Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 20.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос на манталитет?нови  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано05.02.08 22:44



Лошите шофери, многото катастрофи и инциденти по пътищата-това е въпрос на български манталитет или по света, хайде по-конкретно САЩ и Зап. Европа, не ни отстъпват.
Хубавите пътища, аутобани и т.н предразполагат към високи скорости, големите разстояния изминавани ежедневено към намалено внимание, не знам. Чудя се, може би проблемът не е толкова "български", колкото го третираме.
Ако имам малко време тези дни ще се поразровя за статистика.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Ripple]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.02.08 00:32



Друго си е да качиш засукана мацка в голфчето и да почнеш да й се доказваш колко си печен - с тематичната за случая чалга..."води ме в някоя квартална кръчма", алкохол и щури маневри посред нощ.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Ripple]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 01:24



За Германия са между 5000 и 7000/годишно. 20% са с алкохол над допустимото.

За теб, Хепи!

Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Ripple]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано06.02.08 02:20



просто е: проблема е в законите. Ще ти дам прост пример: като пътувам за морето и ако няма много коли на Тракия вдигам 200 да се изкефя. На куката ако случайно ме спре давам 20 кинта ако изобщо му спра и всичко е на 6. Като пътувах през Италия за Франция и минах през тунела Мон Блан ми взеха 700 евро, половината французите, половината жабарите щото ме беха снимали 2 пъти.
Следващия път не посмях да вдигна над 100 като минавах. Са схвана ли ква е разликата.



Който лапа захарна пръчка - кара Мерцедес по поръчка. Ех,че сладка захара пръчка !!!

Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: bluefan]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 09:33



Мда, голям пич си.



При низ от случайности, се търси закономерност.

Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Last Roman]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 09:34



Много малко жени, поне тези които познавам, ще се впечатлят от високи скорости.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Ripple]  
Автор Busby Babe (FMU№1)
Публикувано06.02.08 16:29



пич си е отвсекъде , но много добре ти е отговорил на въпроса. БТв като ще преравяш статистиката , не е зле да провериш и какви присъди получават на запад шофьори убийци .за България аз ще ти я кажа - до петото/десетото престъпление са на условна .



Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Busby Babe]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 20:44



Не, не ми е отговорил добре на въпроса, дал е неговия вариант на отговор, който ми се струва ...потенциално опасен.
Това означава, че ако няма наказание, няма да има самосъзнание за безопасно шофиране ли?
Ей за това ми е думата-манталитет.
Струва ми се безумно-когато шофирах не бях с нагласата-дали няма да ми изскочи иззад храста някой катаджия, а да пазя себе си и останалите на пътя. Защото днес ме има-утре ме няма или някой друг заради мен, много често от небрежност, глупост, алкохол, тарикатлък и т.н.
Това ми прилича на-ще открадна нещо от магазина-най-много да ме глобят 2 лева, но в другата държава няма да крада-защото там ще ме глобят с 200.
Но въпросът е, че да се краде е лошо.

Колкото до присъдата-условна или не, стига да е законова, значи имаме присъда в рамките на закона. Факт. А дали законът е справедлив, дали го одобряваме или не-докато не бъде отменен, променен се прилага. За това има обжалване, втора и трета инстанция и въобще тук мога да пиша много.
Бтв-аз не съм против условните присъди.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.08 20:59



Мисля си като допълнение, да има и обществено полезен труд в морга.
Определено ще има доста ефект.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Въпрос на манталитет?нови [re: bira_more]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 22:09



Да.



При низ от случайности, се търси закономерност.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.