Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 24.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.08 19:09



Може би мислиш, че е конструктивен спор, в който ми обясняваш подробно как пешеходецът се вцепенявал, а някак забравяш да се сетиш, как пък е точно толкова възможно да се вцепени шофьорът, когато някой му изскочи между две паркирали коли по средата на платното? Или шофьорите сме ваксинирани срещу вцепеняване? Разликата е, че пешеходецът, СЪВСЕМ УМИШЛЕНО тръгва да прави нарушението, преди да се "вцепени" при появата на колата, която си е съвсем в правилата и си се движи по НЕЙНАТА част - по улицата.

На това аз не му викам "конструктивен", а съвсем субективен спор.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.08 22:06



Аз също съм шофьор.
И ако ти се вцепеняваш, аз не се.
Моя и твоя част на улицата?
Ти блондинка ли си?
Аз ти говоря как по цял свят законът защитава пешеходците ВИНАГИ.
Явно не си шофирала в чужбина и наистина не знаеш какво става с шофьорите, които блъсват пешеходци.
На пътя.
Опитай.
Вярно, има и необмислени ходове от страна на пешеходци, но ти си зад волана, ЗА ДА РЕАГИРАШ АДЕКВАТНО И НАВРЕМЕ.
Ако не можеш, не се качвай зад волана.
Ясно и просто.
И както Шамара ти е казал, ще спираш и през 10 метра, ако трябва.
И няма да натискаш педала на газта в града, а на спирачката.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 00:02



Това което искам да кажа, е че в България не можеш да се движиш без да нарушаваш правилника, и не можеш да гарантираш безопасност на неправилно пресичащи пешеходци.

Bеer? Mоre?




Тема Re: предимство за пешеходцинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 00:14



А бе нямам много опит с чужди държави. Бил съм само в Белгия (ОАЕ не се брои

). Та в Белгия - имаше подлези. И хората ходеха доста за да минат през подлеза. Само кретени като мен - минаваха през платното. И колите си се движеха уверено - без да намалят, само защото някакъв си кретен се мотае до платното. Бяха сигурни че съм нормален човек, и няма да мина през платното - е аз издебвах да няма никаква кола и в двете посоки де - и не за друго а не бях сигурен че няма да ме спипат и глобят.
На пешеходна пътека или светофар - съвсем друга работа.

Младост 3 - срещу поликлиниката. 2 коли се разминават. Разминават се кола и рейс. Ама 2 рейса - може и да не успеят. И има спрели и високи коли - нямаш никаква видимост. А разстоянието между твоята кола и паркираните е 2 огледала и половина. Колкото и да си добър шофьор - пак ти трябват поне метър и половина - 2 да спреш. А има изтребители, които може да не ти ги дадат.

Bеer? Mоre?



Тема Re: предимство за пешеходцинови [re: bira_more]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 07:35



Пак ти казвам - безмислени спорове водиш. Фанатизирани идеални личности не могат да бъдат лесно убедени.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 07:43



Никакъв опит нямам в чужбина, права си. Изключая 15 години живот в Швейцария и още 5 - АКТИВНО шофиране в Норвегия, Финландия, Люксембург и Белгия.

И имай предвид, че нямам никакви наблюдения в изброените държави дали пешеходците там се вцепеняват или не, и как точно го правят.

ПРИЧИНАТА Е, ЧЕ ПРОСТО ТЕ НЕ СЕ РАЗХОЖДАТ ПО УЛИЦИТЕ ИЗВЪН ОБОЗНАЧЕНИТЕ ЗА ТОВА МЕСТА, А ТАМ ИМ СЕ ДАВА ПРЕДИМСТВО. Та няма как да се изследва степента им на вцепеняване.

Колкото до твоите перфектни качества на шофьор - поздравявам те. Само не успявам да разбера как така се вцепеняваш като пешеходец а не го правиш като водач. Уникална си май!

И последно - който пешеходец се е забелязал, че е склонен към вцепеняване - ДА НЕ ПРЕСИЧА на забранени места.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: мненови [re: Dakota]  
Автор roum (приятел)
Публикувано13.03.08 16:01



Благодаря ти че се връщаш на темата че като гледам как се хванаха за гушата разни хора из темата все още си мисля че му правим лоша услуга на пешеходеца поне докато има такива съфорумци дето да опонират на мнението че трябва да се спира.
Моля да не се карате а само да изкажете мнение и се аргоментирайте.




Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.08 19:57



Ами ей така, много лесно.
Винаги очаквам някой пешеходец да изкочи на платното и вместо да гледам само напред като кон с капаци, гледам и в периферията.
Също така не карам прекалено бързо, за да ми трябват 20 метра спирачен път.
И нямам проблем, защото дори не изпадам в ситуация да се вцепенявам.
Карала си в Норвегия и не си видяла пешеходец, пресичащ не на "зебра"?
Че къде си карала, в дълбоката провинция, където няма жива душа 30 километра поне ли?



Добре, разбрах, че за теб пешеходците са виновни, за мен пък шофьорите.
Това е.
Простак шофьор е 80% по-вероятно да срещнеш, отколкото простак пешеходец.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 22:04



"Простак шофьор е 80% по-вероятно да срещнеш, отколкото простак пешеходец."

Никаква логика няма в това твърдение. Човек, преди да стане шофьор, е бил пешеходец. Значи според теб самото взимане на шофьорска книжка опростачва човек?



А при теб, в Норвегия, шофьори простаци има ли?

Всичко е в манталитета на народа. Ако не си забелязала. Колкото са простаците у един народ - толкова са (процентно) и сред всички професии и прослойки. (Включително сред професорите).


"Също така не карам прекалено бързо, за да ми трябват 20 метра спирачен път." - хич не им завиждам на тези, които карат след теб. Не съм достатъчно технически грамотна, но със сигурност тук чете и някой, който може точно да ти каже с колко километра в час трябва да се движиш, за да можеш да спреш със спирачен път по-малко от 2 метра. Май с някъде около 1 км в час...

Защото детето, дето го премаза един джип скоро в София, е изскочило пред джипа на около 2 метра. Колкото и да е било развито периферното му зрение - нямало е как да го види, нито да предотврати удара.

Изобщо - прекратявам този празен спор. Звучиш ми точно като човек, който е виждал волан най-много на тренажьор. Или пък спори от любов към спора.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 22:51



Ми - сметките са прости.
И най големия бързак за по малко от 300 милисекунди не може да реагира.
Тоест първите 300 милисекунди колата си се движи със същата скорост.
Ако се движиш с 15 км в час - точно първите 2 метра са необходими да разбереш че има проблем и да започнеш да реагираш.

Иначе - простака си е простак, ама като се качи в кола, му падат допълнително задръжките, и вече нищо не пречи за пълното разгръщане на простащината му.
Та един простак докато е пешеходец, може и да не му проличи, щото се маскира.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.