Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: DaCat]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 11:29



Нормално - мотоциклет, мотопед, велосипед ... много по-лесно се справят със задръстванията, паркирането и всичко



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 20:07



От четене "между редовете" не боли. Но ти няма как да знаеш това.



Вижда се, че разбираш от всичко и по много. Ти си по-умната от двама ни. Всъщност - ти си най-умната.
А пък аз, като по-малко умен, ще отстъпя.

В замяна на това ще те помоля занапред твоите мнения да не отговарят на моите. Не само тук, а и навсякъде. Най-добре ще е така. Посредственост има достатъчно и в живота. Пък и прекалено много ми идва светлината на Знанието Ти.

Молбата ми е сериозна. Благодаря!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:22



Е как баш ще и отнемат възможността?
Има гласуване - искаш преброяване, оспорваш гласуването - пред съда, ако трябва. Чалъми - има. Желание - няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:27



Може да докара същите, но тогава бих могъл да опитам да си отзова депутата.
Ми ако на никой в този парламент не му пука че Допган ще вземе 50% - има ли значение наистина дали ще бъде Доган, или тези на които не им пука?
Не може на някой да му пука, и да си гласува с тесте карти. Така че - пак опираме до същото - имаме предатели имаме и Доган, а ти убеждаваш хората да гласуват или за Доган или за предатели.
ПП
За данъците - не дей бери грижа - държавата ще си вземе нейното - я от акциз, я от косвени данъци - или ще има повече за подкупи



Bеer? Mоre?



Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 20:34



И аз имам нЕкои съображения.

На мен също не ми харесват трошките, но щом имат номера и не са бракувани, то значи за тях собственикът плаща данък, т.е. има същото право да си държи колата на улицата както и всеки друг.
Това, че имат номера, значи само и единствено, че не са бракувани. Нищо друго. Собствениците има задължението да плащат данък, но знаеш много добре, че малцина от тях го правят, тъй като не карат колите, не минават ГТП и т.н. В този смисъл - аз имам 100% право да спра на мястото, което той заема, без да е платил за него. Но не мога, тъй като съответните служби, вкл. и ПАМДТ не са си свършили работата.


Освен това, такова ограничение противоречи на принципите за свободно придвижване на хора, залегнало дори и в рамките на нещо толкова голямо като Европейския Съюз, какво остава пък за малка България.
Знаеш ли, винаги ми е било забавно, когато някой се заиграва с този принцип за свободното придвижване. Как мислиш, ако някой спре достъпа на МПС-то ти до мястото Х, но ти напълно свободно можеш да продължиш пеша или с нарочен транспорт дотам, ограничава ли той правото ти на свободно придвижване?!


Какво значи да се задължат собствениците на големи фирми в центъра...това си го решава всеки работодател - дали има средства и доколко е важно за него служителите да имат къде да паркират.
Не си съвсем прав. Може да ги задължи така, както задължава обществото, отделните граждани или организации с един куп неща, защото "така е по Европата" и др.под. причини. Пример - строителите, както ти каза униКална - имат си минимален процент на застроявана площ за автомобили. И това ако не е задължение (и косвена загуба за възложителя)!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Le bricolateur]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:42



>Но не мога, тъй като съответните служби, вкл. и ПАМДТ не са си свършили работата.
И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?

Bеer? Mоre?




Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 21:00



"И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?"

Доколкото го усещам - той нищо не ИСКА. Просто си говорим как може да се оправят батаците по улиците. Но така, че най-малко да заболи и да е по възможност най-справедливо.

А че

няма да свършат никога нищо, без да ги разтресем - това е ясно на всички.

Но пък ние няма и да ги разтресем никога...Така че - нека поне си помечтаем!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 21:04



Истината боли, нали?
Имам един много голям недостатък.
Имам вродена непоносимост към хора, които дрънкат глупости и то необмислени :)
Не мога да ги трая просто ...
И друг недостатък - опитвам се да ги извадя от самозаблудите им.
Сещаш се каква е реакцията им - агресия, обиди и як отпор.
Ми ... щом така ти харесва, прави се на по-умен, когато нямаш какво да кажеш :)
Със здраве :)

П.П. А, да - нямаш си никаква представа колко много неща знам



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 21:04





"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: bira_more]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 21:35



И ти искаш същите тези служби да задължат някого за нещо?


Не, не от тях го искам.

Искам го от законодателят, а после и от изпълнителната и/или местната власт.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.