Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За истината  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано15.08.07 21:10



Бях впечатлена от мисъл във филма:Анатомията на Грей или:
Когато истината боли - лъжем.
Коя е истината? Кои сме ние та да лъжем? Когато знаем, че ни лъжат имаме ли право да я търсим и това престъпление ли е ? Да ровим в телефони, СМС-и и пр. ? Това по- грешно е от факта, че сме преглътнали самата истина, защото ни боли?
Винаги ще питам. Знаела съм за правото да пазим неприкосновеността на лична тайна, но Хайде холан, колко лична е тя?

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано15.08.07 21:15



Коя истина?

Иначе е въпрос на личностен морал, достойнство и ценностна система!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Авторйoдa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 21:19



Аха и тъпото е , че думата истина се използва когата някой се самосъалява или когато не изнася на индивида нещо.Казано с други думи .... използва се за манипулация.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано15.08.07 22:06



Преди години бях много самоуверен.
От както се обърна колата на живота ми, понякога не знам коя е истината и къде е истината.
До ден днешен.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.07 22:14



Каквато и да е истината, посегателствата срещу неприкосновенността на личната кореспонденция е престъпление, което се наказва според НК. Нощес попаднах на такъв филм, немски, "лъжещата уж" страна успя да осъди половинката си. Тя фабулата беше съвсем друга де, този епизод само подсилваше тезата.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.08.07 22:51



Напоследък с учудване забелязвам тенденцията тук, да се вменява вина на хората, които споменават, че са видели случайно или не SMS или e-mail. То бива преекспониране, но чак пък да се представя това едва ли не, като смъртен грях, не бива.
За мен лично, няма никакво значение, кой как е стигнал до истината. Искал е -намерил е и точка. Нима начина на намирането й, я прави по-малко истина.
Въобще малко умереност в квалифицирането на това деяние, ще ни дойде добре.
Ще ти кажа и, защо мисля по този начин.
Аз съм от тези, които никога не са намирали лична коренспонденция, но и никога не съм търсила. Но понякога си мисля, че ако бях проявила дори и минимално любопитство, то бих била подготвена за много неща.
Казвам го за тези с "ореолите от праведност", които никога не са усетили, какво е да те ударят в гръб. Не говоря за удари под кръста, а за гадния, мръсен начин, да те издебнат да подминеш и да те нападнат из засада.
Така че, хора, търсете истината! Посрещайте ударите с лице!

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: За истинатанови [re: mirror_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.07 23:16



Да беее, ти имаш ли идея, какъв пожар ще му загори под задника на някой, който ми отвори писъмце адресирано до мен? Каква умереност - това е престъпление. Баси ако трябва чрез следене да си изяснявам истината, или да предотвратявам удари отзад....май няма смисъл...... - ...това означава, че всичко си е отишло, няма нищо за спасяване......тъпня!
Е, не разбирам и безхаберието на хора, които не си почистват своевременно хисторито на телефон, пощи и кю де, все пак, за да не се възбужда любопитството на котката/арака, млякото трябва да е похлупено.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.08.07 23:38



А такаааа....както и предполагах....

Натиснах ти бутона почти целенасочено. Обаче, Наде, мотивацията ни е различна....

...това означава, че всичко си е отишло, няма нищо за спасяване......тъпня!
Има нещо за спасяване - себе си. Което всъщност никак не е малко


Carpe diem! Volente deo!


Тема Наде, недей чак толкова да се палиш.нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано15.08.07 23:47



Уточнявам се, че не взимам страна в спора. Не ме вълнува кой крив, кой прав. Казваш, че четенето на СМС-и е наказуемо. Не знам и не ме интаресува дали е така. Само си изфантазирах как ли би протекъл един такъв съдебен процес. Искаш ли да го разиграем?

Хайде, ти си ми съпруга. Ти си си забравила телефона вкъщи, аз случайно го взимам, любопитството надделява над здравия разум и с изненада откривам любовни откровения между теб и някой си. Побеснявам и започвам да му пиша от твое име и го подкокоросвам към още по-големи откровения, чак до сексуални теми ще стигнем...

Вечерта ти вдигам грандиозен скандал, съответно и ти побесняваш. На другия ден завеждаш дело срещу мен за нарушаване на основно твое право. Какви доказателства ще представиш?

Кажи ми, че да мога да ти кажа как ще се държа в съдебната зала.



Тема Re: За истинатанови [re: mirror_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 00:17



Ама аз като почувствам, че е станало нещо сериозно, не е ли по-лесно да се спася като си дигна чукалата?? Те нещата се чувстват и усещат бе, не ми трябва детектив. А от напразно ровене, струва ли си заради някоя мимолетна тръпка, дето минава и отминава я като грип, я като по-тежка настинка, и за която иначе не бих разбрала, да правим от мухата слон? Какво ще ми спаси това ровене?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Наде, недей чак толкова да се палиш.нови [re: ASSASSlN]  
АвторДaян (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 00:20



Колко си смешен и жалък!



GET A LIFE!



Тема Re: Наде, недей чак толкова да се палиш.нови [re: ASSASSlN]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 00:25



Еее не знам, аз ти казах, че филм съм гледала. Там доказаха хакерско проникване в пощата. Пък и жената се беше "похвалила". Нали ти казвам, то и фабулата беше друга - ранен брак, тя майка и домакиня само, ревност на квадрат, оня търпя, търпя, ходиха по консултации, караше я с нещо да се занимава, да не си мисли за глупости по цял ден, и накрая се появи и друга....

А за забравения телефон писах по-горе - кат има компромати в него, трийте бе. Да не говорим, че и апарата се заключва - можеш да приемеш разговор, но не и да прочетеш смс, а камо ли да напишеш.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема И още по-добро решение има.нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано16.08.07 01:08



Да си купуват още един апарат и да си го държат в службата. От него да се обаждат на любовниците и да пишат каквото си щат. Другия апарат даже демонстративно, когато са вкъщи, да го "забравят" на видно място.

Глупави хора. Преди доста време беше. Трагичен случай. Жената си забравила апарата, мъжът й го взел, разгледал съобщениета и разбрал, че жена му се чука с някакъв след работа.

Намерили тримата "герои" в гора. Колата - изгоряла, вътре два овъглени трупа, до колата - един запазен труп.

-------------
За съда. Заядох се с теб, защото ти гневно рече че четенето на чужд СМС е престъпление. Всяко престъпление трябва да бъде доказано, а извършителя да си понесе наказанието. Ти нямаш никакви доказателства, делото ще бъде спряно, позле аз ще заведа дело срещу теб за клевета. Тъй че, само морален съд може да има срещу мен.

Я сега да ме светнете. Знайно е, че една по-заможна жена може да си позволи да наеме частен детектив, който да следи мъжа й дали й изневерява. И снимки може да му иска и филми. Въпросът ми е: Такова поведение морално ли е?



Тема Re: За истинатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Дивaнe (излитащ)
Публикувано16.08.07 02:22



И аз съм на мнение, че тръгне ли някой да ти чете SMS-те, просто няма смисъл да продължаваш живота си с него.

Опознай Родината, за да обикнеш София!


Тема Re: И още по-добро решение има.нови [re: ASSASSlN]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 08:21



Е знаеш, морала е много разтегливо понятие. Аз не бих си направила тоя труд, пък и мисля, че в България няма смисъл от това. Това май е необходимо за страни, в които жената получава издръжка от мъжа след развода, и ако вината е на съпруга го дерат яко и няма мърдане.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: Дивaнe]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано16.08.07 09:06



Прав си, няма го доверието и винаги има много вариации. Защо отворих телефона и смс-ите? Защото ми писна да ме лъже без да го питам. Е, отворих показах и казах какво мисля и вече от времето знам, че още тогава Аз вече съм искала края и съм се отказала. Схващаш ли разликата тук - отварящият смс-ите не намира смисъл вече във връзката си, не иска вече тази си "половинка"...



Тема Хе-хе-хеее. Писах вече за двойния аршин.нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано16.08.07 09:30



Значи, за жените моралът понякога има смисъл, понякога - няма. Парите ту имат смисъл, ту нямат???

Добро утро. Спорен ден.





Тема Re: Хе-хе-хеее. Писах вече за двойния аршин.нови [re: ASSASSlN]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 09:37



Доказано е, че на 10 мъже се среща една жена ползваща такива детективски услуги. Защо така - не знам....

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: Finch!]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 10:11



Преди две вечери хванах моя да ми рови в телефона- там няма нищо интересно. Той много се притесни а аз гледах така да го погледна , че да разбере че за мене е нормално той ако иска да провери без да се притеснява. Според мен не е виновен този който се е притеснил и иска да се увери че всичко е наред а този който вече е направил първата стъпка- примерно любовен смс.Най-редно е ако има такива неща да се трият. Дори да има извънбрачна връзка семейното спокойствие трябва да се пази и защитава.



Тема Re: За истинатанови [re: Дивaнe]  
Авторganesh (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 10:44



Аз пък мисля, че няма смисъл да живееш с човек, който ИМА КАКВО ДА КРИЕ. Намирам лъжата и лицемерието за много по голям грях от отварянето на един мейл или смс.
Второ. Представи си - ти си мъж и разбираш, че жена ти ти изневерява с един, двама, трима и искаш да вземеш детето щото смяташ, че за него не е здравословно да живее с такава майка? С взаимно съгласие няма да стане, нали? И какво правиш? Търсиш доказателства за вина миличко.
Кто отсичате така категорично, айде моля погледнете не само от своята камбанария.



Тема Re: За истинатанови [re: ganesh]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 10:56



А нали се сещаш, че точно тея "доказателства" не вървят пред съда? Приемат се записи на разговори, или снимков материал, или подобни,само ако са събрани по законен ред? Та ако искаш да докажеш изневярата на другия/та пред съда - само свидетели важат.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: mirror_]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано16.08.07 11:00



Абсолютно точно си го написала.Ако бях малко по-подозрителна,поне сега нямаше да изглеждам такава глупачка в собствените си очи.И аз като теб нищо не съм търсила и съответно не съм намирала,но от това не ми става по-добре,а напротив питам се как можах да бъда такава патица зажумяла.
Пък и кои сме ние да съдим,наметнали тогата на свръхсправедливост,повтарящи фрази за"лично простраство,неприкосновеност"и ред други високопарни думички.Ако личната свобода включва поддържане на паралелна връзчица,нечистоплътна авантюрка и разни други гъделичкащи преживявания-моля,да вдига гълъбите и да се омита да си бъде свободен/свободна колкото си иска.Други са моите представи за лично пространство .Пък и веднъж загубено доверие-не мисля,че някога се възстановява отново.Понякога хората просто искат да се уверят ,че грешат в подозренията и съмненията си.
Малко се увлякох ,но с две думи-всеки има право да научи истината и сам да си реши какво ,по дяволите,да прави с нея!



Тема Re: За истинатанови [re: ..::B®i::..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 11:21



Съпругът ми е скаран с гсм-техниката, може само да набира и да отговаря като го търсят. Сутринта ми носи апарата, защото имало "плик", демек смс. Или аз, или децата му ги отваряме. Та смс-а беше " Сендър - Лили с текст - не идвай днес, заминавам. Утре ще ти се обадя."


Та - съпругът ми раздава заплатите и авансите на колеги/жки, които не са на смяна.
Ами я ако той можеше да борави с телефона си, и аз бях от "ровещите" ? Нали точно един такъв смс щеше да го качи на бесилото.........

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Може и да въведат и СМС-и да важат като доказа-нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано16.08.07 11:29



телство. Хич не ги разбирам тези работи, но съда ако се разпореди - може да принуди мобилният оператор да направи разпечатка на любовните разговори... Не знам.





Тема Re: Може и да въведат и СМС-и да важат като доказа-нови [re: ASSASSlN]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.08.07 11:32



Е това е разковничето - ако съдът разпореди. Иначе са доказателства, събирани по незаконен начин и нямат юридическа стойност.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За истинатанови [re: ..::B®i::..]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано16.08.07 12:39



Понякога хората просто искат да се уверят ,че грешат в подозренията и съмненията си.

Появят ли се съмнения и подозрения, то доверието си е заминало!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: ..::B®i::..]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 13:12



А мойта лична свобода изисква истината. Ако оставя да съм лъгана, значи ми се ограничава и свободата. Лична свобода в моя дом и моето семейство е да поддържам както и физическата, и моралната чистоплътност.Както ми подаваш тениските и искаш да ги простирам правилно, така аз държа на това да се отнасят с мене подобаващо.Не е ли така?

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано16.08.07 13:36



Значи от Анатомията на Грей пак стигнахме до тениските

.
Само едно не мога да разбера - как така зряла жена с две (големи) деца всеки път дотърчава в клуба с едни и същи елементарни въпроси. Нямаш ли изградено вече свое мнение та търсиш постоянно някакво външно одобрение и подкрепа?? И дори да ги получиш с какво това ще промени брачния ти живот?
Съжелявам, обаче твойто поведение вече става леко досадно.





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: За истинатанови [re: flambe]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 13:57



Ако ти е досадно що четеш, отговаряш на темите ми, разучаваш подробно поведението ми, та даже си говорш на лични бележки с мъжО ми(сам той се похвали пред свидетел в клуба)?


А ти какво правиш изобщо в този клуб с мнение по независимо коя тема?
Не си ли търсиш одобрение и подкрепа от съмишленици, които явно нямаш в реалния живот?
А, колкото до брачния живот: Да именно този клуб го промени и то стана пред очите ти, ти чак не издържа и се включи в надплюването. Уж не можеше да понасяш излагането на личния живот на показ, ама иначе.....любопитството е голееема работа!Внимавай да не те шатне някоя буква! Предай много поздрави на мъжа ми на лична бележка и да знаеш, на това му се казва двуличие!

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол

Редактирано от tyrsiistina на 16.08.07 14:01.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано16.08.07 14:09



Ти не си добре, вече съм сигурна в това! Направо съм втрещена и отвратена.
С горното диалога приключи поне от моя страна.
Бих ти го пратила на лични, за да не занимавам другите с глупости, но в крайна сметка мисля че не заслужаваш толкова етично отношение...





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!


Тема За детективските услуги...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 14:19



Като се разделихме със съпруга преди години той ми каза,че негови"приятели" му предложили да ме следят срещу 12лв на час(може и долари да бяха)..Та..той понеже е спестовен..отказал..
Такива неща..
На мен и през ум не ми е минавало да следя някой..
Иначе..нямам проблем с това някой да ми чете кореспонденцията и дори смс-ите..
Като имам да казвам нещо на човека с който живея-казвам му го право куме в очи..
Хич не разбирам как може да се поддържат паралелни отношения с няколко човека...,а познавам мъже (сещам се за един всъщност) и жени (пак така се сещам за една), които...
Мъжът си има семейство, но не е спирал да поддържа по 2-3 и повече отношения с жени на...стенд бай...Не знам как успява да ги баламоса(или на тях това им е нужно), ама...ако им свирне са готови веднага когато и където каже..и..каквото каже..(повечето са стари моми, но има и неомъжени, а има и една вдовица..) Всеки път като се похвали му обяснявам колко нечестно е това .. спрямо съпругата му, но и спрямо вдовицата и старите моми...ама..не знам дали изобщо стига до него..
Жената..твърди,че през 4г има нужда да се чувства влюбена и макар да има прекрасен съпруг който се отнася чудесно с нея и навсякъде да с едържат за ръце и.."коте,мишо,шушка..." в крайна сметка тя през 4 години си намира някоя нова звезда..муза..и си изживява един флирт с всичките му изневери ...
Понякога си мисля,че това е изкуство..но..винаги осъзнавам колко е нелепо и колко всъщност е ... нечистоплътно спрямо основния партньор..
Всъщност...май е въпрос на гледна точка..



Тема Re: За истинатанови [re: flambe]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 14:22



Уауууу, какво благородство!
Бъди втрещена и отвратена, но май трябва от себе си.

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: За истинатанови [re: Baни]  
Автор*жeнa* (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 14:40



Как реагираш в случай, когато, той ляга да спи след обяд и ти казва: "ако ме търси някой вдигай ти,ако настоява да говори с мен, кажи че ще се обадя след час..Не ме буди"
Та..след малко пристига СМС и .. поглеждайки кой е и какво иска,прочиташ: "Обичам те"
Нормално е д апомислиш,че е грешка,нали?
Е..аз също помислих така..и реших да отговоря шеговито..
"И аз те обичам"
Та...като се почна едно звънене..от там..пък аз се шашнах..Вдигам телефона, готова да обясня,че е грешка...обаче..се оказва,че грешката е...вярна! Девойката наистина звъни на съпруга,търси неговото име..... и..наистина иска да говори с него..,че и недоумява аз коя съм..!!!
Като се събуди и муказвам какво съм направила...,отговора е: Грешка е било!
Ндам...
Хич и не знам имало ли е продължение...
Но и не се чувствам никак виновна,че попаднах на такова откровение...
Честно да си кажа, дори мислех да си премълча..ама ми се строи неетично..
Вие как бихте постъпили?





Тема Това,дето го...нови [re: tyrsiistina]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано16.08.07 15:07



пишеш,ясно!Обаче,говорейки за доверие,истина,вина и т.н.,я да те питам нещо:Имаш подозрение,ровиш в телефона,в компютъра,в пощенската кутия,ако си с повече парички-частен детектив.Не намираш компромат.И какво следва:
1.Отиваш при половинката и й казваш:Извинявай,понеже те подозирах,затова изръшках света за да те хвана.Ма не можах!Извинявай,че не ти вярвах!
2.Вече те обзема параноя."Ма та моя ли е най-верен??".И почваш да се вманиачаваш-обуваш чисто бели чорапи и си влачиш краката в къщи за да събереш евентуално останали косми от НЕЯ,проверяваш внимателно ризи и костюми.Анализираш казаното от него,абе с две думи-търсиш,ЗА ДА НАМЕРИШ!!
Е,това беше за истината,която никой човек няма да чуе.Става въпрос за т.1-ва.
Но тогава възниква и другия въпрос-ще си тръгнеш ли,защото ти си нарушила доверието в семейството?Не,разбира се!Ти просто си направила каквото трябва,за да го запазиш.Да,бе,да!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Може и да въведат и СМС-и да важат като доказа-нови [re: HAДEЖДA™]  
Авторraнeш (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 15:25



Наде, Наде... Нали в смс можеш да хванеш уговорена среща и да заловиш двамцата със свидетели. Моя приятелка така хвана смс с текст - "чакам те едикога си, резервирала съм стая в хотел едикой си". Нали се сещаш как се развиха делата по нататък? Щото той не искаше да й даде развод.
И разпечатка от оператор разпореди съда - имаше между 40 и 60 обаждания дневно към един номер. Сети се от един път чий. Така че не ме убеждавай колко е гнусно да ровиш на някой в телефона, когато си от другата страна и си в ситуация на война.
По принцип - да, права си, но не всичко под един знаменател. Каквото повикало такова се обадило. Изключвам болестните състояния на ревност. Те са съвсем друга бира.



Тема Re: Това,дето го...нови [re: Дokи]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 15:41



В повечето случаи, както и в моя, става дума за съмнения след промяна на отношение, действия, светоглед и съответно моя сетивност.Да не говорим, че аз вече мислех за развод и съвсем не на основание:изневяра, а отношение към самата мен.
А в този ред на мисли ми е много интересно как е другият начин да си категоричен, че лъжата е факт:
1.Хванал си ги в леглото:секс без обвързване е простим.Особено, ако не ти се отразява на теб!
2.Една съседка каза?:достоверност доколко и защо?
изобщо, аргументирайте се, за морално доказване на лъжа,така че да не раним крехката душа на лъжеца.
Допълнете ми списъка, с две думи.

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема С това вече...нови [re: tyrsiistina]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано16.08.07 15:57



не съм съгласен."Той си промени отношението към мен!"-много често срещано изказване.Хубаво,ма ти попита ли го :"Извинявай,но от известно време се държиш така и така.На мен това не ми харесва(или ме наранява),защото..."
Ами ако ти отговори:"да така е,но то е защото ти се държиш еди как си с мен!".
Много лесно е да кажеш,че някой се е променил към теб.Но защо не погледнеш първо себе си?Апропо,пиша общо и не те визирам!


Друго-какъв е смисъла да доказваш каквото и да е?Ми имал/а си любовница/к.Хубаво,да си се вземат и да му/й се разкарват от главата.А и кото се сетя за оня лаф:Съпругът/а научава последен за изневярата,просто не ми се занимава с глупости.
Със сегашната ми приятелка имаме уговорка:Ако има нещо,се казва преди,а не след като стане.Вярвам й,смятам,че и тя на мен.И двамата работим с хора,налага се да се срещаме(служебно) с хора и в извън работно време.Естествено,че на такива срещи не сме заедно.В момента е на море,сама,но това не ме притеснява.Както по-късно и аз ще ходя.Вярно, че със синчето,ама...
С две думи-каквото ими да става,ще стане!Ако ни е писано да сме заедно,ще бъдем.Ако ли не.....
Дето се казва-аз ще направя каквото трябва,а да става каквото ще!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор Cтpeйнджъp (любимо)
Публикувано16.08.07 16:03



Нямах време да чета всичко, а и ми е доста мързеливо, но бих казала, че от моя гледна точка истината винаги има две страни. Едната страна е за единият, другата за другият в отношенията по истина - лъжа, измама или там както ще го наричаме.
Звучи твърде просто, но е доста сложно. Всеки пречупва светът си през своите възприятия за истина, правилност и т.н. Може би просто трябва да се научим да приемаме факта, че нашата истина не е чуждата такава или просто да си дадем ясна сметка, че истината е такава каквато е и няма значение дали ще боли или не!



Тема Re: С това вече...нови [re: Дokи]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 16:04



Той наистина си промени отношението към мен от лошо, на отвратително! И когато някой просто само ти крещи насреща, ти тихичко да го помилваш и да го питаш: Душка, ти да не ми изневеряваш?
И да, подсети ме, че има един нормален начин:Просто другият да каже: вече не ме кефиш, затова отивам при друг/а. Ама много малко са тия, като има двоен стандарт!

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол

Тема Относно детективанови [re: ASSASSlN]  
Автор Vestica (analyse)
Публикувано16.08.07 20:34



А според мен въпросът е: ще бъде ли жената/мъжът по-щастлив/а, ако разбере, че нейния мъж/жена му/и изневерява.

Бившият не ми е изневерявал (или поне така мисля, е, ако беше ми изневерил все някой "доброжелател" щеше да ми каже

), нито аз на него. Но бях на мнение, че ако се случи, за мен ще е по-важно, след края на изневярата да се върне при мен. Тогава щях да знам, че е разбрал, че наистина ме обича. Човешко е да се греши, божествено да се прощава. Но може би съм наивна и глупава.



Тема Личната тайна и личното пространство са неща,нови [re: tyrsiistina]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.08.07 20:44



които априори принадлежат на ЕДИН човек, затова са ЛИЧНИ - ЕДНА ЛИЧНОСТ. Ровенето в мейли, пощи, телефони и джобове най-малкото обижда теб самата, а после и другия човек, защото той НЕ Е ЛИЧНО твой, дори и публично да е казал "Взимам я за жена", все пак не бива да се интерпретира като "Взимам я за ЦЕРБЕР, или разбирай КУЧЕ - ПАЗАЧ, което да ми върви по петите и да ми души в нещата!". За мен просто това е грозно. НИКОГА не съм го правила, и няма и да го направя - колкото и ЛИЧНО да приемам един човек!!! Бившия ми приятел от години ходи в едно и също заведение всяка вечер, но аз НИКОГА не съм ходила там, когато не ми е казал да отида, дори и само за да го видя, в т.ч. и когато бяхме на етап "сватба" и аз бях много бременна с дъщеря ни! Просто, това е неговото ЛИЧНО място!!! Не разбирам хора с психика и схващания за Живота като твоите, но пък, последните дни в клуба ме размислиха, че може би аз съм много странен човек!





Тема Re: Личната тайна и личното пространство са неща,нови [re: parvaty]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано16.08.07 22:41



Не си странна. Затова питам, хора и мнения разни. Твоят отговор е този и затова го приемам. В крайна сметка, нали не ме обиди, а просто казваш, че не приемаш моята истина като твоя.
Уважавам мнението ти, а истината - своята.



Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол

Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 00:47



Така си е! Аз четох, четох и не изтраях да не си кажа. Без взаимно доверие си е загубена една връзка. Каква ти връзка. То без взаимно доверие любовта се изчерпва с едното..хмм... спане. Та за доверието ми беше думата. Имам приятели на които залагам на 100%. Ако ме излъжат значи, така е трябвало. Имам други 'приятели' , които просто използват доверието ми. Просто не са вече мои приятели. Разбира се това са едни такива идеализирани представи. Но смисъла е същия. Отговорът на въпроса определено не е еднозначен. Какво означава 'прочела му/и електронно писмо/съобшение на мобилния'? Кой на кого не вярва? Дали този , който чете (а може и съвсем случайно) писмото на човек, който счита за най-близък на света, е подлец? Дали този, който прави лют скандал за това, че гаджето му е получило смс от приятел, е честен и чист? Аз не се наемам категорично да поставям оценки на този или онзи. Твърде субективно е. А доверието е нещо много силно. Аз съм малко старомоден сигурно. Не бих се възмутил, ако някой случайно ми прочете смс-те, но пък се възмутих веднъж, когато на една позната и направиха скандал за смс, кйто съдържаше нещо от рода на 'Пази се! Ще ми липсваш.' Понеже беше от приятел към приятел и беше абсолютно невинен (понеже аз го писах, а и прителството не се губи от това че някой си спи с незнам си кого си и прочие глупости, но това е една друга тема). Незнам как е при вас, при мен взаимното доверие е на първо място. Не съм казал , че лесно се печели, но пък тук в този клуб всеки повече или по-малко е загубил нечие доверие или доверие в някого. Отплеснах се!

Искам да кажа, че темата не е еднозначна и няма как да не сме субективни в такива случаи.


P.S. Оппааа, пак при теб се разписах , sorry! Ама мисълта ми беше, че си права

Редактирано от avatarx на 17.08.07 00:51.



Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 01:34



Доверието не е идеалистична категория!
Или го има или не, то е като достойнството и честта!
Никога не съм разбирала тъй нареченото случайно четене на чужда коспонденция - за мен това си е целенасочено действие!
Мен са ме възпитавали да уважам личното пространство на другите хора, без значение дали е гадже, просто приятел, член на семейството, колега или просто непознат! Може да звучи старомодно, но са ме възпитали, че надничайки тайно в личния живот на другите е недостойно и обидно дори за самата мен!
Без взаимно доверие просто не може да има истинско приятелство, любов, връзка! - за мен!

п.п. Защо пък бяха извиненията?

Приятно ми е, че някой мисли като мен! Оказва се, че не съм единствена старомодница в клубчето!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 02:19



Я! Ти що не спиш?


Случайно казвам, когато от просто без да искаш се случи нешо такова. Не ми се е случвало, но си представям, че ако двама души живеят заедно и си имат доверие може да се случи някаква случайност. Аз съм съвсем субективен сега Или го има или не, то е като достойнството и честта!
Ох. Ако знаеш колко хора не ги разбират тези понятия

Avatarx

Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 02:51



Ако двама души живеят заедно, то те си и споделят, разговарят!
При наличие на взаимно доверие, няма начин да се случат онези случайни четения на лична кореспонденция! колкото и да ми е в повече фантазията, не мога да си го представя такова нещо като "случайност"!
Стигне ли се до такива случайности, то вече са се настанили между тях съмнението и недоверието


п.п. Не спинкам защото не съм приключила с домашното-доработвам си.



Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.08.07 03:12



Ами и аз в този смисъл.

Иначе имам роднини, които пращат картички на родителите ми например и пишат само едното име да кажем. Не ми е правило впечатление и съм отварял . За такива 'случайности' се опитвам да кажа, че могат да се случат. Абе всичко става, знае ли човек!? Но в такъв случай най-голямата грешка е сърдене, караници, криене, тайни и т.н. Уморен съм и гледам песимистично на събитията

Avatarx

Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 03:22



Но в такъв случай най-голямата грешка е сърдене, караници, криене, тайни и т.н.
Точно! Ако няма тайни, няма проблем! И пак се стига до доверие, достойнство, уважение, чест, обич!



Уморен съм и гледам песимистично на събитията
Не гледкаш, съненко си...я марш в креватчето да сънуваш смешки!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: avatarx]  
Автор *жeнa* (непознат )
Публикувано17.08.07 12:00



аз съм напълно съгласна с теб..
Само не разбирам, как имаш приятели, които просто използват доверието ми. Просто не са вече мои приятели...
Аз винаги съм си мислела,че имам доста точна преценка за хората.Сигурно за това и толкова силно ме боли, коато се излъжа в някой,когото съм сметнала за стойностен..
Преди години се разочаровах така от своя служителка..Ако искате вярвайте, но въпреки,че на нея не й пукаше особено от това, което е направила...аз се разболях буквално физически..(някаква сенна хреме получих и близо седмица изглеждах ужасно и се чувствах ужасно..) Това никога повече не се появи и..съм убедена,че беше свързано със случая..
Та..кофти е да гласуваш доверие на някого, пък.той да те предаде..Все едно дали става дума за приятел ,приятелка, съпруг или...роднина ..
Иначе истината...често се интерпретира според гледната точка..за това и е важно човек да може да чуе всички засегнати...за да си създаде по-ясна представа къде е тя..
Обаче...ако гърнето се е спукало...какво значение има истината? Освен ........ за да се прехвърли всичката вина само на другите?



Тема Re: За истинатанови [re: djavolche]  
Автор *жeнa* (непознат )
Публикувано17.08.07 12:19



О..определено не си..
Може и да не повярваш, но...за 14 години съвместно съжителстване със съпруга си никога , нито веднъж не съм погледнала какво има в джобовете му, никога, нито веднъж не съм погледнала какво има в тефтера му с ангажименти (всичко е описано по часове при него) и....никога, нито веднъж не съм погледнала каквото и да било негово,ако не ми го е дал лично..
Само за подкрепа на думите си мога да кажа,че десетки пъти съм прала ризи в чийто джобчета е имало пари, бележки и ..каквото там е имало


За около 4г живот в дома на родителите на съпруга ми, не знам какво има в шкафовете в хола......освен в тези, които са ми казвали какво да взема и да сложа там..(също и в стаята, където живеехме със съпруга ми имаше две чекмеджета пълни от преди да се оженим...и тяхното съдържание не знам...)
Направо се побърках, когато един ден бях на гости в дом, където имаше тийнейджърка на 14г и тя най-нагло обясни,че е видяла какво има в чантата ми....



Тема Re: За истинатанови [re: *жeнa*]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано17.08.07 13:07



Ти ме подсети, че и аз бях абсолютен роб на този принцип. Даже, когато влизаше в банята и мобилния му звънне и той ми се сърдеше, преди въпросния период, че не вдигам.
Сега, ама хич и не изпитвам желание да гледам. Видях, каквото трябваше и си направих съответните изводи. Истината е една, последствията са различни.

Дайте ни по-добри майки и ние ще станем по-добри.Ж.Пол


Тема Re: За истинатанови [re: *жeнa*]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано17.08.07 13:08



Вярвам ти, аз съм същата!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано17.08.07 22:39



"Знаела съм за правото да пазим неприкосновеността на лична тайна, но Хайде холан, колко лична е тя?"

За мен личните тайни на партньора са неприкосновени дотолкова, доколкото не ме касаят лично. Няма да си посипя главата с пепел, че не ми е казал с кой си говори за снощния мач, с кой ще се срещне на кафе или бира и с кой си чати в момента. Не, че не ме интересува, защото обичаш ли един човек, всичко свързано с него те интересува - но и през ум не ми минава да го правя на въпрос и да разпитвам. Може да ми каже или не - няма да седна да проверявам.
Но ме интересува живо с кой се чука, защото това донякъде касае и моето (лично) здраве. Интересуват ме и плановете му за бъдещето, ако моите са пряко преплетени с неговите. Естествено разчитам да ме уведоми своевременно за всяка промяна, която ме касае и съм благодарна, когато това се случи.

До някаква форма на проверка се стига, когато думите рязко се отличават от делата. Не може да си живял известно време с един човек и да не можеш да усетиш промяната в него. А причината за промяната може да бъде от всякакво естество - финансова, здравословна... не е задължително непременно да става дума за връзка и изневяра.
И какво - заравяме си главите в пясъка и пълно безразличие към най-близкия ни човек само защото той твърди, че всичко му е наред, а личното му пространство е неприкосновено?

До къде се простира личното пространство на всеки в едно семейство, живеещо в обща къща, с общи финанси и общи деца?
За вас не знам, но аз някак си не мога да почувствам вина за това, че съм се поинтересувала защо от един момент нататък сметката за телефон на бившия започна да нараства с пъти и не чувствам вина, че след като 1 денонощие не се е прибирал без да предупреди никой съм звъннала на телефона, с който е най-големия взаимен трансфер на смс-и... преди да звънна в полицията.
Мисля, че в такива случаи това си е напълно адекватна и логична реакция.


Електронни книги

Редактирано от Hell на 17.08.07 22:43.



Тема Re: За истинатанови [re: tyrsiistina]  
Автор maxsimiliana (frau)
Публикувано17.08.07 23:16



Знаеш ли за да излъжат понякога има пречини,но на мен ми се случвало да излъжа, за да не нараня някого, след време съм му казвала че не съм била искрена.Ама така е истината е относително нещо.



Тема В тия моментинови [re: tyrsiistina]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано22.08.07 03:12



я ми кажи ако изправиш виновника пред съда и не успееш да го осъдиш - нещо променя ли се ?
Нима за теб, за него, за всички наоколо присъдата вече не е произнесена негласно ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.