Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Що за 4овек е това?  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 15:49



Кажете ми какво да правя? Историята запо4на така Познавах го от месец. обажданиа по тел., среб6ти за по кафе..ни6то интересно. След месец ме покани да изкараме заедно ваканциата. По сте4ение на обстоятелствата нямах никакви планове и се сьгласих. 10 дена. Страхотно беше...Най готиния мьж в живота ми..След ваканцията се 4увахме само по телефона/ той е в друг град/. След 2 месеца отидох при него. запозна ме сьс семейството си, приятелите си..предложи ми брак....годежен прьстен с диамант и т.н. т
Аз му казах, 4е ми трябва време да помисля. Мислих о6те месец и се сьгласих. Тьй като сам разведена и имам дете си отидох в софия да взема детето, да напусна работа.....Два дена след като се прибрах, се обади и каза, 4е е размислил. По добре сега да прикл. вси4ко, отколкото след година......След 5 дни каза, ела 6те опитаме...з
В момента, ве4е 6 месеца живеем заедно. Грижи се за дь6теря ми пове4е отколкото аз и баша и някога сме го правили/ за 7 години/.
Но с мен е студен, не говори, не иска да излизаме никьде заедно , освен на семейни празници. С приятелите си излиза винаги сам. Не желае да се запознае с мойте приятели/ не го казва в прав текст, но виждам, 4е няма желание/, не иска да прекараме заедно ваканцията, нито по4ивните дни...абе не правим ни6то заедно. Спря да говори за сватба, никакви планове за бьде6те. Ту иска бебе, ту не иска...Опитвам се да говорим, но не се полу4ава. каза ми, 4е е такьв и ако не ми изнася да си тругвам.



Редактирано от huelca на 02.07.08 15:52.



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор med_elin (spirit)
Публикувано02.07.08 16:01



Тръгвай си! Такъв не ти трябва! Побързай, че детето ти ще вземе да се привърже и после става по-трудно. Аман от такива неориентирани типове... Като не знае какво иска... да хваща гората. Търси си някой, който е наясно със себе си и може да ти предложи това, което очакваш от него!



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано02.07.08 16:03



Че тоя човек е като ветропоказател бе. Тежък казус, нека се произнесат експертите в клуба.



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.07.08 16:06



Цифричките 4 и 6 и правописните грешки при редактирането на текста ли ги добави?


Баси! На мен ми се насълзи погледа, докато прочета тези неграмотни писаници, пък ти чакаш някой да те вземе и да се самоосъди цял живот на подобни мъки.


Ми изнасяй се. Поне ще си задържиш годежния пръстен с диамант, може добри пари да му се вземат, ако диамантът не се окаже цирконий.



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 16:06



и забравих да кажа, 4е не спим в една стая. Не иска. Намира си при4ини. И секс един пьт в седмицата...........



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано02.07.08 16:07



Един път в седмицата не е толкова зле, има и по-тежки случаи





Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Aлиca.]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 16:09



трудно ми е да пиша, за6тото не сам бьлгарка а и нямам кирилица.
А прьстена го изгубих като ходих на ски





Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 16:10







Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Авторcopadevino (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 16:12



Не спите в едно легло? Божкеее...че аз ако не се гушна нощем до любимия, да ме обгърне отвсякъде като малко дете за какво сме заедно тогава...



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано02.07.08 16:53



истински мъж,как кво е, помисли малко и ще видиш че той е англичанин по природа" Да обещаеш е чест,да го изпълниш е глупост", това се е случило с теб



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор miraboo (начинаещ)
Публикувано02.07.08 16:59



Мисля, /колкото и жестоко да звучи/ че човека ти го е казал в прав текст "ако не ти изнася да си тръгваш"
Явно прави всичко по силите си за да го напуснеш.
Ако наистина не ти изнася, а като чета поста изглежда да не ти изнася, по - добре си върви. Обричаш се на една игра, в която отговорността за решението е изцяло твоя. Човека не иска брак, но не поема отговорността да се раздели по мъжки. Недостойно, но няма надежда /според мен/

Човекът е безкрайност в граници от смъртно тяло



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор chica_fresa (И аз)
Публикувано02.07.08 17:16



Бягай! Това е човек на настроения, който взема важни решения в момент на емоция, после съжалява и всъщност се лута, защото сам не е наясно какво точно иска.

Даже и утре да ти каже нещо твърдо, вдругиден вече ще има съмнения, а след седмица ще те уведоми, че си е променил решението. Сигурна съм, че това се проявява и при доста по-дребни неща в съжителството ви (например да излезете вечерта, да отидете някъде уикенда) - да си променя решението/настроението в последния момент.

Kiss while your lips are still red...


Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.07.08 17:21



Извинявай.





Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Джoaннa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано02.07.08 18:43



Голям лаф


Тва ако не си го сложа като подпис,ей ма-на

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Aлиca.]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 19:23



няма ни6то. аз наистина пи6а ло6о..



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: Джoaннa]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 19:24







Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: miraboo]  
Автор huelca (непознат )
Публикувано02.07.08 19:36



Явно прави всичко по силите си за да го напуснеш. да. и на мен така ми се струва, но като 4ели не искам да го повярвам. в момента наистина не ми изнася и той отли4но го знае. взела сам ре6ение да си трьгна, но когато сам ж позиция. /ако не ме изгони преди това/[





Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор miraboo (начинаещ)
Публикувано02.07.08 19:43



Няма да те изгони, не му стиска, осъзнава какво е предизвикал с действията си, но го е страх да си поеме отговорността. Ти си напуснала работата и дома си заради него - това е нещо, което аз едва ли бих направила.
За съжаление не си направила тези компромиси за правилния човек. Късмет



Човекът е безкрайност в граници от смъртно тяло

Тема Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: huelca]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано02.07.08 21:49



Пази дъщеря си!!!!!!!!!!!!!


Не разбрах, защо си се захилила накрая на писанията. Положението е адски сериозно!!!!

Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: mirror_]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано02.07.08 21:55



Да ти кажа, още когато прочетох темата за пръв път, единственото, което ме смути беше това:

Грижи се за дь6теря ми пове4е отколкото аз и баша и някога сме го правили/ за 7 години/.


Има нещо, което не проумявам и засега ще си мълча





Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
Автор ellfa (объркана)
Публикувано02.07.08 22:07



Аз не разбирам,ама...то не ми е за първи път!Този човек иска дете,а не семейство.А и ти...пука ли ти,или не,не мога да схвана,обаче...по-добре дай кръгом!Така ми се струва.





Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано02.07.08 22:14



Не съм имала наблюдение върху педофили, но точно така си представям действията им.
Става дума за интелигентната част от тях всъщност.

Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: mirror_]  
Авторнa мeтлaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 22:32



лелейй, дано не си права





Тема Re: E що фърли бомбата у Челопеч ???нови [re: mirror_]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано03.07.08 10:03



а?



Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано03.07.08 10:42



Ми лошото е че е верен, пък и за понякога го ползвам,обещавам ,ама после виждам каква глупост съм направила с това си обещание и въз да ме няма



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Що за 4овек е това?нови [re: huelca]  
АвторCeйшa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 10:55



Въпросът, който трябва да си зададеш, не е : " Що за човек е това ? ",
а - " За какво ми е на мен този човек? ".
Извини ме, но ми звучиш направо малоумно.
Той не те искал, студен бил, не искал да те показва на приятели, сексът не бил въодушевяващ...
Тогава къде си се наканила да се местиш, та и с детето си ?
И шест месеца не са кой знае каква инвестиция, по-добре бягай далеч.
Не ми се четат мненията, може и нещо да съм изпуснала при разплитанията на темата.



Тема Щото ..нови [re: BGanio]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано03.07.08 11:41



.. днеска не ми се 'одеше на работа.






Тема Re: Щото ..нови [re: pravil_nick]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано03.07.08 11:52



ха ха - ма ти остава време и да работиш ?

Мноо се чудих що МП-3-ката треба да е на околовръсното и таман реших че ти е на път за вкъщи а ти са пак ме караш да се замислям





Тема Re: Щото ..нови [re: BGanio]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано03.07.08 11:59



Па .. на път ми е та .. Кеф ми по южната, кеф ми по северната дъга, кеф ми през центъра .. Само със самолет още не съм ходила на работа.


Пък .. МП3-ката е една мъжка мечта .. осъществена .. А и 10 кинта, ако му вземеш .. цял живот ш'те споменава.




Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: mirror_]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:35



Не мисля, че става въпрос за педофил. В никакъв случай.
Преди няколко години и аз бих помислил същото, но сега, когато съм по-улегнал и помъдрял

, мисля, че този човек си изпълнява обещанието, макар и да не му е кеф. Поел го е, след това е размислил, но сега джентълменски си носи кръста.
По въпроса за детето: След като това дете живее в къщата му и той се води "съпруг" на майката, следователно трябва да се грижи за него. Независимо от възрастта и пола му. Както споменах, господинът е джентълмен и дава най-доброто, на което е способен, защото явно си дава сметка, че детето няма абсолютно никаква вина за настъпилите обстоятелства.
Представяте ли си какъв ад би бил живота на дъщерята на пишещата, ако майка и си сменя съпрузите, когато и скимне и когато я посъветват други дами умници във формумите, а отгоре на това пастроците се държат зле или я ингорират, както е по класическата рецепта, за да не ги обвенят в педофилия.



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
АвторCeйшa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:45



тези глупости ? Сам ли, или някой ти помогна ?
Какво да прави героинята при този мрачен екзекутор на обещания ? Я кажи само един аргумент, какво да прави тя при него - в прав текст ти се казва, че той се държи зле, а ти - "Стой, та стой ! " Що се отнася до дъщерята, тя не е поантата в тази случка, приоритет / или както някои тук казват - ПРЕОРИТЕТ / има майка и Хуелка. Та тя трябва да бяга от този чичо, и то с голяма скорост, докато не се е привързала към него, че като я слушам, страх ме хваща...



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Ceйшa]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:53



Никаде не съм и писал да стои! Трябвало е да си тръгне след като и е казал, че се е разкандърдисал (бъ ли го, така ли се пише

), но на нея и е трябвало само да каже: "Ела да пробваме" и се е затичала. Това е бил моменът, в който е трябвало да си тръгне.
Съгласен съм с теб, че е страшно, ако момичето се привърже към него, защото тази връзка е обречена и след като мамето го засърби путенцето и и намери нов татко, на нея именно той ще и липсва и ще страда. Очевидно за това т.нар. майка не е помислила преди да се впуска в либовни авантюри и бракове.



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
АвторCeйшa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 15:59



Аз имах предвид привързване на Хуелка към "мъчителя" и, а не - на момиченцето към проектотаткото. Че ми изглежда по-обичлива от нормалното, щом не може да прецени този мъж по съобщените в поста и прояви и е седнала да ръзсъждава, дали- да, дали- не.



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Ceйшa]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 16:08



Не я мисли ти Хуелка.

След като един човек претендира да бъде зрял, той трябва да осъзнава отговорността, която носи за себе си. Ако не, си е негов проблем.
Лошото е, когато трябва да носи отговорност и за собствените си деца, а по принцип е безотговорен и се носи по течението, повлиян от чувства, не от разум. Тогава влачи и децата с него по същото това течение, а те горките нямат друг избор.
Къде отиде майчинския инстинкт у жените?!? Май, мъжете разсъждаваме по-трезво по въпросите за децата...Както е тръгнало, след някой друг век еволюция, ще ви гоним веднага след като ги родите



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
АвторCeйшa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 16:22



Аз съм съгласна с теб, че много жени не се отнасят много сериозно към майчинството, все едно са кокошки, снесли там, и готово. Но Хуелка ми звучи по-скоро наивно, отколкото безотговорно. Ако всичко е така, както го разказва, тя няма голям избор. Струваме се, че и тя го знае, само сондира да чуе и някое и друго мнение.



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Ceйшa]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 16:26



А забравих...Не ти ли прави впечатление, че авторката на темата се съгласява да отиде на почивка със свои познат от един месец. За десет дни успява да натрупа впечатления и да направи извода, че това е "най-готиния мъж в живота и". Отива да съжителства с него след три месеца.
Как, аджеба, разбра за 10 дни, че е върха на сладоледа сред мъжете!?!

И то по време на лятна почивка. Освен, ако не става дума, че ебе най-добре. (Тук съм съгласен, че и по-малко от един час и стига да стигне до гениалното умозаключение.)
На база на тези ли критерии решава тя, че е възможно съжителство между тях, пренебрегвайки факта, че има дете и че проектотаткото, както се изразяваш, може и да не се окаже толкова добронамерен към него?
Не оправдавам и мъжа...Ясно е, че той няма интерес към нея и вероятно не си пасват добре, но в този случай е трябвало да и каже "като не ти изнася, тръгвай си" много по-рано след сътворената глупост от него да и предлага брак, явно в нетрезво състояние. Евала му прави, обаче, че поне за детето се грижи.



Тема Re: Всяка жена има различеннови [re: Гoшo]  
АвторCeйшa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 16:53



стил и почерк. Има жени, които след три дни познанство са се омъжили, а някои даже и улучили с такъв брак / така съм чувала /. Има и такива, които тръгват където и да е и след 5 дни познанство - те се държат, като че изпускат важен влак, ако не хукнат веднага. На такива им викам " мадам Бовари ".
В случая аз не я осъждам, че е тръгнала на почивка след месец познанство , преценила е, тръгнала е. Странното, което сега тя не може да прецени, а и ти нещо май не внимаваш добре в разговора е, че този човек се държи лошо с НЕЯ, няма значение, че се държи добре с детето и. Той не е с нея заради детето и. Затова на нищо в тази случка не можем да кажем евала, не си ли съгласен ?



Тема Re: Всяка жена има различеннови [re: Ceйшa]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 17:20



Хехе, съвсем ми се сбъркаха понятията...





Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 21:40



Глупости!!!!

Ти казваш, че всички самотни майки трябва цял живот да си останат такива!!


Дискриминатор такъв.

Не че няма и самотни татковци, но в общи линии майките си поемат отговорността за децата след приключване на брак/връзка.
И какво? след безотговорния татко, за наказание че не са избрали подходящия, никога повече да не видят мъж? така ли? ами направо да ги мятаме зад борда



Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: Гoшo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано03.07.08 21:55



Представям си аз...много неща си представям, но не мога да си представя, защо този „джентълмен” не си спазва обещанията и спрямо майката. Той, какво...жена ли си е взел или дъщеря. Не ми се вързват нещата нещо, ако обстоятелствата са нормални.
Но ако вляза още във филма, мога да навържа, дори и защо майката е натирена в другата стая.

Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: lost witch]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 22:27



Както казах преди, самотни майки няма да има.

Ще ви правим бебета, ще раждате, ще ни ги оставяте и ще ви гоним. Така че мъже ще имате колкото искате. Никой няма да ви се меси, нито да ви държи сметка за това. Справедливо решение, нали?



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 22:33



Мен не ме устройва!
Нашият татко не иска да е с децата си. И съм абсолютно сигурна, че има и други такива. И в такива случаи какво правим?
Пък и на мен децата не ми пречат, напротив, те са ми живота.

А и аз не искам много мъже, искам само един.


Ама да стига за много



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
Авторkuhata leika (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 22:33



Голямо въображение имаш, признавам те





Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: lost witch]  
Авторkuhata leika (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 22:35



Най-лошото е ,че много мъже са така ... не ми се ще да обобщавам,но това е положението, уви



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: lost witch]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 22:39



Хехе, както е казал народът - хем сърби, хем боли!
Ако децата са ти живота, както казваш, би ли допуснала някой или нещо да ги нарани? Би ли допуснала по какъвто и да било начин компромис с тях?Защото аз не! Ако ще и Тайра Банкс да ми се натиска!





Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: mirror_]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 23:02



Аз никъде не прочетох, че той спи с детето в едната стая, а майката е натирена в другата. Или трябва да те поздравя за въображението





Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: Гoшo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано03.07.08 23:08




Честито на младоженката!!!

И да ти кажа честно, не държа на всяка цена да съм права, но пък твоите разсъждения адски издишат

Carpe diem! Volente deo!



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: Гoшo]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:11



Ами не съм допуснала някой да ги нарани.

И компромис не съм допуснала.

Не смятам, че някога ще го направя.
Единствения, който прави компромис е тати, който, както казваш ти, би следвало като се родят да ме изгони. А не той да се изгони, щото му е трудно.



Тема Re: Как ги роди всичкитенови [re: kuhata leika]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:13



Абе, не се знае и на него какво му е на душата.
Нали тук всички гледаме от гледна точка на собствените си болки ...



Тема Re: Сега ще хвърля бомбата!!!!!нови [re: mirror_]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 23:16



E да, ама не пише, че спи с детето!





Тема Е затуйнови [re: lost witch]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано03.07.08 23:17



няма и да намериш. Утопии.



Тема Хех...нови [re: Гoшo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано03.07.08 23:19



Стига! Дечковски работи направо



Carpe diem! Volente deo!



Тема Каквонови [re: jamie]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:19



няма да намеря



Тема Татконови [re: lost witch]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано03.07.08 23:21



Барба.



Тема Е,нови [re: jamie]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:22



аз татко не търся. Те нали си имат, какъвто - такъв, човек не си избира родителите.

Пък другото - каквото дойде.
Ти, пък, що такава диагноза ми постави?



Тема Щотонови [re: lost witch]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано03.07.08 23:25



си точно в профила.
Бъдещето ще покаже.



Тема Re: Щотонови [re: jamie]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:26



Сигурно затъпявам, ама, ще ми обясниш ли, моля за профила?





Тема Не.нови [re: lost witch]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано03.07.08 23:29



Но използваш правилното прилагателно и съшествително - в едно изречение.



Тема Ъ,нови [re: jamie]  
Автор lost witch ((???))
Публикувано03.07.08 23:36



че ако искаш!

но пък мразя да ме обиждат хора, които не ме познават, и които не познават нормите на бон тона



Тема Именно заради бон-тоннови [re: lost witch]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано03.07.08 23:39



не ти казах каквото си просиш


И по-добре се брой за похвалена.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.