Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Мъдринови [re: severina]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано12.04.07 15:45



съвети е дооста пресилено според мене.
Относно самочувствието май само ти го разбра така.



Тема Re: Мъдринови [re: jamie]  
Автор severina (радост за друг!)
Публикувано12.04.07 16:16



Сам го е написал - „Сега ще ви кажа и нещо друго - след срещи с другата жена осъзнавам че не съм сам, намирам сили да се държа силно и поставям жена ми на място. Един вид за себе си получавам убеждението че съм желан и търсен и че жена ми не е единствената...Т.е. доза самочувствие..”



Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: HяkoйCи]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано12.04.07 19:28



И, колкото до съболезнованията, успокоих се, че не са ти нужни.





Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: severina]  
АвторMike Tyson (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:20



Severina, hayde da ne se obijdame a! Ne sam doshal tuka nito da se pravia na maj, nito da se zayajdam s niakogo. Prosto razkazah na 4oveka kak si reshavam problemite v semeystvoto. 4oveka si ima glava nad ramenete i sam moje da reshi kakvo da pravi.

Ako ni poznavashe niamashe da vikash, 4e sam za ubivane s kamani, nito pak, 4e jena mi e patka. Ako beshe pro4ela vnimatelno shteshe da vidish, 4e sam pisal, 4e parvite 2 godini ne sam ya pipal s prast a i za posledno koga sme se karali ne pomnia. Yavno metodite mi imat efect shtom ne sme se razveli za tolkova godini. Pogovorkata "Da be mirno sedialo, ne bi 4udo vidialo" ya znaesh nali?
A i jena mi ot patka da stane kokoshka vse mi e taya shtoto pak shte si ya obi4am.
Ot kak sam jenen ne samo, 4e ne sam pipal druga jena s pryst a daje ne sam i pomislial za druga. A vazmojnosti sam imal mnogo.

"Да знаеш – В ЖИВОТА ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА!!! И ти ще си намериш майстора …"
Maystora si namira toya deto go tarsi. Az ne mislia, 4e sam takav 4ovek.

Vapreki obidite ti pojelavam vsi4ko dobro v jivota.

Pozdravi



Тема Re: Точно така!нови [re: HяkoйCи]  
АвторDelichon (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:54



"Но не ме разбирайте накриво - аз не и се сърдя за това - искам да поддържа тоя стандарт. Ама като си дойда вечер да получа нужното уважение, или най малко да не посрещат със скандал защото например детето се разболяло ( за което не съм виновен аз). "

Ами там ти е грешката. Жена ти се е превърнала в стопроцентов консуматор. Животът й е кух, та дрънка. Не че тя не носи вина, но и ти насърчаваш това консуматорско отношение към живота (будистите май му казват "Гладния дух" - човек все иска повече и все не му стига, и все е нещастен).

Наистина е належащо да седнете и да поговорите сериозно и търпеливо, щото иначе (със или без неангажираща секс връзка) нещата няма как да се развият добре.



Тема Той това го е написал,нови [re: severina]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано12.04.07 21:35



а ти го заби в крайност.



Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: Hяkoй]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано12.04.07 22:38



Така както си го написал, на мен ми идват две неща наум.
Първо - не всяка жена е готова да бъде майка. И това не е въпрос на възрасат. Противно на общото виждане, майчинството също си е ..въпрос на нагласа, инстинкт, култура, потребност...умение. Самият факт, че има физическата способност за това, още не значи нищо. Или, както казва народът, "от всяко дърво свирка не става"


Та, ако и двамата (или само тя) сте влезли в тази отговорност (и то двойна!) някак неподготвени, носите заедно отговорността за това. Тук е много деликатен моментът и, защото обикновено винаги се получава така, че, каквото и да се говори и мисли в началото, обикновено винаги жената е тази, която в много по - голяма степен износва бремето на отговорността като родител. В много по - голяма степен нейното лично време се ангжира от тези грижи. Докато ти, изкарвайки прехраната примерно, пак участваш, но по друг начин. Надявам се разбираш какво имам пред вид. Та, не всяка жена е готова за този модел. Ето, аз, например, не признавам този модел. За мен това би бил адът и с пистолет на челото не бих влязла в него. Но аз поне го знам без да се "набутам". Очевидно тя не си го е преценила.
Сега, тук идват някакви конфликти от това не - преценяне на ситуацията и потребностите...И сигурно на теб ти е изнервено.
Само че, тук идва вторият пункт.
Ако се колебаеш, дали да приемеш възможнопстта, която ти се предлага за "дискретна паралелна връзка" и искаш съвет - това, според мен, е най - голямата ГАДОСТ на света! Въпреки, че не е новост за семейните отношения. Нещо повече, по този начин живеят на командно дишане много разбити семейства - всеки лъже другия и всеки стои вътре, заради някакво статукво , изгоди и данък обществено мнение и пр. А отвън изглежда супер готино семейство. Аз мога само да съжалявам хора, които живеят в толкова лицемерие и лъжа и причиняват това на себе си и на другите. Най - накрая всичко стига до децата един прекрасен ден. И те това не го преглъщат лесно.
Според мен, много по - достойно и разумно е, просто да седнеш с лист и химикалка и да сложиш в две колонки - какво печелиш и какво губиш от този брак. Носи ли ти нещо или не, дали и колко държиш да го запазиш. По - точно казано, колко държиш да запазиш жена си. Ако тя е важна за теб, по - добре не приемай риска от такива лицемерни игрички - повярвай - жените рано или късно хващат тези неща!
Ако не ти е важна, по - добре си хващай живота в ръце овреме и излез "на пазара" като свободен мъж - сигурно ще има достатъчно възможности за теб!
Мисля, че животът е прекалено кратък, за да го пропиляваме в живеене в лицемерие и театър - в пребиваване "в друг филм". И то, само, защото, за да вземеш дадено решение, се иска мъничко смелост и категоричност, с която се славят мъжете по принцип

-------------------The road to hell is paved with good intentions-------------------

Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: Markizata]  
АвторHяkoйCи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 23:34



Много ми хареса това мнение, личи си разумен и премерен човек... Това което споделяш че не признаваш модела и не го приемаш вероятно не значи че не искаш деца ( а ако имаш - извинявай) но просто си си избрала модела и ще го следваш (кариера или каквото и да било)...
При нас точно в тук излезе проблема - аз НИКОГА не съм настоявалта да стои в къщи и да гледа децата...Дори напротив, юркал съм я да се върне на работа, да е сред хора... но уви в тоя момент ставаше по тежко - знаеш сутрин ставане рано, гримиране, обличане... и тогава ставаше още по страшно... Именно другата жена ми разказва как става в 6, оправя се, подготя закуски за децата...отива да бачка цял ден, защото мъжа и не изкарва достатъчно...При нас в такива моменти сме сърдити цял свят ни е крив...Но не това е проблема - проблема е че каквото и да направя все го отнасям - като в казармата...
Сега вече вероятно разбираш в какво съм се забил - като ми липсва поглед през друг човек..

Не ми се излиза на "пазара" като свободен мъж... В момента ще бъда "апетитно" парче около което ще се завъртят една камара "солариумни' девойки 80-85 набор.. Не искам да изоставям човека с който съм постигнал всичко това... Не ги харесвам просто...Такова ми е възпитанието..ако щете го вярвайте.. Далеч не съм красавец, но знаете че сега жените оценяват предимно дебелината на портфейла..

Колкото до "лицемерните" игрички - ами нека ме "хване" - да се усети малко.. да оцени какво има в къщи.. по добре сега отколкото ако ме загуби..



Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: HяkoйCи]  
Автор miraboo (незнаещ)
Публикувано13.04.07 09:01



Чета отдавна темата. Не мислех да пиша, но последният ти пост ми заприлича на знаме на отмъщението.
Сигурно не ти е лесно. Аз лично не мога да си представя такъв начин на живот, т.е не мога да се поставя на твое място.
Само, че в едно семейство за да остане то цяло трябва да има взаимност във всичко. Както в хубавите така и в лошите моменти. Трябва да се подкрепяте и колкото и да е клиширано да гледате в една посока. Правенето на пук не води до нищо добро.
Колкото до "лицемерните" игрички - ами нека ме "хване" - да се усети малко.. да оцени какво има в къщи.. по добре сега отколкото ако ме загуби..

А ако усети нещата по друг начин. Казваш че не си красавец, че си и осигурил стандарт, че изглежда добре, че има чистачка, може един ден да се намери и детегледачка или пък децата да тръгнат по градини или училище. Тогава твоята отмъстена и двойно по - огорчена добре изглеждаща жена може да потърси паралелна връзка за да се увери, че не си единствения, че е желана, че е хубава, че нека я хванеш за да разбереш до какво е довело твоето отношение към нея.
Не става така детинско е. Ако искаш да пробваш - твоя работа, но премери риска.
И какво ще стане с вас когато и двамата се впуснете в паралелни връзки.
Не знам ти си познаваш по добре жената. Със сигурност нещо ти подсказва как да постъпиш. Но работата ми е такава, че имам поглед над семействата на доста заможни мъже с жени като твоята. И техния модел не ми харесва. Верно е че карат хубави коли, носят бутикови дрехи, а три чифта от обувките им струват колкото моята кола и какво от това? Мъжете им си имат общоизвестни паралелни връзки, а жените им преглъщат заради пари.
Парите не са всичко!!!!!!!
Ако уважаваш и искаш жена си - не я вкарвай в този модел. Както казваш сам започнали сте двамата, но явно не сте продължили двамата.
Или я върни в живота си но истински, или и аз не знам какво ви чака. Но ще се изгубите.
Късмет



Човекът е безкрайност в граници от смъртно тяло

Редактирано от miraboo на 13.04.07 09:07.



Тема Re: Споделям с молба за съвет...нови [re: miraboo]  
Автор ..::B®i::.. ()
Публикувано13.04.07 09:20



Хабиш си приказките-виж човека кво е писал-искал да си отмъщава,да е желан,да натрие носа на жена си.Той за себе си вече е решил- ша си заздравява брака като чука чуждо!.Нали знаеш-човек каквото сам си направи,никой друг не може да му го направи.
Иначе съм съгласна с това ,което си написала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.