Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 22.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Няма да мине номеранови [re: AirCooled]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано05.03.08 12:20



Снимките ще трябва да минават през скъпи проверки за автентичност.
Според мен това може да се постигне с полицаи - 10 двойки да се пуснат из София с готови бланки и с фотоапарат (тук вече има 2ма свидетели и експертиза на снимката ще се прави само при обжалване), така че глобяването да отнема не повече от 1 минута. Елементарна глоба от 30 кинта - не е нужно да е разоряваща, само неизбежна. Добавя се към данъците, а на колата се лепи стикер, така че шофьора да е информиран какво го е сполетяло.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано05.03.08 20:10



Да, така се прави. Преди време съм виждала двойки, само че цивилни, които ходеха по улиците и снимаха паркираните коли, но после какво е ставало..... И защо ли се отказаха от идеята? Може би защото това беше по времето, когато никой не си плащаше глобите и са решили, че няма смисъл.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано06.03.08 14:18



Може и да са се замислили и над другия въпрос - че хората колкото и добросъвестни да са реално няма къде да си паркират колите. Паркингите са малко, новите блокове никнат на 5-6 метра един от друг ...

Центъра трябва да предлага голямо количество подземни гаражи. Всеки един офис трябва да има паркинг за служителите. Всяка една жилищна сграда трябва да има поне по едно паркомясто на апартамент, а на тези над 100 квадрата по две.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано07.03.08 16:51



Ох, за трябване - трябва, но не е направено и няма как вече да се направи. Единственото спасение е в подземните паркинги или надземни на няколко етажа, по 1 на всеки квартал поне. Обаче да не се лъжем, че всички ще се втурнат натам, защото няма как да не бъдат платени. Българинът не обича да плаща, когато може да мине безплатно и затова си мисля, че ще си стоят полупразни, а колите пак ще са на улицата.
Трябва да се измисли нещо още по-генерално. Нещо от типа - ако не можеш да паркираш правилно, не си купуваш кола.
Или доказваш, че си си платил паркомясто в някой от паркингите за година напред и тогава ти регистрират колата.
Или обикаляш из квартала, докато намериш място за правилно паркиране.
И това обаче не го вярвам, като гледам как някои екземпляри са си заплюли място под прозореца си и ако някой спре там, започват да го тормозят. Връх на нахалството ми се видя един надпис на оградата на нов блок близо до Сточна гара, където с големи букви е написано така - РЕЖА ГУМИ. И там вярно никой не спира. Сред нас живеят такива уникални простаци, които не виждам начин някой да успее да култивира и дисциплинира.



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: 3a3y]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.08 22:23



Е да де, ама и немските катаджии не са като наште.
Просто си представи как те спират немски катаджии и те питат (на немски) ся ко ша праим...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.08 22:26



Така е - прав си, ама както съм споменавал, има го и другия момент - на дългогодишните шофьори, краката са напълно закърняли, в следствие на което гледат да спрат на 2 - 3 метра от крайната цел.
Ако си готов да минеш 500 метра - положението е много по различно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано10.03.08 15:53



Някой щеше да проверява за лепенките миналата седмица. Моля да каже снабдил ли се е с тях и как, че съм дигнала мерника на едно много гадно пежо пред нас.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: bira_more]  
Автор roum (приятел)
Публикувано10.03.08 16:18



Едно време и аз си го мислех това с лепенките ама да знаеш че не е решение
По-добре само бележки напечатани колко точки се отнемат за това наручение и по кой член нещо от сорта " Днес загубихте ..... точки , защото бяхте спрели на тротоар "
Това е само предупреждение и не се смята за нарушение на обществения ред




Тема Re: Няма да мине номеранови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.03.08 19:02



Това е рязането на гуми е нож с две остриета - от една страна плаши, ама ако тоя педераст ми среже гумите то веднага се разбира кой е. Не можеш да го докажеш, но можеш да минаваш периодично и да му режеш неговите гуми ... 3 пъти годишно мисля, че е добра бройка.
А може и да му напишеш отдолу - "режи, аз знам коя е твоята кола" - нещо като оня дето си оставил чашата с надпис "Плюх вътре" и я намерил с добавка - "И аз".

Иначе ако има достатъчно подземни паркинги след това е лесно да се накарат с глоби хората да ги използват - достатъчно е само глобата да е по-скъпа от паркирането под земята и да е почти сигурно, че ще я получиш. Разбира се трябва и паркингите да не са прекалено скъпи.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.03.08 19:04



Направо му напиши на листче, че искаш да е на 2 метра от сградата и че знаеш как се спадат гуми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.