Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вметка..нови [re: Lira Emerald]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.13 14:57



Ами аз писах по-горе каква е идеята: не е ново и е свързано с това, че издръжка се дължи на детето, не на другия родител; а 14+-годишните сме ги признали за една идея по-зрели от под 14-годишните, проява на което признание е признатата им дееспособност, макар и ограничена - действат лично със съгласието на родител, иначе казано, питаме ги и тях как да си упражняват правата, докато малолетните не ги питаме. Впрочем проява на същата идея - че са по-зрели - е и наказателната отговорност, която носят, макар и по-лека от тази на възрастните.

Ся, вярно, тъпо е да се намираш между риска баща ти да ти се нацупи (щот му се свиди някой лев) и принудата за майка ти да те издържа само тя, но това е положението, затова са те признали за по-зрял, нищо кощунствено няма и може да се случи и ако си на 18 или 19.

Майката, осигурила цялата издръжка, в подобни случаи според мен може да се възползва от

. Едва ли е често срещано и едва ли е лесно, но принципно може.



Тема Re: Вметка..нови [re: MupaM]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.07.13 16:32



да, ясно...благодаря...хем има логика, хем нещо ме стяга като го чета...уффф

благодаря пак.

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.