Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 15.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Нека се замислим!нови  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано04.10.04 14:31



Понеже бях и двата дни на писта "София" ми е интересно за някои събития, които се случиха и искам тук да ги обсъдим, но нека това да стане спокойно и да спазваме някакво приличие, защото миналата година си спомняме какво стана, а вярвам не искате отново да попаднем в книгата "АС" заради лоши неща.
Първото, което ми направи впечатление - дисквалификацията на Юлиан Серафимов. Горчо бе спрян от участие в старта, защото когато слезе от автомобила след като получи повреда той си свали каската. Това според правилата е нарушение на правилата, мисля че ще се съгласите с мен. След това, когато Илия Царски получи също дефект на автомобила, той премина покрай мен със свалена каска - не бе дисквалфициран, а след това постигна победа и стана шампион. Нека да по разсъждаваме върху този въпрос.
Второ, става дума за морала в този спорт. Видяхме какво стана с Пламен Будев. Момчето явно си е платило наема, за да кара една хубава кола, убеден съм, че щеше да направи добро класиране, но бе изритан от колата, съжалявам за острия израз, но наистина това беше за мен такава постъпка. Явно поражението не е приемливо за някои от пилотите и със всякакви средства се опитват да спечелят. За съжаление по правилата наистина може да се смени автомобила с друг, който е преминал през технически преглед и е от същия клас. Мисля, че тази вратичка в правилника не е правилна. Не искам да си мислите, че това е атака срещу "Автоцар" и конкретно срещу Илия Царски, както се казва нищо лично, но е редно да се замислим, ако искаме наистина този спорт да върви напред, а такива ситуации са много полезни от гледна точка на това да си направим изводите.
Трето, става дума за дамския рали шампионат. Не обръщаме много внимание на него, но и там стават интересни неща. Нашата приятелка Co-Pilot, когато има възможност да влезе ще обясни за какво става дума.
И така искам да завърша с една поговорка, която мисля в случея е доста актуална - "Ако искаш да се научиш да печелиш, първо се научи да губиш". И нека ръководните органи в спорта не забравят, че закона е за всички и някои не са по-равни пред него.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: Нека се замислим!нови [re: P.Solberg]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано04.10.04 14:49



За пореден път се доказа,че и в автомобилния спорт както и в много други начинания,нещата се решават с "знаеш как е" и "този е наше момче".За постъпката на Царски не желая да коментирам,тъй като трудно бих спазил приличие.Не му беше достатъчно,че Вальо не стартира за да стане той шампион,а свали още един пилот за да си начеше самочувствието.
Имаше и други пропуски,шуробаджанащини и прочее.Не мисля,че от обсъждането тук ще е промени нещо.за съжаление тези неща не подлежат на промяна,поне не и в тази държава.
Остава ни единствено да се мъчим да се закрепим отново на ръба и да оцеляваме между капките.
Честито завършване на всички колеги,независимо от позицията им в класирането и дано публиката е останала доволна-аз лично смятам,че състезанието беше добро.



Тема Re: Нека се замислим!нови [re: P.Solberg]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано04.10.04 14:55



Така, Юлиян Серафимов не го наказаха че си е свали каската, ами за това, че и кара без нея. Както казаха съдиите точно това го пише в правилника че е забранено да се кара без каска, а пък той обичал да ги прави тия номера - без ръкавици, по тениска и тн. да кара. Вечерта след тренировките след страхотни молби и убеждения, че от това състезание му зависи кариерата, дали ще кара повече, Славейков уж му опрости грешката и му казаха че ще кара, той им вика че повече нямало да имат проблеми с него, но на сутринта преди състезанието го върнаха лошо, горкия как ли се е почувствал. Ама така си е ами ако го беше шибнал някой здраво отзад? Ма как само се молеше.... Как ги убеждаваше....Всяко правило си имало изключения, поне 1 път и на него да му направят изключение.... А наистина тва за смяната на колата го пише, че може, ако е минала прегледа и е същия клас, за това не го спряха и Царски, така че това не е било някакво изключение специално за него. По правилника е. Явно са се разбрали с Будев, тяхна си работа. Не виждам за какво го плюете този път Илия? Какво са се разбрали с Будев и Вальо си е тяхна работа.

-----




Тема Re: Нека се замислим!нови [re: RaPiD@DMS]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано04.10.04 16:11



Ами Горчо е счупил полуоската на 50 метра преди бокса(на завоя при випа).Спрял е.Отвързал се,отворил дори врата да разгледа нещо и след това е преместил колата до бокса.
Царски по същия начин е процедирал,само дето е преместил колата 5-6метра.
Мерилото би трябвало да е същото-нали?
ЗА царя кво ли бих казал?
Да дойде догодина с 3 коли от един клас за всеки случай.
Още като скивах,че В.Антов не участва ми стана ясна картинката.
А напълно нормално е да свали Будев от колата.Така се развиха нещата,че нямаше начин да вземе титлата без да спечели тая писта.Така,че да му мислят хора които взимат коли под наем от него.БУДАЛИ!



Тема Re: Нека се замислим!нови [re: W R X sti]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано04.10.04 17:04



Доколкото се сещам има и доста други, които са се прекарали да взимат от Царски коли и доволни не са останали.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: Нека се замислим!нови [re: RaPiD@DMS]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано04.10.04 20:09



Ще ти обясня.За мен не е спортсменско,човечно,коректно и прочее да се постъпва като него.Но не искам да влизам в спорове-всеки има право на мнение.Уважавам го като хмммм пилот,не го уважавам като човек.Просто е



Тема Re: Нека се замислим!нови [re: P.Solberg]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано04.10.04 20:30



Аз ако съм я наел тая кола и преди да съм я наемал едно договорче си правя и щом съм си дал парите,тоя да си гледа работата.Човека си е платил и ше го изритват от корито,тоя да не се има за господ бе.И какъв късмет има тоя Панагюрец та и турбото на Тихомир се счупи и стана шампион,с какво е заслужил т'ва нещо.И като го видях на завоя след старт-финалната права как сечеше завоя,все едно караше планинско или рали.Българска работа.Той догодина направо с един автовоз за 10 коли да дойде.

___________

Редактирано от K_Power на 04.10.04 20:31.



Тема Re: Нека се замислим!нови [re: ГOCПOД]  
Автор K И K O (пикльо)
Публикувано04.10.04 21:19



Скромното ми мнение е,че колата го прави него пилот .Пак по моя скромна преценка повечето от пилотите в серията седяха по-точно на пистата от него.
Ако ни напсуваш до девето коляно тука и после се качиш на някой самолет като неговия-бъди сигурен,че след време ще има мнения от рода на твоето-кофти човек,но добър пилот.



Тема Re: Нека се замислим!нови [re: W R X sti]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано04.10.04 22:08



абе Горчо си караше без каска се едно е в града, беше си подпрял едната ръка на вратата, Царски слезе и се прибра пеша

-----




Тема Re: Нека се замислим!нови [re: K И K O]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 23:27



Carsko Otma6tenie !!!
no titlite sa neusporim fakt
i sled niakoi den moje i za gines da se kandidatira
da stane M.Mladenov 2




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.