Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 25.04.24 
Градове
   >> Разград
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ФИМО  
Автор 132701 ()
Публикувано06.04.11 11:00



Има ли в Разград хора занимаващи се с моделиране с Фимо?



Тема Re: ФИМОнови [re: 132701]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано18.04.11 08:46



любопитно ми е какво е Фимо?



Тема Re: ФИМОнови [re: Ognen_Demon]  
Автор 132701 ()
Публикувано18.04.11 09:07



Фимо е моделин, който се пече и направените от него предмети остават твърди след това. Могат да се правят декорации, бижута, фигурки... Ето един линк:





Тема Re: ФИМОнови [re: 132701]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано18.04.11 17:52



много е яко

ама това в домашни условия можеш ли да го изпечеш? в смисъл в печката в кухнята? или трябва по-особена пещ



Тема Re: ФИМОнови [re: Ognen_Demon]  
Автор 132701 ()
Публикувано18.04.11 19:01



Яко, нали :) Пече се в нормална фурна, но в тавичка, която ще се ползва само за това. Аз украшения не правя, а ето това:


Редактирано от 132701 на 18.04.11 19:17.



Тема Re: ФИМОнови [re: 132701]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 07:03



много е яко , особено тия малките яденета дето си направила, пилето с картофите и граха ми хареса много а и другите . браво



аз се разрових да видя какво се прави от ФИМО. ето ти и идеи от мен

ай-фон от фимо:











Тема Re: ФИМОнови [re: Ognen_Demon]  
Автор 132701 ()
Публикувано20.04.11 16:48



Супер са нещата, благодаря за идейките :) Само че, за да започна да правя по - големички неща ми трябва повече материал, а в Разград не доставят. Аз затова и пуснах темичката, та ако има и други "луди" като мен, да започнат да зареждат Фимо и в Разград. Иначе да ходя през 2 седмици в Русе или Варна ми идва скъпичко.



Тема Re: ФИМОнови [re: 132701]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 23:39



пуснах мухата споко. дали ще заредят незнам. но ще ти пиша дали им е допаднала идеярта.



Тема Re: ФИМОнови [re: Ognen_Demon]  
Автор 132701 ()
Публикувано21.04.11 06:24



Леле, страхотно ще е, ако започнат да зареждат. Даже няма нужда да е пълния асортимент от видове и цветове. Белият класик се оцветява много добре със сухи пастели, акварелни, темперни или акрилни бои както преди изпичането, така и след това. Аз лично ползвам сухи пастели, като си правя различни цветове и после ги смесвам. Няма нужда и от скъпи инструменти за работа - машинка за разточване, силиконова точилка. Работа вършат най - различни неща от бита - клечки за зъби, зрънца черен пипер, различни капачки, намачкан станиол. За разточването - един лист незалепваща хартия и някаква точилка. Но е хубаво да има Фимо гел и лак за лакиране, макар че аз ползвам за лакиране прозрачен лак за нокти.
Чакам добрата новина и къде има вероятност да заредят, защото сега чакам пак да ми пратят от Варна.
А ако се запалят други градски, можем да си направим клуб





Тема Re: ФИМОнови [re: 132701]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано24.04.11 02:17



Сладурче си ти. така си се разпалила че ме върна в детството. аз обичах конструктори, щото все ми харесваше да строя някакви машинарии






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.