Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 01.06.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема В бизнеспарка..нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Maймyнa ([балък])
Публикувано21.02.08 08:24



..в Младост го практикуваха..
Ярко жълт стикер А4, който се къса и се разпада, когато тръгнеш да го сваляш...



Тема Re: В бизнеспарка..нови [re: Maймyнa]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано25.02.08 16:57



Преди месец-два подобна тема се обсъждаше в клуб мнения. Eто някакво решение, което ми звучи не лошо, но не съм имала път натам да проверя наистина ли се продават/или подаряват?/ в указаните места.


Може адреса да беше и без www.



Тема Re: В бизнеспарка..нови [re: 3a3y]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано28.02.08 19:31



Ей браво! Това е страхотно, още утре ще си поръчам такива стикери.



Тема Без стикери!нови [re: Wildberry]  
Автор AirCooled ()
Публикувано01.03.08 16:00



По тая тема съм безкомпромисен!
Иде ми някой ден да взема една сопа и да тръгна по улиците и да троша коли!!!
Та съм се сетил, неможе ли да се направи един комуникационен център свързан с кат и нап. Дигат се глобите за неправилно спиране и паркиране. Който желае се регистрира. Ходиш си спокойно и като някой сулъо е запречил тротоара го щракваш с гсм-то, пращаш имиджа и чака % от глобата. Като го щракнат 20 човека - 20 глоби, сулъо си продава колата за да си плати тарикатлъка! Гаранция ви давам така нещата ша са опраат!!! Шот неа да има мърдание 20 човека ще чакат % кинти





Тема Re: Без стикери!нови [re: AirCooled]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.08 00:43



За едно нарушение не могат да те накажат 2 пъти.
Но аз бих го правил доброволно. И съм сигурен че ще има много доброволци.

Особено съм гневен на хората спиращи втори ред или точно преди или след светофар. Направо искам валяк - да мина през колата, а гордия собственик след това, да мине, да си я навие като ваденка и да си я носи.
Мечти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Без стикери!нови [re: bira_more]  
Автор DaCat (леко шашната)
Публикувано02.03.08 19:40



Стикерите са готини и наистина са начин да покажеш човешки на простака, че е простак. Защото преди 2-3 дни издрах един доста лъскав джип пред нас. /Невъзможно беше да си вляза във входа, що не дойде да паркира горе в хола?/
Е, не се почувствах особено на ниво след това....



Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш

Тема Re: Без стикери!нови [re: AirCooled]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано03.03.08 16:42



Който желае се регистрира
Каква ти е идеята с тази регистрация? Къде и защо се регистрира? Поясни моля. Иначе идеята ти е чудесна, може да мине в графа "граждански контрол".



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: 3a3y]  
Автор AirCooled ()
Публикувано03.03.08 22:17



Това което съм го написал е малко в стил научна фантастика :))
Смисъла на регистрацията е следния: ако заснемеш много нарушения и можеш да ги предаваш към хипотетичната структура под различна ел. форма ммс, емайл и пр.
За да се оправят нещата трябва да има повсеместен контрол и контрол на контрола! Иначе нищо не става! Когато много хора търсят пари няма да има мърдане. Няма да има кисели физиономии и оправдания от сорта че, "паяците" неможели да влизат навсякъде и затова дай да спираме на пресечки и къде ли не (визирам Белчев/Солунска и А.Кънчев/Солунска където някои се бутат даже и в градинката)
А ние че, сме си робско племе това е друг въпрос!



Тема Re: Мене ли питаш?нови [re: AirCooled]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано04.03.08 18:30



Не си прав, не е съвсем фантастика, защото има една държава, където подобна система работи.
Аз винаги съм се чудила как става така в Германия, че уж не виждаш пукнат полицай на шир и длъж, решаваш да минеш на жълто/при това посред нощ, когато и хора няма по улиците/, и след 5 мин те спират и глобяват.
Та веднъж се черпехме с един германец и той разкри тайната.
- Имаше ли кола след тебе? - пита той.
-Мииии, май имаше - казвам.
-Е, значи той се е обадил.
Онемях! Къде се е обадил/в полицията ли?/, кога успяха да изскочат от храстите и да ме пресрещат - честно, не мога да си представя.
По-интересното обаче е не техническата страна на въпроса, а обяснението на германеца. Той разсъждава така - тоя в колата пред мен/в случая аз/ не спазва правилата. Може да е пиян, дрогиран или просто хулиган. И в трите случая трябва да му попреча да продължава така, защото утре може да прегази някого, и този някого може да е детето ми или възрастната ми майка. За да се застрахова и спаси други евентуални жертви, се обажда на някакъв телефон и полицаите, дето хич ги нямаше, в миг се появяват. И не смееш да излъжеш, че става по-лошо.
Ха сега да си припомним чудната българска шофьорска "солидарност" да си присвяткваме с фаровете, предупреждавайки за пост на КАТ. Ако разсъждавахме като германеца, трябва да ги оставяме джигитите непредупредени, та дано им вземат книжката за малко. Току виж сме спасили човешки живот.
Честно казано, германската система с телефонирането за нарушители ми се вижда неприложима у нас.
Но снимането на паркиралите си е съвсем възможно. Въпроса е кой ще иска да се занимава с това и дали няма да се притесни от опити за злоупотреба.



Тема Re: ...нови [re: 3a3y]  
Автор AirCooled ()
Публикувано05.03.08 01:07



Първо колегата по-горе не е прав! За едно нещо може да те наказват многократно. Пр. ако минеш на червено и ти съставят акт, това не значи че можеш да си караш на червено!
А за корупция ще е трудно защото защото ако си снимал някой в нарушение и си предал материяла и това е направено от пр. още 5 човека ще си търсиш облагата. Няма да мене номера - " ... ми няма регистрирано такова нарушение ....." ето защо е регистрацията, за да може да се докаже че еди кой си Х в някой момент е откил нарущение и е информирал за това. Съответно и да търси отговорност от властите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.