Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 15.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано12.03.08 09:12



За лекарите , както казах, примерът не беше много удачен, става въпрос за професия и т.н.
Относно инициативата "вземи другарче"-не взимай.


Материалната отговорност-в случая става въпрос за наказателна отговорност, за наказание, което се измерва в пари. Защото след като човекът го няма, не знам какво друго може да го компенсира-пари или не пари-но може да е оставил деца, семейство и т.н.
Дали колата е технически изправна най-добре си я знае шофьорът-че стават инциденти-стават.
Примерно брат ми предлагаше да ни вози с детето някъде, но нещо му хлопало по колата, не бил сигурен какво е. Казвам-ок, ще хванем такси, все тая. Аз преценявам, че този риск, за който знам, не ме устройва. За рискът, който не мога да предвидя-Божа работа.
Както четох вчера май беше в един посещаем дирски клуб-Изневяра, за която човек не бил разбрал, не било изневяра.

Аз бях без книжка до 17.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.08 14:05



Имам един приятел лекар - та той казва - мога да прегледам безплатно всеки и да му дам съвети. Но ако човека иска документ - тогава е платено, защото аз нося отговорност. Не че иначе преглежда безотговорно...
Всеки шофьор може да допусне виновно ПТП - караш, дупка на пътя - несъобразена скорост... Дали си пил или - не - това е утежняващо вината обстоятелство.
Обществения интерес предполага поощрение на Вземи другарче - по малко коли, по чист въздух....
Ти може и сама да се застраховаш - защо искаш твоята застраховка да лежи върху гърба на човек който ти прави услуга?

Изневярвата (поне за мен) е различна от това което мислех за нея преди години. Сега кръшкането не е изневяра - стига аз да съм на първо място - няма проблем

. Така де - най-много жената да научи нещо ново, приятно и полезно

Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.08 14:20



Аз друго се чудя ... дали извинение от страна на убиеца е достатъчно, за да се откажат роднините от гражданския иск?
Та този човек е извършил престъпление!
Той е убил човек!
Да, виновен е и тоя, дето се качва в кола с пиян шофьор, но и този, който сяда пиян зад волана.
Единият е платил с живота си, другия трябва да плати със сериозна бройка години от живота си.
500 000 лева кръвнина ... не е оправдано.
Първо, защото човешкия живот няма цена и второ, защото и жертвата е виновен, задето се е качил в колата да го води натряскал се безотговорник.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано12.03.08 14:24



Сделка, ммм?


Ще ти подпиша декларация, че от теб пари няма да иска моята рода, ако стане инцидент, докато ме возиш към морето.
А ти ще ме караш много внимателно, все едно такава декларация няма подписана и те грози сума с мноооого нули накрая.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.08 15:07



Yes - и нотариално заверено копие в 5 екземпляра, едното от които на съхранение при арменския поп например



Bеer? Mоre?



Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано12.03.08 15:15



А за най-сигурно прехвърляш колата на мое име-пак с нотариална заверка-(не че ти нямам доверие, пуста форма, била важна.

) та ако стане някоя беля поради техническата и неизправност на път за морето да кажеш-е тя колата си е нейна, тя си е виновна.


Копие от договора ще се съхранява при твоята жена-защото сигурно ще ми продаваш СИО и при моя мъж, защото става СИО.
Кажи да.


Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.08 15:23



А най-вероятно и двамата са разпивали.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.08 15:25



Ще кажа - да да


Как беше - двойно положително отрицание

Bеer? Mоre?



Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано12.03.08 15:29



Ти май се отказа?


Пу за мен в тази тема.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: Искат 500 бона кръвнина за Кембъланови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.03.08 23:41



Ех тази младеж - никакво уважение към дъртаците


Печелиш - определено.
Явно освен возенето до морето - ще те черпя и едно кафе

Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.