Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 03.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано21.06.06 10:05



Да се пише ли в клуба само на кирилица? Това би означавало да се трие или редактира всяко мнение, написано на български език с латински букви?
1) Да
2) Не
Защото...

Анкетите ще останат активни за гласуване до следващата сряда сутрин (28.06.06), когато ще се преброят гласовете и ще се действа според мнението на мнозинството.
Ще се зачитат само гласове на хора, които пишат в клуба (регистрирани и нерегистрирани), тъй като е логично само те да имат право да налагат промени в клуба.


___

___
____Dum spiro, spero!

Редактирано от Moan на 21.06.06 10:18.



Тема НЕнови [re: Moan]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано21.06.06 10:08



Не, защото би било форма на възпрепятстване на някои от нуждаещите се да споделят/попитат/потърсят съвет.

Редактирано от GED Ltd. на 21.06.06 10:17.



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
АвторAвaнтюpиcтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 10:19



Твърдо ДА

1.Защото живеем в България.
2.Защото е по-лесно и по-удобно за четене и защото се губи по-малко време.
3.Повече хора ще вземат участие в темите.



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Авторшyт (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 10:23



ДА



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 10:53



Твърдо ДА за кирилицата!!!
Твърдо НЕ на шльокавицата!!!

Мотивите са известни, да не претоварвам поста.



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано21.06.06 10:56



Не. Против това ограничение съм. Смятам, че който няма възможност да пише на кирилица трябва да има възможността все пак да попита или да изкаже мнение. Кредорът например... той върши работа на тези, които са свикнали да пишат на фонетик, но когато аз съм попадал на некирилизирана машина и без надписи наклавиатурата (аз пиша на БДС) ми е било по-лесто на шльокавица да го напиша, защото ако си свикнал с една подредба на клавиатурата пренастройката за друга подредба е истинско мъчение.

Освен това смятам убеждението за по-добрия вариант. Когато пишещите на шльокавица видят колко малко им се отговаря те ще започнат сами да пишат на кирилица. Предлагам обаче преводача, който предлагаше Хел да се добави в закованата тема за да може всеки, който пожелае да си го свали от там.

Puss...


Тема НЕ.нови [re: Moan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано21.06.06 11:02



1. Защото наистина някой може да има технически проблеми и нужда от помощ в момента.

2. Защото модераторите си имат и други задължения, освен доброволното дежурене в този клуб.

Мисля, че кроткото напомняне на дошлите тук за 2, 3... 5 път е достатъчно. Ако не - мълчаливият бойкот на темите на шльокавица е много по-добро решение от насилственото налагане.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Принципно.....нови [re: Moan]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано21.06.06 11:06



ДА.Ако обаче има технически проблем(например миналата година бях на почивка в Царево и се оказа,че в три компютърни клуба има само една машина с кирилизация)и е уточнено в началото на темата,да не се трие.

много сме,луди сме!



Тема Не.нови [re: Moan]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.06.06 11:12



Простичко, но твърдо НЕ.
Не начинът на изразяване, а казаното е важно!
В този клуб.

------------------

Ако все пак се приеме правило да се пише САМО на кирилица - бъдете сигурни, че летвата за допускане на свободни мнения в клуба ще се качи - дори и само заради факта, че АЗ съм модератор.
И мнения, подобни на тези на "шут"," последен 150"," Жорж Санд"," по-търпящ "и дори на нашите любими " Асасин", " Опшън" и самия " Тренди", когато са леко подпийнали или в душевен махмурлук , както куп други наскопосани изказвания на чиста кирилица - просто ще бъдат трити, заради неадекватността си, спрямо тематиката на клуба!
Рано или късно това ще доведе и до истински банове на реални никове - на реални хора. Това ли искате? Ескалация на нетолератността?

Като ще въвеждаме рестрикции - нека са за ВСИЧКИ мнения, които ТРУДНО се четат - на латиница, но и на кирилица!
Така поне е страведливо - справедливо спрямо намерението и мисълта на пишещия, не просто спрямо буквите!
Не бъдете чак такива конформисти... има време Клуба на Разведените да стане просто един пенсионерски клуб. Има време...



Non nova, sed nove.

Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Sanata (рога и копита)
Публикувано21.06.06 11:27



Не, да не се пише само на кирилица.
Когато ме дразни латиницата, просто не чета.



Искам повече от света, но не съм кисел мърморко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.