Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Не знам защонови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.02.07 18:27



Върнах се да кажа и друго.
От друга страна пък, човек се изморява и от постоянната си подкрепа, ако не вижда поне минимум усилия и от другата страна.
Колко ли човека имат силата да износят такъв товар до края на живота си?

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не знам защонови [re: mirror_]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано25.02.07 18:32



Уви нещата никога нямат еднозначен отговор, може би ключът е точно там в балансът на отношенията и в знанието на собствената си цена! Човек може да понесе много и повече, до колко обаче е склонен да бъде мазохист е въпрос на личен избор. Жените имаме склонност да драматизираме, но и да бъдем жестоки към себе си, мазохисти от висша класа!



Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: Heфpит]  
Автордecи69 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 18:33



Това, което си представила е една интерсна гледна точка, но, уви, аз не успях да я разбера или поне не успях да я впиша в цялата по-горе описана от нашата героиня ситуация.

Не знам как един мъж може да води жена си по магазините, на фризьор, във фитнес залата за да я направи красива. Ако самата тя не иска да полага грижи за себе си, интереса и на най-ентусиазирания мъж би пресъхнал като поточе в пустинята. Не е нбходимо една жена да има скъпи дрехи, да ходи на скъпи козметични процедури, за да бъде красива. Просто красотата е = на позитивно излъчване, идващо от добро самочувствие + добър вкус за обличане. Когато човек е с ниско самочувствие той само хленчи, търси оправданието за собственото си нещастие във всичко и всички, не полага грижи за себе си, просто, защото самия той не се харесва, следователно не очаква и другите да го харесват. Изобщо това е един омагьосан кръг, от който трудно се излиза.

Брака не е някаква дадедост за цял живот, нищо, че пред олтара хората точно в това се кълнат. Ако взаимния интерес не се провокира, ако връзката не се надгражда-защото с времето и двата партньора търпят развитие, всичко в един момент отива на кино-или се стига до странични забежки или до разбод, или и до двете





Тема Re: Не знам защонови [re: aз]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.02.07 18:37



Хм ....ето един хубав философски поглед върху ситуацията. Че и ми звучи съвсем достоверно на всичко отгоре, според наблюденията ми върху семейните връзки, откакто съм в позицията на страничен наблюдател.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не знам защонови [re: aз]  
АвтортEcлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 18:58



инфинитито ти го взеха одавна. мерцедеса също. не си си плащал ти вноските, а не аз.



Тема ала той винаги ме контрира?нови [re: kakвokakвo]  
Автор3oe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:06



Трябва да кажеШ на партнйора си че в живота не всичко е пари и Ше работиШ zа да се чувстваШ добре, нали уЖ печели, да плаШа на детегледачка. То това дете не е само твое, zаШо само ти да правиШ жертви , ако иzобШо парите са жертва?
Не се оставяи да те мачка тоzи простак.
Успех



Тема Re: Не знам защонови [re: aз]  
АвтортEcлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:07



сигурно ще искаш да съобщиш лично на маика ми версията си за копелето.
тука ти е близо - тя ще се опита да те разбере. после може да ти стане и кръстница, ако се окаже че можеш да имаш деца. това последното е интересно за премисляне. имаш особено о;тношение към децата, преди да имаш ти самият дете. твърде очевидни въпроси възникват. дали си способен да поемеш ангажимент за дете например. отношението ти към ситуацията показва че за сега определено не си.



Тема Re: Не знам защонови [re: aз]  
АвтортEcлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:14



такива работи момчето ми. ще имаш възможност да направиш изводите си за силата или липсата на такава у жените, когато плучиш възможност да имаш взаимоотношения с тях наистина. тогава ще можеш да прецениш колко ти чинят приказките.



Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: kakvokakvo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:17



Здравей kakvokakvo


Разбирам твоето положение, но смятам че основен твой проблем е пасивността ти и приемането на положението в което се намираш без съпротива, Ясно е че си много зависима от съпруга си, но ясно е и друго, че не правиш кой знае какво за да спечелиш своята независимост.Разбирам, че едно хронично заболяване е доста голям проблем, но всъщност кой от нас може да каже, че е абсолютно здрав особено след една възрастс това не омаловажавам здравословните ти проблеми, а ти казвам, че не си единствена и животът е постоянна борба, а ти си се отпуснала по течението.
Возиш се в една лодка, която се движи само от съпруга ти, ти можеш да гледаш детето и да домакинстваш, но както много пъти е ставало дума тук твоите ежедневни грижи не се виждат, ти самата губиш почва под краката си и колкото и да разправяш за самоуважението, щом знаеш, че не можеш да купиш един хляб с твои пари, за какво самоуважение да говорим.Мъжът ти може да те спира да ходиш на работа, но колкото и добре да печели, едва ли е ангел, та да не ти натяква и да не си мисли, че те мъкне на гърба си.
Каквито и претенции да имаш към него, той винаги ще си мисли, че си изцяло зависима и не е необходимо да се старае за връзката ви, защото ти и без това няма къде да отидеш и ще си му товар до гроба.Дано не те обидя с това което казвам, но понякога е полезно да се чуе истината от някой страничен човек.Той може да е от съвестните мъже, които ще си мъкнат кръста, но е логично да не е възхитен от перспективите ви, да гледа към другите жени, не че са повече от теб, но ти си плячката в къщата му и няма къде да избягаш
Дотук с анализите, а сега ще ти кажа какво според мен трябва да направиш
1-имаш образование и квалификация-като си седиш в къщи ще изгубиш всичките си позиции, които си постигнала с усилия , така че щом детето ти е достатъчно голямо, да върви на градина или училище и ти се заеми със своето бъдеще
2-не се отказвай да работиш защото работата която си намерила не била доходна, ти трябва да си между хора, да те виждат , да оценят способностите ти, никой няма да ти предложи хубава работа като те знае, че дремеш у дома, като те виждат и се включиш на трудовия пазар, имаш много повече шансове
3-Може да не изкарваш много , но твоите пари са си твои и постепенно ще си възвърнеш самоуважението, а с него и уважението на останалите хора, не знам как ще реагира съпругът ти, но това не е толкова важно, важно е да знаеш, че имаш и друг изход от ситуацията, освен да изтърпяваш всичко, а и той също да го знаета дано тогава нещата да се обърнат към по-добро. Ако не, поне няма да си толкова безпомощна както в момента.
4.Колкото до това, че съпругът ти е избухлив, променлив, с годините нещата не се оправят, а точно обратното, но ако се обичате, това не е фатално, стига да го изтърпяваш, познавам двойки със златна сватба с подобни характери.
5.Проблемът с пренебрежението особено в секса не е никак лек, но там трябва да се види откъде идва коренът на нещата, дали е в наличието на друга жена, дали е от това, че си едва ли не задължителна програма, опитай се да промениш това което зависи от теб , а по- нататък ще трябва да прецениш има ли промяна и в сексуално отношение
Според мен ще бъде добре мъжът ти да те види сред хора, където те ценят и където си нещо повече от домашната прислужница, дай боже тогава да се промени и неговото отношение.
Желая ти много сила, търпение и успех



Тема Re: Не знам защонови [re: тEcлa]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано25.02.07 19:52



Стига си приказва сам, бе пич! Разбирам че ти е интересно да си общуваш сам със себе си, ма не занимавай и нас, бре!

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.