Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 27.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Автомобили по тротоарите  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано05.02.08 22:46



Голяма гадост. Накацали толкова нахално, че се чувстваш виновен чак, ако им се включи аларамата като ги закачиш неволно.
Преди време ги ритах нарочно.

Съответно вървиш по средата на улицата, чудно. Ама след някой и друг ден няма да мога да бутам детска количка там.

На пръв поглед няма много общо с войната по пътищата, но когато възмутени шофери ми свиркат, че се тътря по улицата, става и война понякога, защото аз не си трая...

Та си мислех да изпечатим някакви листчета , които да лепим по стъклата на такива. Давайте идеи за текст, че мен само на ругатни ме избива. Не, че съм кой знае какъв пешеходец, и не, че някакъв ефект ще има, но тва не се трае..

Редактирано от Wildberry на 05.02.08 22:48.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 01:17



Преди време вървеше една такава акция в един мамски форум - под чистачките слагаха листчета/не лепене, а подпъхване!/ с нещо от типа - Днес рискувах моят живот и този на детето си, защото бях принудена да ходя по пътното платно. Утре това може да се случи на твоята жена и дете.
Иначе, да, гадно е да ходиш по улицата и да не знаеш кой чифут ще те отнесе!

За теб, Хепи!

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано06.02.08 02:04



Глупава жено,

върви пред кабинета на Бойко и на него пускай листовки да направи един подземен паркинг в столицата. Като няма къде да се спира кво да правиме бе ?! Да не бяха преебали Витошка да бяха на половина пълни сег амалките улички. И разбира се да се върне софийското жителство, тва ше реши проблемите



Който лапа захарна пръчка - кара Мерцедес по поръчка. Ех,че сладка захара пръчка !!!

Тема Не си познал да обиждаш, пич.нови [re: bluefan]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 11:06



Глупава жено ще викаш на жена ти.

Има достатъчно паркинги, не ми обяснявай точно на мен, дето съм от 15 години шофьор, ок? Колата си на уличка никога не съм паркирала, ама никога, разбираш ли? Не преди 10 години , не сега, никога.

За софийското жителство съм съгласна.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: bluefan]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 12:50



В центъра на София има повече от достатъчно места за паркиране,а новата система за таксуване с СМС е невероятно улеснение. Друг е въпросът, че
1) има мързеливци, които се страхуват да походят 200м.
2) има и свидливци..мдаам



За теб, Хепи!

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 14:23



Принципно съм съгласна.
Но в нашия квартал улиците са доста тесни, тротоарите да не говорим, няма повече от метър и малко.
Паркинзи наблизо няма, а след работа много хора паркират колите си и по тротоарите, до входовете, където живеят.
Аз също се дразня, преди като бутах количка, сега като вървим с детето по улицата или му мъкна колелото чак до парка.
Опитвам се да кажа, че проблемът опира не само до паркинга-ако се намери такъв, а и до широчината на улицата.

аз не шофирам от известно време, така че съм пешеходец отвсякъде:)

Примерно в САЩ, хайде по конкретно в Сан Франциско, масово паркират по улиците, но там има задължително разстояние което се оставя между колата и стената за да мине количка, инвалидна или детска. И горко ти, ако не го направиш-на секундата ти вдигат колата. Там обаче улиците са широки.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: surfline]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 18:20



Ще видя, за какво говориш, сещам се къде.

Аз съм пишман пешеходец, без кола не мърдам почти, сега чак разбрах какво им е на хората, вървящи пеша.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Ripple]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 18:24



Трябва да има голям подземен паркинг в центъра на Сф, абсолютно належащо е.

И те разбирам какво искаш да кажеш, но това не са една-две-три коли паркирани на тротоара, това са цели улици от-до задръстени от автомобили.
Не вярвам всичките да са живущи или работещи там, а и дори да са, наистина нищо не пречи да се повърви пеша малко до някой паркинг.

Проблемът е повече финансов, както повечето проблеми, обаче.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 20:51



В нашия вход сме 10 семейства-блокът е с два входа. За другия вход не знам, но в нашия няма семейство без кола. Две от семействата са с по две коли.
С голям зор намерихме гараж в квартала.
Другите коли са паркирани на улицата. Даже не мога да сетя въобще да има паркинг до нас наблизо. Сериозно.
Става въпрос за София-център.
Бихме вървели 10-ина минути пеша. Максимум. Защото по едно време вадехме от багажника количка, проходилка, сгъваема кошара и каквото се сетиш.
Така че да, проблемът е по-скоро липса на цялостона концепция за паркинзи в София.
Може би, когато тръгне метрото нещата малко ще се подобрят.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Ах да ви и у шофьоркитенови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.08 21:02



>Примерно в САЩ, хайде по конкретно в Сан Франциско, масово паркират по улиците, но там има задължително разстояние
И в БГ има.

- кой е забравил закона?
Не е проблем че там има - проблем е че тук няма кой да го наложи.

Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.