде един и същ резултат. Това е просто начина на дупетатите да скатават от работа.

Ако ГЕРБ постави като основна своя цел прочистването на парламента от предатели, по единствения възможен начин - референдум (каква да бъде избирателната система), промяна в избирателния закон, според референдума, нови избори - тогава ще отида да гласувам за тях, иначе - по добре е ДПС да вземе 60% и да състави самостоятелно правителство - тогава вероятно българските политически мъже и жени ще разберат че не може само да грабят.
Радвай се, че не живееш в онези райони където вече са видели какво значи 60% ДПС

Ако аз съм твърде тъп да гласувам на референдуми, значи моя глас на избори също не е нужен. Ако депутатите могат да гласуват с 5 карти - тогава аз ще ти дам моята лична карта да гласуваш вместо мен!
Гласуването при сегашната избирателна система удължава агонията!
Бих го направил, но за сега не става

Царя смени 50% от народните депутати, и новите много бързо станаха като старите.
Не ме интересува, кой ще опита да смени системата - ако ДПС предложи референдуми и смяна на системата - и за тях бих гласувал. Най-страшни са българските предатели които сриват всичко. ДПС поне не са предатели - те работят за тяхната си родина, може да са шпиони, агенти, вражески войници, но не са предатели.
ДПС не е ясно дали работят за Турция, но със сигурност работят за джобовете си ... и са най-добрите на тази тема

Та - щом може депутат да гласува с чужда карта - аз няма да гласувам, дори наистина турско да стане - но ще дам своята лична карта на онзи който ме агитира да гласувам - да ходи той да гласува с нея! Щом може за депутат, не виждам причина да не може и за мен!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 18:14



Не е казано широките улици да са в самия център - паркинги по краищата на центъра ще ти дадат по-малко от километър ходене пеш, което ще е приемливо за повечето хора. А това в Атина е най-голямата простотия която може да се измисли! В немско има центрове където е забранено минаването, но можеш да си платиш и да минеш - така ще минават много малко хора, а трафика ще се изведе по по-широки улици.

Велоалеята, че не е затрупана със сняг няма да те огрее особено при -10. Нормалните хора карат колело при над 10 градуса.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 20:01



>Грешен отговор! Гласуването дали ще е с тестета или всички дупетати ще са си поместата ще даде един и същ резултат. Това е просто начина на дупетатите да скатават от работа.

Не е грешен отговор. Има огромна разлика между това да дремеш на банката, и да покажеш с цялото си поведение - майната ви, аз съм над закона, на мен не ми дреме за нищо. Не съм станал депутат да си губя времето по заседания. Не просто нарушава закона, а ми и нагло парадира с това.

Щом може 1 да гласува с 5 карти - нека парламента да е 48 човека - и всеки да има по 5 карти и да получава 5 пъти по висока заплата.

Ти искаш от мен да гласувам за предатели - не мога. Ти щом можеш да го правиш - добре, но аз не мога.
За кандидат парламентарните партии - или осъзнават основната беда, а именно че депутата се назначава от партийния лидер, което е предпоставка за корупция, или не го осъзнават (не им пука, искат да е така). Ако го осъзнават - ще го впишат в платформата си - на челно място. Ако не го осъзнават - нови предатели - не ме интересуват.
Защото за мен са предатели не само онези които гласуват (с много карти), но и онези които присъстват на това престъпление.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 20:05



Ми аз съм карал и при -15


Само е много кофти, когато има сняг - колелото става съвсем неуправляемо

Bеer? Mоre?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано19.03.08 20:18



- имай предвид все пак че и Мойсей е водил евреите 40 години - докато не минат поне 2 поколения. Ние не сме евреи - ще ни трябва повече време.


Двете поколения няма да променят нещата. Защото тези, които са родени в края на осемдесетте имат дори по-малка представа от едно гражданско общество от по-старите. Във времето на социализма се появи един необходим русенски клуб, а на демокрацията цял куп абсолютно излишни партии.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.03.08 22:10



По повод на:

Аз одобрявам мерките, които намаляват броя на автомобилите в центъра. Ти какво предлагаш, за да бъде постигнато същото? Или пък имаш ли друга идея, с която да се освободят тротоарите, задръстванията и въздухът да стане по-чист? Много ми е интересно. Хайде кажи и спри да разтягаш локуми на тема гражданско общество.
--------------------------------------------------------

Ето ти набързо идеи. Идеи искай от мен!





Първо - да се изринат всички автомобили, които са извън движение. Трошки на по 40 години, ръждясали, или по-нови, но изпотрошени.От тротоари, междублокови пространства и гаражи. Така ще се освободят места за други, които са в движение.

Второ - да се ПРЕОСМИСЛИ отстоянието от 2 метра до стената. Метър и половина е абсолютно достатъчно за преминаването на детска количка, както и на инвалидна. Така повече коли ще могат да паркират по тротоарите. Но това разстояние наистина да се спазва!!

Трето - да се намали таксата за паркиране и на синята зона, и на всички паркинги. Да се приведе към европейските норми, в съответната пропорция към една средна или ниска надница. Така и хората с по-скромни възможности ще се престрашат да паркират на определените за това места.

Четвърто – да се ограничи влизането на коли с несофийска регистрация. Не, че имам нещо против хората, които не са родом от София. Но те плащат данъци за колите си ТАМ, а ги карат ТУК. Не е честно.

Пето – да се направят ЕДНОПОСОЧНИ ТРОТОАРИ. Малки улички с малки тротоари, на които няма как да се паркира кола на метър и половина отстояние от стената. НЯМА НИЩО ТРАГИЧНО, ако пешеходците се придвижват само по единия тротоар на уличката, а по другия колите са паркирани плътно до стените, естествено – непречейки на входовете. Много по-трагично е, когато дадена улица се направи еднопосочна и трябва да обиколиш половин София, за да влезеш в нея от разрешената й страна. Въпреки това никой не се замисля, че това създава неудобство на колите, нали?

Шесто – да се ЗАДЪЛЖАТ собствениците на големи фирми с много работници в центъра да отпускат на работниците си определени суми за паркиране в синя зона или платен паркинг. Така ще избегнем работещите в центъра да задръстват малките улички, за да не плащат (съвсем оправдано!!) почти цялата си надница за паркиране.

Седмо - да се осигурят БЕЗПЛАТНИ ОХРАНЯЕМИ паркинги в покрайнините на града за колите на хора, които много рядко се движат с тях. Има в София поне няколко хиляди коли, които не са мръдвани от местата си с години. Бих стигнала дори до еретичната мисъл ДА СЕ ПЛАЩА НА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИМ, за да ги държат в тези паркинги, а не да задръстват оборотни места. Нещо като отчуждаването на земи покрай бъдещи магистрали - общината плаща скъпо и прескъпо на собствениците им, за да може да се изгради магистрала.

Осмо - да се огледат в най-скоро време всички парцели, които са останали в центъра и които са годни за построяване на паркинги, да се ИЗКУПЯТ на пазарни цени от собствениците им и да се изградят МНОГОЕТАЖНИ паркинги.

Няма да споменавам за привеждането на градския транспорт в приличен вид, който да поблазни шофьорите да оставят колите си, защото това е дъвкано и предъвквано с години.

От друга страна АБСОЛЮТНО И КАТЕГОРИЧНО съм против да се определят всякакви такси за паркиране на колите на живущите в центъра. Определям това като ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ. Откъде накъде живущите в центъра ще трябва да плащат за това, че си държат колите пред домовете си??? С какво живущият в ЖК е по-привилегирован от този в центъра, та ще си паркира и ще си обикаля района, в който живее, безплатно, а другите ще плащат едва ли не защото СА ИМАЛИ НЕБЛАГОРАЗУМИЕТО ДА СЕ РОДЯТ В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ? На живущите в центъра да се раздадат стикери с определен цвят и те да могат да паркират навсякъде в един определен кръг безплатно или с МНОГО ниски такси. Да не забравяме все пак, че в София ВСЕ ОЩЕ живущите в центъра не са непременно най-богатите! Да не забравяме също, че живущите в центъра плащат В ПЪТИ по-високи данъци на жилищата си. Значи – участвуват с много повече средства в бюджета на града!(имайте предвид, че аз НЕ ЖИВЕЯ в идеалния център - за да не ме обвините в пристрастност)

Като заговорих за данъци и такси – да не забравяме също, че собствениците на коли плащат стотици левове за пътен данък, данъци за колите, глоби, паркинги, синя зона, паяци и какво ли не още, и по този начин СЪЩО участват с много повече средства в изграждането на улиците, по които пък се движи градския транспорт. С други думи, драги пешеходци – вие се движите с автобусите и тролеите по улици, които ние сме платили!


Редактирано от yниKaлнa на 19.03.08 22:13.



Тема Добавка към идеитенови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 07:08



Девето - да се преразгледат всички сини зони и където те са направени покрай широки тротоари (пример: ул. Оборище или бул. Я. Сакъзов) - да се преначертаят така, че всяко паркомясто да е под ъгъл на тротоара, така, че половината кола да е на тротоара. Така на мястото на 2 успоредно паркирали коли - ще се паркират 3 под ъгъл. Това го направихме ние пред нашия блок и по този начин вместо 20 коли ПРЕДИ, сега паркираме 30. (когато успеем да се вредим от колите на работещите на бул. Я. Сакъзов и Оборище, които, откак там са сини зони - от 8 до 19 часа си паркират пред нашите блокове...)

Десето - да се разгледат всички тротоари в центъра с ИНДИВИДУАЛЕН подход и да се разчертаят линии, до които е разрешено колите да се качват на тротоарите. (като се спазват по-горе написаните идеи за 1,50 м отстояние и еднопосочни тротоари). И да се глобяват ЕДИНСТВЕНО колите, които са нарушили тази линия.

Драги четящи, знам, че освен усмивки, тези мои идеи ще предизвикат и гняв у заклетите пешеходци. Нищо, гневете си се на воля. Но ако разсъдите малко - ще проумеете, че всичките ми идеи са продиктувани от един стремеж ДА СЕ СЪЗДАДАТ УСЛОВИЯ за равноправно съществуване на всички членове на това общество, на базата на ВЗАИМНИ КОМПРОМИСИ.

Онази вечер силно впечатление ми направи един репортаж по ТВ, където репортерката приближи баща с двегодишно детенце на велосипедче, които се движеха по една улица, буквално между колите, а двата тротоара бяха заети от паркирали автомобили. Репортерката попита : "Пречат ли ви тези коли?", очевидно очакваше изблик на гняв и истерия, което щеше да е твърде удобно за репортажа й, но човекът, наведен като орел над детенцето с велосипедчето, каза :"Не, не ми пречат. Аз също съм шофьор и съм НАПЪЛНО СЪПРИЧАСТЕН към ситуацията с паркирането в центъра."

СЪПРИЧАСТНОСТ е точно качеството, от което и българинът като гражданин, и законодателите в България са напълно лишени. Като че ли някой ни е оперирал и ни е изтръгнал това иначе съвсем човешко качество. А иначе всички се възмущаваме, когато има пожар, а 90% от хората стоят безучастни или най-много - снимат... Ами да, това е точно от ПЪЛНОТО ОТСЪСТВИЕ НА СЪПРИЧАСТНОСТ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.08 12:10



Вроятно си гледал по Господари на ефира как един отпред държи две различни на цвят папки и при гласуване вдига едната, което е знак на останалите от парламентарната група как да гласуват. Наистина е безмислено останалите да са там. А че е нагло - факт.

Все пак има по-малко и по-голямо зло. Ако не гласуваме за по-малкото, останалите дето винаги гласуват, ще изберат по-голямото.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.08 12:13



Въпрос на вкус ... казал петела и слязъл от патката



Все пак идеята е да живеем комфортно, а на малко хора им прави удоволствие при -15 да въртят педалите вместо да се греят на парното в колата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 13:23



По повод на:

"Все пак има по-малко и по-голямо зло. Ако не гласуваме за по-малкото, останалите дето винаги гласуват, ще изберат по-голямото."


Не само ЩЕ изберат по-голямото зло, ами те ВЕЧЕ го избират - от 2001 година насам. От времето на абсурда "син комунистически цар с фес". И предстои ПАК да изберат ПОРЕДНОТО зло. Докато мъдрите се намъдруват (по форумите)- лудите се налудуват.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 13:50



А бе и на мен не ми доставя удоволствие, ама след това е голям кеф



Bеer? Mоre?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 13:59



За мен по-голямото зло е именно тази избирателна система, защото тя бетонира статуквото.
Докато депутите се назначават от партийните лидери, а избирателя не може по никакъв начин да отзове депутат, докато няма референдуми - няма избори, няма демокрация, няма държава, няма нищо. Всичко останало е последица.
Дали ще граби един или друг депутат, една или друга партия - все е тая.

Ако някой иска гласа ми - ясно е как може да го получи, Друг начин - няма.

Ти - нямаш свой избранник. В Англия - дори да е избран депутат от другата партия, той е твой депутат, на когото можеш да се обадиш - за някакъв проблем, и/или да му държиш сметка (за безобразия разбира се).

Ти не избираш депутат - ти избираш партиен лидер. А ми нека имаме само партийни лидери - със съответния брой карти. 5 - 6 човека.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 14:01



За мен - по голямото зло е гласуването. Определено негласуването, леко почва да притеснява наште държавни мъже и жени. Вярно е че търсят причината не там където е, но нямат друг избор.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 15:51



В някаква ЖЕСТОКА грешка си. Такова нещо като негласуването не само че не притеснява нашите държавни мъже, ами ги изпълва с ОГРОМНА радост. Само по този начин те могат да си управляват колкото си искат - НЕ РАЗБИРАШ ЛИ?

Те си внасят гласуващи отвън, строяват си твърдите електорати, и си властват с 50% от НИЩОТО...Пък се И гордеят с това!! Първанов с колко процента го избрахме? С едно нищо!! И пак се бие в гърдите, че бил президента на ВСИЧКИ БЪЛГАРИ! ББ е същата стока. Някак много удобно ПРОПУСКАТ да отбележат колко е била активността, когато изтъкват процентите, с които са спечелили.

Според теб те търсели причините за ниската активност ли?? Да, търсят ги. За да я направят ОЩЕ ПО-НИСКА.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.08 16:53



Изобщо не са се притеснили - обикновено лицемерие. Симулират, че се притесняват, а реално си правят сметките колко по-евтини ще са им изборите, ако само циганите гласуват.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано20.03.08 21:49



според мен е редно при - 15 да се обявава ден за неработа и всички да стоят по домовете.
няма ги хората, няма ги колите, няма го проблема.


а да, няма ги и колелетата, само бира_море ще върти педалите, но за едно колело все ще се намери място.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано20.03.08 21:51



какво става след това, че е такъв кеф?



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 22:33



Напротив - притесняват се. Именно заради омекващите електорати, и вносните електорати.
Пак казвам - ако искаш да гласувам за предатели - няма да стане. Много е лесно да бъда убеден да гласувам - референдум за избирателната система, и съответната и промяна.
Не дей да ме агитираш мен - агитирай онези които искат моя глас, ако някой го иска.
Някой си продава гласа за кинти - аз предлагам моя за:
Референдум за избирателна система
Промяна на закона в съответствие на референдума.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 22:34



Не гласуват само циганите а и турцците. Нито Доган се кефи нито останалите ако турците получат 50%.
Доган предпочита да е зад кулисите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 22:35



Отиваш на топло, а си премръзнал като куче.
Освен това си е кеф да знаеш какъв точно идиот си



Bеer? Mоre?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.08 22:36



Аз вече таковата - при такива студове - само с нивата :)

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:02



Какви са тия разсъждения?
Ще ме прощаваш, но ето това Нямаш представа колко НЯМАШ ПРАВО да кажеш : "Това къде ще се слагат колите от тротоарите изобщо не ме интересува." !!! Всички сме членове на това общество, и ако НАШЕТО, българското общество, не е ГРАЖДАНСКО, причината е точно че има индивиди, които НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ какво се случва с ОСТАНАЛИТЕ членове на обществото. е безкрайно погрешно като мислене.
Ти правиш ли разлика между лична отговорност и колективна отговорност?
Или грешките на индивида ще се крият зад маската на "другите са ми виновни"?
Ще ме прощаваш, но аз чужди грешки не плащам, нито поемам отговорност за чуждата безотговорност.
Когато някой реши да си вземе кола, куче, жена, да прави деца, това си е изцяло негова отговорност, а не моя.
Което зависи от мен за добруването на всички, аз го правя - изхвърлям боклука на означените места, почиствам си снега пред вкъщи, премахвам ледените висулки от козирката на покрива и т.н.
Но има точна и ясна граница между личната и колективната отговорност и тази граница не трябва да се прекрачва.
Щом искаш да караш кола, ще си намериш подходящ паркинг за нея, няма да я пльосваш на тротоара, само защото в кооперацията, в която живееш, и която е построена преди 50-100 години, не са предвидени места за гаражи.
Това, че нямаш гараж НЕ Е мой проблем.
Нито на Тошо, Гошо, Тинка, Минка и другите.
Но Е мой проблем, ако ти си паркираш трошката на тротоара, който НЕ Е място за паркиране, а за преминаване на пешеходци, майки с колички и служи като буфер между входната врата на сградата и улицата, по която минават автомобилите.
Ако близо до работното ти място няма паркинг, няма да ходиш с автомобил на работа, а с велосипед, с градски транспорт или пеша.
Ако има паркинг на 500 метра от работата ти, ще си оставяш колата там и ще ходиш пеша.
Ако нямаш условия да гледаш куче вкъщи, няма да си взимаш и после да го пъдиш да се оправя само навън.
Останалите ти разсъждения не са проява на гражданско мислене, а на комунизъм в ясна форма.
Това кой "гуши" парите от паркингите е отделна тема.
Корупцията също.
И това няма нищо общо с личната БЕЗотговорност, която е плъзнала масово из притежаелите на МПС без гараж конкретно (понеже все пак тук говорим за тях).

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:05



Това с безплатния цигански ток беше много уместно сравнение.
Дай сега като едно гражданско общество да плащаме тока на онези, които ги мързи да работят, за да си го плащат сами.
"Гражданска" позиция има уникална, няма що.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:18



Нормалните хора карат колело при над 10 градуса.


Заповядай в Норвегия да видиш как хората карат колело при -5.
Не е въпрос на нормалност и на ненормалност, а на желание и на възможност (липса на силен вятър и наличие на почистени улици и тротоари).
Тук си имат една приказка "Ние сме измислили зимата" - обличат се подходящо и живеят нормално и при минусови температури (тук има сняг 7-8 месеца годишно) :)
Никой никога не е изненадан от снега, всички са със зимни гуми, когато трябва, съобразена скорост ... паркинги за МПС няма достатъчно, но паркинги за велосипеди има пред всяка обществена сграда и никога няма да видиш паркирана кола на тротоар.
Има нещо като синя зона, в която можеш да си оставиш колата на пътното платно за максимум 1 час (на повечето места има автомати за плащане, но се намират и безплатни места).
Е, дори в Осло има задръствания в пиковите часове.
Вярно, по-малък град е от София, но и поддържат бройката на автомобилите в разумни граници.
Как?
С постоянни рекламни кампании в полза на градския транспорт и велосипедите, с жестоки данъци за автомобилите, със забрана за внос на автомобили от други държави 10-та употреба (по-евтино излиза да си купиш нова кола тук, отколкото да платиш всички такси и разрешителни, за да си караш твоята от България).
Не е трудно да се направи нещо такова и в България, нужна е само малко политическа воля.
Това, разбира се, ще прекъсне свежия паричен поток към борсата на Горубляне например и много хора ще писнат, но ... с достатъчно желание, става.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:29



Не всички тротоари са достатъчно широки, за да си позволиш лукса да спазваш отстояние дори 1.50 и да си паркирал.
Това с намаляването на таксата за синя зона и паркинги е абсурдно.
Не че е скъпо в момента, но хората предпочитат безплатното - тротоар и улица.
Това със забраната за несофийската регистрация е пълен абсурд.
"Еднопосочен тротоар"?


Ами ако живея от страната на улицата, където ЗАКОННО са паркирали коли постоянно?
И искам да изведа бебето с количката на разходка?
От входа трябва директно да пресека улицата до другия тротоар и то еднопосочен.
Ами ако има инвалиди?
Ти усещаш ли се какви ги пишеш?
Какво е това "безплатен охраняем паркинг"?
Кой ще плаща на охранителите?
А това пък фирмите да плащат на работниците си за синя зона ... нямам думи.
Аз бих им казала на моите работници да ползват градски транспорт или велосипед.
И понеже отвори дума, че улиците са собственост на шофьорите ... какво ще кажеш за това, че ТИ като шофьор ми вредиш на здравето на мен, пешеходеца, и тровиш въздуха с емисиите от ауспуха?
Плащаш ли ми за това?


Пак да те попитам, блондинка ли си?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:33



Взаимни компромиси казваш.
А пешеходците да правят ли компромиси със здравето си заради шофьорите?
Или ти като си в колата не дишаш същия тоя въздух?
Ако се замислиш ... идеите ти са неприложими.
По много причини.
И нито една от тях няма да ти хареса.
Не съм заклет пешеходец, но определено ми пука за здравето ми.
И понеже равноправно ще съществуваме с теб ... при толкова компромиси, които аз като пешеходец ще направя, за да можеш ти като шофьор да тровиш въздуха необезпокоявана, ти какви компромиси ще направиш заради мен?
Дотук видяхме само компромисите, които пешеходците ще направят.
А шофьорите?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.03.08 11:36



И има много голяма разлика между "50% от всички гласували" и "50% от всички, които имат право на глас"


Иначе и аз мисля като теб

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано21.03.08 11:45



Дай му на Доган 50% и да видим ще откаже ли. За какво кара толкова автобуси? За какво прави толкова измами?

Турците са като ядрата на големите партии - те са константа. Варират тези които все пак решат да гласуват и тези на които ще успееш да платиш да гласуват за теб. Колкото повече гласуват, толкова по-малка ще бъде печалбата от покупката на гласове. Дори само за това бих отишъл да пусна една бюлетина.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.03.08 12:36



Изпразни ли се? Добре ли ти е сега! Хайде, поспи си малко, да събереш нови сили. За нови нелогични коментари.

А ако се напънеш малко да поразсъждаваш (доколкото това ти е възможно), ще проумееш, че отговорите на ВСИЧКИ твои въпроси ги има ВЪТРЕ в моя текст.

Обаче май е множко да се надявам да ги разбереш. Ако беше възможно - щеше да го направиш още при първия прочит.

Нейсе.

Редактирано от yниKaлнa на 21.03.08 13:52.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.03.08 22:31



Не знам дали ще откаже, но той определено предпочита да е зад кулисите.
12 години гласувах СРЕЩУ. Срещу комунизма, срещу незнам какво си. И става зле. Последните 6 години гласувам само и единствено на мажоритарни избори.
Та - щом като държавните мъже и жени искат да ни управляват с купени гласове - така да бъде.
Как пък не се намери поне една партия да настои за референдум?
Поне една. Или поне една партия която да напуска пленарната зала ВИНАГИ когато има гласуване с много карти.
Кафи те да гласуваш за предатели - гласувай. Мен не ме кефи.
И ще гласувам - пак повтарям за онази партия която на първо място постави демокрацията - а именно допитване до народа, и действия съобразно допитванията.

Bеer? Mоre?




Тема А има ли въобщенови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.03.08 22:37



нормални хора в Норвегия?


Така де - определено не са нормални по нашите "стандарти" - спазват закона например

Bеer? Mоre?



Тема Re: А има ли въобщенови [re: bira_more]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано21.03.08 22:40



Мдааам, що ли не ме роди, мамо, по на север....
.......Мама каза, че можела и да ме роди по на юг....



Редактирано от DaCat на 21.03.08 23:05.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 06:46



Мисля, че Атака доста ратува за референдуми.. ..Би ли гласувал за нея?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 09:50



Мога още да коментирам безумните ти предложения, но виждам, че е безсмислено.
Ти твоите постове не четеш, какво остава за чуждите.
Защо не виждам коментар по забележките ми?
Да не се скри в миша дупка или негласно да призна, че те оборих аргументирано?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 09:56



О, да, определено не са нормални по нашите "стандарти" :)
Не нарушават закона, защото така е по-лесно.
Даже министри подават оставка, само защото са назначили на работа при себе си без конкурс свои приятели!
Представяш ли си?
Не роднини, а приятели.
И подават оставка още преди някой да се сети да им я поиска.
И карат внимателно по улиците, за да не блъснат и внезапно изкочил пешеходец.
Поставили ограничение на скоростта в града 30 км/ч, моля ти се.
Не са нормални хора определено ...

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Редактирано от Bиливap на 22.03.08 09:58.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 10:19



Мисля, че съвсем ясно ти написах още вчера:

"А ако се напънеш малко да поразсъждаваш (доколкото това ти е възможно), ще проумееш, че отговорите на ВСИЧКИ твои въпроси ги има ВЪТРЕ в моя текст.

Обаче май е множко да се надявам да ги разбереш. Ако беше възможно - щеше да го направиш още при първия прочит."

ТОВА БЕШЕ ОТГОВОРЪТ МИ ОТ ВЧЕРА, НАПИСАН ОТ МИШАТА МИ ДУПКА.



И би трябвало да отговори на поредните ти безумни констатации, че не коментирам твоите смехотворни нелогични и инфантилни "коментари". А може би не умееш да боравиш с начина на прочитане на постинги в клубовете. ПонаучИ се малко, попрочети, после се затвори насаме, опитай се да осмислиш написаното от мен и тогава посегни към клавиатурата пак.



Ако трябва да го напиша по-простичко, за да го разбереш и ти - ето ти - никакъв смисъл не виждам да споря с теб, нито да те коментирам, нито да те оборвам. Пробвах в друга тема - споровете с теб са равносилни на отчаяни опити да се пълни с вода бездънна кофа. Ти просто НИЩО НЕ РАЗБИРАШ.
По-ясно от това не мога да го кажа.
Ако можеш - не коментирай и ти моите постинги. За да не се наложи после да ме обвиняваш, че се крия и не ти отговарям. Просто го намирам за безмислено.

Човек трябва да е широко скроен, съпричастен и хуманен, за да разбере рационалността на идеите ми, колкото и аз самата да ги намирам за причудливи, поне някои от тях.

Доброто управление на град или държава обаче ВИНАГИ е свързано с дълбоко познаване на спецификата на територията и народопсихологията на населението на административната единица, която се управлява - била тя град или държава. НИКОЙ управник, който се е опитал да приложи ПРИНЦИПНИ закони, без да ги съобрази със субективните фактори, НЕ Е УСПЯЛ.

Това последното вече ще ти дойде множко, имайки предвид, че не си в състояние да осмислиш много по- елементарни неща, но карай - няма да го трия.

За всички други, които четат тук - ДЪЛБОКИ ИЗВИНЕНИЯ за невъзпитания ми тон. В някои ситуации обаче не успявам да се въздържа. При повечко свободно време и ако някой се интересува, бих обяснила защо точно тази ситуация ме изкарва извън приличния тон.

Редактирано от yниKaлнa на 22.03.08 10:26.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 10:33



Така ми се иска да живея с такива "ненормални".....



Тема Re:нови [re: DaCat]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 10:41



Заповядай


В началото е малко шокиращо, понеже няма да си свикнал/а примерно да пресичаш без да се огледаш предварително, но и с това се свиква
Аз обаче си се оглеждам, за да не губя полезните рефлекси за когато се връщам в България.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 10:52



Значи в крайна сметка отказваш да обориш аргументирано забележките ми и предпочиташ да минеш по тънката лайсна с евтини заяждания и куп коментари извън темата?
Много кофти и смешен начин да покажеш безсилието си.
Поне да ми беше отговорила на питането за увреденото ми здраве като пешеходец от вредните емисии от ауспуха ти и компромисите, които трябва да направя с това, но ще приема, че просто те затапих.
Защото, драга ми заядливке, ти си даде предложенията, аз ти ги оборих едно по едно, а ти не можа да измислиш нищо друго в своя защита освен коментар за мен като личност.
Ако обърнеш внимание на профила ми, ще видиш че съм тук от доста време.
Да добавим и няколко месеца постове като нерегистрирана от по-рано.
Така че тия празнословия не ми минават.
Приятен ден :)

П.П. Ако ти е останало достойнство, просто ще обориш критиките ми една по една, а няма да се правиш на обидена.
Другия вариант е просто да си замълчиш.
И в двата случая няма да злорадствам, обещавам :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 17:55



„Защото, драга ми заядливке, ти си даде предложенията, аз ти ги оборих едно по едно, а ти не можа да измислиш нищо друго в своя защита освен коментар за мен като личност”.
……………………………………………………………
Ти се ОПИТА с неадекватни коментари да обориш САМО НЯКОЛКО от предложенията ми. А това, че трябва да търся някаква ЗАЩИТА от някой си, е просто измишльотина, която има за цел да те издигне в собствените ти очи.

-------------------------------------------
„Ако ти е останало достойнство, просто ще обориш аргументирано критиките ми една по една, а няма да се правиш на обидена.”
…………………………………………………….
Да оборя забележките ти аргументирано? Да, мога, за разлика от теб. И ще го направя, за последен път, за да разбереш (ако можеш ) веднъж завинаги колко си ограничена, лишена от елементарна логика и усет за тънкости. И това наистина няма нищо общо с достойнството ми, нито пък си в състояние да ме ОБИДИШ (това е поредното грешно и елементарно разбиране на написаното от мен, заради които неадекватни качества на реакциите ти не ми се захваща да дискутирам с теб) . Напротив, ПОД ДОСТОЙНСТВОТО ми е да споря с нелогичен и плосък човек като теб. Заради това подчертавам пак – правя го за последен път. И това не е спор, просто – опитвам се да ти ОБЯСНЯ за последен път някои неща, които за интелигентния човек биха станали ясни още на първо четене. Е, ти очевидно си от тези, които бързо разбират, но трябва ДЪЛГО ДА ИМ СЕ ОБЯСНЯВА!



----------------------------------------------------------------------------------------
„Не всички тротоари са достатъчно широки, за да си позволиш лукса да спазваш отстояние дори 1.50 и да си паркирал.”
…………………………………………………………..
Написах много ясно, че разстоянието просто трябва да се НАМАЛИ на 1,50 метра от 2 метра. Така или иначе, скъпа, сега е РАЗРЕШЕНО да се паркира на 2 метра. А за недостатъчно широките тротоари СЪВСЕМ ЕСТЕСТВЕНО ще бъде ЗАБРАНЕНО да се паркира, както е сега (което не се спазва). Намаляването на отстоянието ще разреши проблема на няколко стотици автомобили, които хем ще паркират на тротоара, хем няма да са в нарушение, хем няма да пречат НЕПОНОСИМО на пешеходците. ОСВЕН в случаите, когато се въведе понятието „еднопосочен тротоар”, в чието наименование, ПРИЗНАВАМ СИ , бях неточна. Смисълът беше - където това е възможно, да се РАЗРЕШИ паркирането плътно до стената НА ЕДИНИЯ ОТ ДВАТА ТРОТОАРА. Писъците ти, че трябвало да минеш с количката на отсрещния тротоар, не са особено забележителни. Говорех за МАЛКИ УЛИЧКИ С ТЕСНИ ТРОТОАРИ. Когато уличката е малка, скъпа, какво толкова те бърка, че ще минеш отсреща с количката? Толкова повече, че ОТСРЕЩНИЯТ ТРОТОАР ПЪК ЩЕ БЪДЕ АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН ЗА КОЛИ. Много по-добре е ЕДИНИЯТ да е разрешен, но отсрещният да е АБСОЛЮТНО празен. Надявам се да не ти се счупят краката, като преминеш отсреща. Ти да не би да си излязла, за да се разхождаш ЕДИНСТВЕНО по твоя тротоар?? Рано или късно ще ти се наложи да преминеш отсреща. Защо да не е веднага, щом си излязла, ако това ще осигури безпрепятствено паркиране на десет души – твои съседи и роднини може би, на които ти, от една страна, ЛИЦЕМЕРНО УЧТИВО казваш „Добър ден”, но от друга страна си готова да виеш денонощно по клубовете срещу колите им…
А сега какво е?? И двата тротоара са пълни с коли, и по двата не можеш да се движиш с прочутата си количка, защото и двете редици коли са в нарушение. И какво – ще минат веднъж-дваж, ще ги глобят, те ще се изпарят (ДА ПРЕДПОЛОЖИМ) незнайно къде, и кой ще спечели? Само джоба на общинаря и пешеходците. Ако се разреши плътното паркиране ПОНЕ на единия тротоар – ще спечелят няколко стотин автомобила, най-често – на живущите точно на тези улички, а пешеходците ще „изгубят” едно преминаване на отсрещния тротоар. Е, прощавайте за ОГРОМНОТО неудобство!!!
. -------------------------------------------------------------------------
„Това с намаляването на таксата за синя зона и паркинги е абсурдно.
Не че е скъпо в момента, но хората предпочитат безплатното - тротоар и улица.”
…………………………………………………………………..
Любопитна съм, скъпа, да споделиш с простосмъртните живеещи в България КОЛКО ПЛАЩАШ ТИ В НОРВЕГИЯ ЗА ЧАС ПАРКИРАНЕ НА УЛИЦАТА? Сега бъди добра да го сравниш с най-ниската норвежка надница. И бъди също така добра да публикуваш тук въпросното сравнение. Мисля, че няма нужда от повече коментар.
----------------------------------------------------------------------------------------


"Какво е това "безплатен охраняем паркинг"?
Кой ще плаща на охранителите? "

……………………………………………………………………..
На охранителите, скъпа, ТРЯБВА да плаща ОБЩИНАТА. Защото в една демократична община не трябва САМО И ЕДИНСТВЕНО да се налагат санкции, а ПРЕДИ да се налагат санкции – трябва да се създадат АЛТЕРНАТИВИ. Ако се заградят 4-5 големи площи за по няколкостотин коли, ще им трябват по трима охранители на денонощие. Трима по 8 часа. Оставям на теб аритметиката колко заплата месечно трябва да се осигури на тези хора.
Ако си слаба в тази наука – ще ти подскажа, че въпросната заплата се осигурява с не повече от няколко дневни такси на колите на ЕДНА средно голяма улица в синята зона. Ако пък ти се струва редно паричките, които ни се прибират от паркиране и глоби, да отиват единствено в нечии дебеловрати джобчета, и НИТО ЛЕВ от тях да не се влага за удобството на гражданите – това си е твой проблем. Аз лично смятам, че МИЛИОНИТЕ, които общинската фирма „Паркинги и гаражи” прибира годишно, се използват АБСОЛЮТНО КРИМИНАЛНО. А биха могли да се употребят не само за създаване на такива безплатни охраняеми извънградски паркинги, а и за десетки още други полезни за софиянци неща.

----------------------------------------------------------------------------------
„А това пък фирмите да плащат на работниците си за синя зона ... нямам думи. „
…………………………………………………………………
Ти изобщо за нищо нямаш думи, скъпа, поне не – логични. Ще те питам какви пък думи ще имаш, когато на улицата, на която живееш и паркираш, и която не е синя зона, денем паркират 40 коли на работещите от съседните улици, които СА „синя зона”. Или ще те питам за думите ти, ако трябва да отидеш с кола на работа по РАЗНИ ПРИЧИНИ, и всеки божи ден трябва да плащаш ПОЛОВИНАТА СИ НАДНИЦА за паркиране. (Може би пък си толкова мъдра, че ще ЗАБРАНИШ на хората да ходят с коли на работа? Само защото общината не се е сетила, че като закове тия убийствени цени – 8 ЛЕВА НА РАБОТЕН ДЕН!! – задължително ще принуди хората да задръстят съседните на сините зони улици и ще превърнат живота на живеещите там в един безкраен АД!!) И понеже много обичаш примери с колички – ПИТАМ ТЕ ако си излязла с болното си дете и си го закарала до поликлиниката, а после се върнеш, детето има температура, а мястото, което си освободила, на секундата се е заело от работещ през 3 улици на синя зона – КАКВО ЩЕ ПРАВИШ, СКЪПА, И КЪДЕ ЩЕ СПРЕШ, ЗА ДА СЕ ПРИБЕРЕШ С ПОВРЪЩАЩОТО СИ ДЕТЕ В КЪЩИ??????????????? Аз съм го играла, този театър….на моята улица. И въпреки всичко съм СЪПРИЧАСТНА към тези, които са паркирали на моето място. Лично аз НЕ БИХ ПЛАТИЛА 200 лв на месец за синя зона, за да напълня нечия гуша!
А ако едрите бизнесмени са БИЛИ ЗАДЪЛЖЕНИ ОТ НЯКОЙ ИНАКОМИСЛЕЩ ОБЩИНАР ДА СИ ЗАКУПЯТ НЯКАКВИ СПЕЦИАЛНО ИЗМИСЛЕНИ ЗА ЦЕЛТА талони за паркиране например, с намаление в синята зона, и са ги раздали на 40-те си служители, те НЯМА да паркират на твоята улица и ти ще можеш да се прибереш безпрепятствено в къщи.
Както, впрочем, е направила общината за СВОИТЕ СИ служители. Заграбиха си тротоара пред сградата си, че и половината от площада пред Александър Невски, но как мислиш - дали раздадоха на служителите си платени талони? Сещай се сама- Просто служителите им паркират там БЕЗПЛАТНО. Би ли ми разяснила, щом ИМАШ ДУМИ с какво един служител в Общината е по-привилегирован от един служител в редова фирма, частна или държавна, та ще му се осигурява безплатен паркинг??? А на другите ще им дерат цени на синя зона???????

-----------------------------------------------------------------------------------
„И понеже отвори дума, че улиците са собственост на шофьорите ... какво ще кажеш за това, че ТИ като шофьор ми вредиш на здравето на мен, пешеходеца, и тровиш въздуха с емисиите от ауспуха?
Плащаш ли ми за това?”
………………………………………………………………
Това, че улиците са собственост на шофьорите, си е твоя интерпретация. (Използвам случая да отбележа, че не е много ясно дали аз съм блондинка, но ти със сигурност си комунистка. Изопачаването на чуждите думи и явните манипулации в коментарите ти говорят стопроцентово за това.)

Да, плащам ти. Този пътен данък, скъпа, за какво мислиш че се плаща? За движението по пътищата, което включва не само настилките, а и замърсяването, и още куп неща. И както вече неведнъж казах – тези всичките пари биха могли да се ползват И за мероприятия, свързани с намаляването на замърсяването на въздуха. Плюс това, ако „имаш думи” да коментираш – в автомобилостроенето се полагат непрекъснати усилия тези вреди да се намалят – безоловни бензини, специални устройства за автомобилите, и пр. усилия, каквито непрекъснато полагаме ние, свързаните с автомобилното движение. Ако искам да съм лоша, ще попитам ПЕШЕХОДЦИТЕ пък какво правят за транспорта (освен че при всеки удобен случай пътуват гратис!!) и не ти ли се струва, че автобусите и маршрутките предостатъчно много замърсяват също въздуха?? Какво, всички да се качим на велосипеди ли? Ти колко пъти на ден предпочиташ велосипеда пред автомобила за дълги разстояния? Или друга идея, в твоя стил – дай да се върнем в пещерите. Или в 1920 година. Тогава ще си живееш супер добре – с няколкостотин автомобила в града…
Затварянето на очите пред действителността и тропането с крака в защита на някакви правила, неприложими и неадекватни в нови условия, НЕ ВОДИ ДО ПРОГРЕС, а е само проява на КЪСОГЛЕДСТВО И РЕТРОГРАДНОСТ.
------------------------------------------------------------------------

„Ти правиш ли разлика между лична отговорност и колективна отговорност?
Или грешките на индивида ще се крият зад маската на "другите са ми виновни? Щом искаш да караш кола, ще си намериш подходящ паркинг за нея, няма да я пльосваш на тротоара. Когато някой реши да си вземе кола, куче, жена, да прави деца, това си е изцяло негова отговорност, а не моя. „
……………………………………………………………
Тук вече съвсем ме разсмя!! По твоята логика НИКОЙ СОФИЯНЕЦ ПОВЕЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА РАЖДА ДЕЦА, ЗАЩОТО, КАКТО ВСИЧКИ ЗАБЕЛЯЗАХМЕ – ТАЗИ ГОДИНА ЗА НАД 6 000 ДЕЦА НЕ ДОСТИГНАХА ДЕТСКИ ГРАДИНИ, А ДА НЕ ГОВОРИМ ДЕТСКИТЕ ПЛОЩАДКИ В КАКЪВ ДЕФИЦИТ СА!!!.
Драги млади семейства, къде се намирате вие?? Крайно време е да си понесете „колективната отговорност” и да спрете да правите някакви си бебета, които да пльосвате по улиците, защото нямало градинки! Питайте елфчето, тя ще ви обясни за колективната отговорност!!




Като заключение ще ти кажа следното, скъпа. Най-доброжелателно, като кака. (Може и леля да съм ти по възраст). Прекрасно звучи всичко, което си написала. На книга всичко е лесно. От разстояние всеки може да клати пръст и да дава съвети. Как ТРЯБВА да бъде – и аз знам. Но не винаги това е ВЪЗМОЖНО. И както вече казах – ПЕЧЕЛИВШИЯТ ход е отговорните лица да не са ЧАК ТОЛКОВА корумпирани и да са по-широко скроени, за да могат да измислят най-гъвкавите решения, с които ДОНЯКЪДЕ да разрешат проблемите с трафика и паркирането в София. Или поне ПРОСТО ДА ИМ ПУКА за хората, а не само за личните им печалби и далавери.

Ще дам един прост пример. Московският кмет. НИКОЙ ДРУГ КМЕТ освен него не се е сетил да ПРИНУДИ големите бизнесмени да ИНВЕСТИРАТ в обществено-полезни мероприятия за Москва. В резултат на което той е станал един от най-красивите и удобни градове в Европа.
Бас държа, че ако беше обсъдил идеите си с теб, щеше да получи яка критика!!

И още нещо. Струва ми се ПРЕКАЛЕНО ПРЕТЕНЦИОЗНО да живееш НЯКЪДЕ СИ и да се смяташ компетентна по въпросите на НАШИЯ град, в който ние живеем ЕЖЕДНЕВНО. Стой си в Норвегия (или където там беше) , където и манталитетът на хората е различен, и отношението на властимащите към народа – също, и се радвай, че си там. Но не се опитвай да даваш КОМПЕТЕНТНИ съвети за ситуацията тук, защото те просто НЕ СА ТАКИВА.

Всъщност…май за човек, пребиваващ постоянно на хиляди километри от тук, ти е прекалено ясна ситуацията в София. Дали елфечето не се спотайва някъде из Обеля, правейки се на норвежанка? Май трябва да ровна лекичко в IP адреса ти…



Уговорка за останалите клубари: Драги четящи, всички тези мои предложения бяха просто "невчесани мисли", нахвърляни почти на шега от моя страна. Не мислете, че ги смятам за някаква панацея, нито пък че се имам за гениалния спасител на града от проблемите му. Ако влизам в спор с някого в тяхна защита, то е защото самият спорещ с мен го прави силно нескопосано, не се опитва да вникне в частицата рационалност, която може да се намери в тях, задава неадекватни, нелогични въпроси и спори с обидна нотка, без да се е опитал дори да прочете всичко докрай и да разбере за какво става дума. Е, каквото повикало - такова се обадило.

Редактирано от yниKaлнa на 22.03.08 19:34.



Тема Писна ми от теб!нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 21:40



Мда, така е. Не случайно гледам да не говоря с теб, с кречетало не се спори.
И пак УниКални мнения, категорични и крещящи. Кой ти позволява да крещиш?
Знай си границите на тъпотата!



Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 21:57



Вероятно приемаш главните букви за крещене. Аз ги използвам за подчертаване на фрази, на които при говор човек набляга. Когато говориш, не говориш монотонно. А тук няма друг начин да наблегнеш на някоя дума.

Колкото до това, че съм ти писнала - не беше ли точно ти тази, която написа :

"Аз одобрявам мерките, които намаляват броя на автомобилите в центъра. Ти какво предлагаш, за да бъде постигнато същото? Или пък имаш ли друга идея, с която да се освободят тротоарите, задръстванията и въздухът да стане по-чист? Много ми е интересно.

Хайде кажи и спри да разтягаш локуми на тема гражданско общество. "

Ами ето - АЗ КАЗАХ. А на теб ти било писнало.

Сори.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 22:02



Не бях точно аз.
Гледай внимателно кой какво пише. И ползвай болд като ще подчертаваш, имай малко компютърна култура.
Сори!

Редактирано от DaCat на 22.03.08 22:05.



Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 22:03



И от мен дотук. Разговор и спор се водят с интелигентли хора.
Пак сори.

Редактирано от DaCat на 22.03.08 23:30.



Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 22:58



Права си и в двете неща. Не беше ти (за което се извинявам) и НЕ ЗНАМ как да използвам bold в клубовете. Иначе боравя доста добре с шрифтовете, вЕрвай ми. Но тук не се оправям. Пробвала съм да кликна върху въпросната дума и после да кликна върху bold - не се получава. Може би трябва предварително - ето сега пробвам, ама май пак не става.



А за спора... не съм молила никой да спори с мен, за да ми декларираш, че НЯМА да го правиш. Решението си е твое.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 23:13



Ужасих се само като погледнах обема, който си написала и истеричните крясъци с Капслок тук-там.
Сега сядам да го чета в опит да търся "ценното" в него :)
Не уточняваш кое точно в коментарите ми е неадекватно ... минусче за теб.
Още със самото начало подкара с личностните квалификации - проява на безгранично безсилие от твоя страна ... минусче за теб.
Защо пък реши, че когато те критикуват, се опитват да те обидят? ... пак минусче за теб.
Сега пък съм била нелогична ... ти блондинка ли си?
Или просто не носиш на критика, ама грам?
Много минусчета за теб ...
Колкото повече чета какви си писала, толкова повече се убеждавам, че ти ще си майка, която ще притичва с количката и бебето си по най-бързия начин до отсрещния тротоар, рискувайки да бъде блъсната от поредния ненормален шофьор.
Или ще поставиш "зебра" пред всеки вход, та да може пешеходците да преминават с предимство?
А ако си в инвалидна количка и ВСЕКИ път, когато трябва да минеш през входната врата на сградата, трябва да пресичаш улица, по която преминават автомобили, само защото някаква блондинка в Парламента е решила тротоара пред дома ти да е превърнат в паркинг?
Ти ... четеш ли се ... изобщо?
Можеш ли да се поставяш на мястото на другия?
В цял свят правят улеснения за трудноподвижните хора и майките с колички, само ти си контра.
Е няма да ти кажа "евала" за малоумните предложения.
Относно синята зона в Норвегия и България, изобщо не можеш да правиш сравнение.
По много причини, една от които е различния брой на автомобили в двете държави.
Тук гледат да ограничават шофьорите по всякакъв начин, а не обратното, както на теб ти се иска.
А и съотношението между доход и разход е коренно различно за двете държави, така че и по тази причина не можеш да сравняваш таксите и цените.
За безплатния охраняем паркинг ... от къде идва бюджета на общината, знаеш ли?
Май не знаеш.
Поредното безумно предложение.
Пък и май в общинския бюджет няма перо "безплани охраняеми паркинги", м?
Не мисля и че ще има скоро.
Абсурдна е идеята, колкото и да не ти харесва, съжалявам.
Ти май не прочете целия ми коментар за работодателите, които ще плащат синя зона на работниците си.
Много по-разумно, екологично, евтино и нормално е да се насърчат да използват велосипед или градски транспорт, отколкото да се поощряват да замърсяват въздуха и да задръстват улиците.
Един паркинг за велосипеди пред сградата на фирмата ще е много по-полезен.
От където и да го погледнеш.
Дори безплатен.
Не отивай там, от където цяла Европа се е върнала отдавна, а приеми добрите практики в тези страни.
Хайде да не се обиждаме на комунист, че тия ги мразя и в червата.
Относно моето тълкуване, че според теб улиците са собственост на шофьорите, ще ти приложа ето този кратък цитат:
С други думи, драги пешеходци – вие се движите с автобусите и тролеите по улици, които ние сме платили!
Мисля, че интерпретацията ми е поразително точна.
Питаш ме колко пъти на ден предпочитам велосипед?
При всеки удобен случай използвам велосипед или градски транспорт (аз нямам норвежките навици да карам колело при минусови температури, но при досатъчно топло време предпочитам пеша или с велосипед - според разстоянието).
Автомобил използвах само докато свикна с кръговите и науча правилата за движение тук.
Като те чета, направо се изумявам ... горките европейци, толкова са късогледи и ретроградни в мисленето си ... тц тц тц, а ние все се мъчим да ги стигнем.
Чудно защо ли ...
Пак не разбрах как с твоя мижав пътен данък компенсираш увреденото ми здраве, ама карай ...
Трови се в собствения си ауспух, не ми пречиш :)
Това е като "плащам си здравни осигуровки, значи мога да пуша и да тровя непушачите покрай мен".
Тия късогледи европейци, дето забраниха пушенето на работното място и на обществени места ... тц тц тц.
Това пък, което си написала за личната и колективната отговорност изобщо не беше коментар на думите ми.
Явно не правиш разлика между двете понятия ... жалко, очаквах повече от теб в това отношение.
Съветите можеш да си ги вземеш обратно.
С този настойнически тон ми звучиш на една друга лелка от форума, дето се искара на годините на баба ми, но не е поумняла през годините живот въобще.
Така че това с възрастта го остави - невинаги биологичната съвпада с умствената, много често втората изостава значително :)
Това, че живея тук, не означава, че не съм се тровила в София повече от 7 години.
Да, комептентна съм да коментирам проблемите на града, понеже съм живяла в него достатъчно дълго и като пешеходец, и като шофьор, и имам достатъчно наблюдения.
Точно ти не си тази, която ще казва кой да има мнение и кой не :)
И именно от позицията на живяла и в мръсотията в София, и в чистата и подредена Норвегия, мога да сравнявам двете места по много критерии.
Рови се в АйПи адреса ми колкото искаш, много хора в този форум ме познават и извън него, така че знаят коя съм и къде съм :)

И сега какво стана ... уникалната изръси няколко "уникални" невчесани мисли, които при първата сериозна критика издишаха като спукани балони, затова сега тя се опитва да се измъкне "елегантно" с "ама аз не го казах насериозно това".
Ако не си стоиш зад думите, да беше започнала с това, та да не си губя времето да ти показвам слабите места.
Права си - каквото повикало, такова се обадило.



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 23:37



Кликаш Bold и пишеш между двата тага [] [].

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: ти нещо за...нови [re: Bиливap]  
АвторШapлaтaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 03:33



безоловен бензин чувала ли си? или няма нужда, важното е да се спори на всяка цена?!



Тема Re:нови [re: Шapлaтaнkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.03.08 10:03



Бензин с ниско октаново число, несъдържащ оловни добавки и поради това създаващ по-малко оловно замърсяване на атмосферата.
Бензинът сам по себе си не съдържа олово, то се е използвало като добавка с цел подобряване на някои горивни качества на бензина.

Или бъркам?
Да не би да е бензин, който не отделя никакви вредни вещества в атмосферата, което го прави абсолютно безвреден?
Ако е така, евала, ама се съмнявам ... пък и не всички автомобили използват безоловен бензин, нали?
Ако имаш по-точна дефиниция от моята, можеш да я споделиш.
Дали пък ти не си търсиш повод да се заяждаш? :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор3.14 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 15:10



Методът е финансов. Високи данъци за автомобилите, непосилни застраховки за старите автомобили / над 8 годишни /, забрана за движение на коли в определени часове и зони и тогава ще има места на ПАРКИНГИТЕ. А също така, да не пропусна, ЖЕСТОКИ глоби за СПИРАНЕ и ПАРКИРАНЕ върху тротоарите.

"Ние не пикаем във вашите пепелници, за това моля не хвърляйте угарки в нашите писуари..."



Тема Вече няма..нови [re: Bиливap]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано23.03.08 15:35



.."оловен бензин"..
Друг е въпроса, че при новите и подържаните коли, емисиите на вредни газове са много ниски..
За газта и метана не коментирам..





Тема Според..нови [re: yниKaлнa]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано23.03.08 15:37



..нетикета, главните букви са крещене..

То и да пишеш из форумите не е лесно..





Тема Re: Според..нови [re: Maймyнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.08 16:50



Вдигам бяло знаме. Няма да крещя повече.



Ето, започвам тренировки в другите шрифтове,

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: 3.14]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.08 16:59



Ти си един мръсен капиталист!!

Бедните стари истински софиянци да мрат, така ли?

Слава Богу, че общинарите не са толкова крайни. Както прочетох, в ход е издаването на специални стикери на всички, живеещи в центъра, благодарение на които те ще имат право да паркират там

Не виждам обаче как това ще реши въпроса на нещастните живеещи в страничните улички, които не са синя зона, когато в тях всички възможни места са заети от тези, които избягват синята зона. Очевидно трябва да си паркират върху стикерите, когато няма останали свободни места!

Усвоявам шрифтовете успешно, нали?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Още много..нови [re: yниKaлнa]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано23.03.08 17:14



..тренировки ти трябват за елементарните неща..





Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 17:57



Те ще ратуват, и аз ще ратувам.
Когато те гласуват и прокарат референдум, тогава ще гласувам за тях,
Атака са парламентарна партия. Те можеха да стъжнят много живота на всички онези които гласуват с тесте карти. Но не го стъжниха.
Не знам дали атакейци също гласуват с много карти - дали гласуват или са просто съучастници - за мен значение - няма.
До колкото атака не са турци, за мен са предатели като останалите (не турци). Турците както казах не са предатели - по скоро 5 колона.
Единствено нова партия може да спечели кредит на доверие, с ратуване за референдум - и то най-вече за вида на изборната система.
Старите партии - трябва нещо да направят, не е достатъчно да обещаят.

Bеer? Mоre?




Тема Бафмамамунови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 17:59



Ограничение 30 км - за велосипедисти важи ли?
Че на мен ще ми е бавно



Bеer? Mоre?



Тема Re: ти нещо за...нови [re: Шapлaтaнkaтa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 18:05



Безоловния е по малко вреден от оловния - но вЕрвай ми има достатъчно много други вредни емисии освен оловото.
И газта е още по малко вредна от безоловния бензин - но е вредна.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 18:06



Ако има бензин който не отделя никакви вредни вещества, ще е безвреден разбира се.
Но такъв бензин не може да има - най малкото отделя се въглероден двуокис, а той е вреден.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вече няма..нови [re: Maймyнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 18:07



Споменах го - пак ще го кажа - по малко вредни са но са вредни. Въглеродния двуокис го има и при метана.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.03.08 18:10



>Усвоявам шрифтовете успешно, нали?
Сега остава да почнеш да усвояваш и кога се ползва URL, EMAIL, IMG.
Емейла - поне слагай валиден емаил. Например oplakvane@armenski.pop

Bеer? Mоre?




Тема То..нови [re: bira_more]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано23.03.08 18:31



..така погледнато и да дишаш е вредно..
За боб чорбата да не говорим.





Тема Живеещ в центъранови [re: yниKaлнa]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано23.03.08 18:33



Живея в центъра на София. Едва ли повечето от вас имат представа какво е да се прибираш вечер и да няма къде да паркираш колата пред къщата, в която живееш, понеже народът от кварталите е запълнил всяка възможна фуга из околността. Като изключим обичайния половин-един-час въртене на кръгчета из уличките, докато се освободи някое място до нас, съм стигал до там да паркирам на 1 км. от вкъщи, за да мога да се прибера в дома си, а на следващия ден излизам 15 минути по-рано от обикновено, за да имам време да стигна до колата си и да не закъснея за работа. Това не е нормално. Това е АБСУРД!
Стикерите няма да свършат никаква работа, освен да напълнят гушата на изпълнителя на обществената поръчка. Отварянето на "Витошка" - също. А подземните паркинзи са мираж.
При сегашната статукво на организация на движението в центъра НИКОГА няма да има свободни места за паркиране. Истината е, че трябва да се ограничи радикално навлизането на МПС в тази част на града. Има и челен опит в други страни.
Подкрепям напълно горните мнения на униКална!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: Живеещ в центъранови [re: Le bricolateur]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.08 19:55



Ей, най-накрая някой да ме подкрепи! Бях започнала да получавам тикове вече!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Maймyнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.03.08 21:13



Аз знам, че оловото се добавя допълнително, така че реално погледнато оригиналния бензин е безоловен


Може да са много ниски тези емисии при новите коли, но 1-колко хора карат нови коли в България, 2-колко хора карат с безоловен бензин и колко на газ и дизел, 3-емисиите все пак съдържат вредни вещества, нали?
И като теглиш чертата ... автомобилите не са безвредни.
Оставям настрана опасността да попаднеш под гумите на поредния "шофьор" и коментирам само замърсяването на въздуха.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.03.08 21:16



Хубав въпрос


Те велосипедистите избягват центъра по някакви незнайни причини и шматкат из парковете и алеите за велосипеди (които пак липсват в идеалния център пак по незнайни причини)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.03.08 21:24



Точно това се опитвам да обясня на шофьорките, че такъв безвреден бензин няма!
За въглеродния двуокис и парниковия ефект няма да говоря дори, предположих, че шофьорките го знаят :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.03.08 21:33



Значи подкрепяш и идеята й за паркиране на тротоара?
Тогава по-удобно ли ще ти стане? :)
Разбирам те прекрасно какво е да няма къде да си паркираш колата ... но дали пък проблемът не е в липсата на места за паркиране, а в прекалено огромния брой автомобили за инфраструктурата на града?
По бледи спомени из старите архитектурни планове на София за 2000 година се е очаквало не повече от 100 хиляди население.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано23.03.08 21:40



Значи подкрепяш и идеята й за паркиране на тротоара?
Да! То и сега се паркира на тротоара. Но, при спазване на необходимите отстояния ще е приемливо. Нямаме избор (и място).

Разбирам те прекрасно какво е да няма къде да си паркираш колата ... но дали пък проблемът не е в липсата на места за паркиране, а в прекалено огромния брой автомобили за инфраструктурата на града?
Аз казах "трън", а ти ме апострофира, че "бодил" звучи по-правилно. Просто си пишеш, или...?!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.08 22:24



Впечатляваш ме не само защото си в състояние да мислиш разчупено, а и заради ника ти - на фона на хилядите англокрещящи никове твоето френско звучене просто ми гали ...ушите щях да кажа, но по-скоро е очите!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 10:12



А за пешеходците какво място остана?
Те къде да идат ... за какви отстояния ми говориш с тези тесни тротоари?
Тротоарите са за пешеходците, face it :)
Тц, не просто си пиша, но очевидно и ти си от родените в автомобил, които никога не са били пешеходци :)
И има наистина съществена разлика между "липса на места за паркиране" и "огромен брой автомобили".
Първото е следствие от второто, а трън и бодил са на практика синоними :)
Така че май някой друг просто си пише



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.03.08 12:20



Как няма да ти писне - появява се изведнъж някой, който ви нарушава приятната атмосферка на заклеймяване на престъпниците-собственици на коли и плановете ви как по-ефикасно да им надраскате колите - дали с пирон или с друго, или да им пръснете в ключалките лепило...



Не очаквам отговор, не се безпокой.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема безплатно и за всички... идилиянови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.03.08 14:19



В отговор на:

Първо - да се изринат всички автомобили, които са извън движение. Трошки на по 40 години, ръждясали, или по-нови, но изпотрошени.От тротоари, междублокови пространства и гаражи. Така ще се освободят места за други, които са в движение.




На мен също не ми харесват трошките, но щом имат номера и не са бракувани, то значи за тях собственикът плаща данък, т.е. има същото право да си държи колата на улицата както и всеки друг.

В отговор на:

Второ - да се ПРЕОСМИСЛИ отстоянието от 2 метра до стената. Метър и половина е абсолютно достатъчно за преминаването на детска количка, както и на инвалидна. Така повече коли ще могат да паркират по тротоарите. Но това разстояние наистина да се спазва!!




Нали точно в това е проблемът - това разстояние да се спазва! Ясно е, че метър и половина са достатъчни, въпросът е да се спре това спиране на една педя от стената.

В отговор на:

Трето - да се намали таксата за паркиране и на синята зона, и на всички паркинги. Да се приведе към европейските норми, в съответната пропорция към една средна или ниска надница. Така и хората с по-скромни възможности ще се престрашат да паркират на определените за това места.




И защо да се намалява таксата при положение, че за въпросната синя зона има търсене? Търсенето и предлагането определят цената... пак се опитваш да прилагаш някакви комунистически идеи. Това е все едно да намалиш цената на бананите - да ги направиш на 0.10 лв. / кг., за да могат и хората с по-скромни възможности да си купуват банани - в резултат банани по магазините няма да има, просто защото цената им би била нереално ниска и наличните количества ще се изкупуват моментално. Същото е и със синята зона - ако цената е по-ниска, места за паркиране няма да има, т.е. ефектът ще е нулев. На някакъв принцип трябва да се определи кои хора да могат да паркират и в условията на пазарна икономика, този принцип са парите. Който има пари, ще паркира, който няма - да си прави сметката и да се придвижва по друг начин, а не с автомобил. Няма как да се угоди на всички, колкото и да ни се иска.

В отговор на:

Четвърто – да се ограничи влизането на коли с несофийска регистрация. Не, че имам нещо против хората, които не са родом от София. Но те плащат данъци за колите си ТАМ, а ги карат ТУК. Не е честно.




Човек, родом от София, не означава софийска регистрация и обратно. Освен това, такова ограничение противоречи на принципите за свободно придвижване на хора, залегнало дори и в рамките на нещо толкова голямо като Европейския Съюз, какво остава пък за малка България. Ако пък се направи такова ограничение, моментално хората ще си преместят адресната регистрация в София, за да имат софийски номер и по този начин да го заобиколят. Не е решение.

В отговор на:

Пето – да се направят ЕДНОПОСОЧНИ ТРОТОАРИ. Малки улички с малки тротоари, на които няма как да се паркира кола на метър и половина отстояние от стената. НЯМА НИЩО ТРАГИЧНО, ако пешеходците се придвижват само по единия тротоар на уличката, а по другия колите са паркирани плътно до стените, естествено – непречейки на входовете. Много по-трагично е, когато дадена улица се направи еднопосочна и трябва да обиколиш половин София, за да влезеш в нея от разрешената й страна. Въпреки това никой не се замисля, че това създава неудобство на колите, нали?




Това пък е най-абсурдната идея, която съм чел. Значи предлагаш да променим облика на града, в името на автомобила, а не да променим навиците и културата си и да съхраним града?! Наистина ли вярваш и го смяташ за правилно това? И мислиш ли, че някой от живущите на такава улица би се съгласил да изчезне тротоарът от неговата страна? Предполагам, че следващата ти идея ще бъде да се разреши и паркирането по градинките - супер, градът ни ще стане още по-красив и приветлив, както и гостоприемен за негово величество Автомобилът.

В отговор на:

Шесто – да се ЗАДЪЛЖАТ собствениците на големи фирми с много работници в центъра да отпускат на работниците си определени суми за паркиране в синя зона или платен паркинг. Така ще избегнем работещите в центъра да задръстват малките улички, за да не плащат (съвсем оправдано!!) почти цялата си надница за паркиране.




Ето, отново думичка, която свързвам с прескъпото ни комунистическо минало - явно доста те кефи този обществен строй и начин на мислене. Какво значи да се задължат собствениците на големи фирми в центъра... това си го решава всеки работодател - дали има средства и доколко е важно за него служителите да имат къде да паркират. Едно от нещата, от които се интересувам, когато кандидатствам за работа някъде, е как стои въпросът с паркирането в района. И сам си правя сметката. Ето, например, в текущата ми работа си паркирам в подземен гараж като пич, но това е изключително защото работодателят ми е преценил така и плаща съответният месечен абонамент за това. Но не виждам как някой може да го задължи да го прави. Нямаме чак толкова силна икономика все още, за да си позволяваме да я забавяме с такива ограничителни мерки.

В отговор на:

Седмо - да се осигурят БЕЗПЛАТНИ ОХРАНЯЕМИ паркинги в покрайнините на града за колите на хора, които много рядко се движат с тях. Има в София поне няколко хиляди коли, които не са мръдвани от местата си с години. Бих стигнала дори до еретичната мисъл ДА СЕ ПЛАЩА НА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИМ, за да ги държат в тези паркинги, а не да задръстват оборотни места. Нещо като отчуждаването на земи покрай бъдещи магистрали - общината плаща скъпо и прескъпо на собствениците им, за да може да се изгради магистрала.




Безплатни и охраняеми?... Изумяващо, за пореден път. Предполагам, че не е нобходимо отново да ти обяснявам защо ако има такива паркинги, то в тях свободни места няма да има.

В отговор на:

Осмо - да се огледат в най-скоро време всички парцели, които са останали в центъра и които са годни за построяване на паркинги, да се ИЗКУПЯТ на пазарни цени от собствениците им и да се изградят МНОГОЕТАЖНИ паркинги.




Виж с това няма как да не се съглася.

Everything louder than everything else...

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано24.03.08 15:16



Това е малко като изпреварването от дясно. Нареждаш се чинно на дългата линия и гледаш как то лявата лента си минават и се нареждат най-отпред. В началото протестираш, не пускаш пред теб да влезе такъв, псуваш ги. След време си казваш "няма аз да съм вечно балъка" и почваш и ти като тях.
Единствено председателя на народното събрание може да направи нещо срещу гласуването с чужди карти, но той обикновено се избира от партията с най-много хора, която също така е и най-заинтересована от това да може да гласува с много карти.

Грозно, нагло, но безвредно - като новините на турски по канал 1. За мен е много по-важно какво ще направят с данъците.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.03.08 16:29



Влизам с удоволствие в диалог, когато е културен и добронамерен.



Преди всичко ще кажа, че тези така наречение мои идеи са всичките извън рамките на стандартите, но то е защото и ситуацията в София е такава. Моята цел е не да повтарям до безумие как трябва да стоят нещата, а как да се направят така, че максимум да облекчат ситуацията, която, няма как някой да отрече, е инфарктна отвсякъде.

Ще ти дам такъв пример: Тя в никакъв случай не облекчи положението. Там, където имаше място за 50 коли безплатно - сега пак стоят 50 коли, но вече платено. Значи - въведе се мярка сама за себе си, без да облекчи ситуацията, а само пълни нечии джобове. Всъщност - има такъв абсурд - въведохме синя зона, събираме парите от паркиралите и...ги даваме за заплата на тези с жилетките, които пишат билетчетата. А останалите са чиста печалба за някого. Значи - шофьорите просто осигурихме прехрана на няколкостотин души и печалба на шефовете им. А липсата на места за паркиране ПАК СИ Е ТОЛКОВА ТОЛЯМА.

Моите мерки са много СПЕЦИФИЧНИ и 100% насочени към КОНКРЕТНАТА ситуация в града, а не ПРИНЦИПНИ и хартиени.


Започвам и аз точка по точка.

Тези, които мразят главните ми букви и ги приемат като крещене - ще трябва за малко да си запушат ушите!. Нямам време да клепам по разни болдове, така ми е по-лесно. Моля, не го приемай поне ти като крясък!

..................................................................

ТРОШКИТЕ - лъжеш се. Това, че имат номера ИЗОБЩО НЕ ЗНАЧИ, че им се плащат данъци. Ти пак се хлъзгаш в сферата на това КАК ТРЯБВА ДА БЪДЕ, а аз през цялото време се съобразявам с това как Е. Попитай някой да ти каже колко хиляди коли стоят с неплатени данъци. Още два пъти по толкова има без застраховки, което значи, че хората са се прежалили и са си платили данъка, но застраховки не са, и това значи, че не ги карат.
..................................................................
ОТСТОЯНИЕТО - апелирах само да се НАМАЛИ на 1,50 м, защото сега слагат глоби за по-малко от 2 метра, и така зачеркват още няколкостотин места. А ИЗОБЩО не съм поставяла под съмнение, че някой трябва да следи това изискване да се спазва, защото, както и ти каза, това НЕ СЕ ПРАВИ.


...................................................
ЦЕНАТА - идеята за намаляването й никак не е комунистическа. Някои от вас страшно превратно приемат идеята за пазарния механизъм. Май и ти! Това, че нещо се търси - изобщо не значи, че цената му трябва да е такава, че НОРМАЛНИТЕ хора да не могат да си го позволят. БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ГОВОРИМ ЗА ЦЕНАТА НА ХЛЯБА ИЛИ НА ПАРКИРАНЕТО. Няма нужда да отивам далече, за да ти го докажа - в западноевропейските страни, както повтарям денонощно, цената е някъде около 10 пъти по-ниска, съотносно с доходите. Какво, да не би да искаш да кажеш, че те са извън пазарната икономика, или пък са комунисти?????
Толкова повече, че, както ти е ясно, в милата ни България парите, които се събират от нещастните данъкоплатци, изобщо не отиват по предназначение. Значи - ти поощряваш по-големите такси, за да може още по-бързо някои да забогатеят?

................................................................
КОЛИТЕ С НЕСОФИЙСКА РЕГИСТРАЦИЯ - заигравката с думата "родом" е неточна. Добре, сбъркала съм, като съм я употребила. Но по същество идеята ми няма нищо общо със "свободно придвижване на хора" - нека си се придвижват където искат, няма лошо. Но като пристигнат в София - ще се придвижват вече с едни прекрасни специално създадени с тази цел автобуси и маршрутки, които ще са на 10 минути например и ще свързват въпросните паркинги, на които ще се оставят техните коли, с всички части на града. А тези паркинги наистина ще са ОХРАНЯЕМИ и ще бъдат платени от Общината, с парите от сините зони и глобите ни. Е, по-малко ще се "нагушат", но няма да им мисля сега и печалбите я!
Тази ситуация я сравнявам със световното автомобилно изложение в Женева, например. Минимизирано там е същото. Стигаш на едно ОПРЕДЕЛЕНО ОТСТОЯНИЕ от градчето с палатите, там има изградени огромни паркинги, оставяш си колата срещу 10 франка за целия ден (надница - 150) и те извозват с автобус. И това не е някаква шашава измишльотина, а мярка, взета поради големия брой на желаещите да влязат в панаирното градче. СъпоставИ, и ще разбереш, че имам право!!

..................................................................


ЕДНОПОСОЧНИТЕ ТРОТОАРИ - признавам, че е екзотично. Но ПАК ПОВТАРЯМ, че съм се ръководила от реалното състояние в момента. ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ колите паркират по тротоарите, и наистина няма къде другаде да отидат. Нека поне това да се прави по ТОЧНИ ПРАВИЛА, а еднопосочния тротоар осигурява точно това - да може да има движение ПОНЕ по единия тротоар.
..................................................................
ЗАДЪЛЖАВАНЕТО НА РАБОТОДАТЕЛИТЕ - отново твоето погрешно тълкуване на понятията КОМУНИЗЪМ И КОМУНИСТИЧЕСКИ. Защо тогава ВЕЧЕ задължават строителите да осигуряват поне по едно паркомясто или гараж за апартамент? (не, че някой го спазва, де...) Не може ли строителят да изреве :"Вашта мамка комунистическа, парите са си мои и квото искам - това ще си строя"???
И нека да те открехна - аз съм живяла в ОНОВА общество със сигурност ПОВЕЧЕ от теб. Знам му всички кътни зъби. Дядо ми е лежал в лагер, баща ми има непризнато висше ПО ТАЗИ ПРИЧИНА, а аз също съм била тъпкана от партийни секретари, по тази и ДРУГИ причини. Някой път може да ти поразкажа. И съм ПОСЛЕДНИЯТ ЧОВЕК, който ще защитава комунизма и принципите му.

.................................................................
БЕЗПЛАТНИТЕ ОХРАНЯЕМИ ПАРКИНГИ - също е екзотично, но е доста мъдро. Ако един кмет мисли наистина за гражданите си и за равноправието им - може и да измисли нещо подобно. Равноправно ли е някой да си пльосне колата пред блока и да не я мърда от там 10 години, а ти да паркираш на километри от входа си движещата се кола, на която денем плащаш и сини зони, и глоби, и паяци? А при тези нечовешки цени за паркиране, които споменах по-горе - пари има и за охранители, и за видеонаблюдение даже.


Нямам повече време сега. Беше ми приятно да си поприказваме! И отново ще напиша - ВСИЧКО ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С РЕАЛНАТА ОБСТАНОВКА.

Глобите са хубаво нещо, но дали в България помагат? Не - по две причини. Първата - че на някои не им пука и си ги плащат. Втората - че всъщност никой не ги събира постоянно. В противен случай - я си помисли - ако по един полицай застане в крайна лява лента на Цариградско шосе и в двете посоки, по колко шофьори НА ДЕН ще остават без книжки заради превишена скорост?? И трафик няма да има!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:15



>>> Пак да те попитам, блондинка ли си?


Ей, ти... Я да не обиждаш блондинките!!!



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:25



>>> Дай му на Доган 50% и да видим ще откаже ли.


Ами няма да се откаже, но определено няма да му хареса. Е, няма да покаже, че не му харесва, обаче. Доган е прекалено хитър за това. Ако не забелязваш - той от 17 години е в парламента, никога няма мнозинство да управлява сам, но ВИНАГИ е в ключова позиция - нещата в управлението зависят от него. За него това е по-удобно от спечелването на 51% - дава му повече възможности за лавиране, за въздействие и намалява отговорността му.

И изобщо - както бирата - аз бих гласувал САМО и единствено на мажоритарни избори. Не за партии, а за личности. Защото сегашната система е кошмарна. От 17 години все едни и същи са в управлението. Формално се сменят правителствата, но общата насока си е същата. Едни и същи личности са в парламента, благодарение на системата, която те си приеха и бетонираха. Имам предвид управляващите от всяка партия. В парламента се сменя само плявата, тези, които са там само за попълване на бройката; тези, които дърпат конците във всяка партия са абонирани за парламента пожизнено при такава система.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 20:26



С данъците ще правят каквото им разпореди шефа.
Ако те интересуват данъците, първо трябва да има отговорен пред теб избранник, и тогава може да се търси отговорност.
Иначе - то е ясно - ще откраднат каквото могат.
Ако дори една малка партия започне редовно да вдига скандали - всеки път когато се гласува с чужди карти - може да настъпи промяна, може и да не настъпи - но поне аз ще знам коя е моята партия. Като не им дреме - и на мен не ми дреме.
Ми аз не изпреварвам от дясно, но ми се е случвало да не се престроя на време - поради незнание на кръстовището, неумение или ... И или някой ме пуска, или обикалям, е случвало се е по изключение да се трапосам най-отпред.
За сметка на това - ако някой благоволи да даде мигач - аз просто го пускам, а ако ме пуснат - винаги примигвам с аварийните.
Дребна работа ама голям кеф.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вече няма..нови [re: Maймyнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:36



>>> За газта и метана не коментирам..


За газЪТ бре, българино!!!



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 20:44



Много ни е готина властта - на всякъде успява да насъска отделни групи от населението. В нашия случай - пешеходци, срещу шофьори.
И така разбира се се постига спокойствие за същата тази власт.
Като съм подкарал - да почнем с нашия обичан кмет. Определено - направи някои неща. Но едно не е направил - например референдум - доста референдуми можеше да направи, включително и за санкциите за колите по тротуарите. Но не го направи.

Какво може да си позволи човек и какво не може си е проблем на човека. Ако не можеш да си позволиш кола - не си купуваш кола. Ако не можеш да си позволиш да живееш в центъра - не живееш в центъра.
А закона - трябва да се спазва. И като спреш на тротуара - блокираш пешеходци, и създаваш риск за тях, А ако нашия кмет се беше допитал - дали да осигури превоз до охраняем паркинг за неправилно паркиралите коли - щеше да има повечко пари. При това със съгласието на избирателите му - болшинството от тях.

Вчера трябваше да спра на един тротуар. Той - я има 1 метър, я не. Ама аз качих 2те гуми, при това много внимавах да са на линията на дръвчетата. Тоест - дръвчетата ограничаваха преминаването повече от мен

Тоест майка с количка - ако може да мине между дръвчеата и оградата - щеше да може да мине и покрай мен
Ех тези майчета д.... се за тях мислим

Bеer? Mоre?



Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:47



В отговор на:

Значи предлагаш да променим облика на града, в името на автомобила, а не да променим навиците и културата си и да съхраним града?!




Градът е отживелица, бре... Чети .

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:56



за жените-шофьори.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: walkman™]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано24.03.08 21:12



И Оруел става за четене





Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: DaCat]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 21:52



Ха... тъкмо това чета (отново) в момента.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 23:40



Доста безумици е писала розовата, ама ... има въображение, остава да беше и градивно.
Иначе аз специално се поинтересувах дали в Норвегия има практика работодателите да плащат паркинг за автомобилите на служителите.
Интересни резултати - изобщо няма такава практика, от дъжд на вятър някоя компания среден размер предлага такава възможност за служителите си при тяхно желание, НО ... къде е уловката - заплатата ти е намалена с около 35-40%.
И изводът е - безплатен паркинг и 65% от заплатата или без автомобил и 100%.
Е познай колко българи ще изберат такова решение да взимат по-малко пари


И тук не е особено предпочитана опция :)
А и сега си представи една норвежка компания от типа на Statоil, която има десетки хиляди служители из цяла Норвегия, да плаща паркинг за всички автомобили
Лично аз не мога да си го представя

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 23:57



Това, че има трошки, за които не се плащат данъци, не изключва възможността да има коли в движение без платени данъци.
Така че забрави този "коз" - не става.
Данъци не се плащат масово - факт и за коли в движение, и за купчини скрап.
Не можеш да задължиш някой от провинцията да си остави колата на паркинг, да си плати за паркинга, после да плаща за маршрутки и градски транспорт, а колите със софийска регистрация да си джиткат безплатно.
Ще последва бум на пререгистрации в софийския КАТ :)
Забрави, това е идея, несъобразена с реалната обстановка в България :)
ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ колите паркират по тротоарите, и наистина няма къде другаде да отидат. - Има, що да няма? По-старите за скрап, по-новите в магазина :)
Тротоарите НЕ СА място за автомобили.
Посочи ми една европейска държава, в която тротоарите да са еднопосочни и паркинги за коли, а пешеходците да се блъскат един в друг или да ходят по улицата.
Много градове имат проблем с автомобилите, но никой никога не е посягал на тротоарите.
Такива "екзотики" са несъвместими с нормалния разум :)
Да задължиш работодател да плаща паркинг на служителите си ... от къде ще си избие работодателя парите?
От заплатите, разбира се - в Норвегия ти свалят заплатата с над 30%, ако искаш да ти се плаща за паркинга.
Ти навита ли си така?
Ами има хора, които имат нужда от всяка стотинка, която заработват.
Български заплати!
Пък и тук почти всеки плаща ипотека в банка и си цени всяка стотинка, така че идеята не е добила популярност.
Похвално, че мислиш за евентуални решения, но ...
Недостатъците на идеите ти са основно в това, че забравяш, че не само шофьорите-замърсители на природата имат права.
Права имат и пешеходците.
Ако започнеш да се съобразяваш с тях, може да измислиш и нещо конструктивно :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 23:58



И аз така като във вицовете



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано25.03.08 07:02



И в Швейцария е така. Пред голяма банка малко паркингче. Виждала съм господа с костюми за хиляди евра да си паркират мотоциклетите там. Колите са 3-4. Всичко останало мотоциклети, мотопеди, колела.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.03.08 09:09



Има предвид не как ще харчат данъците - то това е ясно, а колко ще са големи. Сегашното правителство макар и да докара две поредни години инфлация от 12-13% ме изненада много приятно с плоския данък - наистина не го очаквах от БСП - тотално противоречи на тяхната идология.

Ако една малка партия започне редовно да вдига скандали ще и отнемат възможността да ги вдига - не можеш да се изказваш без да е определен дебат. Освен по медиите да ги вдигат, но там трябва да имат подкрепата на съответната медия, която обикновено подкрепя някоя от големите партии ...

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.03.08 09:13



Доган работи задкулисно, защото толкова му позволява процента който има - последните години българите като спряха да гласуват и на него му се вдигнаха акциите вече не е толкова задкулисен. Ако има 50% ще си управлява та пушек ще се вдига. Ще окраде всичко което може да се открадне и ще се бетонира, така че в близките 20-30 години няма да можеш да го бутнеш.

А мажоритерния глас пак докара същите, повярвай ми. Ние други нямаме.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re:нови [re: DaCat]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 11:29



Нормално - мотоциклет, мотопед, велосипед ... много по-лесно се справят със задръстванията, паркирането и всичко



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 20:07



От четене "между редовете" не боли. Но ти няма как да знаеш това.



Вижда се, че разбираш от всичко и по много. Ти си по-умната от двама ни. Всъщност - ти си най-умната.
А пък аз, като по-малко умен, ще отстъпя.

В замяна на това ще те помоля занапред твоите мнения да не отговарят на моите. Не само тук, а и навсякъде. Най-добре ще е така. Посредственост има достатъчно и в живота. Пък и прекалено много ми идва светлината на Знанието Ти.

Молбата ми е сериозна. Благодаря!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:22



Е как баш ще и отнемат възможността?
Има гласуване - искаш преброяване, оспорваш гласуването - пред съда, ако трябва. Чалъми - има. Желание - няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:27



Може да докара същите, но тогава бих могъл да опитам да си отзова депутата.
Ми ако на никой в този парламент не му пука че Допган ще вземе 50% - има ли значение наистина дали ще бъде Доган, или тези на които не им пука?
Не може на някой да му пука, и да си гласува с тесте карти. Така че - пак опираме до същото - имаме предатели имаме и Доган, а ти убеждаваш хората да гласуват или за Доган или за предатели.
ПП
За данъците - не дей бери грижа - държавата ще си вземе нейното - я от акциз, я от косвени данъци - или ще има повече за подкупи



Bеer? Mоre?



Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 20:34



И аз имам нЕкои съображения.

На мен също не ми харесват трошките, но щом имат номера и не са бракувани, то значи за тях собственикът плаща данък, т.е. има същото право да си държи колата на улицата както и всеки друг.
Това, че имат номера, значи само и единствено, че не са бракувани. Нищо друго. Собствениците има задължението да плащат данък, но знаеш много добре, че малцина от тях го правят, тъй като не карат колите, не минават ГТП и т.н. В този смисъл - аз имам 100% право да спра на мястото, което той заема, без да е платил за него. Но не мога, тъй като съответните служби, вкл. и ПАМДТ не са си свършили работата.


Освен това, такова ограничение противоречи на принципите за свободно придвижване на хора, залегнало дори и в рамките на нещо толкова голямо като Европейския Съюз, какво остава пък за малка България.
Знаеш ли, винаги ми е било забавно, когато някой се заиграва с този принцип за свободното придвижване. Как мислиш, ако някой спре достъпа на МПС-то ти до мястото Х, но ти напълно свободно можеш да продължиш пеша или с нарочен транспорт дотам, ограничава ли той правото ти на свободно придвижване?!


Какво значи да се задължат собствениците на големи фирми в центъра...това си го решава всеки работодател - дали има средства и доколко е важно за него служителите да имат къде да паркират.
Не си съвсем прав. Може да ги задължи така, както задължава обществото, отделните граждани или организации с един куп неща, защото "така е по Европата" и др.под. причини. Пример - строителите, както ти каза униКална - имат си минимален процент на застроявана площ за автомобили. И това ако не е задължение (и косвена загуба за възложителя)!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Le bricolateur]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:42



>Но не мога, тъй като съответните служби, вкл. и ПАМДТ не са си свършили работата.
И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?

Bеer? Mоre?




Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 21:00



"И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?"

Доколкото го усещам - той нищо не ИСКА. Просто си говорим как може да се оправят батаците по улиците. Но така, че най-малко да заболи и да е по възможност най-справедливо.

А че

няма да свършат никога нищо, без да ги разтресем - това е ясно на всички.

Но пък ние няма и да ги разтресем никога...Така че - нека поне си помечтаем!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 21:04



Истината боли, нали?
Имам един много голям недостатък.
Имам вродена непоносимост към хора, които дрънкат глупости и то необмислени :)
Не мога да ги трая просто ...
И друг недостатък - опитвам се да ги извадя от самозаблудите им.
Сещаш се каква е реакцията им - агресия, обиди и як отпор.
Ми ... щом така ти харесва, прави се на по-умен, когато нямаш какво да кажеш :)
Със здраве :)

П.П. А, да - нямаш си никаква представа колко много неща знам



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 21:04





"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: bira_more]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 21:35



И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?


Не, не от тях го искам.

Искам го от законодателят, а после и от изпълнителната и/или местната власт.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Лош човекнови [re: Le bricolateur]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 22:00



Как така искаш да развалиш рахатлъка на властимащите?
Те за тва ли са се вкопчили във властта като глист в задник?

То ако властимащите си вършеха съветсно работата и днес, при тези закони - пак проблемите щяха да са много по малко.
Но както някой спомена - пешките в парламента се сменят, фигурите остават. А каквито са фигурите - такива са и останалите власти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.03.08 22:22



>>> можеш да се изказваш без да е определен дебат.

Учи родния си език! Тази дума ("дебат") в български език има форма САМО за множествено число - дебати

Да не си журналист, та не знаеш? Или хайдукат?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано26.03.08 15:55



Не съм сигурен дали всеки може да иска преброяване или само председателя.
За съд като няма проброяване как ще докажеш, че няма кворум?

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано26.03.08 15:59



Синтактически явно няма единствено число, ама пусни един гугъл и ще видиш 274 на 150 за дебат срещу дебати


Реално и двете се употребяват както разговорно, така и в пресата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано26.03.08 16:02



О тя си го взема - косвените данъци междувременно растат. Но така взема от всички, а иначе предимно от мен



И да - правя разлика от човек работещ първо за джоба си, след това за партията си и накрая за българите и друг работещ първо за джоба си, след това за партията си и накрая за турците и потурчване на българомохамеданите.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.03.08 20:59



Ако няма желание - със сигурност няма да има начини.
Не съм юрист, не знам много неща.
Все пак аз мога да се сетя за някои начини - често парламентарните сесии се снимат - включително и гласуванията.
Е ако това не може да бъде доказателство - не знам кое може да бъде.
Няма желание - защото така е изгодно на шефовете, а пешките - майната им. ще слушкат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.03.08 21:24



Но моята теза е именно - българите работят за джоба си. Не за джоб, партия, българи - само и единствено за джоба си.
Много просто и лесно е поне да се замажат очите на хората - с присъствие в Парламента.
Но не се прави.
А се прави само едно - работят за джоба си, и ако това означава да помогнат на Доган - помагат на Доган.
Е на мен са ми по противни помагачите от този на когото помагат.
Та - моя глас има ясна цена. Или се намира някой който да я плати, или не се намира такъв.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.03.08 21:43



Баси, ти точно журналистите ли ще ми даваш за пример на взикова култура?!? Или уикипедията? Има си граматика, има си правила в езика; това, че в някои краища казват "мачка руча поганци" не означава, че така е правилно.

Баси.... тъпите журналяги - пример за кОлтура... Смях...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.03.08 21:46



То ако търсиш в гугъла, ще намериш повече пъти употреба на "газта" вместо "газът". Това само показва, колко ниско е паднала културата на хората, в това число и езиковата.

А може би ти самият кОлтурно и ЕнтелЕгентно си казвш "газта"? Не бих се учудил особено...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано26.03.08 23:56



Пък аз винаги съм смятала, че и двете са правилни :)
Особено като имаш предвид, че "газът" е много близък до една друга сходна дума


Това като с "прахът" и "прахта" май

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 00:00



Естествено, че и двете са правилни. Точно както е еднакво правилно да се пише и Иран, и Ирак.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 00:24



Нали?


Газта е придобила общественост, за да се избегнат асоциации с гъзът може би

А примерът ти с Иран и Ирак означава ли, че и газта, и газът са вярни, но означават различни неща? ;)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 00:33



Естествено, че означават различни неща. Абе ко само питате - не сте ли ходили на училище бре?!?

Това се учеше май в 7 или 8 клас...

означава химично вещество, просто вещество или съединение, което при нормална температура и атмосферно налягане се намира в газообразно . Въздухът също е газ, но не казваш въздухТА, нали? Или казваш?

Асоциацията с онзи газ е само плод на... прекалено болно въображение.

се употребява за означение на газта за горене, за газените ламби (ако някой помни какво е това); както още са и казвали - газия. Или, както е известна още по света - керосин.


Е, газ (м.р.) се използва и за означаване на още нещо, но.. и него едва ли го помни някой.

Та - Иран и Ирак са различни неща, нали?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 27.03.08 00:37.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.03.08 17:41



Може и "дживре клюца барабонци"



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.03.08 17:50



Газът се употребява за задни части и за агрегатно състояние, а газта за точно определен газ за горене. Предполагам и двете са верни, а ако не са ще станат.

Тия спорове да си ги водят специалистите, аз мога да говоря и да пиша по-добре отколко реално ми трябва. Знанията ми по български език не се ползват, така че мога да си позвоя някоя малка грешка, особено след като половината журналисти я правят. Поразрови се из писаното от мен и ще намериш и други, да не говорим за изядени букви или добавени поради бързо писане на клавиатурата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:21



Абе явно изобщо не си в час с българския език, не се излагай. Говориш пълни глупости. Меко казано.

Ми може и да станат, то от идиоти всичко може да се очаква. Когато азис е национален идеал, какво друго да очакваш от тайните агенти?

И не "предполагай" дали са верни или не. Научи, ако можеш изобщо да научиш каквото и да е. Има си език, езика си има правила. Писани. Всичко друго е... ами азисщина...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:26



А изядените букви и добавените спадат към техническите грешки, не към простотията от незнание. Те не се броят в категорията "знание" а в "невнимание". Такива и аз допускам, и понякога нямам време или просто ме мързи да поправям. Но това не са грешки от незнание, на тях не обръщам внимание. И отдалеч си личи кое е пропуск от бързане или от клавиатура с особено мнение, и кое - от незнание.



Аз също съм далеч от българския език като специалност. Но смятам, че това, човек да знае и ползва правилно родния си език е израз на уважение. Преди всичко към себе си, след това - към хората, с които контактува. И мен лично би ме било срам, ако езика ми изобилства с толкова крещящи примери на тъпотия...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 22:48



Ама защо на мен го казваш, аз това го знам :)
Някой друг тук спореше, че газта било погрешно :)
Аз дадох примера с прахът и прахта :)
Които са аналогични на газът и газта :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 27.03.08 23:08.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:56



В отговор на:

А примерът ти с Иран и Ирак означава ли, че и газта, и газът са вярни, но означават различни неща?




Въпрос и отговор.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 23:10



Въпросът ми беше ироничен



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 23:24



Ами по това време на денонощието вече трудно схващам иронията.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.03.08 00:17



Извинен си


То и аз съм прекалено изморена да иронизирам недвусмислено, но при наличието на подходящ розов дразнител във форума - веднага се изпълвам с енергия
Сериозно, аз знам, че газът и газта са правилни, точно както прахът и прахта са правилни.
Различен род на думата, различно окончание - различен смисъл.
И в норвежкия се сещам за една такава дума, която в мъжки род означава едно нещо, в среден род означава друго и съответно има два вида окончания :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.03.08 01:12



И тъй като пак стана никое време (ха... баси езика имаме... времето може ли да е НИКОЕ?) - лека нощ. Щото след 4 часа и половина пак трябва да съм на крак.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 11:24



Е аз нали паркирам в тоя паркинг, да не мислиш, че е безкраен... я ела го виж в 10:30


1 паркосграда на 20 офис сгради (+ една две с подземен етаж/и, за ВИП ове) - останалото, само за посетители (за 9 часа и нещо престой - 8 кинта).
Мислиш ли, че стига?
Та какво, по 5 - 10 лева на ден за гориво да стигнеш до тук и по 8 за паркинг, е то с такси да пътувам ако ще е така.
Та докато нямах място в сградата и аз паркирах където и както мога, не защото не мога да си позволя 38 те лева на месец.

Welcome to the real world!



Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: Ripple]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 12:06



Да, това е добро решение, в случаите когато шофира последния в групата, какво правим обаче, ако трябва да обиколиш още 1 час (а може и повече) за да закараш другите които са те карали преди?
Глупаво нали...
А и не работи при ненормирано работно време.
Та това е по-приложимо по-друг начин, просто един кара останалите и си делят разходите.

Welcome to the real world!




Тема Разделяй и владей!!!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 12:29



Поредната акция за пълнене на джобчета в стил разделяй и владей.
Тоя път са пешеходци срещу шофьори.
И докато тук се карате (включая за граматика и родове) и обвинявате един друг истинските виновници потриват доволно ръце и пълнят още по-доволно джобове!
В София няма нормален градски транспорт (някои собственици на таксиметрови и маршрутни компании си плащат за това).
В София няма нормална организация на движението, полиция и кат вместо да се занимават с това, дебнат за рушветче.
В София не се строят паркинги, не се задължават строителите на сгради да осигуряват паркоместа за тях, не се използват общински терени за целта (това носи огрмони приходи на строителни босове и на цоцащите от паркинги и гаражи)
В София не се намаляват задръствания, а се стесняват улици - почти цялата синя зона нарушава всякаква логика.
Да продължавам ли...
А вие се псувайте един друг, олеква ли ви?

Welcome to the real world!




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 12:48



То твоето прилича повече на комунизъм... трябва да, някак да, да се направи


Имаш наболял проблем, оставян да набере (няма да се учудя и умишлено) от 20 години, всъщност цяла китка от проблеми.
Как ще го решиш с мнение "не ме интересува" се питам?
Или точно по сталинокомунистически - няма коли няма проблеми
А може би на принципа... аз да съм си добре?
Не всички са велосипедисти, не всички са каскадьори да си возят децата в колелета (дори да има условия за това).
Броя на автомобилите може да се намали, чак когато има алтернативни решения, а такива още няма.
Не е грешката в махането им от тротоарите - не им е мястото там, грешката е в липсата на алтернатива, превръщаща махането им в поредното легализиране на държавен/общински рекет/рушвет.

Welcome to the real world!



Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 12:54



Не съм съгласен само с едно - това за фирмите, това може да се уреди законово и фирмите искащи да оперират в реален център да са задължени да осигуряват транспорт или паркоместа.
Така както ще важи за теб или за мен някакво ограничение, така да има такова и за юридическите лица.
Не виждам защо трябва цялата тежест да се хвърля на обикновената овчица, а тези които ползват с цел приходи да им се гарантира печалбата.
Като със социалните разходи които са разделени м/у работодател и служител... не напразно.

Welcome to the real world!




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 13:36



То в София има прекалено много хора, какво остава за автомобилите.
Но жителството е отдавна в миналото... градския транспорт (умишлено) съсипан, велосипедите неизползваеми (няма алеи, няма удобства за стигащи с тях на работа или другаде, а и София не е равен терен).
Та да чуя някакво решение което да е приложимо, а не в сферата на ненаучната фантастика?

Welcome to the real world!




Тема Re: Питам вас всички, и кмета Борисов:нови [re: 3.14]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.04.08 13:38



Ей аман от андрешковско мислене


И ти искаш да си запалиш къщата, че да запалиш на комшията плевнята...

Welcome to the real world!



Тема Re: Разделяй и владей!!!нови [re: Mopфиyc]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано02.04.08 13:40



Амин






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.