Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сама знаешнови [re: Paл]  
Автор magnet (лято)
Публикувано23.08.06 01:04



а така.
нали не си измислен персонаж от приказките?


щото така хубаво звучи...




Тема Re: за съжителство...нови [re: Hell]  
Автор magnet (лято)
Публикувано23.08.06 01:16



гаджето не бърза никак, защото аз още от самото начало съм му казала "не на мен тия". и периодично му припомням какво сме се разбрали, ей така, профилактично.

странна ми е тази метаморфоза, която стана с мен. бях домошарка като Клер
(или е било по принуда, докато децата са малки?!) и съм лъвица като LIRA.
е как може бракът толкова да ми е опротивял???
брак най-общо казано. с подпис или без, все тая, като живеете в една къща.
та реших да питам престрашилите се повече от един път как го правят този номер.





Тема Re: след като заровихте томахавката...нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор magnet (лято)
Публикувано23.08.06 01:27



хм, аз отдавна съм засякла, че с теб движим на една и съща вълна. често ми е случвало да се откажа да отговарям в нечия тема, щото ти вече си ми написала мислите предварително. мдаааа.
а и щерка ти е много мъдра. като моята)))

толкова е просто. не ме влече в момента. да им се невидяло на насадените от обществото предразсъдъци, които ме карат да си блъскам главата с такива въпроси. не ме влече и точка. без обяснения защо е така. тя, душата знае.



п.п. за сигнатурата да ти кажа. предишната беше врЪхта. щото аз като една видна максималистка честичко си я повтарях видех ли, че прекалявам.

и сега ме хвърляш в размисъл с тази новата. значи искаш да кажеш, че можеш да усетиш дали една решение е правилно или не, само по това дали те прави щастлив или нещастен? чудя се, защо ли ми я подаваш тази реплика точно сега.



Тема Re: аз не съм рецидивистканови [re: magnet]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 07:24



по отношение на брака и съжителството, именно защото считам, че една връзка не укрепва при тези условия, а само се съсипва в ежедневните битовизми. И животът вместо да се опрости, се усложнява. Личното пространство се стеснява, въпреки обещанията, които си даваме. Правото на избор се стапя дори и в най-елементарните дейности - аз искам да съм сама тази вечер, но не става щото той е там и трябва да му се усмихвам - примерно. Докато, ако не се смесват домакинствата нещата са по-прости - уморена съм - не излизам, спестявам му намръщената си физиономия и мрачното настроение. Когато ми е приятно се правя на домакиня, но не съм длъжна да съм на слугинаж всяка вечер. Нито на разположение. Това са само малко примери, но достатъчни за подкрепа на становището ми по въпроса.
Най-големият проблем за мен винаги е детето. Не мисля, че имам право да му натреса поредица от чичковци вкъщи, докато и ако намерим подходящия. Откъде-накъде ще се сблъсква с непознати хора в дома си, които в един момент неминуемо ще вземат да го възпитават, най-малкото в опит кавалерски да ме защитят от тийнейджърските му изцепки. Абсурд. Такова не бих изтърпяла и една минута, дори да е в мой и негов /на сина ми/ интерес.
Така че, на тоя етап не се получава, защото не го искам, а не го искам, поради горните и още куп подобни причини.
Може и да не съм права, може да се изтълкува като егоизъм - все ми е едно, важното е детето ми и аз да се чувстваме добре. Това не може да стане в присъствието на чужд човек вкъщи - ако на мен ми е някакъв, на сина ми ще е точно никакъв...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: за съжителството...и още нещо))нови [re: magnet]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 09:18



...Никога не съм се престрашавала, просто го правя...абе мож еи да си е наследствено. Баща ми /дядо Виктор вече на 85г.))/ се е женил 8 пъти! Значи: От тия му бракове сме 3 деца, всяко от различна майка)) За една от жените си се е женил 2 пъти)) Един от браковете не се брои, защото го е направил от добро сърце за да спаси една майка да не я екстрадират в провинцията с детето и, защото репутацията и през 50-те години била лоша за София)). После изчезва в емиграция през 1967г. и в Германия се жени за някаква богаташка, която брех да му се не види - поумряла)) Сега не е ясно дали се е капичнала защото е яла гъби, или защото не е искала да яде)) С наследството си и много болка явно в сърцето заминава за САЩ и там се жени 2 пъти! Първо за установяване за карта))/тия бракове не се броят/)), а после за една Пуерториканка Розалба се казваше , мнооого готин ажена , имаше си и собствена яхта....ама баща ми и нея отцепи , когато беше на 72г.
От тогава брат ми му е забранил да се жени! Иначе никаква подкрепа! Въпреки че на пустия му старец езика го сърби да предложи на една 36 годишна тук, защото се върна да си кара старините пак у дома)) Е, да ама има забрана, и то сериозна и така само си въздиша и пъшка по жената, ама тя е опасна Ан Никол Смит номер 2)))
Та така, като не му дават да се жени, от време на врем еможеш да го видиш по Витошка с бял костюм дето мух асе разчеква н аръба н апанталона му и под рък ас 2 възрастни актриси със сламени шапки...пият си бяло винце и си припяват стари градски песни!)))
Та така за женидбите...човек винаги трябва да залага на доброто у хората и най-вече себе си)) Пък като не ти отърва - развод ми дай))
Не мога да си представя да се заровя в някакъв си апартамент и сигурна работа и да хващам паяжина/от всякакъв тип - полова, купонджииска, житейска, умствена и пр./
А и всеки нов човек може да те обогати , както и ти него, може да споделите толкова интересни и незабравими мигове, които няма как да получиш ако седиш и се вайкаш! То се иска и малко да преодолее човек и мързела си и ентропията!
А това с оплакването за недоверието в последващи връзки, за мен си е чиста проба несправяне с живота и предизвикателствата и след време затова има толкова мрънкащи и недоволни физиономии по улиците!
Знаеш ли колко усмихнат е чичо ти Виктор и как като види мои приятелки им вика " Машалла!"
Абе айде малко шповече авантюризъм бре))
Мамка му животът ни е един и искам да изживея максимум емоции, издигания и сривове...нека ме боли!))) Ха х а)))





Тема Re: Ben...малка справка!нови [re: Ben]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 09:30



На третият ми съпруг, аз съм му също 3-ти брак, ама най - накрая от мен има дете))
Кака знае и си ги предпочита такива без деца)) Нищо лично към никой! Така аз поне си спестявам някои проблеми, щото съм гадна егоистка)) И предствяш ли си как и двамата умираме от смях като броим годините дето сме заедно - ЦЕЛИ 5, това не ми се е случвало до сега, 5 законни години, направо ще си издам грамота!


Абе не знам, нали знаеш основно правило в театъра - ако на сцената има пушка, то тя до края на постановката ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да гръмне...ще видим, защото под един покрив съжителстват 2 пушки))) Абе каквото и да стане няма да си се сърдим...знаем се все пак!
А баба ми , мир на праха и казваше: "Краставите магарета отдалече се надушват"))



Тема Re: Да Ви разкажа нещо интересно...нови [re: magnet]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 09:50



Вчера , излязох с малката да закуси навън и в сладкарницата виждам 4-ма възрастни мъже си хортуват нещо. В гръб разпознах един колега от хотел Плиска където работехме навремето, в онова чудно време, когато беше територия на БГА Балкан)) Той беше шофьор на бус дето караше шриланка пипъл)) от летището до хотела за престоя им до следващ полет и т.н. Сег авече пича на 70 години, в пенсия...ама същият , както го помня от 1989г. Питам го абе как става тоя номер бре? Другите оклюмали старци , нащият с маркови дрехи, пуши си ММ и свеж като марулка)) Жена му почин а1988 и си спомням той много го преживя...наистина от тогава не се е женил! та той ми разказа какво му се е случило, продължил да си работи, защото само работата го спасила от черните мисли, даже нарочно взимал повече курсове за да не мисли за нищо. И така през 1996г. на летището помогнал за изгубен багаж на някаква жена и тя на неговата възраст, поразвел я из София и това било. След няколко месеца тя пак дошла и го намерила и решила да му благодари за човещината. Дамата била от Южна Африка/бяла/, от Претория. Поканила го да отиде на гости. Нашият приел. Понеже има право на билет с намаление заминал за 1месец с нея там. Тя имала голямо ранчо с коне. Върнал се....и от тогава всяка година след пенсионирането си от 1998г. до сега заминавал всеки декември там, стои до края на март, после двамата идват тук за 3 месеца, защото жената много харесвала тукашната пролет...после тя си заминавала, а той стоял при внуците и децата и така до следващият ноември-декември. И двамата на по 70г. И се срещнали ...може да изчислите на по колко))
Казах му "Кефиш ме безумно, пич!"
Та, ако не ти се жени, може да наблегнеш на подобен род връзка...няма ограничение във възрастта))) Стига да си отворен за живот и action!





Тема Re: след като заровихте томахавката...нови [re: magnet]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано23.08.06 11:57



Ми не, не бях толкова убедена. Просто мислех, че се женя с разум и че това е естественото продължение на конкретните връзки. Макар че съм имала безумни любови, при които не съм имала потребност да живеем заедно. Всъщност досега не съм се женила за наистина силна любов. И се оказа, че когато подхождам с разум, греша. Явно правилната формула при мен е да ме водят чувствата и този път е така.



Знаеш ли какво е да чувстваш, че ще експлоадираш вътрешно, ако не сте заедно! Никога не бях чувствала такова нещо. Не знам, може да е поради факта, че не можехме да се виждаме достатъчно често, за да не лишавам детето от присъствието си. Така или иначе не се издържаше разделени - и при него беше така. Избрахме дата и от първия ден живеем без никакъв период на адаптация и без проблеми. Дано да е все така!

Що се отнася до детето - аз съм на друго мнение за биологичния баща. Значи тя вика "тати" на сегашния ми мъж от първия ден, в който излязохме заедно. Бях го обсъдила с него и той няма нищо против. Ние с истинския й баща сме в добри отношения, той я вижда чат-пат и редовно ми дава издръжката от 50 лв. Но истината е, че истинската тежест по отглеждането й поема сегашният ми мъж. Да оставим настрана финансовия въпрос, защото детето струва повече от 50 лв. - аз самата изкарвам добри пари, така че това не е най-важното. Мъжът ми й дава вниманието и грижите, от които се нуждае ежедневно, тя расте покрай него и виждам как постепенно става част от неговото съзнание и как печели любовта му. Мисля, че заслужава да го нарича "тати", защото се катери по неговата глава, той й мие аканото дупе, той търпи настроенията и бебешките й капризи и т.н., и т.н. и т.н...

Абе мисля, че Лира ти го е казала - колебаеш ли се, това не е твоят човек. Аз имам усещането, че съм срещнала сродната си душа. Дай си шанс и ти да срещнеш своята!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.

Тема Брех!нови [re: magnet]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано23.08.06 12:06



Е що реши, че съм домошарка! Нещата не са черно-бели. Който се обвързва е домошар, който не се обвързва не е. Аз съм светска, дори бих казала известна жена.

Персонажите от "Сексът и градът" са ми като родни сестри - все едно виждам себе си и дружките си от неколкократните ми момински периоди. Казвам го не за да се хваля или нещо подобно, а просто защото ми се струва, че хората масово робуват на клишета. Значи ако си влюбена и си склонна да се обвържеш, ти си домошарка и зависима, а ако си свободен електрон и те е страх от брак - печена и независима. Няма такова нещо, бре! Мога да си позволя да живея сама и не ме е страх от никой мъж - просто предпочитам да съм влюбена и в двойка. Смятам себе си за успяла и реализирана, но искам да си остана женка и нямам никакви феминистични уклони.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.

Тема едва ли е чак такава метаморфоза :)нови [re: magnet]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.08.06 14:40



стечение на обстоятелствата, по-скоро...

Брак, малки деца, мъж, който прави кариера, опитваш се и ти, ама почти не ти остава време. Домошарка по принуда. Харесва ти, защото е по-малко уморително, отколкото да се опиташ да вкараш и мечтите си в графика си.

Може просто да не си се възстановила от този си период

.

btw аз пък имам страхова невроза от финансовото обвързване. Може би по тази причина правя разлика между брак и съжителство. Животът в една къща не е като някой друг да има правото да взима решенията как да си управляваш имуществото...

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.