Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Вече е 566 лева за 2013нови [re: robiniataisaura-1949]  
Автор Робинята Изаура (на живо)
Публикувано23.06.13 12:24





Явно съм се объркала с предната година, сега тази сума е 566 лева на член от семейството.



Тема Re: Според тебнови [re: Робинята Изаура]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.13 18:00



Канесебето са лесни, гледат в тавана и пишат.


Но по-горе съм дала едно решение с подобен доход на бащата, разликата е, че детето е само едно.

Не знам колко бих искала аз на твое място. Може би и аз 500-600 лева общо. Колко бих присъдила - сигурно приблизително колкото габровския съд по-горе (на дете), с малка разлика според възрастта. Тоест пак толкова някъде.
Разбира се, винаги можеш да искаш и повече, не боли - дори да ти отхвърлят разликата, държавна такса не дължиш нито в началото, нито после. Бащата ще дължи такса върху уважената част.
Недостатъкът на по-голямото искане е, че отхвърлената част се отразява на разноските - хем ще ти присъдят само част от твоите разноски за адвокат, хем ще поемеш част от неговите (на бащата). Разноските са нещо различно от таксата.

Не знам обаче дали го няма психологическия момент - ако искаш повече, да ти присъдят малко повече. В смисъл, поискала си 250, съдът присъди 200, а ако си поискала 300, да присъди примерно 220. Би трябвало това да не играе роля, но знам ли... Тук измерване няма, преценява се "на око".

Редактирано от MupaM на 23.06.13 18:09.



Тема Вметка..нови [re: MupaM]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.07.13 20:48



Като заключение ми се струва интересно и надявам се полезно на себеподобни родители, деца, и хора, да добавя последващите развития.

Проведохме няколко разговора с децата, между които те имаха време да помислят внимателно какво да направят. Предложих на децата да подпишат пълномощно с неутрален и безболезнен за тях текст, примерно с което ми дават права да извършвам правни действия с полагаемата им се издръжка от другия родител. Един вид да не пише, че ме упълномощават да съдя баща им за по-голяма издръжка, въпреки че това е намерението.
Също така им казах, че не са длъжни заедно да подписват, а може всеки поотделно да си реши да подпише за неговата/нейната издръжка, без да зависи от другия.

На последния разговор ме попитаха и ги уверих изрично, че няма да им се сърдя, нито ще бъда наранена, нито обидена, нито засегната, и нямам намерение да мъстя за тяхното решение. Казаха, че са сигурни, че баща им ще им се сърди и нямало да иска да ги вижда. Опитах се да им обясня и да ги уверя, че ако това стане, това е лично негов проблем, не е техен.

И двамата отказаха да подпишат пълномощно.

Та това е. Видимо, един вид, закона има право да им дава правата на тази възраст, защото ето, имат мнение, различно от моето.

Надявам се, тази тема е била така полезна на някой четящ, както на мен би ми била да я намеря, и ми беше.

Благодаря.



Тема Re: Вметка..нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано13.07.13 21:10



Мен ако питаш законът е абсурден и безобразен-да намесват непълнолетни деца в подобни каши!

Ти си настойникът и само ти трябва да се разполагаш с решенията си до навършването им на 18г.!!!

Но...не, нямам думи, това е кощунствен закон



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Вметка..нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор won (cool)
Публикувано14.07.13 13:34



Ами тогава обясняваш на децата с какви пари разполагаш и какво може да си позволите на месец с твоя доход. Ако имат претенции за нещо друго - да намерят баща си и да поръчват. Даже гледай да ги пратиш на баща им за лятото, ако искат.
Не се ядосвай, не са малки и не ги щади. Редно е да им разясниш що е приход и разход в семейния бюджет, и да стане ясно ежемесечно дела на баща им в приходната част какъв е (ако трябва им нарисувай графика с проценти, части от пай и други подходящи примери).
Бъдете здрави и му мислете заедно!



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Вметка..нови [re: won]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано14.07.13 17:23



Благодаря ти за тоя пост.

Да ти пратя?! при бащата. Усмихна ме.
Тази година ще е шестата, в която не ги е взел за прословутия летен месец. Първите три четири се опитвах да му помагам да ги вземе и заведе някъде, подлъгваше ги и след това нищо. Много жалко. Дори и да няма пари да ги заведе, поне може да ги вземе за един месец при себе си, има къде, той живее в неговия си апартамент, достатъчно голям.

Вече са големи, днес тя навърши 15, да ми е жива и здрава, той на 17 жив и здрав, и не искат да ходят с родители, така че той изпусна и този влак.

Нещо подобно направих на това, което ти пишеш, докато ги уверявах, че няма да ме обидят и разбирам съображенията им, особено предвид личността на баща им..
Преди да изкажат окончателно решението си, им обясних, че рисковете им са да няма достатъчно пари за тяхното това и онова, и една част от нещата си да искат пряко от баща си, като например аз да платя спане на море или летния лагер, но джобните да си поискат от него, и навреме да го предупредят. И всякакви други извънредни претенции, направо да се обръщат към него, след като отказват да ме упълномощят. Обясних им пак, че към момента с 50 лева се купуват зорлем 5 кила недобър кашкавал, и това е, което дава баща им за тях месечно на дете.

Учуди ме и мен как не се ядосах, мислех, че ще се. Наистина не са за щадене вече. Чудех се дали съм постъпила добре, но ето, и ти мислиш така.



Тема Re: Вметка..нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.13 15:22



Правилно си постъпила и трябва да продължиш да постъпваш така. Като не искат повече пари, нека да се научат да карат с малко. И да свикнат с мисълта, че не може ти да имаш само отговорности, а баща им- само права.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Вметка..нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор won (cool)
Публикувано15.07.13 16:13



Трябва да им стане ясно, че решението им има и последици. Надявам се, че знаят кавкво е издръжка, а и тя трябва да бъде изплащана редовно и не е пожелателна, а задължителна. Като не ти съдействат да я получаваш, тогава им казваш какво покриваш с твойте доходи - по пера (за битови разходи, храна, дрехи, курсове/уроци/ тренировки и т.н.).
Ами ти си си на място и си отговорна, ама не можеш да работиш за двама, щото имаш нужда и от време за себе си.
Ама като не искат при него да отидат, да им плати лагер, басейни, пътувания, нощувки - въобще те да искат от него пари за екстрите си, пък той нека трупа откази.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 15.07.13 16:16.



Тема Re: Вметка..нови [re: Lira Emerald]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.13 12:59



"Ти си настойникът и само ти трябва да се разполагаш с решенията си до навършването им на 18г.!!!"
По-добре до 24-25, докато завършат поне университета.

Щото и тогава татко може да се разсърди, ако му поискат пари.
А в другия клуб се обсъжда идеята за пълнолетие на 16.



Тема Re: Вметка..нови [re: MupaM]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.07.13 13:38



Добре де Мира и все пак каква е според теб презумпцията да намесват деца в такава нестабилна възраст да застават с/у другият си родител с такива подписи и документи?
Умишлено ли е направено така или поради нехайство някакво?...Чия измишльотина е това?...това ще да е въведено при последната преработка на семейният кодекс или и преди това го е имало?...питам от и за обща култура...



п.с. айде след 18, ако учат иди дойди сякаш по-бива...но на 14-15г.

п.с.2Да , четох темата с 16 год. пълнолетие:))...несериозно!

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.