Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 20.04.24 
Градове
   >> Разград
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Юта маркет-мошеницинови  
Авторpotrebitel (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 18:06



В Юта маркет - Разград касиерките лъжат най-безцеремонно.
Днес 29.12.2007 г. в 17:00 напазарувах там няколко чанти храна.Освен това, че касиерката беше изключително "любезна",а и ми "начука" 2 бут. Уиски вместо една.За съжаление това забелязах след като напуснах магазина. След разправия ми върнаха парите. Но не е в парите работата.Не е само това, ами и цените изобщо не съответстват или са доста поразбъркани. Има скъпи неща с етикет, на който е посочена неадекватно ниска цена и обратно. В крайна сметка на касата излиза трета, съвсем различна цена, а кой как ще си прави сметката по време на пазаруването си е негов проблем.
Не знам, кой е отговорен за това - дали управителите и собствениците, които са взели решение да оставят една работеща каса в магазина по празниците и в друго най-натовареното време за да спестят някои други 200-татина жалки левчета за касиерска заплата, които иначе самите те харчат по за ден за собстено успокоение на нещастните си душици, дали ниската квалификация на хората в тоя скапан градец от селски тип, които не искат да се научат че за да започнат да подобряват финансовото си благосъстояние, не трябва да лъжат и мамят съгражданите си, трябва да си отварят очите на работните си места за да не грешат постоянно "ненарочно" и за да постигнат нещо дори и незначително, искат или не ще им се налага да полагат доста усилия в труда си и то дълго време.
Докога разни селяндури с много, най-често откраднати и заграбени пари ще правят магазини, фирми и предприятия и ще наемат персонал без да имат необходимите образование и квалификация за това?! А докога хората ще се оплакват, че никъде не им се плаща подобаващо и ще си позволяват да мамят и лъжат, че си вършат работата и са си заслужили заплатите?
Ейй собственици на магазани, за да създадеш и разработиш такова уж просто изглеждащо предрпиятие в такова трудно време се изискват доста много познания и обща култура в много области, дори от академичен ранг и най-вече здраво дупце майна.Килийното образование, което сам всеки от вас си знае как е получил тук работа не върши?
Хубаво зер, ама все отнякъде трябва да се започне с дружни усилия да се излиза от тоя порочен кръг. Видно е, че с надлъгване друг другиму до никъде не се стига. Постигането става най-малко с няколко неща: отговорност, трудолюбие, жажда за знания и квалификации, търпение за натрупване на опит и реално познаване на нещата от околния свят и живот. Вярата в заблуди и сбъркани неща не води до никъде, освен до празни, излъгани надежди.
И докато всички достигнат до това, за което ще мине доста време - отваряйте си очите навсякъде!
Весели празници



Тема Re: Юта маркет-мошеницинови [re: potrebitel]  
АвторArEнT - Mao (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 11:16



Това в Разград е МАСОВА практика

... дори и в магази Паркова лъжат .... пише една цена, а в крайна сметка - друга



Тема Re: Юта маркет-мошеницинови [re: ArEнT - Mao]  
АвторArEнT - Mao (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 00:44



Не само в тия магазинчета, ами и в магазин CBA - център се случва нещо подобно. Вземаш 1-ин артукул, плащаш 2-ва! Добре, че клиента беше бдителен и направи веднага рекламацията. Хей, собственици, не мислете, че само клиентите са крадливи! Със същата ловкост мамят касиерите. Да бъдем нащрек!

От джепчии и касиери!





Тема Re: Юта маркет-мошеници [re: ArEнT - Mao]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 15:02



за "Юта маркет" това е РЕДОВНА практика. аз лично съм бил лъган от този магазин / несъответствие между обявената и действителната цена /. разбира се, не мога да се разправям с тъпия собственик и потърсих веднага услугите на Комисията за защита на потребителите.
искам да им благодаря за адекватната намеса. а вас искам да посъветвам - когато се чувствате измамени или ощетени - обръщайте се към Комисията.
П.С. в крайна сметка, собственика си получи заслуженото - акт. но имам много познати, които се оплакват от там. внимавайте!



Тема Юта маркет- пак мошеницинови [re: az]  
Автор osman koritarov (непознат)
Публикувано17.07.09 11:12



На 15.07.2009 намерих там кисели млека с изтекъл срок на годност, вкиснали и с надута капачка. Нарочно си купих едно на Мизия Милк за да видя дали ще ми го върнат.Не само, че не ми го върнаха, но след като го отворих пред тях и им го показах продавачката с лош дъх и миризма, азиатско селски манталитет и обноски, говорейки ми на "ти", сърдита и с повишен тон, с турски акцент на речта се опита да ми каже, че не мога да не го платя и някакъв висок слаб мършлясал чичка над 50, с надут, зачервен, алкохолен нос и униформа на охрана, който предвид килограмите и мускулатурата ми, ако го духна ще се насере ме увери, че трябва да го платя.
Другото с цените си го знаете, не се е променило и до ден днешен.На всеки щанд са наслагани хвърчащи хартийки от амбалажна хартия за банички и боза с надпис, цена. Наименование на продукт липсва. Вземаш нещо на една цена, на касата се оказва друга.
Я моля, някой да напише все пак тук координатите на комисията за защита на потребителите в Разград и общонационалния им телефон за достъп за всеки случай, че не се знае тези, който са в Разград от кое село са и те :)



Тема Re: Юта маркет- пак мошеницинови [re: osman koritarov]  
Автор Моето Име (непознат )
Публикувано13.04.11 00:23



Ето го сайта на комисията за защита на потребителя:


А ето случай и на .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.