Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Личната тайна и личното пространство са неща,нови [re: tyrsiistina]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 20:44



които априори принадлежат на ЕДИН човек, затова са ЛИЧНИ - ЕДНА ЛИЧНОСТ. Ровенето в мейли, пощи, телефони и джобове най-малкото обижда теб самата, а после и другия човек, защото той НЕ Е ЛИЧНО твой, дори и публично да е казал "Взимам я за жена", все пак не бива да се интерпретира като "Взимам я за ЦЕРБЕР, или разбирай КУЧЕ - ПАЗАЧ, което да ми върви по петите и да ми души в нещата!". За мен просто това е грозно. НИКОГА не съм го правила, и няма и да го направя - колкото и ЛИЧНО да приемам един човек!!! Бившия ми приятел от години ходи в едно и също заведение всяка вечер, но аз НИКОГА не съм ходила там, когато не ми е казал да отида, дори и само за да го видя, в т.ч. и когато бяхме на етап "сватба" и аз бях много бременна с дъщеря ни! Просто, това е неговото ЛИЧНО място!!! Не разбирам хора с психика и схващания за Живота като твоите, но пък, последните дни в клуба ме размислиха, че може би аз съм много странен човек!





Тема Re: Личната тайна и личното пространство са неща,нови [re: parvaty]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 22:41



Не си странна. Затова питам, хора и мнения разни. Твоят отговор е този и затова го приемам. В крайна сметка, нали не ме обиди, а просто казваш, че не приемаш моята истина като твоя.
Уважавам мнението ти, а истината - своята.



Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол

Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 00:47



Така си е! Аз четох, четох и не изтраях да не си кажа. Без взаимно доверие си е загубена една връзка. Каква ти връзка. То без взаимно доверие любовта се изчерпва с едното..хмм... спане. Та за доверието ми беше думата. Имам приятели на които залагам на 100%. Ако ме излъжат значи, така е трябвало. Имам други 'приятели' , които просто използват доверието ми. Просто не са вече мои приятели. Разбира се това са едни такива идеализирани представи. Но смисъла е същия. Отговорът на въпроса определено не е еднозначен. Какво означава 'прочела му/и електронно писмо/съобшение на мобилния'? Кой на кого не вярва? Дали този , който чете (а може и съвсем случайно) писмото на човек, който счита за най-близък на света, е подлец? Дали този, който прави лют скандал за това, че гаджето му е получило смс от приятел, е честен и чист? Аз не се наемам категорично да поставям оценки на този или онзи. Твърде субективно е. А доверието е нещо много силно. Аз съм малко старомоден сигурно. Не бих се възмутил, ако някой случайно ми прочете смс-те, но пък се възмутих веднъж, когато на една позната и направиха скандал за смс, кйто съдържаше нещо от рода на 'Пази се! Ще ми липсваш.' Понеже беше от приятел към приятел и беше абсолютно невинен (понеже аз го писах, а и прителството не се губи от това че някой си спи с незнам си кого си и прочие глупости, но това е една друга тема). Незнам как е при вас, при мен взаимното доверие е на първо място. Не съм казал , че лесно се печели, но пък тук в този клуб всеки повече или по-малко е загубил нечие доверие или доверие в някого. Отплеснах се!

Искам да кажа, че темата не е еднозначна и няма как да не сме субективни в такива случаи.


P.S. Оппааа, пак при теб се разписах , sorry! Ама мисълта ми беше, че си права

Редактирано от avatarx на 17.08.07 00:51.



Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 01:34



Доверието не е идеалистична категория!
Или го има или не, то е като достойнството и честта!
Никога не съм разбирала тъй нареченото случайно четене на чужда коспонденция - за мен това си е целенасочено действие!
Мен са ме възпитавали да уважам личното пространство на другите хора, без значение дали е гадже, просто приятел, член на семейството, колега или просто непознат! Може да звучи старомодно, но са ме възпитали, че надничайки тайно в личния живот на другите е недостойно и обидно дори за самата мен!
Без взаимно доверие просто не може да има истинско приятелство, любов, връзка! - за мен!

п.п. Защо пък бяха извиненията?

Приятно ми е, че някой мисли като мен! Оказва се, че не съм единствена старомодница в клубчето!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 02:19



Я! Ти що не спиш?


Случайно казвам, когато от просто без да искаш се случи нешо такова. Не ми се е случвало, но си представям, че ако двама души живеят заедно и си имат доверие може да се случи някаква случайност. Аз съм съвсем субективен сега Или го има или не, то е като достойнството и честта!
Ох. Ако знаеш колко хора не ги разбират тези понятия

Avatarx

Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 02:51



Ако двама души живеят заедно, то те си и споделят, разговарят!
При наличие на взаимно доверие, няма начин да се случат онези случайни четения на лична кореспонденция! колкото и да ми е в повече фантазията, не мога да си го представя такова нещо като "случайност"!
Стигне ли се до такива случайности, то вече са се настанили между тях съмнението и недоверието


п.п. Не спинкам защото не съм приключила с домашното-доработвам си.



Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 03:12



Ами и аз в този смисъл.

Иначе имам роднини, които пращат картички на родителите ми например и пишат само едното име да кажем. Не ми е правило впечатление и съм отварял . За такива 'случайности' се опитвам да кажа, че могат да се случат. Абе всичко става, знае ли човек!? Но в такъв случай най-голямата грешка е сърдене, караници, криене, тайни и т.н. Уморен съм и гледам песимистично на събитията

Avatarx

Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 03:22



Но в такъв случай най-голямата грешка е сърдене, караници, криене, тайни и т.н.
Точно! Ако няма тайни, няма проблем! И пак се стига до доверие, достойнство, уважение, чест, обич!



Уморен съм и гледам песимистично на събитията
Не гледкаш, съненко си...я марш в креватчето да сънуваш смешки!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор *жeнa* (непознат )
Публикувано17.08.07 12:00



аз съм напълно съгласна с теб..
Само не разбирам, как имаш приятели, които просто използват доверието ми. Просто не са вече мои приятели...
Аз винаги съм си мислела,че имам доста точна преценка за хората.Сигурно за това и толкова силно ме боли, коато се излъжа в някой,когото съм сметнала за стойностен..
Преди години се разочаровах така от своя служителка..Ако искате вярвайте, но въпреки,че на нея не й пукаше особено от това, което е направила...аз се разболях буквално физически..(някаква сенна хреме получих и близо седмица изглеждах ужасно и се чувствах ужасно..) Това никога повече не се появи и..съм убедена,че беше свързано със случая..
Та..кофти е да гласуваш доверие на някого, пък.той да те предаде..Все едно дали става дума за приятел ,приятелка, съпруг или...роднина ..
Иначе истината...често се интерпретира според гледната точка..за това и е важно човек да може да чуе всички засегнати...за да си създаде по-ясна представа къде е тя..
Обаче...ако гърнето се е спукало...какво значение има истината? Освен ........ за да се прехвърли всичката вина само на другите?



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор *жeнa* (непознат )
Публикувано17.08.07 12:19



О..определено не си..
Може и да не повярваш, но...за 14 години съвместно съжителстване със съпруга си никога , нито веднъж не съм погледнала какво има в джобовете му, никога, нито веднъж не съм погледнала какво има в тефтера му с ангажименти (всичко е описано по часове при него) и....никога, нито веднъж не съм погледнала каквото и да било негово,ако не ми го е дал лично..
Само за подкрепа на думите си мога да кажа,че десетки пъти съм прала ризи в чийто джобчета е имало пари, бележки и ..каквото там е имало


За около 4г живот в дома на родителите на съпруга ми, не знам какво има в шкафовете в хола......освен в тези, които са ми казвали какво да взема и да сложа там..(също и в стаята, където живеехме със съпруга ми имаше две чекмеджета пълни от преди да се оженим...и тяхното съдържание не знам...)
Направо се побърках, когато един ден бях на гости в дом, където имаше тийнейджърка на 14г и тя най-нагло обясни,че е видяла какво има в чантата ми....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.