Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Разведох се!нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано27.11.16 11:52



А подсъзнателно? : )



Тема Re: Разведох се!нови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано28.11.16 10:51



Да това казвам и аз.

Ама оня ден все едно видях в бъдещето. Как съм забравил всичките простотии и съм се смилил над нея и й протягам ръка за помощ. От една страна да не е бреме за децата, от друга, не съм идиот и не мога да оставя човешко същество в беда, все пак е майка на децата ми.

А това ще ме върне в стария филм и дори по-лошо ще се получи.

Та сега си набивам само едно в главата: Далеч! Далеч от нея! Не те интересува, какво се случва с нея! Тя е добре, тя е много добре...

Дано удържа...

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 28.11.16 10:53.



Тема Re: Разведох се!нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано28.11.16 10:55



Предполагам и подсъзнателно.

То подсъзнателното, затова е подсъзнателно, щото не го осъзнаваме.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Разведох се!нови [re: ray_of_light_]  
Автор ellynora (x)
Публикувано30.11.16 03:32



Подсъзнателно знае, че не е добре и няма оправяне. Той й съчувства, а тя като отявлена психопатка - не!



Тема Re: Разведох се!нови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано30.11.16 10:06



Точно така.
Страхувам се, че това подсъзнателно съчувствие ще стане съзнателно и накрая ще се материализира в конкретни действия. А това стане ли, няма начин да не си изпатя.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Разведох се!нови [re: LUClFER777]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано30.11.16 10:40



Не се слагай отсега в ролята на жертвата "Страхувам се, че това подсъзнателно съчувствие ще стане съзнателно и накрая ... няма начин да не си изпатя."

Има едно понятие от социологията "когнитивен дисонанс" - нещо, което според твоите идеи и тълкувания постоянно ти предизвиква дискомфорт. Ами начина е, да промениш тълкуването - т.е. наистина трябва да си набиеш в главата, че бившата ти е добре, и е много доволна от положението си сега (както ти е декларирала предполагам многократно какво щастие ще е, като не си до нея). Т.е. удовлетворил си всички нейни желания и сега само и гледай колко добре се справя с нещата.

При мен хленча идваше от мъже, обикновено - т.е. твоята ситуация, но полово обърната. При мен доброто в случая е, че мъже, които хленчат не се ангажират с брак и така е много по-лесно да се откъснеш от тях, че и социума ти помага за това - т.е. при мен проблема развод никога не е стоял.

Но тук ще ти споделя нещо в тази връзка - заради "силната загриженост" и "съчувствие" което съм проявявала към предишните си партньори, и те са искали и още и още, сега се оказа, че съм много нелепа и неопитна аз да си искам удобството и комфорта. Сега се уча, как може да те вземат за вкъщи без да ги молиш, а там да намериш, че е изчистено, напазарувано, приготвени още куп важни за комфорта неща и ти се казва "Моля те, само седни и си почивай, прави си удоволствието ...."

Вече имахме няколко разговора по въпроса, че щом съм жена трябва просто да се наслаждавам на това, което е около мен, и не съм никак задължена да мисля за всяко дребно и елементарно нещо, защото това си го имат други хора като ангажимент. Особености на културата ни са това май.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Разведох се!нови [re: LadyMorgana]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано30.11.16 16:47



Абе да ти кажа прекалено прагматичен човек съм и трудно излизам от релси. Така че мислите по бившата едва ли ще ми предизвикат дискомфорт, още по-малко непоносим. То ако толкова лесно се депресирах, едва ли щях да я изтрая 27 г.

Имам друг проблем. Пак заради практичността си съм така устроен, че не мога да гледам, как нещо не е наред и да стоя безучастен. Естествено, това ми навлича неприятности. Представи си, че си в чужда къща и виждаш нещо нередно и посягаш да го оправиш. Ами това си е грубо вмешателство в личното им пространство, не е възпитано, колкото и да са ти добри намеренията.

Та така, страхувам се, че като я видя нещо нередно с бившата, може да реша да се намеся, а не трябва! Ама нали знаеш, сърце мъжко не трае... както е казал поетът.



Това имах предвид.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Разведох се!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано30.11.16 21:38



Ама оня ден все едно видях в бъдещето. Как съм забравил всичките простотии и съм се смилил над нея и й протягам ръка за помощ. От една страна да не е бреме за децата, от друга, не съм идиот и не мога да оставя човешко същество в беда, все пак е майка на децата ми. абе, Луци, ние да не сме близнаци с тебе, някакви галактически роднини? така си виках и аз и четири години след развода подавах ръце, крака, какво ли не само и само да не е бреме за детето и т.н... изядох си времето, ресурсите и всичко... просто стой далеч и не слушай нищо или направи така, че да те мрази... тези хора са в състояние да изядат ръката, която им подава хляба... имат някаква странно непоколебима убеденост, че имат право на всичко!



Тема Re: Разведох се!нови [re: LUClFER777]  
Автор ellynora (x)
Публикувано30.11.16 23:50



Какво повече нередно има да й търсиш от самата нея!?

Ако има нужда от гледач това е вече друг проблем.



Тема Re: Разведох се!нови [re: LUClFER777]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано02.12.16 08:58



Ама нали знаеш, сърце мъжко не трае...
Ами не знам, да ти кажа

те "сърцата мъжки" около мен бяха толкова изтрайващи, чак хленчещи, че сега се обвинявам че не разбирам никак от мъжки сърца.

Quod licet Iovi, non licet bovi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.