Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Хм...нови [re: atina_palada]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано19.06.08 12:52



Пиша след година и половина. Все още сме заедно. Все още се лутаме "между ад и рай". Живота си тече и аз още нямам решение на проблема.

Значи още 18 месеца от твоя живот са пропилени...
За толкова време можеше поне да си дигнеш доходите така, че да си финансово самостоятелна един ден, след неминуемата раздяла...
А може би си го направила вече?


). Сега сме със "служебни" разговори и просто чакам удобния (за мен момент), за да си взема детето и да се махнем. Не, че не го правих, но не прецених момента и липсваше място, където да отидем. Просто чакам. Не ми пука (не искам да ми пука) за него! Мисля, че ще се справя някак! Мисля, че ще мога да успокоя детето! Мисля, мисля!

А защо мислиш толкова - действай вместо това... щото нали знаеш приказката за патката, която много мислила...
В каква посока уреждаш " мястото" за след раздялата? Роднини, квартира...?
Говори ли вече с адвокат?
Понеже това е първото, което трябва да направиш, ако вече си взела решение за развод.

П.С. Не мисли чак толкова много за " успокояването" на детето - то ще се успокои, щом види че и двамата продължавате да го обичате и да се грижите за него, макар и разделени. По-важно е да намериш дом за двама ви, достатъчно средства за издръжка и да му уредиш ново училище, ако трябва, за да се чувства то спокойно и да няма шокови промени в бита му...
Децата са по-приспобосиби от нас, възрастните към външните промените, стига вътрешно да се чувстват комортно...
Ако ти си спокойна - и то ще се успокои бързо! Говоря от опит...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 19.06.08 12:58.



Тема Re: Споко...нови [re: MamaNetty]  
Авторanna (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:08



Споко скъпа и аз съм била в това положение.Не казах на никой,срам ме беше ,че съм в това положение.Как се отървах от демоните ли?С времето ги забравих,открих себе си и това ми донесе спокойствие вътре в мен.Наамерих си нови приятелки,започнах да излизам-кафета,дискотеки,екскурзии в страната и чужбина.И сега живея така,децата ми са големи,нямат нужда от мен,мъжът ми също,върти си старите любовници и смята ,че е велик.Аз съм доволна от живота си, е не съм щастлива с него,но съм щастлива ,че имам две невероятни деца,добри родители и верни приятели.Какво повече от това!МИСЛИ ЗА СЕБЕ СИ!!!!!!





Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано19.06.08 15:40



Хм, доста наивна е тази работа с отворения брак. Макар аз навремето да си мислех, че схемата може и да работи, впоследствие се убедих, че достойнството и възпитанието не ми позволяват да участвам или да гледам такъв филм "Отворен брак".

Решението е ясно. Ти повече не можеш да живееш така. Дали обаче да се бърза с развод, прецени сама. Питай само сърцето и разума си и никой друг. Може би не е лошо известно време да се разделите, за да прецени всеки за себе си, а ти ще трябва да преценяваш и за детето, защото все пак ти ще го гледаш и тежестта ще падне основно върху теб (няма какво да се лъжем).

Наистина е добре да говориш с адвокат. И защо ти трябва да се изнасяш? Премисли нещата. Не действай импулсивно, защото така най-лесно се допускат грешки!


ПП
Аз знам, че първата крачка е най-трудна. Всяка следваща става по-лесна. Мъжът ти веднъж ти е изневерил, ще го прави и по-нататък...

Сега се страхуваш да се разделите (вероятно изпитваш страх, след като толкова месеца стоите заедно, въпреки че ти се измъчваш от това съжителство), но след като вземеш решение и тръгнеш в избраната посока, пътят ще ти се стори по-лек



Ако ти дадат лимон, направи си лимонада

Редактирано от White_Witch на 19.06.08 15:42.



Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано19.06.08 17:03



Ба си и глупостите! Какви са тия договорки за отворен брак? Честно ти казвам, досега мъж такива условия не ми е поставял. Напротив, пъне се да ми доказва колко съм единствена и неповторима и как трябва да избера именно него! Какви хора провокират подобно отношение? От какъв зор си се съгласила? Или си викаше, ние да се оженим, пък той ще се кротне! Е, да ма не става, научил се поп на боб... Сега спри да разглеждаш ситуацията от позициата на Той (той как не ме зачита, той как си има любовница, той как ме извози), а започни да я разглеждаш от позицията на Аз (аз какво диря и какво очаквам, аз заслужавям един мъж, който да ме обича и уважава, аз съм/не съм финансово независима, аз мога/не мога да се справя сама след развода и т.н.) Тогава кашата ще ти се поразмие и и ще добие по-ясни очертания, свързани с бъдещето.



Тема А такааа,нови [re: Paдocлaвa]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано19.06.08 21:19



щом не я кефи той как хойка - да почва и тя


Тъкмо от единия да се прехвърли на другия - и така до кога ? Зависима цял живот - по призвание



Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
Автор med_elin (spirit)
Публикувано20.06.08 14:24



Тоя пич, твоя мъж, така те е зомбирал, че вероятно би повярвала, че ти си виновна за световния глад и терористичните атаки над Кулите близнаци през 2001 ... Психолог е този човек не може да му се отрече.
Лично аз мисля да си хваща парцалите и "отворения брак" и да си заминава. За детето по-добре ще е да има щастливи родители макар и разделени отколкото да гледа агонията на майка си... Така ще си опропастиш живота и младините /ако си още млада/... Стегни се и оправи живота си. Ще се справиш! ВЕрвай ми!



Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано20.06.08 15:34



Ти не искаш съвет, а искаш с магическа пръчка някой да ти реши бъркотията в главата и като се събудиш, да ти е ясно всичко. Е да , ама няма как да стане.
това , че сте си играли на "семейство" известно време, е направило и двама ви доста объркани, сега асмо вие, можете да седнете и да си решите проблемите.



Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
Автор Laugh (NAVIGARE)
Публикувано20.06.08 17:52



лелелле каква мъка, това не е брак а той не е съпруг,

разведете се кротко 4е то и детето ви Ще се изнерви

а за твоите нерви не ми се мисли, зарежи го бе, нека си се 4ука с онази другата Щом е така Щастлив, спретни му един готин развод, вземи му кинтите и вси4ко и после Ще видиШ ефекта на бумеранга, а да видиме после той без кинти дали Ще е така хепи с лЮбовницата...

а ти си намери един готин, здрав и свеж лЮбовник и се отдай на секс, не му мисли толкова 4е Ще изперкаШ



Тема Re: не съм все още разведенанови [re: atinala]  
АвторMилaйлa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 19:16



Слушай сърцето си!Това,че в някакъв момент си взела определено решение,нищо не те задължава да си цял живот роб на своя избор тогава.Ти си свободен човек и можеш да вземаш други решения,дори противоположни на първото.Поставена в определена ситуация ,виждаш,че не си щастлива така,не виждам причина да толерираш подобно поведение от страна на мъжа ти.Отстоявай позициите си,кажи му какво мислиш,постави го него пред избор!Зарежи идеята за отворен брак,като не ти харесва.Човек променя мненията си,опознава се,иначе няма развитие,ако цял живот мислиш по еднакъв начин.Бъди щастлива и се бори за това!



Тема !нови [re: atinala]  
Авторeднo_тakoвa... (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 22:31



здравей,атинала.....в това положение,което сте ,е кофти и какво те спира да се разделите?финансите?жилището?вашите ли те подкрепят в идеята,че детето не трябва да расте без баща си?кое те мъчи?изплюй камъчето....тук могат да ти помогнат много!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ма се чудя-странна ми е таз история,все трябваше за година и половина да има някакво развитие....както и да е,дано скоро да се наредят нещата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.