Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 22.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.03.08 08:26



Ама на теб насилието ти е в кръвта - тези методи ще доведат до узлобение на шофьори и пешеходци от което няма полза ( то не че го няма)
Малко по-миролюбиви методи моля. Все се налага някой ден пешеходеца да кара кола и обратното.




Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.08 12:05



Лепенките са по-миролюбиви така ли?
Едно е да те изпсува и после да не смее да паркира зле, че да не помпи после, друг е 15 минути да търка стъклото за да свали проклетото нещо. Според мен тези лепенки са доста по-агресивен начин.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.08 15:45



Аз имам решение специално за София.

На всички вховни артерии - огромни безплатни паркинги. И ЗАБРАНА за автомобили с несофийска регистрация да се движат вътре в града. Естествено - подплатено с перфектен градски транспорт. Което няма да е кой-знае колко трудно, ако половината коли ГИ НЯМА В ТРАФИКА.

Да видиш как ще се оправим за два дни - и трафика, и паркирането.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.08 16:20



Много си "умна".
Какво ще правят хората, които по лична карта са от друг град, но живеят, учат и работят в София?
Няма да карат колите си ли?
Само защото колите са регистрирани в КАТ по лична карта?
"Гений" си, нямам думи.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема вдигам чистачкинови [re: Wildberry]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано12.03.08 18:02



Най-често вдигам всички чистачки, но от около месец лепя мои си лепенки, които сам си направих със следния текст:

АЗ ПАРКИРАМ
П Р А В И Л Н О!


Следващите лепенки, които съм си подготвил са с текст:

ТРОТОАРЪТ Е
П А Р К И Н Г!?


Аз също мислех да направя сайт по въпроса, но е страхотно, че вече има такъв - oт там най-много ми харесва това с платното за детски колички.

Иначе веднъж толкова се бях ядосал - някакъв беше спрял напречно на тротоара без никакво място, че му се изпиках на шофьорската врата и стъкло... с което не се гордея, но пък поне си излях гнева на мига.



Отскоро обаче си мисля, че най-ефикасно би било да се пише нещо с перманентен маркер по предното стъкло... да си поиграе да чисти малко, като толкова се прави на тарикат.

Отделно, сякаш е заложено в манталитета на всеки да се катери по тротоарите... и това стана постепенно. Там където живея има предостатъчно място колите да спират на улицата - дори така, пак има място да се разминат два тира. Но не! Всички се качват на тротоара със задницата си. А като дете си спомням, че по този тротоар съм карал колело, което означава, че преди време повече сме се уважавали едни други!...

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 12.03.08 18:03.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.08 20:24



Ти самият имаш ли кола? Къде я паркираш? В кой квартал живееш? Когато идваш по работа в центъра къде си паркираш колата?

Нищо лично. Просто въпроси.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано12.03.08 21:21



Да, имам кола - паркирам я на улицата пред блока (живея в Младост). Готиното е, че при въпросния тротоар аз единствен стърча, понеже не съм се качил на него и който и да се вози все пита:
- Не си ли много напред?
И аз му/й отговарям:
- Не, всички останали са прекалено назад.



За центъра е ясно, че положението е доста тежко - нееднократно съм обикалял по половин час в търсене на място, но... това, че няма места, не е оправдание да се катеря по тротоарите, затова и не го правя. Продължавам да търся за места по-далече и ходя повече време пеша - полезно е за здравето. Тъпото е, че ходейки съм принуден да лавирам между колите на по-мързеливите и некултурни шофьори, спрели по тротоара. Обаче ако почна да постъпвам като всички тях, то аз с нищо няма да съм по-добър. Така че това, че "всички така правят" и че "нямало места" изобщо не го намирам за оправдателно - като няма място, няма да паркираш... това е положението. Никъде не е казано, че Столична Община ми гарантира свободно и безплатно място за паркиране.

А днес, например - си спрях съвсем културно пред Софийския Университет в синята зона... изпратих си като пич 2 SMS-а и така. Имаше и още места. Винаги има начин. И винаги се намират оправдания.

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 12.03.08 21:31.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано13.03.08 07:37



Мдам, човек като иска, може.
Лошото е, че много малко искат....

Лесните пътища водят донякъде, но никога до края


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 07:50



Късметлия си в случая, че живееш в Младост. ВЕрвай ми. Ако живееше в центъра - другояче щеше да мислиш. ПовЕрвай ми и в това.

Аз живея в комплекса Заимов. СЪЩО като теб си паркирах пред блока. ДО създаването на синя зона на бул Я. Сакъзов и ул. Оборище. Сега пред блока ми денем паркират ВСИЧКИ, КОИТО РАБОТЯТ НА БУЛЕВАРДА И НА ОБОРИЩЕ.

Това е всъщнос главният ефект от въвеждането на сините зони. Превръщането на живота на живеещите около тях В БЕЗКРАЕН АД. Ако, разбира се, не отчетем безспорния им ефект в създаването на новобогаташи трето поколение от нашите смс-и и талони.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.03.08 10:29



Дай малко от твоите лепенки.



Миналата седмица някаква кола беше паркирала перпендикулярно на платното върху тротоара и почти беше вляза във входа на блока ми.
Трабваше да се чудя откъде да заобиколя, за да се прибера. Е, много се ядосах. Не ми се пишкаше, за това и сложих един голям камък на предния капак, за което не се гордея, защото съм миролюбив човек по принцип.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.