Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 31.05.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Автомобили по тротоарите  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано05.02.08 22:46



Голяма гадост. Накацали толкова нахално, че се чувстваш виновен чак, ако им се включи аларамата като ги закачиш неволно.
Преди време ги ритах нарочно.

Съответно вървиш по средата на улицата, чудно. Ама след някой и друг ден няма да мога да бутам детска количка там.

На пръв поглед няма много общо с войната по пътищата, но когато възмутени шофери ми свиркат, че се тътря по улицата, става и война понякога, защото аз не си трая...

Та си мислех да изпечатим някакви листчета , които да лепим по стъклата на такива. Давайте идеи за текст, че мен само на ругатни ме избива. Не, че съм кой знае какъв пешеходец, и не, че някакъв ефект ще има, но тва не се трае..

Редактирано от Wildberry на 05.02.08 22:48.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 01:17



Преди време вървеше една такава акция в един мамски форум - под чистачките слагаха листчета/не лепене, а подпъхване!/ с нещо от типа - Днес рискувах моят живот и този на детето си, защото бях принудена да ходя по пътното платно. Утре това може да се случи на твоята жена и дете.
Иначе, да, гадно е да ходиш по улицата и да не знаеш кой чифут ще те отнесе!

За теб, Хепи!

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано06.02.08 02:04



Глупава жено,

върви пред кабинета на Бойко и на него пускай листовки да направи един подземен паркинг в столицата. Като няма къде да се спира кво да правиме бе ?! Да не бяха преебали Витошка да бяха на половина пълни сег амалките улички. И разбира се да се върне софийското жителство, тва ше реши проблемите



Който лапа захарна пръчка - кара Мерцедес по поръчка. Ех,че сладка захара пръчка !!!

Тема Не си познал да обиждаш, пич.нови [re: bluefan]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 11:06



Глупава жено ще викаш на жена ти.

Има достатъчно паркинги, не ми обяснявай точно на мен, дето съм от 15 години шофьор, ок? Колата си на уличка никога не съм паркирала, ама никога, разбираш ли? Не преди 10 години , не сега, никога.

За софийското жителство съм съгласна.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: bluefan]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано06.02.08 12:50



В центъра на София има повече от достатъчно места за паркиране,а новата система за таксуване с СМС е невероятно улеснение. Друг е въпросът, че
1) има мързеливци, които се страхуват да походят 200м.
2) има и свидливци..мдаам



За теб, Хепи!

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 14:23



Принципно съм съгласна.
Но в нашия квартал улиците са доста тесни, тротоарите да не говорим, няма повече от метър и малко.
Паркинзи наблизо няма, а след работа много хора паркират колите си и по тротоарите, до входовете, където живеят.
Аз също се дразня, преди като бутах количка, сега като вървим с детето по улицата или му мъкна колелото чак до парка.
Опитвам се да кажа, че проблемът опира не само до паркинга-ако се намери такъв, а и до широчината на улицата.

аз не шофирам от известно време, така че съм пешеходец отвсякъде:)

Примерно в САЩ, хайде по конкретно в Сан Франциско, масово паркират по улиците, но там има задължително разстояние което се оставя между колата и стената за да мине количка, инвалидна или детска. И горко ти, ако не го направиш-на секундата ти вдигат колата. Там обаче улиците са широки.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: surfline]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 18:20



Ще видя, за какво говориш, сещам се къде.

Аз съм пишман пешеходец, без кола не мърдам почти, сега чак разбрах какво им е на хората, вървящи пеша.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Ripple]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 18:24



Трябва да има голям подземен паркинг в центъра на Сф, абсолютно належащо е.

И те разбирам какво искаш да кажеш, но това не са една-две-три коли паркирани на тротоара, това са цели улици от-до задръстени от автомобили.
Не вярвам всичките да са живущи или работещи там, а и дори да са, наистина нищо не пречи да се повърви пеша малко до някой паркинг.

Проблемът е повече финансов, както повечето проблеми, обаче.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 20:51



В нашия вход сме 10 семейства-блокът е с два входа. За другия вход не знам, но в нашия няма семейство без кола. Две от семействата са с по две коли.
С голям зор намерихме гараж в квартала.
Другите коли са паркирани на улицата. Даже не мога да сетя въобще да има паркинг до нас наблизо. Сериозно.
Става въпрос за София-център.
Бихме вървели 10-ина минути пеша. Максимум. Защото по едно време вадехме от багажника количка, проходилка, сгъваема кошара и каквото се сетиш.
Така че да, проблемът е по-скоро липса на цялостона концепция за паркинзи в София.
Може би, когато тръгне метрото нещата малко ще се подобрят.

При низ от случайности, се търси закономерност.


Тема Ах да ви и у шофьоркитенови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.08 21:02



>Примерно в САЩ, хайде по конкретно в Сан Франциско, масово паркират по улиците, но там има задължително разстояние
И в БГ има.

- кой е забравил закона?
Не е проблем че там има - проблем е че тук няма кой да го наложи.

Bеer? Mоre?



Тема И аз разчитамнови [re: Ripple]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.02.08 22:01



много на метрото.

Конкретно аз едва ли ще го ползвам много, защото обикновено разкарвам разни неща с возилото, та те разбирам и за това, че не можеш да мъкнеш всичко в ръце.

Специално онзи ден - вървях по Неофит Рилски, в частта надолу към Раковска, паркирах на паркинга на НДК.



Тема А ние теб в морето:))нови [re: bira_more]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано06.02.08 22:05





Разликата е, че там законът е приложим, а тук, в тази си част-не навсякъде.
Предполагам говориш за Закона за движението по пътищата, в който има една красива промяна от 2007г, според която се допуска престой и паркиране на мпс-та на тротоара, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.
В моя софийски квартал-повтарям-тротоарите са не повече от метър и половина сами по себе си. А улиците са тесни, две коли трудно се разминават, ако има и паркирани на пътя, стават страшни маневри.



При низ от случайности, се търси закономерност.

Тема Re: А ние теб в морето:))нови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.02.08 23:43



Ми преди беше 1.5 метра.
Знам за какво говориш.
Най се кефя - по тротуарите коли разхвърляни като паднали от тир - една до стената, другата половината улицата, на улицата и в двете посоки - няколко реда паркирани коли, някои от които не се виждат, щото си кютат в дупки, достатъчно дълбоки и БТР да скриеш.
На средата - спрял някой и си говори - ако е мъж ще говори с някой на вън, ако е жена - ще говори по GSM.
И няма минаване - ни на кола, ни на велосипедист, ни на пешеходец.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не си познал да обиждаш, пич.нови [re: Wildberry]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано07.02.08 03:17



Хахаха браво жено, браво. Преди 15 години може да е имало къде да се спира ама сега няма. Особено по центъра. Ама ти май си единствената в София, която няма проблем с паркирането...евала, впечатлен съм



Който лапа захарна пръчка - кара Мерцедес по поръчка. Ех,че сладка захара пръчка !!!

Тема Re: Не си познал да обиждаш, пич.нови [re: bluefan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.02.08 17:38



Ми и аз нямам. Може би защото съм от скоро шофьор и краката ми не са закърняли.
Има голям проблем ако държиш да спреш на разстояние по малко от 3 метра.
Ако 500 метра не са проблем - и паркирането не е проблем.
Но за опитните шофьори 500 метра са непреодолимо препятствие.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не си познал да обиждаш, пич.нови [re: bira_more]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано08.02.08 00:55



половин киломретър ли бре ?


Спира се на 3 максимум 4 метра от мястото, където имаш работа. За това резервен вариант сасъседните преки,които са на цели 10,че и повече метра

Който лапа захарна пръчка - кара Мерцедес по поръчка. Ех,че сладка захара пръчка !!!

Тема Re: 100 паяка!нови [re: bluefan]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 01:54



Като няма къде да спириш няма да се движиш скола!!
На следващите кметски избори ще гласувам за този, който ще вкара 100 паяка и разкара идиотите от тротуарите!





Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Ripple]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 01:58



Тук също има- метър и петдесет (1,5m). Да виждаш някъде да се спазва?



Тема Re: 100 паяка!нови [re: Alex]  
Автор bluefan (ял сладолед)
Публикувано09.02.08 03:42



Бреййй мерси за съвета


не се бях сетил...ама по ми е удобно на тротоара бе, там ше си спирам


ВЕЛИКАН!!!

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.02.08 14:16



Не е важен текста, важно е времето което ще е необходимо на съответния шофьор да го отлепи.



Тема В бизнеспарка..нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано21.02.08 08:24



..в Младост го практикуваха..
Ярко жълт стикер А4, който се къса и се разпада, когато тръгнеш да го сваляш...



Тема Re: В бизнеспарка..нови [re: Maймyнa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано25.02.08 16:57



Преди месец-два подобна тема се обсъждаше в клуб мнения. Eто някакво решение, което ми звучи не лошо, но не съм имала път натам да проверя наистина ли се продават/или подаряват?/ в указаните места.


Може адреса да беше и без www.



Тема Re: В бизнеспарка..нови [re: 3a3y]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано28.02.08 19:31



Ей браво! Това е страхотно, още утре ще си поръчам такива стикери.



Тема Без стикери!нови [re: Wildberry]  
Автор AirCooled ()
Публикувано01.03.08 16:00



По тая тема съм безкомпромисен!
Иде ми някой ден да взема една сопа и да тръгна по улиците и да троша коли!!!
Та съм се сетил, неможе ли да се направи един комуникационен център свързан с кат и нап. Дигат се глобите за неправилно спиране и паркиране. Който желае се регистрира. Ходиш си спокойно и като някой сулъо е запречил тротоара го щракваш с гсм-то, пращаш имиджа и чака % от глобата. Като го щракнат 20 човека - 20 глоби, сулъо си продава колата за да си плати тарикатлъка! Гаранция ви давам така нещата ша са опраат!!! Шот неа да има мърдание 20 човека ще чакат % кинти





Тема Re: Без стикери!нови [re: AirCooled]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.08 00:43



За едно нарушение не могат да те накажат 2 пъти.
Но аз бих го правил доброволно. И съм сигурен че ще има много доброволци.

Особено съм гневен на хората спиращи втори ред или точно преди или след светофар. Направо искам валяк - да мина през колата, а гордия собственик след това, да мине, да си я навие като ваденка и да си я носи.
Мечти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Без стикери!нови [re: bira_more]  
Автор DaCat (леко шашната)
Публикувано02.03.08 19:40



Стикерите са готини и наистина са начин да покажеш човешки на простака, че е простак. Защото преди 2-3 дни издрах един доста лъскав джип пред нас. /Невъзможно беше да си вляза във входа, що не дойде да паркира горе в хола?/
Е, не се почувствах особено на ниво след това....



Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш

Тема Re: Без стикери!нови [re: AirCooled]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано03.03.08 16:42



Който желае се регистрира
Каква ти е идеята с тази регистрация? Къде и защо се регистрира? Поясни моля. Иначе идеята ти е чудесна, може да мине в графа "граждански контрол".



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: 3a3y]  
Автор AirCooled ()
Публикувано03.03.08 22:17



Това което съм го написал е малко в стил научна фантастика :))
Смисъла на регистрацията е следния: ако заснемеш много нарушения и можеш да ги предаваш към хипотетичната структура под различна ел. форма ммс, емайл и пр.
За да се оправят нещата трябва да има повсеместен контрол и контрол на контрола! Иначе нищо не става! Когато много хора търсят пари няма да има мърдане. Няма да има кисели физиономии и оправдания от сорта че, "паяците" неможели да влизат навсякъде и затова дай да спираме на пресечки и къде ли не (визирам Белчев/Солунска и А.Кънчев/Солунска където някои се бутат даже и в градинката)
А ние че, сме си робско племе това е друг въпрос!



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: AirCooled]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано04.03.08 18:30



Не си прав, не е съвсем фантастика, защото има една държава, където подобна система работи.
Аз винаги съм се чудила как става така в Германия, че уж не виждаш пукнат полицай на шир и длъж, решаваш да минеш на жълто/при това посред нощ, когато и хора няма по улиците/, и след 5 мин те спират и глобяват.
Та веднъж се черпехме с един германец и той разкри тайната.
- Имаше ли кола след тебе? - пита той.
-Мииии, май имаше - казвам.
-Е, значи той се е обадил.
Онемях! Къде се е обадил/в полицията ли?/, кога успяха да изскочат от храстите и да ме пресрещат - честно, не мога да си представя.
По-интересното обаче е не техническата страна на въпроса, а обяснението на германеца. Той разсъждава така - тоя в колата пред мен/в случая аз/ не спазва правилата. Може да е пиян, дрогиран или просто хулиган. И в трите случая трябва да му попреча да продължава така, защото утре може да прегази някого, и този някого може да е детето ми или възрастната ми майка. За да се застрахова и спаси други евентуални жертви, се обажда на някакъв телефон и полицаите, дето хич ги нямаше, в миг се появяват. И не смееш да излъжеш, че става по-лошо.
Ха сега да си припомним чудната българска шофьорска "солидарност" да си присвяткваме с фаровете, предупреждавайки за пост на КАТ. Ако разсъждавахме като германеца, трябва да ги оставяме джигитите непредупредени, та дано им вземат книжката за малко. Току виж сме спасили човешки живот.
Честно казано, германската система с телефонирането за нарушители ми се вижда неприложима у нас.
Но снимането на паркиралите си е съвсем възможно. Въпроса е кой ще иска да се занимава с това и дали няма да се притесни от опити за злоупотреба.



Тема Re: ...нови [re: 3a3y]  
Автор AirCooled ()
Публикувано05.03.08 01:07



Първо колегата по-горе не е прав! За едно нещо може да те наказват многократно. Пр. ако минеш на червено и ти съставят акт, това не значи че можеш да си караш на червено!
А за корупция ще е трудно защото защото ако си снимал някой в нарушение и си предал материяла и това е направено от пр. още 5 човека ще си търсиш облагата. Няма да мене номера - " ... ми няма регистрирано такова нарушение ....." ето защо е регистрацията, за да може да се докаже че еди кой си Х в някой момент е откил нарущение и е информирал за това. Съответно и да търси отговорност от властите.



Тема Няма да мине номеранови [re: AirCooled]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано05.03.08 12:20



Снимките ще трябва да минават през скъпи проверки за автентичност.
Според мен това може да се постигне с полицаи - 10 двойки да се пуснат из София с готови бланки и с фотоапарат (тук вече има 2ма свидетели и експертиза на снимката ще се прави само при обжалване), така че глобяването да отнема не повече от 1 минута. Елементарна глоба от 30 кинта - не е нужно да е разоряваща, само неизбежна. Добавя се към данъците, а на колата се лепи стикер, така че шофьора да е информиран какво го е сполетяло.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано05.03.08 20:10



Да, така се прави. Преди време съм виждала двойки, само че цивилни, които ходеха по улиците и снимаха паркираните коли, но после какво е ставало..... И защо ли се отказаха от идеята? Може би защото това беше по времето, когато никой не си плащаше глобите и са решили, че няма смисъл.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано06.03.08 14:18



Може и да са се замислили и над другия въпрос - че хората колкото и добросъвестни да са реално няма къде да си паркират колите. Паркингите са малко, новите блокове никнат на 5-6 метра един от друг ...

Центъра трябва да предлага голямо количество подземни гаражи. Всеки един офис трябва да има паркинг за служителите. Всяка една жилищна сграда трябва да има поне по едно паркомясто на апартамент, а на тези над 100 квадрата по две.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано07.03.08 16:51



Ох, за трябване - трябва, но не е направено и няма как вече да се направи. Единственото спасение е в подземните паркинги или надземни на няколко етажа, по 1 на всеки квартал поне. Обаче да не се лъжем, че всички ще се втурнат натам, защото няма как да не бъдат платени. Българинът не обича да плаща, когато може да мине безплатно и затова си мисля, че ще си стоят полупразни, а колите пак ще са на улицата.
Трябва да се измисли нещо още по-генерално. Нещо от типа - ако не можеш да паркираш правилно, не си купуваш кола.
Или доказваш, че си си платил паркомясто в някой от паркингите за година напред и тогава ти регистрират колата.
Или обикаляш из квартала, докато намериш място за правилно паркиране.
И това обаче не го вярвам, като гледам как някои екземпляри са си заплюли място под прозореца си и ако някой спре там, започват да го тормозят. Връх на нахалството ми се видя един надпис на оградата на нов блок близо до Сточна гара, където с големи букви е написано така - РЕЖА ГУМИ. И там вярно никой не спира. Сред нас живеят такива уникални простаци, които не виждам начин някой да успее да култивира и дисциплинира.



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: 3a3y]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.08 22:23



Е да де, ама и немските катаджии не са като наште.
Просто си представи как те спират немски катаджии и те питат (на немски) ся ко ша праим...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Няма да мине номеранови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.03.08 22:26



Така е - прав си, ама както съм споменавал, има го и другия момент - на дългогодишните шофьори, краката са напълно закърняли, в следствие на което гледат да спрат на 2 - 3 метра от крайната цел.
Ако си готов да минеш 500 метра - положението е много по различно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано10.03.08 15:53



Някой щеше да проверява за лепенките миналата седмица. Моля да каже снабдил ли се е с тях и как, че съм дигнала мерника на едно много гадно пежо пред нас.



Тема Re: Няма да мине номеранови [re: bira_more]  
Автор roum (приятел)
Публикувано10.03.08 16:18



Едно време и аз си го мислех това с лепенките ама да знаеш че не е решение
По-добре само бележки напечатани колко точки се отнемат за това наручение и по кой член нещо от сорта " Днес загубихте ..... точки , защото бяхте спрели на тротоар "
Това е само предупреждение и не се смята за нарушение на обществения ред




Тема Re: Няма да мине номеранови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.03.08 19:02



Това е рязането на гуми е нож с две остриета - от една страна плаши, ама ако тоя педераст ми среже гумите то веднага се разбира кой е. Не можеш да го докажеш, но можеш да минаваш периодично и да му режеш неговите гуми ... 3 пъти годишно мисля, че е добра бройка.
А може и да му напишеш отдолу - "режи, аз знам коя е твоята кола" - нещо като оня дето си оставил чашата с надпис "Плюх вътре" и я намерил с добавка - "И аз".

Иначе ако има достатъчно подземни паркинги след това е лесно да се накарат с глоби хората да ги използват - достатъчно е само глобата да е по-скъпа от паркирането под земята и да е почти сигурно, че ще я получиш. Разбира се трябва и паркингите да не са прекалено скъпи.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: 3a3y]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.03.08 19:04



Направо му напиши на листче, че искаш да е на 2 метра от сградата и че знаеш как се спадат гуми.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.03.08 08:26



Ама на теб насилието ти е в кръвта - тези методи ще доведат до узлобение на шофьори и пешеходци от което няма полза ( то не че го няма)
Малко по-миролюбиви методи моля. Все се налага някой ден пешеходеца да кара кола и обратното.




Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: roum]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано12.03.08 12:05



Лепенките са по-миролюбиви така ли?
Едно е да те изпсува и после да не смее да паркира зле, че да не помпи после, друг е 15 минути да търка стъклото за да свали проклетото нещо. Според мен тези лепенки са доста по-агресивен начин.



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.08 15:45



Аз имам решение специално за София.

На всички вховни артерии - огромни безплатни паркинги. И ЗАБРАНА за автомобили с несофийска регистрация да се движат вътре в града. Естествено - подплатено с перфектен градски транспорт. Което няма да е кой-знае колко трудно, ако половината коли ГИ НЯМА В ТРАФИКА.

Да видиш как ще се оправим за два дни - и трафика, и паркирането.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.08 16:20



Много си "умна".
Какво ще правят хората, които по лична карта са от друг град, но живеят, учат и работят в София?
Няма да карат колите си ли?
Само защото колите са регистрирани в КАТ по лична карта?
"Гений" си, нямам думи.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема вдигам чистачкинови [re: Wildberry]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано12.03.08 18:02



Най-често вдигам всички чистачки, но от около месец лепя мои си лепенки, които сам си направих със следния текст:

АЗ ПАРКИРАМ
П Р А В И Л Н О!


Следващите лепенки, които съм си подготвил са с текст:

ТРОТОАРЪТ Е
П А Р К И Н Г!?


Аз също мислех да направя сайт по въпроса, но е страхотно, че вече има такъв - oт там най-много ми харесва това с платното за детски колички.

Иначе веднъж толкова се бях ядосал - някакъв беше спрял напречно на тротоара без никакво място, че му се изпиках на шофьорската врата и стъкло... с което не се гордея, но пък поне си излях гнева на мига.



Отскоро обаче си мисля, че най-ефикасно би било да се пише нещо с перманентен маркер по предното стъкло... да си поиграе да чисти малко, като толкова се прави на тарикат.

Отделно, сякаш е заложено в манталитета на всеки да се катери по тротоарите... и това стана постепенно. Там където живея има предостатъчно място колите да спират на улицата - дори така, пак има място да се разминат два тира. Но не! Всички се качват на тротоара със задницата си. А като дете си спомням, че по този тротоар съм карал колело, което означава, че преди време повече сме се уважавали едни други!...

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 12.03.08 18:03.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.08 20:24



Ти самият имаш ли кола? Къде я паркираш? В кой квартал живееш? Когато идваш по работа в центъра къде си паркираш колата?

Нищо лично. Просто въпроси.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано12.03.08 21:21



Да, имам кола - паркирам я на улицата пред блока (живея в Младост). Готиното е, че при въпросния тротоар аз единствен стърча, понеже не съм се качил на него и който и да се вози все пита:
- Не си ли много напред?
И аз му/й отговарям:
- Не, всички останали са прекалено назад.



За центъра е ясно, че положението е доста тежко - нееднократно съм обикалял по половин час в търсене на място, но... това, че няма места, не е оправдание да се катеря по тротоарите, затова и не го правя. Продължавам да търся за места по-далече и ходя повече време пеша - полезно е за здравето. Тъпото е, че ходейки съм принуден да лавирам между колите на по-мързеливите и некултурни шофьори, спрели по тротоара. Обаче ако почна да постъпвам като всички тях, то аз с нищо няма да съм по-добър. Така че това, че "всички така правят" и че "нямало места" изобщо не го намирам за оправдателно - като няма място, няма да паркираш... това е положението. Никъде не е казано, че Столична Община ми гарантира свободно и безплатно място за паркиране.

А днес, например - си спрях съвсем културно пред Софийския Университет в синята зона... изпратих си като пич 2 SMS-а и така. Имаше и още места. Винаги има начин. И винаги се намират оправдания.

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 12.03.08 21:31.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано13.03.08 07:37



Мдам, човек като иска, може.
Лошото е, че много малко искат....

Лесните пътища водят донякъде, но никога до края


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 07:50



Късметлия си в случая, че живееш в Младост. ВЕрвай ми. Ако живееше в центъра - другояче щеше да мислиш. ПовЕрвай ми и в това.

Аз живея в комплекса Заимов. СЪЩО като теб си паркирах пред блока. ДО създаването на синя зона на бул Я. Сакъзов и ул. Оборище. Сега пред блока ми денем паркират ВСИЧКИ, КОИТО РАБОТЯТ НА БУЛЕВАРДА И НА ОБОРИЩЕ.

Това е всъщнос главният ефект от въвеждането на сините зони. Превръщането на живота на живеещите около тях В БЕЗКРАЕН АД. Ако, разбира се, не отчетем безспорния им ефект в създаването на новобогаташи трето поколение от нашите смс-и и талони.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.03.08 10:29



Дай малко от твоите лепенки.



Миналата седмица някаква кола беше паркирала перпендикулярно на платното върху тротоара и почти беше вляза във входа на блока ми.
Трабваше да се чудя откъде да заобиколя, за да се прибера. Е, много се ядосах. Не ми се пишкаше, за това и сложих един голям камък на предния капак, за което не се гордея, защото съм миролюбив човек по принцип.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано13.03.08 13:20



Не знам дали съм късметлия... в смисъл, че общо-взето сам съм предпочел да живея в "Младост" пред центъра (и там имам някакъв имот, близо е до "Заимов"

), просто тук е много по-тихо, въздухът е по-чист... изобщо, доста по-приятно е за живеене.

Но пък има и места в "Младост", където няма достатъчно места... и де-факто, тротоари няма. Например ул. "Д-р Атанас Москов" - тази дето отива към бизнес-парка.

Колкото до центъра, струва ми се, че като живуща там имаш право на целогодишен абонамент за синята зона пред блока ти - на някаква разумна цена. Кофти е - съгласен съм, но пък улиците са общинска (а не частна) собственост, така че... това е положението.

Everything louder than everything else...

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.03.08 15:33



И още нещо се сетих, което сигурно не е без значение.

Живяла съм в Швейцария доста време. Да, там има много "сини зони" (т.е. - платени места за паркиране). Познай обаче каква е цената? Часче - франкче. Преведено на български значи 1,20 лв на час. Да, ама там НИСКАТА надница е минимум 150 франка на ден. Значи - близо 170 лева. НАДНИЦА. По тази логика у нас един час паркиране трябва да струва около 20 ст. Да не говорим за това, че там МОЖЕШ ДА СИ ПУСНЕШ 20 САНТИМА ЗА 10 МИНУТКИ - КОЛКОТО ДА СИ КУПИШ ЕДНИ ЦИГАРИ. Тук, обаче, такива глезотии няма. Минимум 50 ст, ако ще и за 5 минути да спреш. Да не говорим за прочутите частни "Платени паркинги" (разбирай - някакъв мръсен двор с полуразрушена барака, в която ти прибират паричките), където и за 5 минути да спреш - трябва да платиш 2 лв.....

Заради това е съвсем естествено работещите на Я. Сакъзов и Оборище да кацнат в парка Заимов през работното си време. Макар, че съм бясна - всъщност ги разбирам отлично. Паркиране пред работното им място би им струвало 8 лева на ден...

Заради това и бих била доволна някой да разбира и мен, когато, по невъзможност да паркирам другаде, паркирам на тротоара му.

Ето, сега чета, че започвала акция за солени глоби на паркиралите по тротоарите. И какво, драги съграждани, да не мислите, че това е ПРАВИЛНОТО ДЪРЖАВНИЧЕСКО РЕШЕНИЕ? Вятър и мъгла. Всичко се прави, за да си напълнят джобчетата. А решението е съвсем другаде. НЕЗАБАВНО трябва да се построят МНОГО паркинги, които да могат да поберат колите и ДА СА НА ДОСТЪПНИ ЦЕНИ. Иначе къде ПО ДЯВОЛИТЕ ще се дянат всичките тези коли, които са на тротоарите? Не ви пука, нали? Защото общината си е заграбила целия паркинг пред Александър Невски, и пред общината, и си паркира БЕЗПЛАТНО!! А простосмъртните ще плащаме, за да им пълним гушките.

Пък вие тук се забавлявате да хулите нещастните частни шофьори, които са притиснати от обстоятелствата и ЕДИНСТВЕНО заради това си трошат колите, катерейки се по тротоари и по най-невъзможни и опасни места.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 16:00



Определено за някои неща си е предимство да си мъж.
Например, вместо просто да препикае нечия кола, човек може да уцели ключалката


Иначе - може да си купиш ножче, или да ползваш ключовете си - оставят много добри драскотини.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: Wildberry]  
Автор roum (приятел)
Публикувано13.03.08 16:20



Ето ви една друга дискусия на тази тема






Тема Re: вдигам чистачкинови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.03.08 20:16



То аз за друго предимство да си мъж май не се сещам.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 20:43



Ми начи имаш лек цикъл



Bеer? Mоre?



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.03.08 21:05



това е удар ...под кръста.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 21:26



Ми крайно време е да добиеш реални впечатления за мен.
Бил съм кавалер.
Аз
Ужас



Bеer? Mоre?



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.03.08 21:32



От уважение към възрастта Ви, няма да кажа сега какви впечатления придобих.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Ripple]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 22:45



Да не си ходила на курсове за заядки


Така де - току виж са ни преподавали едни и същи преподаватели

Bеer? Mоre?



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: bira_more]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано14.03.08 09:01



Съмнявам се, че са били едни и същи.
Нямаше много преподаватели над 90 г. във факултета.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: roum]  
Автор roum (приятел)
Публикувано17.03.08 08:58



От днес започват глоби за неправилно паркирали коли по тротоарите в столицата обяви ББ

До сега к'во чакахте - хората вече са изградили навици върви ги спри, ще минат години.




Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: yниKaлнa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.03.08 09:20



Близо си, но не е точно това правилното решение. Хората от провинцията са тези които най-много се нуждаят от колите си, защото повечето от тях които пътуват в работни дни идват за да докарат или откарат нещо и колата им трябва. Софиянци са тези които могат да оставят доста по-лесно колата у дома.

Решението е да има метро навсякъде, а на спирките по кварталите да има безплатни паркинги. Така хората ходещи на работа в центъра няма да карат колите си там, а ще го ползват, защото ще им е по-бързо.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.03.08 09:21



Скоро ще има и други интересни случки хора регистриращи колите си в други градове, където данъците са по-ниски.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.03.08 09:23



Когато си бил дете колите са били в пъти по-малко.



Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано17.03.08 20:38



Така е, но точно на този тротоар няма никаква разлика - точно това е абсурдното, спирането на тротоара по никакъв начин не увеличава общия брой на местата за паркиране!



Everything louder than everything else...

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.03.08 23:05



спирането на тротоара по никакъв начин не увеличава общия брой на местата за паркиране!
....................................................................

Е това наистина не го разбрах.

Питам вас всички, и кмета Борисов - КАТО ПРЕМАХНЕТЕ НЯКОЛКОТО ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ КОЛИ ОТ ТРОТОАРИТЕ НА СОФИЯ, КЪДЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ, ЩЕ ГИ СЛОЖИТЕ?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.03.08 23:07



Ми ако беше следила дискусията - имаха предвид че същата кола може да стои и на улицата - имат предвид КОНКРЕТНА улица.

Bеer? Mоre?




Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.03.08 16:19



Представи си един дълъг тротоар и колите паркирани със заданата си част напречно на него - с качени задници. Няма никакво значение за броя на колите, които могат да пракират дали ще се качат или не със задната си част на тротоара, защото те така или иначе ще заемат еднаква ширина (понеже са напречно). Единствената разлика е, че тротоар няма, а улицата става по-широка - което обаче е напълно безсмислено - и иначе си е достатъчно широка.

Затова е и абсурдно.



Everything louder than everything else...

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.03.08 16:42



Изхода е в каменни саксии или оградка



Тема Re:нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 11:06



Да, това вече се наблюдава


Има много хора, които имат автомобили на чуждо име (обикновено роднина), регистрирани в провинцията, и карат с пълномощно.
Хем заради опашките в софийския КАТ, хем заради данъците :)
Но това е нож с 2 остриета, защото данъците се плащат от собственика по талон, не от този, който кара колата :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано22.03.08 11:09



Подозирам, че за уникалната няма нужда от тротоари и пешеходци.
Клетите шофьори и лошите, лошите пешеходци.

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: roum]  
Автор3a3y (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 20:53



И в клуб Мнения са се драли по темата.





Тема Re: Автомобили по тротоаритенови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 02:28



Браво, бе... Акъл!

А какво ще кажеш за няколко хиляди съдебни дела срещу софийска община? Защото всички са еднакво български граждани и имат еднакви права. И като ми забранят да карам несофийска кола в софия - познай колко обезщетение за нарушени права ще ми сипне държавата? Да не говорим за реципрочната забрана софийски коли да влизат в други градове, която неминуемо ще последва на някои места...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: вдигам чистачкинови [re: yниKaлнa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 02:35



В отговор на:

Заради това и бих била доволна някой да разбира и мен, когато, по невъзможност да паркирам другаде, паркирам на тротоара му.




Няма проблеми. Ама ако и ти не му се сърдиш, ако ти одере колата с някой пирон. Така де - няма се ядосваме за дреболии... тротоари, пирони.. голяма работа.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 10:17



Защо с пирон?
Майките с бебета слагат 20-сантиметрови шила отстрани на количките и автоматично си гарантират отстоянията от автомобилите


Особено отстоянията от гумите на последните

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.03.08 10:20



Оооо, това ще е голям проблем наистина - софийски коли да не влизат в другите населени места.
Тогава къде ще си оставят колите горките софиянци като се прибират на село?

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.08 13:35



Опитвала ли си да пробиеш гума?
Трудна работа.
Бащата на един приятел, дългогодишен шофьор и много луд - опитал да пробие гумите на един полуджип - не успял.
Вярно с обикновените - няма проблем.
Ама е доста силен.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.08 19:51



Аз съм опитвал. МНОГО трудна работа. На джиповете, особено на по-големите, гумите са като на бусовете, и почти като на камион.

Но пък боята им се драска като на всички други.



Ама при добро желание - става... За всичко си има чалъм.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 11:58



Не съм се опитвала да пробия гума, но съм чувала, че с обикновените не е особено трудно :)
Но да, с пирон или дори ключ можеш да издраскаш много качествено някоя лъскава боя


Дори може да се напише "Тротоарът е за пешеходци" на предния капак и на страничните врати

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.03.08 20:20



Или просто отнесеш огледалото.
Между другото - има по готини чалъми - не знам до колко действат и до колко са градски фолклор.
Та - прави се салата - доматите и оцета са задължителни. Каквото не се изяде - оставя се да престои повечко.
И се шляпва на покрива на целта.
Да престои отгоре колкото може - повече.
Може да се ползва и някакъв парцал - да се задържи активнодействащите средства.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.03.08 21:44



Гумите...
Боята...
Все хамалогия...

Ето ви чалъм: Винтилите на гумите се режат лесно. Било с макетен нож, било с клещи - секачки. Струват левчета, но пък си е разправия да сменят гуми, да ходят на вулканизатор и т.н.
Това се ползва при явно и безкомпромисно паркиране плътно до сградата, каквото, сигурен съм - никой от вас никога не е правил, независимо от обстоятелствата.



"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.