Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: kakvokakvo]  
Автор Бeзcъннa (гад)
Публикувано25.02.07 14:36



Скъпа, ти се чувстваш виновна, че си болна! Нищо такова няма. Гледам, гледам какви ги пишеш и мога само да кажа, че той е горе, ти си долу, прието е положението точно такова и само надолу ще завърви. Аз съм здрава и права, и след сто години уж всичко наред, и точно че философствам ми казваше, и точно купища дрехи за себе си трупаше, а аз нали все практична, та чух край развода, че поне за парцалки да съм била харчела. Айде моля ти се. Колкото по-скъпа му излезеш, толкова по-ангажиран ще е с теб, това е. Ти си му капиталовложение, трябва да настъпваш да ставаш повод за гордост, ти си цветето в неговите постижения, да му се не види и егото на типажа загубен. Той работел, та и ходел сред хората. Тия хора никога няма и да му стигнат, любима. Ще ти цъфне още утре при някоя "по-достойна". С парцалките, фитнеса и претенциите. Махай си от главата вината за болестта, дефекта или там каквото имаш, да има да взима който и да било мъж цял живот да му плащаш и едва ли не лазейки в нозете му да му благодариш, че спи под един покрив с теб!!! НЯМАМ никаква рецепта. Но се възмущавам от отвратителната повторяемост. Парите за лекарства, бюджета и самата ти не може да са причина за което чета. Или не те обича, или е съвършен егоист. Каквото храни егоизма му - това трябва да правиш. Не можеш ли - губиш себе си, времето си, любовта - онази собствената вътре в теб към него, всичко. Прекалено типично изглежда ситуацията за мен, най-тежко вниманието ми естествено привлича най-подобното на мен, а толкова силно подобно просто не ми се е случвало да чета, не виждам даже искрица възможност някакъв чужд ми непознат да се държи така идентично по различна от на бившия ми съпруг причина. Вярвай си и избери някаква схема за действие, чакането е примирение, самовнушение и заблуда. Сърце не ми дава да кажа - развод! - смятам, че шансове бракът винаги има, но имаш вопиюща нужда от генерална промяна, категорични стъпки, решителност и дали явна или подмолна борба, но борба, ако все още е жив в теб някакъв хъс да го задържиш тоя сглупен индивид. Чакаш ли дълго, желание няма да ти остане.

- - - -



Тема Не знам защонови [re: kakvokakvo]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано25.02.07 14:46



... всички дотук отговорили пропускат с такава слепота един от основните въпроси в темата?!


Какво става, когато една семейна жена (млада, симпатична, незапусната) постоянно е пренебрегвана от мъжа си и в ежедневния живот и в леглото?

Моят отговор е, че това което става в момента, авторката на темата ще го научи едва след година...две, когато някой страничен човек се изпусне да я осведоми, че мъжът и отдавна си има любовница...
...ех ...бели патици сме всички добрички, семейни женички...

Бас държа, че любовницата му е оперена мадама , с наистина добро самочувствие, която сама си купува дрехите... / има вероятност и сама да си изкарва парите за тях/, не е болнава - вместо за лекарства вероятно си харчи парите за еротично бельо, не мърмори всяка вечер - интересите и не се въртят само около децата и печката, спортува и има хобита, които я правят интересна, "уважава" го като "като човек и като мъж", / ако са колеги и като " професионалист" / или поне така му казва с усмивка по всеки възможен повод... а поводи, странно защо, не липсват при нея, нито " в ежедневния живот, нито в леглото"...хм.

Лошо.... и по-лошо ще става.
Не са ли равностойни партньорите - връзката се разпада.
По-рано или по-късно, но неизбежно.
Виж, дали брака също ще се разпадне - това е съвсем друга тема - може да го закрепят децата или интересите, но интимната връзка и близост - пиши ги бегали...

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 25.02.07 14:50.



Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: kakvokakvo]  
Автор 7karina ()
Публикувано25.02.07 16:07



никак не е розово, за съжаление...

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване



Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: kakvokakvo]  
Автор Heфpит (бивша кукличка)
Публикувано25.02.07 17:14



Незнам дали ти си тази жена и се страхувам да споделя какво аз мисля-този мъж, след като е недоволен от жена си заради дрехи и др. подобни дивотии-той просто е на външния ефект и със сигурност не я обича. Казвам "дрехи и др. подобни дивотии" последните причини-ами ако утре (не дай си Боже!) го удари един инсулт и го направи инвалид точно за 24 часа (защото аз съм виждала такова нещо), коя ще го гледа? Тази, дето е с красиви дрехи, лъскав вид и с много ''важна кариера, от която не може да се откаже на никаква цена" или тази, която е в момента до него-ткава, каквато е? Освен това, външността на жената зависи от мъжа й-като я иска лъскава, да я води и да й купува! Във всеки случай няма право да я тормози по този начин-върши грях против Бога.

All you need is love....


Тема Абе, ти хубавонови [re: Heфpит]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано25.02.07 17:19



говориш, но е явно че повечето мъже изобщо не не разсъждават така.... нито са дотам загрижени за душите си...Тялото е на първо място при тях.

Non nova, sed nove.


Тема Re: Още едно "какво"?нови [re: kakвokakвo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.02.07 17:35



Май е време да започнем с практическите съвети към теб. И да те съжаляваме, и да ти съчустваме това никакво решение не ти носи. А за да взимаш решения, трябва да имаш избор. За съжаление ти в момента нямаш такъв, защото си зависима от този човек. Зависима си емоциално и физически.
Затова приканвам всички тук, да преминем към практически предложения. Ти само обещай да обмислиш нещата, защото имам чуството, че на всеки наш аргумент, ти вече инаш готов контрааргумент.
Време е да се стегнеш и да започнеш да променяш своето житие-битие. Защото повярвай ми, болна или здрава, твоя човек така лесно ще те захвърли, все едно, че си вчерашния вестник. В тези неща не играят нито съчуствие, нито съжаление, нито вина. Накрая пак ти ще си виновната. Така се получават нещата. Да не говорим пък, какви усложнения можеш да имаш, при един евентуален развод, с това че афишираш неспособността си да се грижиш за себе си и за детето си, ако татенцето го няма, за да ви осигурява материално. Междувпрочем вече имам подозрение, че той има интерес да те държи в тази материална зависимост.
И така....пак опираме до работата. Работата, каквокакво, работата. Само тя, макар и не съвсем удовлетворяваща в началото, ще те измъкне от този порочен кръг. Дори не е задължително той да знае, че търсиш, за да не се чустваш подтисната от него, ако не ти се отвори първата врата. Предварително реши, какво всъщност можеш да работиш, без да ти пречи болестта. Ако трябва се запиши на някакъв професионален курс. Това хем ще те разсее, хем кетапа ще ти е от полза.
В интерес на истината, аз никога не съм си намирала работа по обяви например. Намирала съм благодарение на това, че имам широк кръг от познати, от които съм получавала необходимата информация.
Твоят кръг в момента е много стеснен, доколкото разбирам. Налага да се да го разшириш. Да речем, че курса, за който споменах по-горе е едно от решенията за това.

П.П. Каквокакво, не го приемай, като нездраво любопитство, но би ли споделила, каква е всъщност твоята тайнствена болест. Мисля, че тук в условия на анонимност, можеш да си го позволиш. Ако ни изясниш това, можем да сме ти по-полезни в практическите съвети, защото сега направо опипваме насляпо.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не знам защонови [re: MamaNetty]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.02.07 17:45



За жалост това наистина е видно и с невъоръжено око.


Може би, всички се предпазихме от риска, някой да ни обвини, че сме крайни черногледци.....отново.

Май единствения изход на потърпевшата тук, е да се опита да стане конкурентноспособна. Хм...Представяш ли си, какво заключение извадих....трябва да си конкурентноспособна за мъжа си....

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не знам защонови [re: mirror_]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано25.02.07 17:53



Ми използваш я, но си е точно така! Ние изискваме, защо и те да не изискват от нас. Разбира се това изискване трябва да става по-подходящ и мил начин, не с обиди, грубост - трябва да е галантно, нежно, но това е възможно само между хора, които имат чувства един към друг! Всеки се надгражда, всеки дава от себе си, нормално е и да очаква.



Тема Re: Не знам защонови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.02.07 18:19



Съгласна!
Само дето от конкретния случай излиза, че е абсолютно непростимо да паднеш, макар и нещата да са поправими. Дори май чуствата са се изпарили точно поради този факт.
Ако това е вярно, защо ни трябва да живеем по двама, след като не можем при нужда да се опрем един на друг, докато се изправим? Че те ритниците на враговете ни, ще ни свършат по-добра рабора.
Аз май взех да цитирам азбучни истини....



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Не знам защонови [re: mirror_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 18:22



ми да поясня и аз...отново. когато взаимоотношенията между мъж и жена
се градят на базата на общественото мнение няма друг вариант освен да се доказваш че заслужаваш жена си. както и тя теб. защото и двамата са на разположение на свидетелите. а те от своя страна не подкрепят връзката при условие че нямат изгода от това. и така до следващият път.
за сметка на децата е - нали сме го уточнявали. при условие че родителите изобщо нямат никакво значение много одавна. подходящият момент просто не идва. тои няма и как да доиде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.