Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 28.09.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Относно отказването от ралитата на PSA...  
Автор singulus (CorpusMeta)
Публикувано17.01.05 11:21



Това се знае от доста време, но мисля, че не е коментирано тук, а и на мен ще са ми интересни вашите мнения и се надявам да стане интересна дискусия...
Четох не малко из западните рали-форуми за теории и предположения....преди няколко дни един приятел ми даде инфо (не знам източника), че Пежо се пренасочват към F1, което с този приятел го предполагахме...но е странно защо поне Ситроен не остане...имаше мнения от сорта на това, че PSA смятат, че след генералната промяна на правилата и поголовната забрана на електронните системи техните коли ще загубят основните си предимства и искат сега да се оттеглят вместо да се излагат догодина...а предполагам не малка роля изиграха едва ли не напразно хвърлените средства в разработката на C4, който според самите тях (едва ли ще кажат друго) е бил по-бърз от Xsara, демек много перспективен проект, но с най-новите правила проекта C4 е на практика изоставен и stillborn, както се изразяват...

Ваш ред е...

0x00FF8040


Тема Re: Относно отказването от ралитата на PSA...нови [re: singulus]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано17.01.05 13:48



Както е почти навсякъде и тук, според мен поне, става дума за война на интереси. Форд хленчеха половин година, че ще се отказват и ФИА им направи сумати компромиси, за да останат. Това явно не се харесва на ПСА и пичовете решиха да отидат там, където определено не им е мястото, защото е напълно смешно е да се надява, че ще се борят равностойно с Ферари, БМВ, Макларън, Руд Бул и другите.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: Общонови [re: singulus]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 19:07



Да,от известно време не е ясно бъдещето на ВРЦ.Неясните бъдещи правила затрудняват желаещите за участие в този шампионат.През декември 2004 беше сменен Шектар Мехта и сега председател на рали комисията към ФИА е бившият председател на френската федерация Жак Регис.Освен това Дейвид Ричардс се връща също в тази комисия.Те имат ново виждане за този шампионат и са амбицирани скоро да представят дългосрочни правила.
Досегашните промени се обосноваваха с намаляване на разходите на отборите,а същевременно се увеличи броят на състезанията и то много отдалечени едно от друго.Подкрепям мнението на някои отбори,че с по-малко състезания в шампионата ще има повече участници/отбори/.
А през тази година нови хомологации ще имат Субару,Шкода,Форд,Митсубиши.
Миналата седмица писах какво знам за Ситроен.
Сега е интересно на Монте Карло с новите правила/от старото ръководство/.
Отборите ще разполагат с 8 мотора за целия шампионат на кола,т.е.две състезания с един.Но,какво ще стане,ако мотора се повреди в началото на първото състезание?За следващото състезание може да бъде сменен,но екипажа стартира с наказание 20сек.Освен това отборите през годината имат право на 10 купета /или скелета/,като се допускат още 2.Но,как точно е замислено ще се разбере след среща на отборите с представители на ФИА в Монте Карло.
Относно календара усещам,че се замислят промени,защото,например чехите обявиха,че ФИА има интерес за състезание в източна Европа и вече са подали официална молба и аргументация за Барум.



Тема Re: Относно отказването от ралитата на PSA...нови [re: P.Solberg]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано17.01.05 20:15



Абе Солберг, стига глупости бе мойто момче. С Ферари може би не, но със другите. Тук сега те хванах и веднъж на теб ще ти кажа, че се изказваш неподготвен.

___________



Тема Re: Относно отказването от ралитата на PSA...нови [re: K_Power]  
Автор P.Solberg (SWRT Driver)
Публикувано18.01.05 16:43



Не мисля, че съм неподготвен. Преди 4-5 години Пежо участваха със собствен мотор и положението беше трагично. Пежо никога не са имали особени традиции в този сектор от моторните спортове, тяхната сила както и на Ситроен е в рали спорта. Рено е френският представител в Ф1 и мисля, че това е напълно достатъчно.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: Относно отказването от ралитата на PSA...нови [re: P.Solberg]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано18.01.05 22:19



Те и на Рено, Мегана Макси и Клиото С1600 въобще не са лоши. А това е било тогава, но нали знаеш в 24-те часа на Лю Ман какво правеше 905-цата.

___________




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.