Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 19:12



Нямаш представа колко НЯМАШ ПРАВО да кажеш : "Това къде ще се слагат колите от тротоарите изобщо не ме интересува." !!! Всички сме членове на това общество, и ако НАШЕТО, българското общество, не е ГРАЖДАНСКО, причината е точно че има индивиди, които НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ какво се случва с ОСТАНАЛИТЕ членове на обществото.

Това е същият гаден, унищожаващ начин на мислене, който владее политиците ни и който е първопричината на всичката гнойна ситуация, в която се намира държавата ни!!

Всички плюем злостно по форуми, кафета и седянки по потъналата в корупция и милиони власт, а никой от нас не разбира, че философията "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ ДРУГИТЕ" е в основата на всичко!

Начинът не е да тропаме с крака и тези с колите да викат: "Не ме интересува къде ще ходят пешеходците", а пешеходците да викат :"Не ме интересува къде ще си сложат колите".!! (което правим сега) Начинът е ВСИЧКИ ЗАЕДНО да потърсим сметка на ОТГОВОРНИТЕ служби, които ни пият кръвта отвсякъде, и да ги ПРИНУДИМ да организират нещата така, че и пешеходците, и водачите да са доволни, поне донякъде. ЕТО ТОВА е гражданското общество.

Даваш ли си сметка, КОЛКО ПАРИ е нагушила фирмата "Паркинги и гаражи" от синята зона, паяците и платените паркинги? МИЛИОНИ!!! КЪДЕ СА ТЕЗИ ПАРИ? Даваш ли си сметка КОЛКО ПОДЗЕМНИ И НАДЗЕМНИ паркинги можеха да бъдат построени с тези пари, и то на терените, които се "подаряват" на мастити бизнесмени, за да строят молове?

Но не. НИКОЙ не мисли за това. Всеки се интересува от СОБСТВЕНОТО си добруване. НИКОЙ не ходи по митинги. НИКОЙ не гласува.

И символ-веруюто на българина е "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА НИЩО, КОЕТО Е ИЗВЪН МЕН И НИКОЙ КОЙТО НЕ Е "АЗ" И МОЙ ЧОВЕК".

Затова сме на тоя хал.

И ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 19:19



>НИКОЙ не ходи по митинги. НИКОЙ не гласува.
За кого да гласувам? Има ли някаква - поне минимална разлика между кандидатите? Аз не виждам никаква. Който дойде на власт - крадне. Вальо Топлото е крал при поне 3 различни правителства.
Във всеки парламент - независимо от състава, депутатите са отговорни само и единствено пред лидера на партийната група. И се фукат с това кой с колко карти може да гласува.
Моето негласуване е моята неподкрепа на текущата избирателна система.
Когато се появи поне една партия която постави като основна и най-важна задача промяната на избирателния закон - тогава и ще отида отново на митинг.

Абсолютно убеден съм че ако всеки поне се опитва да спази закона, ще има по малко проблеми. Може тротуарите да не се разчистят напълно - но ще станат поне възможни за преминаване.
Но докато паркираш така че пешеходец да не може да премине, защото общината не ти е направила паркинг, при условие че можеш да паркираш така че пешеходец да може да мине - няма да има управия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.03.08 19:36



"За кого да гласувам? Има ли някаква - поне минимална разлика между кандидатите?"

ТОВА не е начинът на разсъждение на член на ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО. На ЧОВЕК С ДОСТОЙНСТВО.

Човекът с достойнство НЕ ТЪРПИ ДА БЪДЕ ЛЪГАН, КРАДЕН И МАЧКАН. Човекът с достойнство СВАЛЯ С КАМЪНИ всеки, който го лъже, краде и мами, ПРЕДИ ВСИЧКО го сваля, а не си прави тънки сметчици кой щял да дойде след него и за кого щял да гласува. Това е ПОСЛЕШНА грижа. ПЪРВАТА задача е ДА НЕ ОСТАВИШ НИКОЯ СВИНЯ да те мачка и краде.

Сваляш единия. Идва друг, и той те лъже - СВАЛЯШ И НЕГО. И третия, и четвъртия, и петия. Ако трябва - спиш на площада, не ядеш не спиш, не правиш секс, защото за теб НАЙ-ВАЖНОТО Е ДОСТОЙНСТВОТО ТИ. Докато най-накрая се намери някой, който лъже по-малко. Или поне - лъжейки - прави нещо и за народа. Както е по целия свят.

ТОВА е гражданско общество. Ако го имаше - отдавна щяхме да сме помели крадливите мошеници от общината, които карат най-скъпите коли на света с НАШИТЕ пари, а нас оставят да си дърпаме косите взаимно заради 50 сантиметра върху тротоара...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.08 20:10



Е да - права си.
Само че ако един излезне - ще го приберат на топло - може и на 4ти км.
Може просто вече от нас нищо да не става. Може просто да сме се изродили като нация.
Ходих по митинги, и видях как едни говеда сменят други говеда.
И се уморих. Сега опитвам ако мога до колкото мога да създам минимален ред край себе си.
Просто апологетите на прехода си свършиха перфектно работата.

А - имай предвид все пак че и Мойсей е водил евреите 40 години - докато не минат поне 2 поколения. Ние не сме евреи - ще ни трябва повече време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 10:49



Не, че съм за паркирането по тротоарите, но на това мога само да отговоря с "Мен пък не ме интересуват твоите разходки и искам всички тротоари да станат паркинги".

Аз преди време ходих с колело по доста дълъг маршрут, сега не го правя защото съм близо и защото ме мързи. Въпреки това съм силно за това да има велосипедни пътеки. За съжаление в цяла София има само една - от Княжево до Руски паметник. Има и 2-3 безуспешни напъна като този при НДК.

Това обаче не ми пречи да искам да има и паркинги и по-широки улици - всеки сам си избира с какво да се придвижва. Аз като ходя на центъра паркирам на синята зона на Македония, където места винаги има. Но това е решението за приходящите - за работещите трябва да има подземни паркинги.

Другото нещо което е силно необходимо за олекотяване на транспорта е метрото.

А Амстердамските крайности не ги виждам по нашия край по ред причини:
- там се ходи с едно колело до метрото и второ те чака в центъра на спирката - остави си тук два броя на улицата и на следващия ден или ще ги кара някой мангал или ако са чак толкова скапани като тези на холандците ще са предадени на вторични суровини
- метрото тук го няма - колко са хората в добра спортна форма които могат за 17 минути да вземат цариградско? А колко са офисите къдет има и баня за след подобно каране?
- това с возенето на дете по този начин съм го виждал в Холандия, но не го разбирам - макар и рядко, но се случва да се падне с велосипеда, това дете от багажника ще се пребие като куче
- а какво правим когато вали? А зимата?



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано19.03.08 10:55



Твоето негласуване е подпомагане на партиите купуващи гласовете на циганите, което директно е преливане на парите които ти плащаш с данъците си в джобовете на тези на които им плащат да гласуват.

Да, всички крадат, да всички се водят по партийната повеля, но това е и идеята на партията - дискусиите са на партийните събрания, когато си навън защитаваш това което е вече решено - ако не ти изнася политиката на партията си тръгваш.
Разликата между партиите е, че освен да крадат имат и някаква политика от която ти зависиш доста повече отколкото от кражбите им. Това което правиш на изборите е да гласуваш за тази политика, която ще направи живота ти по-добър. Не вярвам, че поставяш на едно ГЕРБ и ДПС и ти е все едно коя от тях ще ни управлява.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Пъpпъл (пандишпан)
Публикувано19.03.08 11:54



Ще има метро скоро за повече трасета и тук.


Ще има и няколко етажни паркинзи до метрото.
А зимата с шейна, ски, лифт над Цариградско, колко му е.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.08 16:14



Няма разлика (между текущите парламентарни партии) - за мен няма разлики в степените на предателството. За мен е предателство гласуването с тесте карти, защото сереш върху обществения договор - изсираш се върху институцията която стои най-отгоре на властта,
Ако ГЕРБ постави като основна своя цел прочистването на парламента от предатели, по единствения възможен начин - референдум (каква да бъде избирателната система), промяна в избирателния закон, според референдума, нови избори - тогава ще отида да гласувам за тях, иначе - по добре е ДПС да вземе 60% и да състави самостоятелно правителство - тогава вероятно българските политически мъже и жени ще разберат че не може само да грабят.

Ако аз съм твърде тъп да гласувам на референдуми, значи моя глас на избори също не е нужен. Ако депутатите могат да гласуват с 5 карти - тогава аз ще ти дам моята лична карта да гласуваш вместо мен!
Гласуването при сегашната избирателна система удължава агонията!

Царя смени 50% от народните депутати, и новите много бързо станаха като старите.
Не ме интересува, кой ще опита да смени системата - ако ДПС предложи референдуми и смяна на системата - и за тях бих гласувал. Най-страшни са българските предатели които сриват всичко. ДПС поне не са предатели - те работят за тяхната си родина, може да са шпиони, агенти, вражески войници, но не са предатели.

Та - щом може депутат да гласува с чужда карта - аз няма да гласувам, дори наистина турско да стане - но ще дам своята лична карта на онзи който ме агитира да гласувам - да ходи той да гласува с нея! Щом може за депутат, не виждам причина да не може и за мен!

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.03.08 16:59



Имам право да казвам каквото си искам - това пък е свобода на словото!



И не си ме разбрала правилно - аз също шофирам и знам какво е, но има закони. Тротоарите са неприкосновена територия за пешеходци. Точка!

Или ти искаш да промениш това? Как? Какво конструктивно предлагаш? Майките да си бутат количките по Цариградско ли? Какво???

По същия начин циганите искат безплатен ток - какво, да им влизам и на тях в положение ли? Еми не... не ме интересува, съжалявам. Токът да им се спре докато не се научат как да печелят пари, за да си го плащат. Или да живеят на свещи - тяхна си работа.

Този, който плюе, си ти - не аз. Аз одобрявам мерките, които намаляват броя на автомобилите в центъра. Ти какво предлагаш, за да бъде постигнато същото? Или пък имаш ли друга идея, с която да се освободят тротоарите, задръстванията и въздухът да стане по-чист? Много ми е интересно. Хайде кажи и спри да разтягаш локуми на тема гражданско общество.

А че "Паркинги и гаражи" гуши е ясно, но все някой трябва да я върши тази работа, нали?... Или предлагаш абсолютна анархия и саботаж на всички и всичко (което някак не се връзва с гражданската ти позиция)?

Everything louder than everything else...

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.03.08 17:34



Е то и аз искам да има по-широки улици, но когато мястото е ограничено (както е в центъра) това няма как да стане, или е зверски скъпо. Освен това, колкото и да се разширява дадена улица, никога няма да може да смогне на темпото на увеличаване на потокът от автомобили, така че най-добре е този поток да се ограничи по някакъв начин. Ето, в Атина например, в един ден могат да карат четните номера, в следващия - нечетните. Но по-богатите просто си купуват две коли и съответно резултатът от това ограничение става съмнителен.

Колкото до паркингите, също съм съгласен, че трябва да се направят още. Както и метрото. Но дотогава какво?... Да се продължава това катерене по тротоарите?... Не е решение.

За Амстердам не знам, но в Копенхаген велоалеите са първото нещо, което се почиства от снега!

Everything louder than everything else...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.