Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Пука ми, че ми дреме!нови [re: Moan]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано21.06.06 12:35



Български език на латиница чета много рядко. По GIM-а пиша на кирилица чрез руския шрифт. Като не могат да ме прочетат отсреща - майната им! Съобщенията на телевизора ми са на български и на кирилица.

Ама, програмните ми продукти, с които работя, са на английски и никога няма да се съглася да са на български. Не заради друго, а заради преводачески разминавания. Но ако имах власт някаква в тази държава щях да задължавам продавачите на продукти да направят хелповете на български. Не е чак толкова сложно. Пробвал съм.

И, ако имах власт, щях да осъдя на по 10 години пандиз ония тиквеници-мошеници, дето "преведоха" WINDOWS 98 на български и оставиха най-заплетените изрази на английски. То така и баба знае! Баси! "Paste" станало "Пейст". И още много простотии. Цялата история беше, че по закон всичко трябва да е на български и държавните учреждения, болници, училища трябвало да спазват закона. Сега били превели и XP. Някой да ги е виждал тия Виндовси?

Никой не ги е виждал, ама някои хора в милата ни татковина прибраха навремето 40 милиона долара! Чрез ирландска фирма. Платени от държавния бюдает. От теб и мен. Да се задавят дано!

Питам една английска филоложка каква е разликата между ERASE, REMOVE и DELETE... Оная ми отговори без да й трепне окото, че нямало никаква разлика.

---------------------------

Правете каквото щете! Само да ви припомня, че кирилицата я приеха в Европейския съюз като трета азбука след латиницата и гръцката.

Здрави и весели!



Тема Не.нови [re: Moan]  
АвторPaйън (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 12:47



Анбра прекрасно е написала и моята гледна точка по въпроса.



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Clio (palechka)
Публикувано21.06.06 13:03



1 ) не

Защото сме достатъчно затормозени от правила и норми....

Тук сме да си помагаме ???

"Човек е човек, когато е на път"


Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано21.06.06 13:30



Не - нали е клуб за взаимопомощ - как ще помогнем на човек, ако не му даваме правото да поиска помощ. Освен това отнемането на правото да се пише на латиница е форма на нетолерантност...
Друг е въпросът, че лично аз като видя латиница и прескачам на следващата тема или мнение.

Разумът мисли, душата знае...


Тема Пишеш на БДС?нови [re: Severous_Snape]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано21.06.06 13:34



Пак ще се заям с теб.

К'во му е на КРЕДОР-чето, бре? И двете подредби на клавиатурата ги има. Кьорав ли си?

-------------
Като ученик си бях свикнал на пишещата машина. Трака-трак, няма проблеми. Влизам в казармата. Радиотелеграфист. Морзовата азбука - няма проблеми. Ама с телеграфа - мама си е. Съветско производство. ГОСТ. Хванах се за главата. Поне една буква да съвпадаше! Не! Да му се не види. Все пак, за две години успях да се науча да тракам като скорострелна картечница. След това - студент. EИМ програмиране. Никаква кирилица. Айде - свикнах на латиницата. После - "Правец 8М". Фонетична кирилица или както я казваха тогава - QWERTY. После се поочовечихме и реших да се върна на БДС.

Благодарение на тази мешавица сега съм на универсалната двупръстна система с вперен поглед в клавиатурата.





Тема Грешка. Не е 40 милиона, а само 4.нови [re: ASSASSlN]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано21.06.06 13:45



badete sdravi i weseli.



Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Glam (Енергия)
Публикувано21.06.06 14:26



Ами не. Малко огранчиително и дискриминационно ми звучи. Ми може пък наистина да има хора които и да искат не могат да пишат на кирилица поради някакви хардуеърни или някви техничарски причини. Аз например в къщи си имам компютър с немски офис пакет - с него не мога да пища кирилица дори и да искам.
Пък иначе тези дето пишат на латиницата - в повечето случаи и аз не ги чета щото ми е мъчително





Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица?нови [re: Moan]  
Автор Ava G. ()
Публикувано21.06.06 14:28



Твърдо не.
Не сме тук за да задовляваме естетическите капризи на някои четящи, нито да доказваме криворазбран патриотизъм. Това е свободен форум със свободен избор - който не ще, да не чете. Аман от оплаквания, че някой си не можел да прави нещо, за което нито е задължен, нито плаща.
Ако ще се забранява латиницата, тогава да се забранят и всички никове на чужд език.

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.


Тема Re: НЕнови [re: Moan]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:44



Въпреки, че е по-удобно за четене, но то пък не може само удобствата да се търсят)))





Тема Re: Анкета: Да се пише ли в клуба само на кирилица? [re: Moan]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано21.06.06 14:48



твърдо за "Кирилицата", ако някой има програмни проблеми - да си ги решава, ако не може сам - да си намери разрешител...



"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.