Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 25.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема WRC или F1 - кое от двете  
Автор divak.bg (непознат)
Публикувано17.03.05 07:38



Пичове,простете, че ви занимавам с един такав вапрос но ми е интересно какво мислите по въпроса. причината да ви занимавам с това е това което видях на записа от първия ден на рали Мексико. Нещо което ми напомни защо аз лично харесвам повече рали шампионата от формолата. Първата картинка баше как Льоб спира от стани на пътя за да изчака да мине Солбер и да не го бави. След това показа как Льоб си оправя колата и първо Марко Мартин, после Солбер разговарят с него - явно се интересуват какво е станало. Да сте видяли някои от формолата да се интересува какво е станало с някои отпаднал.
Миналата година когато едното Пежо катастрофира на рали Корсика маи беше екипа първото нещо което направи беше да предопреди другите след него за опасноста. В общи линии атносверата по време на ралитата не е като на война, а по скоро като на купон в който участват всички - пилоти, екипи, зрители.
Не знам вие какво мислите, но мен трудно ще ме убедите,че формулата е по интересното състезане и, че там има повече какво да се види.



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: divak.bg]  
АвторPaПиД (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 08:46



така си е, ралито си е истината, а не некви там да ми въртят обиколки на асфалт



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: divak.bg]  
Автор road-king (непознат )
Публикувано17.03.05 12:40



ste ti kaja kratko i qsno Ralito e mnogo po kolegilialen sport ot formulata. formulata e komersialno systezanie celta e ne sporta celta e nadmoshtie na wsqka cena. celta e da se pokajesh kolko si welik f1 ot 10 godinin e glupawo systezanie. prosto gubene na wreme



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: road-king]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано17.03.05 16:31



Ралито е истината, тук са истинските пилоти, а не онези лигльовци.

Boyla Automotor Sport


Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: P.Solberg]  
Автор shakedown ()
Публикувано17.03.05 16:40



Ами ако Шумахер счупи окачване едва ли някой ще спре да го пита кво' става по време на състезанието ама все пак Формулата е боза от доста време насам. Да не говорим колко е безинтересно да гледаш 20 коли да се връткат 60 обиколки и да има размествания само като влезе някой в бокса!! А пък хептен да не говорим каква е тръпката да профучи някой S1600 или WRC на 10 метра от теб а докато ги чакаш да си почиваш в горичката
Истината е в Ралито и никъде другаде :)))



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: shakedown]  
Автор MARVl (rally & autofan)
Публикувано17.03.05 22:47



Има хора които си падат по формула други по рали.Но все пак истината е в ралито.Ти като научиш завоите след 10 обиколки и става адски безинтересно.А и формулата си е по безинтересен и по опасен спорт от ралито.Как ще седна в туй малко купенце.Вътре тясно като в г*з няма на къде да мръднеш,а и друго си е да се забиеш с 300км/ч в бетонните ограждения или в гумите, докато при ралито си има навигатор ,ролбари всичко.Какво като формулата е по бърза от WRC-то,голяма работа.,а и публиката седи на милиони метри от пистата как да се усети тръпката

Редактирано от MARVl на 17.03.05 22:48.



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: MARVl]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано17.03.05 22:54



Абе то в тая формула всичко е така обезопасено, че риска е сведен много. Друго си е да караш с 160 на сняг и да ти излезе примерно лос. Няма навиготор, няма ролбор. Спомням си една катастрофа на Томи Макинен от 98 или 99, когато с доста сериозна скорост на супер тесен асфалт нацели една крава и няма да ти кажа какво стана.

Boyla Automotor Sport


Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: P.Solberg]  
Автор Tipsy (BAMS Fen)
Публикувано18.03.05 11:05



Az mislq che ima dosta hora koito sledqt i dvata sporta ednovremenno. Az gledam redovno formula, no rally sporta opredeleno mi e dosta po interesen i sam hodil na dosta ralita v bulgaria i na edno ot svetovniq shampionat ( s koeto mnogo se gordeq), no ne sam hodil da gledam formula i nqma i da otida, no vapreki tova si mislq che koito malko se e zainteresuval ot ralita , vednaga e stanal fen i e razbral che e dosta po valnuvashto i ima dosta poveche interesni nishta koito mogat da se sluchat ot kolkoto v f1, kato naprimer sega na mexico kakto napravi Loeb.



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: Tipsy]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано18.03.05 13:34



Аз следя само ралитата и част от ДТМ шампионата. По някой път гледам и състезания с камиони. Но формулата определено ме дразни, а и имах едно време един любимец, но той почина на 1 май '94 и от тогава да съм гледал 3-4 състезания.

___________



Тема Re: WRC или F1 - кое от дветенови [re: divak.bg]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано18.03.05 14:16



Ето и едно малко по-различно мнение.
Колкото и да харесвам ралитата, Формула 1 е на съвсем друго ниво и си остава предпочитания от мен автомобилен спорт. Не бъркайте двата спорта. Ралито и формулата са толкова различни, че приликите се изчерпват само и единствено с това, че са с автомобили.
Нямам намерение да ви убеждавам, че Формула 1 е интересна, но не я пренебрегвайте.


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.