Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 25.05.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Лада рали-фотонови [re: RaPiD@DMS]  
Автор plm_ ()
Публикувано05.02.05 13:52



Без _ не става.



Тема Re: Лада рали-фотонови [re: plm_]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано05.02.05 13:53



мдааа ясно, при всички става така, които преди са писали с нерегистриран ник

-----


Тема Re: Лада рали-фотонови [re: RaPiD@DMS]  
Автор txl ()
Публикувано05.02.05 14:01



И аз чух преди два-три дни, че Лада разработват кола за Супер 2000, явно това е...



Тема Re: Лада рали-фотонови [re: txl]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано05.02.05 17:34



Ако ще и ВРЦ да направят за мен ще са си зле.

___________



Тема Re: Лада рали-фотонови [re: K_Power]  
Автор txl ()
Публикувано05.02.05 18:43



За теб може и зле да е, за мен е по-важно дали върви...



Тема Re: Лада рали-фотонови [re: txl]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано05.02.05 21:10



Не вярвам да върви колко супер 1600

___________



Тема Re: Тенови [re: FX7]  
Автор plm_ ()
Публикувано07.02.05 21:58



Ще се опитам да внеса яснота за руския патент.
В почти всички научни области руснаците са имали собствена методика и логика за изследване,доста по-различна от тези на западноевропейските или американските им колеги.Има много примери,когато по различни пътища са постигали еднакви резултати или пък са били по-напред.
В двигателостроенето са били силни до 50-60 години.Имам предвид постижения в теорията на двигателите с вътрешно горене.
През 80-те години в другия "лагер" вече работеха с метода на крайните елементи и подобни.Още тогава беше добре проучена динамиката на газоразпределението и беше направена прецизна за времето методика за изчисляване на газоразпределението,в т.ч. на профила на разпределителните валове.
В Русия имаше изоставане в тази насока.Потвърждение е износването на разпр.валове на Ладите,кудето се търсеха нови материали,а всички от "другия лагер "знаеха,че проблема е в профила.
Та,авторите на този патент в Русия са направили методика за изчисляване на ходовата диаграма на клапана/до четвърта производна/,като смятат заедно профила на вала и профила на повдигача.Това е новост за Русия и затова е патентовано там.Освен това авторите явно имат завод за производство и се стремят към рекламиране и по-големи продажби.Там пазар има.
Ако това нещо е добро ще има патентоване в Япония,или Щатите,или...
По-горе имаше въпрос:защо преправят и повдигача,а не направят вал ,какъвто им трябва?Мисля,че отговорих и на този резонен въпрос.



Тема Re: Тенови [re: plm_]  
Автор plm_ ()
Публикувано08.02.05 23:14



Ако някой иска или не му е ясно какво предтавлява това ''гениално"творение мога да напиша по-подробно.



Тема Re: Тенови [re: plm_]  
Автор FX7 (Раладжия)
Публикувано08.02.05 23:41



Аз мисля че всичко което си написал е достатъчно ясно написано , и се радвам че внесе яснота по въпроса .



Тема Искамнови [re: plm_]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано09.02.05 13:45



и още как :-)
Ако не ти се пише тук - може и на пощата от профила ми ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.