Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема А пък аз ходих при психолог!нови  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано21.06.07 19:06



Здравейте всички!
Бях при психолог. Всъщност, това е поредното посещение, което направих по силата на навика, едва ли не. По-скоро от стремеж към последователност...

На времето започнах да ходя (не често, аз съм в друг град) отчасти for fun, отчасти защото не изключвах да ми помогне да се справя с проблем с храненето.

На въпроса: след като ме въртя хитроумно на шиш, поставя ми гатанки, гощава ме с притчи и каламбури, сервира ми каскада от словесни обрати (от негова страна) и мисловни уртикарии (това пък от моя!), се произнесе. Оказва се, че за последните 6 месеца имам изменения в личността по посока на безотговорност и егоизъм. Лошата новина е, че това ми харесвало. Добрата - реакцията ми не била никак деструктивна и била характерна за силните натури. Човекът ми е направил лично досие, определил ме е като меланхоличен сангвиник...

Не знам защо ви го разказвам; струва ми се, че така е някак по-честно. Давайте, кажете нещо...ако искате...
Предварително се извинявам, че ще се появя чак утре вечер! Доскоро!



Тема Това е чудесно!нови [re: wasted_youth]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано21.06.07 19:57



Като един меланхоличен сангвиник сигурно съставя този пост цял следобяд, та е оправдано появяването ти чак утре вечер

няма нищо лошо в това да посещаваш психоаналитик! Даже е чудесно! Нормално е да си имаш досие, и да правиш разни тестове! Хубавото е, че ще ти помогне. Още по-хубавото е, че си егоист - това е едно от най-здравите чуствства, защото е първично, и едно от малкото, работещо само и единствено за човека, който го питае. Лошото е, че повечето хора са свикнали, чувайки думата "егоист" да влагат в нея нещо лошо, меркантилно. А това, на езика на психоаналитиците означава "здраво отбраняван АЗ". Щом си деструктивна , и това ти харесва, значи поне ще остлабнеш Ако трябва да съм сериозна в тази прегореща вечер - ами, проблемите с хранителни разстройства обикновено засягат интелигентни и мислещи индивиди, така, че имаш още един повод за погалване на Егото ти. Освен, че си егоист със "тапия"! Браво! Продължавай да го посещаваш! Стискам ти палци, и да кажеш как върви



Тема Re: А пък аз ходих при психолог!нови [re: wasted_youth]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано21.06.07 20:05



Миличка, по-добре на посещение при психолог, от колкото при психиатър





Тема Re: А пък аз ходих при психолог!нови [re: wasted_youth]  
Автор Бъpбopeлa (минаващ)
Публикувано21.06.07 20:10



Аз си ходя на психолог откакто се раделих с мъжа си - веднъж на 2 седмици. Много добре ми действат срещите и много ми помагат да си подредя мислите и да помисля за неща, до които трудно бих стигнала сама.
Само че за пръв път чувам да слагат диагноза


При мен поне няма такова нещо, но пък ми дават заадчки за домашно
Вече ми е смешно и весело, ама в началото ревях на всеки сеанс. А сега на последния се кикотех през цялото време и ми казаха, че съм станала като тийнейджърка
Така че ако ти е добър психолога - продължавай, помага!



Тема Безотговорност инови [re: wasted_youth]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.06.07 23:27



егоизъм!? Хм, колко приятно звучи... направо ми гали ушите. Струва ми се, че и аз съм болна от същото като тебе

Меланхоличен сангвиник също ми звучи добре...
Във всеки случай - надявам се това да се развива прогресивно и да не се лекува!

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Да не би да има печатна грешка!?нови [re: wasted_youth]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано22.06.07 07:30



ПсихоЛОГ .... или ПАТ!?



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Доктор Сталева приема в [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано22.06.07 08:11



понеделник, сряда и петък. От 8:00 до 14:00. Ама, на вратата й пише: "Психиатър". В цялата поликлиника не видях някъде да пише: "Психолог".



Много готино маце е тази докторка-психиатър. По-луда от мен. Паснахме си. Страхотно лафче му ударихме. По едно време взеха нервно да чукат по вратата. Медицински свидетелства искат, ТЕЛК, туй, онуй... Развалиха ни идилията.

Чао.

Ето ти нещо психо. Поне така пише на името на файла...

Редактирано от ASSASSlN на 22.06.07 08:18.



Тема Re: А пък аз ходих при психолог!нови [re: wasted_youth]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано22.06.07 08:55



Идеалното съчетание е 50% егоизъм + 50% алтруизъм... Обаче защото идеалите не съществуват, то по-добре егоизмът да е в повечко



Безотговорността към кого е? Към теб или към другите? Ако е към теб, няма как да се съчетава с егоизма, следователно е към другите и няма значение. Да, прав е човечецът, силна личност си и ще ставаш още по-силна. Защо се влага отрицателност в качеството егоизъм? Грижа за себе си и оцеляване, ако оцелееш ти и имаш около 10% алтруизъм, ще оцелеят и другите около теб.

Радвам се за теб, че вървиш уверено нагоре и към себе си. Продължавай.
/От клубовете и от психолозите има полза... понякога /



Тема Здрасти, Финчнови [re: Finch!]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано22.06.07 09:11



На тема "Цветя" съм.

Цункам ви. Авторката на темата и теб.





Тема Re: А пък аз ходих при психолог!нови [re: wasted_youth]  
Автор novolubopitna (полупознат)
Публикувано22.06.07 13:22



Тоя сложен термин не ми е ясен меланхоличен сангвиник...
Не съм ходила , честно казано на психо...незнам какво си , но сигурно още повече ще ме обърка с мъдростта си , която определено ми е трудно да си изясна.
Ако може някой да помогне






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.