Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 20.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Няколко снимкинови  
Автор txl ()
Публикувано29.01.05 00:06



Няколко мои снимки от Сосер 2000...

Николай Златков - Виолета Николчева:



Иван Маринов - Стефан Чолаков:


Димитър Георгиев - Петър Петров:


Йордан Атанасов - Мартин Костадинов:


Закрит парк след края на първия ден:





Тема Re: Няколко снимкинови [re: txl]  
Автор txl ()
Публикувано29.01.05 00:09



Във форума не се виждат в реален размер, ето линка:



Имам и една с Тихомир Златков, но трябва да я сканирам отново, защото е станал проблем със записването...



Тема Re: Няколко снимкинови [re: txl]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано29.01.05 01:13



На някои места фокуса ти е избягал. Поне според мен светломера ти се е подлъгал от светлина на пътя и е недоекспонирал кадъра с десния завой със Субаруто. Но снимките от закрития парк, и по-точно тази със Импрезата 22Б ВРЦ е с голяма дълбочина на рязкост. Може ли да попитам с какъв апарат си снимал?!

___________



Тема Re: Няколко снимкинови [re: K_Power]  
Автор txl ()
Публикувано29.01.05 10:03



Ами всъщност снимките са абсолютно аматьорски, радвам се, че въобще нещо е излязло. Фотоапарата е механичен, мисля че "Чайка" беше, не е на по малко от 30 години и си е бил обикновен апарат за онова време... За светломери и т.н. не говорим, всичко се настройва ръчно (фокус, бленда, експозиция). За снимката на Субаруто - опитал съм се да го снимам на предишния завой, не на този, където са Ники Златков и другите. Та предишният завой е един обратен и Казас излизаше с красиво хлъзгане, обаче беше много далеч от мен и затова нищо не е станало.

За новия сезон обаче ще се въоража с една

и да му мисли RallyFan



Тема Re: Няколко снимки [re: txl]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано29.01.05 10:28



Ооо не се притеснявай, Рали фена е доста добре "обзаведен" от мен с фотоапарат и обектив, но догодина сигурно ще снима само с камера, че ще се сформира един видео екип.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: Няколко снимкинови [re: P.Solberg]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано29.01.05 12:57



С какъв обектив ще снимаш, аз се надявам на един 35 мм Канон ЕОС, огледално рефлексен и черно-бяла фотография и ще си вадя сам снимките. А чичо ми ше го водиме с kамерата JVC 300U, напълно професионална. Ама може и да снимам с неговия Канон ЕОС 20Д, със обектив 75-300/4-5,6 (малко е кьорав и при чъен фокус трябва да имаш статив) или със 18-55 и 17-34мм с лантан, широкоъгълен обектив, няма да ви казвам какво мазало ще става. А иначе със сапунерките не стават много добри снимките. Я да каже всеки с какво снима. На мен лично фотографията ми е едно от хобитата и много ме кефи. А и хубаво, че се съчетават нещата, ходиш си на ралитата и си снимаш, ходиш си на риба и си снимаш, излезнеш с гаджето и я снимаш. Перфе!

___________



Тема Re: Няколко снимкинови [re: K_Power]  
Автор txl ()
Публикувано29.01.05 13:16



Шегичка беше това за Rallyfan, изпадна тука един такъв апарат и може да го пробвам по ралитата как е, но само от интерес, едва ли ще се занимавам сериозно. Обективът е Carl Zeiss Jena Tessar 2.8/50.



Тема Re: Няколко снимкинови [re: txl]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано29.01.05 13:21



Обектива е добър, широкоъгълен е и е светъл. Но като гледам скоростите на апарата, започват от 1/8 до 1/1000 от секундата. По ралита на завойте ще върши работа, но на правите ще се получава леко размиване, защото за да "замразиш" колата трябва да използваш скорост около 1/2000. Но като го гледам апарата не е лош. Той си е класика в жанра. С какъв байонет се захващат обективите, че в сайта не видях да пише?

___________



Тема Сега го видях ...нови [re: K_Power]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано29.01.05 13:27



... байонета, извинявай, не бях дочел всикчо докрай.

___________



Тема Re: Няколко снимкинови [re: K_Power]  
Автор txl ()
Публикувано29.01.05 13:48



1/2000? За първи път чувам за такива скорости... С 1/1000 трябва да става доста прилично, особено ако е по-светло.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.