Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 18:03



Няма разлика (между текущите парламентарни партии) - за мен няма разлики в степените на предателството. За мен е предателство гласуването с тесте карти, защото сереш върху обществения договор - изсираш се върху институцията която стои най-отгоре на властта,
Грешен отговор! Гласуването дали ще е с тестета или всички дупетати ще са си поместата ще даде един и същ резултат. Това е просто начина на дупетатите да скатават от работа.

Ако ГЕРБ постави като основна своя цел прочистването на парламента от предатели, по единствения възможен начин - референдум (каква да бъде избирателната система), промяна в избирателния закон, според референдума, нови избори - тогава ще отида да гласувам за тях, иначе - по добре е ДПС да вземе 60% и да състави самостоятелно правителство - тогава вероятно българските политически мъже и жени ще разберат че не може само да грабят.
Радвай се, че не живееш в онези райони където вече са видели какво значи 60% ДПС

Ако аз съм твърде тъп да гласувам на референдуми, значи моя глас на избори също не е нужен. Ако депутатите могат да гласуват с 5 карти - тогава аз ще ти дам моята лична карта да гласуваш вместо мен!
Гласуването при сегашната избирателна система удължава агонията!
Бих го направил, но за сега не става

Царя смени 50% от народните депутати, и новите много бързо станаха като старите.
Не ме интересува, кой ще опита да смени системата - ако ДПС предложи референдуми и смяна на системата - и за тях бих гласувал. Най-страшни са българските предатели които сриват всичко. ДПС поне не са предатели - те работят за тяхната си родина, може да са шпиони, агенти, вражески войници, но не са предатели.
ДПС не е ясно дали работят за Турция, но със сигурност работят за джобовете си ... и са най-добрите на тази тема

Та - щом може депутат да гласува с чужда карта - аз няма да гласувам, дори наистина турско да стане - но ще дам своята лична карта на онзи който ме агитира да гласувам - да ходи той да гласува с нея! Щом може за депутат, не виждам причина да не може и за мен!

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 18:14



Не е казано широките улици да са в самия център - паркинги по краищата на центъра ще ти дадат по-малко от километър ходене пеш, което ще е приемливо за повечето хора. А това в Атина е най-голямата простотия която може да се измисли! В немско има центрове където е забранено минаването, но можеш да си платиш и да минеш - така ще минават много малко хора, а трафика ще се изведе по по-широки улици.

Велоалеята, че не е затрупана със сняг няма да те огрее особено при -10. Нормалните хора карат колело при над 10 градуса.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 20:01



>Грешен отговор! Гласуването дали ще е с тестета или всички дупетати ще са си поместата ще даде един и същ резултат. Това е просто начина на дупетатите да скатават от работа.

Не е грешен отговор. Има огромна разлика между това да дремеш на банката, и да покажеш с цялото си поведение - майната ви, аз съм над закона, на мен не ми дреме за нищо. Не съм станал депутат да си губя времето по заседания. Не просто нарушава закона, а ми и нагло парадира с това.

Щом може 1 да гласува с 5 карти - нека парламента да е 48 човека - и всеки да има по 5 карти и да получава 5 пъти по висока заплата.

Ти искаш от мен да гласувам за предатели - не мога. Ти щом можеш да го правиш - добре, но аз не мога.
За кандидат парламентарните партии - или осъзнават основната беда, а именно че депутата се назначава от партийния лидер, което е предпоставка за корупция, или не го осъзнават (не им пука, искат да е така). Ако го осъзнават - ще го впишат в платформата си - на челно място. Ако не го осъзнават - нови предатели - не ме интересуват.
Защото за мен са предатели не само онези които гласуват (с много карти), но и онези които присъстват на това престъпление.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 20:05



Ми аз съм карал и при -15


Само е много кофти, когато има сняг - колелото става съвсем неуправляемо

Bеer? Mоre?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано19.03.08 20:18



- имай предвид все пак че и Мойсей е водил евреите 40 години - докато не минат поне 2 поколения. Ние не сме евреи - ще ни трябва повече време.


Двете поколения няма да променят нещата. Защото тези, които са родени в края на осемдесетте имат дори по-малка представа от едно гражданско общество от по-старите. Във времето на социализма се появи един необходим русенски клуб, а на демокрацията цял куп абсолютно излишни партии.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.03.08 22:10



По повод на:

Аз одобрявам мерките, които намаляват броя на автомобилите в центъра. Ти какво предлагаш, за да бъде постигнато същото? Или пък имаш ли друга идея, с която да се освободят тротоарите, задръстванията и въздухът да стане по-чист? Много ми е интересно. Хайде кажи и спри да разтягаш локуми на тема гражданско общество.
--------------------------------------------------------

Ето ти набързо идеи. Идеи искай от мен!





Първо - да се изринат всички автомобили, които са извън движение. Трошки на по 40 години, ръждясали, или по-нови, но изпотрошени.От тротоари, междублокови пространства и гаражи. Така ще се освободят места за други, които са в движение.

Второ - да се ПРЕОСМИСЛИ отстоянието от 2 метра до стената. Метър и половина е абсолютно достатъчно за преминаването на детска количка, както и на инвалидна. Така повече коли ще могат да паркират по тротоарите. Но това разстояние наистина да се спазва!!

Трето - да се намали таксата за паркиране и на синята зона, и на всички паркинги. Да се приведе към европейските норми, в съответната пропорция към една средна или ниска надница. Така и хората с по-скромни възможности ще се престрашат да паркират на определените за това места.

Четвърто – да се ограничи влизането на коли с несофийска регистрация. Не, че имам нещо против хората, които не са родом от София. Но те плащат данъци за колите си ТАМ, а ги карат ТУК. Не е честно.

Пето – да се направят ЕДНОПОСОЧНИ ТРОТОАРИ. Малки улички с малки тротоари, на които няма как да се паркира кола на метър и половина отстояние от стената. НЯМА НИЩО ТРАГИЧНО, ако пешеходците се придвижват само по единия тротоар на уличката, а по другия колите са паркирани плътно до стените, естествено – непречейки на входовете. Много по-трагично е, когато дадена улица се направи еднопосочна и трябва да обиколиш половин София, за да влезеш в нея от разрешената й страна. Въпреки това никой не се замисля, че това създава неудобство на колите, нали?

Шесто – да се ЗАДЪЛЖАТ собствениците на големи фирми с много работници в центъра да отпускат на работниците си определени суми за паркиране в синя зона или платен паркинг. Така ще избегнем работещите в центъра да задръстват малките улички, за да не плащат (съвсем оправдано!!) почти цялата си надница за паркиране.

Седмо - да се осигурят БЕЗПЛАТНИ ОХРАНЯЕМИ паркинги в покрайнините на града за колите на хора, които много рядко се движат с тях. Има в София поне няколко хиляди коли, които не са мръдвани от местата си с години. Бих стигнала дори до еретичната мисъл ДА СЕ ПЛАЩА НА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИМ, за да ги държат в тези паркинги, а не да задръстват оборотни места. Нещо като отчуждаването на земи покрай бъдещи магистрали - общината плаща скъпо и прескъпо на собствениците им, за да може да се изгради магистрала.

Осмо - да се огледат в най-скоро време всички парцели, които са останали в центъра и които са годни за построяване на паркинги, да се ИЗКУПЯТ на пазарни цени от собствениците им и да се изградят МНОГОЕТАЖНИ паркинги.

Няма да споменавам за привеждането на градския транспорт в приличен вид, който да поблазни шофьорите да оставят колите си, защото това е дъвкано и предъвквано с години.

От друга страна АБСОЛЮТНО И КАТЕГОРИЧНО съм против да се определят всякакви такси за паркиране на колите на живущите в центъра. Определям това като ДИСКРИМИНАЦИЯ по признак АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ. Откъде накъде живущите в центъра ще трябва да плащат за това, че си държат колите пред домовете си??? С какво живущият в ЖК е по-привилегирован от този в центъра, та ще си паркира и ще си обикаля района, в който живее, безплатно, а другите ще плащат едва ли не защото СА ИМАЛИ НЕБЛАГОРАЗУМИЕТО ДА СЕ РОДЯТ В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ? На живущите в центъра да се раздадат стикери с определен цвят и те да могат да паркират навсякъде в един определен кръг безплатно или с МНОГО ниски такси. Да не забравяме все пак, че в София ВСЕ ОЩЕ живущите в центъра не са непременно най-богатите! Да не забравяме също, че живущите в центъра плащат В ПЪТИ по-високи данъци на жилищата си. Значи – участвуват с много повече средства в бюджета на града!(имайте предвид, че аз НЕ ЖИВЕЯ в идеалния център - за да не ме обвините в пристрастност)

Като заговорих за данъци и такси – да не забравяме също, че собствениците на коли плащат стотици левове за пътен данък, данъци за колите, глоби, паркинги, синя зона, паяци и какво ли не още, и по този начин СЪЩО участват с много повече средства в изграждането на улиците, по които пък се движи градския транспорт. С други думи, драги пешеходци – вие се движите с автобусите и тролеите по улици, които ние сме платили!


Редактирано от yниKaлнa на 19.03.08 22:13.



Тема Добавка към идеитенови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 07:08



Девето - да се преразгледат всички сини зони и където те са направени покрай широки тротоари (пример: ул. Оборище или бул. Я. Сакъзов) - да се преначертаят така, че всяко паркомясто да е под ъгъл на тротоара, така, че половината кола да е на тротоара. Така на мястото на 2 успоредно паркирали коли - ще се паркират 3 под ъгъл. Това го направихме ние пред нашия блок и по този начин вместо 20 коли ПРЕДИ, сега паркираме 30. (когато успеем да се вредим от колите на работещите на бул. Я. Сакъзов и Оборище, които, откак там са сини зони - от 8 до 19 часа си паркират пред нашите блокове...)

Десето - да се разгледат всички тротоари в центъра с ИНДИВИДУАЛЕН подход и да се разчертаят линии, до които е разрешено колите да се качват на тротоарите. (като се спазват по-горе написаните идеи за 1,50 м отстояние и еднопосочни тротоари). И да се глобяват ЕДИНСТВЕНО колите, които са нарушили тази линия.

Драги четящи, знам, че освен усмивки, тези мои идеи ще предизвикат и гняв у заклетите пешеходци. Нищо, гневете си се на воля. Но ако разсъдите малко - ще проумеете, че всичките ми идеи са продиктувани от един стремеж ДА СЕ СЪЗДАДАТ УСЛОВИЯ за равноправно съществуване на всички членове на това общество, на базата на ВЗАИМНИ КОМПРОМИСИ.

Онази вечер силно впечатление ми направи един репортаж по ТВ, където репортерката приближи баща с двегодишно детенце на велосипедче, които се движеха по една улица, буквално между колите, а двата тротоара бяха заети от паркирали автомобили. Репортерката попита : "Пречат ли ви тези коли?", очевидно очакваше изблик на гняв и истерия, което щеше да е твърде удобно за репортажа й, но човекът, наведен като орел над детенцето с велосипедчето, каза :"Не, не ми пречат. Аз също съм шофьор и съм НАПЪЛНО СЪПРИЧАСТЕН към ситуацията с паркирането в центъра."

СЪПРИЧАСТНОСТ е точно качеството, от което и българинът като гражданин, и законодателите в България са напълно лишени. Като че ли някой ни е оперирал и ни е изтръгнал това иначе съвсем човешко качество. А иначе всички се възмущаваме, когато има пожар, а 90% от хората стоят безучастни или най-много - снимат... Ами да, това е точно от ПЪЛНОТО ОТСЪСТВИЕ НА СЪПРИЧАСТНОСТ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.08 12:10



Вроятно си гледал по Господари на ефира как един отпред държи две различни на цвят папки и при гласуване вдига едната, което е знак на останалите от парламентарната група как да гласуват. Наистина е безмислено останалите да са там. А че е нагло - факт.

Все пак има по-малко и по-голямо зло. Ако не гласуваме за по-малкото, останалите дето винаги гласуват, ще изберат по-голямото.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.08 12:13



Въпрос на вкус ... казал петела и слязъл от патката



Все пак идеята е да живеем комфортно, а на малко хора им прави удоволствие при -15 да въртят педалите вместо да се греят на парното в колата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 13:23



По повод на:

"Все пак има по-малко и по-голямо зло. Ако не гласуваме за по-малкото, останалите дето винаги гласуват, ще изберат по-голямото."


Не само ЩЕ изберат по-голямото зло, ами те ВЕЧЕ го избират - от 2001 година насам. От времето на абсурда "син комунистически цар с фес". И предстои ПАК да изберат ПОРЕДНОТО зло. Докато мъдрите се намъдруват (по форумите)- лудите се налудуват.



"Винаги има поне още една гледна точка..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.