Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 00:00



Естествено, че и двете са правилни. Точно както е еднакво правилно да се пише и Иран, и Ирак.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 00:24



Нали?


Газта е придобила общественост, за да се избегнат асоциации с гъзът може би

А примерът ти с Иран и Ирак означава ли, че и газта, и газът са вярни, но означават различни неща? ;)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 00:33



Естествено, че означават различни неща. Абе ко само питате - не сте ли ходили на училище бре?!?

Това се учеше май в 7 или 8 клас...

означава химично вещество, просто вещество или съединение, което при нормална температура и атмосферно налягане се намира в газообразно . Въздухът също е газ, но не казваш въздухТА, нали? Или казваш?

Асоциацията с онзи газ е само плод на... прекалено болно въображение.

се употребява за означение на газта за горене, за газените ламби (ако някой помни какво е това); както още са и казвали - газия. Или, както е известна още по света - керосин.


Е, газ (м.р.) се използва и за означаване на още нещо, но.. и него едва ли го помни някой.

Та - Иран и Ирак са различни неща, нали?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 27.03.08 00:37.



Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.03.08 17:41



Може и "дживре клюца барабонци"



----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано27.03.08 17:50



Газът се употребява за задни части и за агрегатно състояние, а газта за точно определен газ за горене. Предполагам и двете са верни, а ако не са ще станат.

Тия спорове да си ги водят специалистите, аз мога да говоря и да пиша по-добре отколко реално ми трябва. Знанията ми по български език не се ползват, така че мога да си позвоя някоя малка грешка, особено след като половината журналисти я правят. Поразрови се из писаното от мен и ще намериш и други, да не говорим за изядени букви или добавени поради бързо писане на клавиатурата.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:21



Абе явно изобщо не си в час с българския език, не се излагай. Говориш пълни глупости. Меко казано.

Ми може и да станат, то от идиоти всичко може да се очаква. Когато азис е национален идеал, какво друго да очакваш от тайните агенти?

И не "предполагай" дали са верни или не. Научи, ако можеш изобщо да научиш каквото и да е. Има си език, езика си има правила. Писани. Всичко друго е... ами азисщина...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:26



А изядените букви и добавените спадат към техническите грешки, не към простотията от незнание. Те не се броят в категорията "знание" а в "невнимание". Такива и аз допускам, и понякога нямам време или просто ме мързи да поправям. Но това не са грешки от незнание, на тях не обръщам внимание. И отдалеч си личи кое е пропуск от бързане или от клавиатура с особено мнение, и кое - от незнание.



Аз също съм далеч от българския език като специалност. Но смятам, че това, човек да знае и ползва правилно родния си език е израз на уважение. Преди всичко към себе си, след това - към хората, с които контактува. И мен лично би ме било срам, ако езика ми изобилства с толкова крещящи примери на тъпотия...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 22:48



Ама защо на мен го казваш, аз това го знам :)
Някой друг тук спореше, че газта било погрешно :)
Аз дадох примера с прахът и прахта :)
Които са аналогични на газът и газта :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 27.03.08 23:08.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.08 22:56



В отговор на:

А примерът ти с Иран и Ирак означава ли, че и газта, и газът са вярни, но означават различни неща?




Въпрос и отговор.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.08 23:10



Въпросът ми беше ироничен



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.