Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 20.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Le bricolateur]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 10:12



А за пешеходците какво място остана?
Те къде да идат ... за какви отстояния ми говориш с тези тесни тротоари?
Тротоарите са за пешеходците, face it :)
Тц, не просто си пиша, но очевидно и ти си от родените в автомобил, които никога не са били пешеходци :)
И има наистина съществена разлика между "липса на места за паркиране" и "огромен брой автомобили".
Първото е следствие от второто, а трън и бодил са на практика синоними :)
Така че май някой друг просто си пише



Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re: Писна ми от теб!нови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.03.08 12:20



Как няма да ти писне - появява се изведнъж някой, който ви нарушава приятната атмосферка на заклеймяване на престъпниците-собственици на коли и плановете ви как по-ефикасно да им надраскате колите - дали с пирон или с друго, или да им пръснете в ключалките лепило...



Не очаквам отговор, не се безпокой.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема безплатно и за всички... идилиянови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано24.03.08 14:19



В отговор на:

Първо - да се изринат всички автомобили, които са извън движение. Трошки на по 40 години, ръждясали, или по-нови, но изпотрошени.От тротоари, междублокови пространства и гаражи. Така ще се освободят места за други, които са в движение.




На мен също не ми харесват трошките, но щом имат номера и не са бракувани, то значи за тях собственикът плаща данък, т.е. има същото право да си държи колата на улицата както и всеки друг.

В отговор на:

Второ - да се ПРЕОСМИСЛИ отстоянието от 2 метра до стената. Метър и половина е абсолютно достатъчно за преминаването на детска количка, както и на инвалидна. Така повече коли ще могат да паркират по тротоарите. Но това разстояние наистина да се спазва!!




Нали точно в това е проблемът - това разстояние да се спазва! Ясно е, че метър и половина са достатъчни, въпросът е да се спре това спиране на една педя от стената.

В отговор на:

Трето - да се намали таксата за паркиране и на синята зона, и на всички паркинги. Да се приведе към европейските норми, в съответната пропорция към една средна или ниска надница. Така и хората с по-скромни възможности ще се престрашат да паркират на определените за това места.




И защо да се намалява таксата при положение, че за въпросната синя зона има търсене? Търсенето и предлагането определят цената... пак се опитваш да прилагаш някакви комунистически идеи. Това е все едно да намалиш цената на бананите - да ги направиш на 0.10 лв. / кг., за да могат и хората с по-скромни възможности да си купуват банани - в резултат банани по магазините няма да има, просто защото цената им би била нереално ниска и наличните количества ще се изкупуват моментално. Същото е и със синята зона - ако цената е по-ниска, места за паркиране няма да има, т.е. ефектът ще е нулев. На някакъв принцип трябва да се определи кои хора да могат да паркират и в условията на пазарна икономика, този принцип са парите. Който има пари, ще паркира, който няма - да си прави сметката и да се придвижва по друг начин, а не с автомобил. Няма как да се угоди на всички, колкото и да ни се иска.

В отговор на:

Четвърто – да се ограничи влизането на коли с несофийска регистрация. Не, че имам нещо против хората, които не са родом от София. Но те плащат данъци за колите си ТАМ, а ги карат ТУК. Не е честно.




Човек, родом от София, не означава софийска регистрация и обратно. Освен това, такова ограничение противоречи на принципите за свободно придвижване на хора, залегнало дори и в рамките на нещо толкова голямо като Европейския Съюз, какво остава пък за малка България. Ако пък се направи такова ограничение, моментално хората ще си преместят адресната регистрация в София, за да имат софийски номер и по този начин да го заобиколят. Не е решение.

В отговор на:

Пето – да се направят ЕДНОПОСОЧНИ ТРОТОАРИ. Малки улички с малки тротоари, на които няма как да се паркира кола на метър и половина отстояние от стената. НЯМА НИЩО ТРАГИЧНО, ако пешеходците се придвижват само по единия тротоар на уличката, а по другия колите са паркирани плътно до стените, естествено – непречейки на входовете. Много по-трагично е, когато дадена улица се направи еднопосочна и трябва да обиколиш половин София, за да влезеш в нея от разрешената й страна. Въпреки това никой не се замисля, че това създава неудобство на колите, нали?




Това пък е най-абсурдната идея, която съм чел. Значи предлагаш да променим облика на града, в името на автомобила, а не да променим навиците и културата си и да съхраним града?! Наистина ли вярваш и го смяташ за правилно това? И мислиш ли, че някой от живущите на такава улица би се съгласил да изчезне тротоарът от неговата страна? Предполагам, че следващата ти идея ще бъде да се разреши и паркирането по градинките - супер, градът ни ще стане още по-красив и приветлив, както и гостоприемен за негово величество Автомобилът.

В отговор на:

Шесто – да се ЗАДЪЛЖАТ собствениците на големи фирми с много работници в центъра да отпускат на работниците си определени суми за паркиране в синя зона или платен паркинг. Така ще избегнем работещите в центъра да задръстват малките улички, за да не плащат (съвсем оправдано!!) почти цялата си надница за паркиране.




Ето, отново думичка, която свързвам с прескъпото ни комунистическо минало - явно доста те кефи този обществен строй и начин на мислене. Какво значи да се задължат собствениците на големи фирми в центъра... това си го решава всеки работодател - дали има средства и доколко е важно за него служителите да имат къде да паркират. Едно от нещата, от които се интересувам, когато кандидатствам за работа някъде, е как стои въпросът с паркирането в района. И сам си правя сметката. Ето, например, в текущата ми работа си паркирам в подземен гараж като пич, но това е изключително защото работодателят ми е преценил така и плаща съответният месечен абонамент за това. Но не виждам как някой може да го задължи да го прави. Нямаме чак толкова силна икономика все още, за да си позволяваме да я забавяме с такива ограничителни мерки.

В отговор на:

Седмо - да се осигурят БЕЗПЛАТНИ ОХРАНЯЕМИ паркинги в покрайнините на града за колите на хора, които много рядко се движат с тях. Има в София поне няколко хиляди коли, които не са мръдвани от местата си с години. Бих стигнала дори до еретичната мисъл ДА СЕ ПЛАЩА НА СОБСТВЕНИЦИТЕ ИМ, за да ги държат в тези паркинги, а не да задръстват оборотни места. Нещо като отчуждаването на земи покрай бъдещи магистрали - общината плаща скъпо и прескъпо на собствениците им, за да може да се изгради магистрала.




Безплатни и охраняеми?... Изумяващо, за пореден път. Предполагам, че не е нобходимо отново да ти обяснявам защо ако има такива паркинги, то в тях свободни места няма да има.

В отговор на:

Осмо - да се огледат в най-скоро време всички парцели, които са останали в центъра и които са годни за построяване на паркинги, да се ИЗКУПЯТ на пазарни цени от собствениците им и да се изградят МНОГОЕТАЖНИ паркинги.




Виж с това няма как да не се съглася.

Everything louder than everything else...

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: bira_more]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано24.03.08 15:16



Това е малко като изпреварването от дясно. Нареждаш се чинно на дългата линия и гледаш как то лявата лента си минават и се нареждат най-отпред. В началото протестираш, не пускаш пред теб да влезе такъв, псуваш ги. След време си казваш "няма аз да съм вечно балъка" и почваш и ти като тях.
Единствено председателя на народното събрание може да направи нещо срещу гласуването с чужди карти, но той обикновено се избира от партията с най-много хора, която също така е и най-заинтересована от това да може да гласува с много карти.

Грозно, нагло, но безвредно - като новините на турски по канал 1. За мен е много по-важно какво ще направят с данъците.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.03.08 16:29



Влизам с удоволствие в диалог, когато е културен и добронамерен.



Преди всичко ще кажа, че тези така наречение мои идеи са всичките извън рамките на стандартите, но то е защото и ситуацията в София е такава. Моята цел е не да повтарям до безумие как трябва да стоят нещата, а как да се направят така, че максимум да облекчат ситуацията, която, няма как някой да отрече, е инфарктна отвсякъде.

Ще ти дам такъв пример: Тя в никакъв случай не облекчи положението. Там, където имаше място за 50 коли безплатно - сега пак стоят 50 коли, но вече платено. Значи - въведе се мярка сама за себе си, без да облекчи ситуацията, а само пълни нечии джобове. Всъщност - има такъв абсурд - въведохме синя зона, събираме парите от паркиралите и...ги даваме за заплата на тези с жилетките, които пишат билетчетата. А останалите са чиста печалба за някого. Значи - шофьорите просто осигурихме прехрана на няколкостотин души и печалба на шефовете им. А липсата на места за паркиране ПАК СИ Е ТОЛКОВА ТОЛЯМА.

Моите мерки са много СПЕЦИФИЧНИ и 100% насочени към КОНКРЕТНАТА ситуация в града, а не ПРИНЦИПНИ и хартиени.


Започвам и аз точка по точка.

Тези, които мразят главните ми букви и ги приемат като крещене - ще трябва за малко да си запушат ушите!. Нямам време да клепам по разни болдове, така ми е по-лесно. Моля, не го приемай поне ти като крясък!

..................................................................

ТРОШКИТЕ - лъжеш се. Това, че имат номера ИЗОБЩО НЕ ЗНАЧИ, че им се плащат данъци. Ти пак се хлъзгаш в сферата на това КАК ТРЯБВА ДА БЪДЕ, а аз през цялото време се съобразявам с това как Е. Попитай някой да ти каже колко хиляди коли стоят с неплатени данъци. Още два пъти по толкова има без застраховки, което значи, че хората са се прежалили и са си платили данъка, но застраховки не са, и това значи, че не ги карат.
..................................................................
ОТСТОЯНИЕТО - апелирах само да се НАМАЛИ на 1,50 м, защото сега слагат глоби за по-малко от 2 метра, и така зачеркват още няколкостотин места. А ИЗОБЩО не съм поставяла под съмнение, че някой трябва да следи това изискване да се спазва, защото, както и ти каза, това НЕ СЕ ПРАВИ.


...................................................
ЦЕНАТА - идеята за намаляването й никак не е комунистическа. Някои от вас страшно превратно приемат идеята за пазарния механизъм. Май и ти! Това, че нещо се търси - изобщо не значи, че цената му трябва да е такава, че НОРМАЛНИТЕ хора да не могат да си го позволят. БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ГОВОРИМ ЗА ЦЕНАТА НА ХЛЯБА ИЛИ НА ПАРКИРАНЕТО. Няма нужда да отивам далече, за да ти го докажа - в западноевропейските страни, както повтарям денонощно, цената е някъде около 10 пъти по-ниска, съотносно с доходите. Какво, да не би да искаш да кажеш, че те са извън пазарната икономика, или пък са комунисти?????
Толкова повече, че, както ти е ясно, в милата ни България парите, които се събират от нещастните данъкоплатци, изобщо не отиват по предназначение. Значи - ти поощряваш по-големите такси, за да може още по-бързо някои да забогатеят?

................................................................
КОЛИТЕ С НЕСОФИЙСКА РЕГИСТРАЦИЯ - заигравката с думата "родом" е неточна. Добре, сбъркала съм, като съм я употребила. Но по същество идеята ми няма нищо общо със "свободно придвижване на хора" - нека си се придвижват където искат, няма лошо. Но като пристигнат в София - ще се придвижват вече с едни прекрасни специално създадени с тази цел автобуси и маршрутки, които ще са на 10 минути например и ще свързват въпросните паркинги, на които ще се оставят техните коли, с всички части на града. А тези паркинги наистина ще са ОХРАНЯЕМИ и ще бъдат платени от Общината, с парите от сините зони и глобите ни. Е, по-малко ще се "нагушат", но няма да им мисля сега и печалбите я!
Тази ситуация я сравнявам със световното автомобилно изложение в Женева, например. Минимизирано там е същото. Стигаш на едно ОПРЕДЕЛЕНО ОТСТОЯНИЕ от градчето с палатите, там има изградени огромни паркинги, оставяш си колата срещу 10 франка за целия ден (надница - 150) и те извозват с автобус. И това не е някаква шашава измишльотина, а мярка, взета поради големия брой на желаещите да влязат в панаирното градче. СъпоставИ, и ще разбереш, че имам право!!

..................................................................


ЕДНОПОСОЧНИТЕ ТРОТОАРИ - признавам, че е екзотично. Но ПАК ПОВТАРЯМ, че съм се ръководила от реалното състояние в момента. ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ колите паркират по тротоарите, и наистина няма къде другаде да отидат. Нека поне това да се прави по ТОЧНИ ПРАВИЛА, а еднопосочния тротоар осигурява точно това - да може да има движение ПОНЕ по единия тротоар.
..................................................................
ЗАДЪЛЖАВАНЕТО НА РАБОТОДАТЕЛИТЕ - отново твоето погрешно тълкуване на понятията КОМУНИЗЪМ И КОМУНИСТИЧЕСКИ. Защо тогава ВЕЧЕ задължават строителите да осигуряват поне по едно паркомясто или гараж за апартамент? (не, че някой го спазва, де...) Не може ли строителят да изреве :"Вашта мамка комунистическа, парите са си мои и квото искам - това ще си строя"???
И нека да те открехна - аз съм живяла в ОНОВА общество със сигурност ПОВЕЧЕ от теб. Знам му всички кътни зъби. Дядо ми е лежал в лагер, баща ми има непризнато висше ПО ТАЗИ ПРИЧИНА, а аз също съм била тъпкана от партийни секретари, по тази и ДРУГИ причини. Някой път може да ти поразкажа. И съм ПОСЛЕДНИЯТ ЧОВЕК, който ще защитава комунизма и принципите му.

.................................................................
БЕЗПЛАТНИТЕ ОХРАНЯЕМИ ПАРКИНГИ - също е екзотично, но е доста мъдро. Ако един кмет мисли наистина за гражданите си и за равноправието им - може и да измисли нещо подобно. Равноправно ли е някой да си пльосне колата пред блока и да не я мърда от там 10 години, а ти да паркираш на километри от входа си движещата се кола, на която денем плащаш и сини зони, и глоби, и паяци? А при тези нечовешки цени за паркиране, които споменах по-горе - пари има и за охранители, и за видеонаблюдение даже.


Нямам повече време сега. Беше ми приятно да си поприказваме! И отново ще напиша - ВСИЧКО ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С РЕАЛНАТА ОБСТАНОВКА.

Глобите са хубаво нещо, но дали в България помагат? Не - по две причини. Първата - че на някои не им пука и си ги плащат. Втората - че всъщност никой не ги събира постоянно. В противен случай - я си помисли - ако по един полицай застане в крайна лява лента на Цариградско шосе и в двете посоки, по колко шофьори НА ДЕН ще остават без книжки заради превишена скорост?? И трафик няма да има!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:15



>>> Пак да те попитам, блондинка ли си?


Ей, ти... Я да не обиждаш блондинките!!!



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:25



>>> Дай му на Доган 50% и да видим ще откаже ли.


Ами няма да се откаже, но определено няма да му хареса. Е, няма да покаже, че не му харесва, обаче. Доган е прекалено хитър за това. Ако не забелязваш - той от 17 години е в парламента, никога няма мнозинство да управлява сам, но ВИНАГИ е в ключова позиция - нещата в управлението зависят от него. За него това е по-удобно от спечелването на 51% - дава му повече възможности за лавиране, за въздействие и намалява отговорността му.

И изобщо - както бирата - аз бих гласувал САМО и единствено на мажоритарни избори. Не за партии, а за личности. Защото сегашната система е кошмарна. От 17 години все едни и същи са в управлението. Формално се сменят правителствата, но общата насока си е същата. Едни и същи личности са в парламента, благодарение на системата, която те си приеха и бетонираха. Имам предвид управляващите от всяка партия. В парламента се сменя само плявата, тези, които са там само за попълване на бройката; тези, които дърпат конците във всяка партия са абонирани за парламента пожизнено при такава система.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: айде на комунизмааанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 20:26



С данъците ще правят каквото им разпореди шефа.
Ако те интересуват данъците, първо трябва да има отговорен пред теб избранник, и тогава може да се търси отговорност.
Иначе - то е ясно - ще откраднат каквото могат.
Ако дори една малка партия започне редовно да вдига скандали - всеки път когато се гласува с чужди карти - може да настъпи промяна, може и да не настъпи - но поне аз ще знам коя е моята партия. Като не им дреме - и на мен не ми дреме.
Ми аз не изпреварвам от дясно, но ми се е случвало да не се престроя на време - поради незнание на кръстовището, неумение или ... И или някой ме пуска, или обикалям, е случвало се е по изключение да се трапосам най-отпред.
За сметка на това - ако някой благоволи да даде мигач - аз просто го пускам, а ако ме пуснат - винаги примигвам с аварийните.
Дребна работа ама голям кеф.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вече няма..нови [re: Maймyнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 20:36



>>> За газта и метана не коментирам..


За газЪТ бре, българино!!!



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: безплатно и за всички... идилиянови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 20:44



Много ни е готина властта - на всякъде успява да насъска отделни групи от населението. В нашия случай - пешеходци, срещу шофьори.
И така разбира се се постига спокойствие за същата тази власт.
Като съм подкарал - да почнем с нашия обичан кмет. Определено - направи някои неща. Но едно не е направил - например референдум - доста референдуми можеше да направи, включително и за санкциите за колите по тротуарите. Но не го направи.

Какво може да си позволи човек и какво не може си е проблем на човека. Ако не можеш да си позволиш кола - не си купуваш кола. Ако не можеш да си позволиш да живееш в центъра - не живееш в центъра.
А закона - трябва да се спазва. И като спреш на тротуара - блокираш пешеходци, и създаваш риск за тях, А ако нашия кмет се беше допитал - дали да осигури превоз до охраняем паркинг за неправилно паркиралите коли - щеше да има повечко пари. При това със съгласието на избирателите му - болшинството от тях.

Вчера трябваше да спра на един тротуар. Той - я има 1 метър, я не. Ама аз качих 2те гуми, при това много внимавах да са на линията на дръвчетата. Тоест - дръвчетата ограничаваха преминаването повече от мен

Тоест майка с количка - ако може да мине между дръвчеата и оградата - щеше да може да мине и покрай мен
Ех тези майчета д.... се за тях мислим

Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.