Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За истинатанови  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано15.08.07 21:10



Бях впечатлена от мисъл във филма:Анатомията на Грей или:
Когато истината боли - лъжем.
Коя е истината? Кои сме ние та да лъжем? Когато знаем, че ни лъжат имаме ли право да я търсим и това престъпление ли е ? Да ровим в телефони, СМС-и и пр. ? Това по- грешно е от факта, че сме преглътнали самата истина, защото ни боли?
Винаги ще питам. Знаела съм за правото да пазим неприкосновеността на лична тайна, но Хайде холан, колко лична е тя?

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано15.08.07 21:15



Коя истина?

Иначе е въпрос на личностен морал, достойнство и ценностна система!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Авторйoдa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 21:19



Аха и тъпото е , че думата истина се използва когата някой се самосъалява или когато не изнася на индивида нещо.Казано с други думи .... използва се за манипулация.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано15.08.07 22:06



Преди години бях много самоуверен.
От както се обърна колата на живота ми, понякога не знам коя е истината и къде е истината.
До ден днешен.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.07 22:14



Каквато и да е истината, посегателствата срещу неприкосновенността на личната кореспонденция е престъпление, което се наказва според НК. Нощес попаднах на такъв филм, немски, "лъжещата уж" страна успя да осъди половинката си. Тя фабулата беше съвсем друга де, този епизод само подсилваше тезата.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.08.07 22:51



Напоследък с учудване забелязвам тенденцията тук, да се вменява вина на хората, които споменават, че са видели случайно или не SMS или e-mail. То бива преекспониране, но чак пък да се представя това едва ли не, като смъртен грях, не бива.
За мен лично, няма никакво значение, кой как е стигнал до истината. Искал е -намерил е и точка. Нима начина на намирането й, я прави по-малко истина.
Въобще малко умереност в квалифицирането на това деяние, ще ни дойде добре.
Ще ти кажа и, защо мисля по този начин.
Аз съм от тези, които никога не са намирали лична коренспонденция, но и никога не съм търсила. Но понякога си мисля, че ако бях проявила дори и минимално любопитство, то бих била подготвена за много неща.
Казвам го за тези с "ореолите от праведност", които никога не са усетили, какво е да те ударят в гръб. Не говоря за удари под кръста, а за гадния, мръсен начин, да те издебнат да подминеш и да те нападнат из засада.
Така че, хора, търсете истината! Посрещайте ударите с лице!

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: За истинатанови [re: mirror_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.07 23:16



Да беее, ти имаш ли идея, какъв пожар ще му загори под задника на някой, който ми отвори писъмце адресирано до мен? Каква умереност - това е престъпление. Баси ако трябва чрез следене да си изяснявам истината, или да предотвратявам удари отзад....май няма смисъл...... - ...това означава, че всичко си е отишло, няма нищо за спасяване......тъпня!
Е, не разбирам и безхаберието на хора, които не си почистват своевременно хисторито на телефон, пощи и кю де, все пак, за да не се възбужда любопитството на котката/арака, млякото трябва да е похлупено.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.08.07 23:38



А такаааа....както и предполагах....

Натиснах ти бутона почти целенасочено. Обаче, Наде, мотивацията ни е различна....

...това означава, че всичко си е отишло, няма нищо за спасяване......тъпня!
Има нещо за спасяване - себе си. Което всъщност никак не е малко


Carpe diem! Volente deo!


Тема Наде, недей чак толкова да се палиш.нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано15.08.07 23:47



Уточнявам се, че не взимам страна в спора. Не ме вълнува кой крив, кой прав. Казваш, че четенето на СМС-и е наказуемо. Не знам и не ме интаресува дали е така. Само си изфантазирах как ли би протекъл един такъв съдебен процес. Искаш ли да го разиграем?

Хайде, ти си ми съпруга. Ти си си забравила телефона вкъщи, аз случайно го взимам, любопитството надделява над здравия разум и с изненада откривам любовни откровения между теб и някой си. Побеснявам и започвам да му пиша от твое име и го подкокоросвам към още по-големи откровения, чак до сексуални теми ще стигнем...

Вечерта ти вдигам грандиозен скандал, съответно и ти побесняваш. На другия ден завеждаш дело срещу мен за нарушаване на основно твое право. Какви доказателства ще представиш?

Кажи ми, че да мога да ти кажа как ще се държа в съдебната зала.



Тема Re: За истинатанови [re: mirror_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 00:17



Ама аз като почувствам, че е станало нещо сериозно, не е ли по-лесно да се спася като си дигна чукалата?? Те нещата се чувстват и усещат бе, не ми трябва детектив. А от напразно ровене, струва ли си заради някоя мимолетна тръпка, дето минава и отминава я като грип, я като по-тежка настинка, и за която иначе не бих разбрала, да правим от мухата слон? Какво ще ми спаси това ровене?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.