Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 29.05.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО  
АвторBEGA4KA (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 22:29



ФАЛШИВО Е!!!!!!!!!
ОБЕМА НА МОТОРА, НЕ Е 1300, КОЛКОТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ А Е 1600 И НЕ Е С ХОД И ДИАМЕТЪР НА БУТАЛОТО КАКТО СА ПОСОЧЕНИ В ХОМОЛОГАЦИЯТА ЗА "А5". СПОРЕД ВАС МОЖЕЛИ СЪСТЕЗАТЕЛЕН АВТОМОБИЛ С ОБЕМ 1300 ДА ИМА ГОРИВНА КАМЕРА 38 КУБИКА И ДА ВАРВИ ТАКА?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: BEGA4KA]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 22:36



Чакай малко.Много бързаш.Кой си ти и какво искаш да ни кажеш.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: BEGA4KA]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 22:38



e kak she e falshivo , koi kaza 4e e falshivo i dai fakti
a otnosno kamerata , za6to ne
4e kakvo im pre4i da e 38 ???



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: shishko]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано11.10.04 22:52



Ало бегачка ли си мегачка ли си, не те знам. Ама айде стига глупости, че да не полудяваме.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: shishko]  
АвторБEГA4KA (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 22:56



СПОРЕД ТЕБ ИМА ЛИ, СЪСТЕЗАТЕЛЕН АВТОМОБИЛ СЪС СТЕПЕН НА СГЪСТЯВАНЕ 9.5 КЪМ 1? ТА ТЕ СЕРИАЛНИТЕ АВТОМОБИЛИ ВЕЧЕ ГИ ПРАВЯТ С ТАКАВА СТЕПЕН И РЕАЛНО ЛИ Е СПОРЕД ТЕБ ТОЗИ АВТОМОБИЛ ДА ДАВА НА ПЛАНИНСКО СЪСТЕЗАНИЕ ВРЕМЕНА БЛИЗКИ ИЛИ ПО-ТОЧНО С РАЗЛИКА ОТ 2-3 СЕК. ОТ АВТОМОБИЛИТЕ НА ЦЕЦО, ПАРАШКЕВОВ И ЩЕРЕВ? ВСЕ ПАК ТЕ СА СЕРИОЗНО ПОДГОТВЕНИ И СА 1600 А ДАЙХАЦУТО Е УЖ 1300 И С НОРМАЛНА СКОРОСТНА КУТИЯ, КОЯТО НЯМА НИСЩТО ОБЩО С КУТЯТА НА ХОНДАТА И НА ПАЛИОТО. А И ВСЕ СИ МИСЛЯ ЧЕ ЕДНА КОЛА ОТ 1300, КОЯТО КАЗВАТ ЧЕ Е 120 КОНЯ НЕ Е РЕАЛНО ДА ДАВА ТОЛКОВА БЛИЗКИ ВРЕМЕНА , ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ХОНДАТА В СЕРИЙНИЯ СИ ВАРИАНТ Е 160.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано11.10.04 23:00



А що не се запиташ тези времена дали не идват и от каране.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: P.Solberg]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:09



Не всявай смут и хаус.Кажи какво не ти е ясно да ти го изясним.Но,това което казваш не е вярно.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: P.Solberg]  
АвторБEГA4KA (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:12



СПОРЕД ТЕБ, ХОРА КАТО ЦВЕТАН ИЛИЕВ, ХРИСТО ПАРАШКЕВОВ, СТЕФАН ГЕОРГИЕВ, РУМЕН КОЕВ, САШО КОТЛАРОВ СА ПО-ЛОШИ ПИЛОТИ ОТ КАМБУРОВ ЛИ? И РЕАЛНО ЛИ Е ДА ВЪРВИ ТОЛКОВА БЛИЗО ДО ТЯХ И ДОРИ ДА БИЕ НЯКОИ ОТ ТЯХ С ПО-МАЛЪК КЛАС КОЛА? А И НОРМАЛНО ЛИ Е ЕДИН УТВЪРДЕН ПИЛОТ КАТО ПЕТЪР ГЬОШЕВ, КОЙТО УЧАСТВА НА ПИСТА СОФИЯ С АВТОМОБИЛ ОТ "X2" ПЕРФЕКТО ПОДГОТВЕН С ОБЕМ НА ДВИГАТЕЛЯ 1600 ДА ДАВА ВРЕМЕ РАЗЛИКА ОТ 0.4 СЕК. НА ОБИКОЛКА? НЕ КАЗВАЙ СЕГА ЧЕ КАМБУРОВ КАРА ПО- ДОБРЕ ОТ ПЕРЪР?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:21



а,ти да не си от орландовци.На всички от форума са ясни фалшивите коли.
Та ти изведаж се изтапани,пускаш бомба,но тя не грамва.Ако имаш нещо НОВО да кажеш -казвай.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
АвторФX7 (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 23:56



Ало Бегачката Сериината хонда е 128КС , на Парашкевов не го знам , ама на Щерев е няква бургия страшна (истинска), то и сега като се загледаш на "Валери Великов" ще видиш и подредбата . Ама едно е да си мислиш друго е да ръсиш тук някви безпочвени обвинения .
Като кажеш "разбрахте ли?" значи знаеш нещо а то теории се развиват ?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: ФX7]  
АвторБEГA4KA (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 00:11



СЕРИЙНАТА ХОНДА 1.6 ВИТЕК Е 160 КН. А НЕ 128 А И КАТО ИСКАШ НЕЩО ПО-ТОЧНО, АЗ СЪМ ЧОВЕК КОЙТО Е ПРИСЪСТВАЛ НА СГЛОБЯВАНЕТО НА МОТОРА НА ДАЙХАЦУТО В СЕРВИЗА НА КАМЕН МИХАЙЛОВ И ЗА ТОВА МОГА ДА КОМЕНТИРАМ ХОДА И ДИАМЕТАРА НА БУТАЛАТА И ДА ТВЪРДЯ ЧЕ НЯКОИ ХОРА СЕ ОПИТВАТ ДА СИ ПРАВЯТ РЕКЛАМА И ДА ЗАБЛУЖДАВАТ СПОРТА. ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ И СИСТЕМАТА НА ГАЗОРАЗПРЕДЕЛЕНИЕТО НЕ Е ПОЗВОЛЕНА В ХОМОЛОГАЦИЯТА НА АВТОМОБИЛА, НО ТОВА Е ДРЕБОЛИЯ НА ФОНА НА ОБЕМА НА ДВИГАТЕЛЯ.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
АвторфX7 (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 00:16



160кс , ама от 2000 , а ти спомена за А6 .



Тема Хондитенови [re: фX7]  
Автор jamie (член)
Публикувано12.10.04 00:25



с 2 литра са 200 коня серийно, човека правилно ти е посочил че ВТЕК двуваловата е 160 коня. Инак това което е искал да каже е че при 38 см3 камерка и 10:1 степен на компресия Дайхатсуто трябва да е с 1500 кубика мотор - по сметки. Ако е 1300- следва степен на компресия малко над 9:1 ...
Не знам фактите. Просто ти обяснявам за какво става дума в темата.



Тема РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: фX7]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 12:10



Napravo me razveselihte sas "samneniata" za Honda-ta!
Civic EK4 B16A2 VTi VTEC 1595 160/7600 118hp/7600rpm 150nm/7000rpm 4460/1695/1390 1190kg 1996-2000, no motora se pravi oshte ot 1990 kato B16A!
Po-golemite Civici sa 1797 169hp i TypeR 1998cm 200hp.
Sorry, no ne moga da se vazdarja da pusna tozi laf: vse pak tova e Hondaot 90-te godini, a ne Opel ot sashtoto vreme ... promenlivoto gazorazpredelenie pravi razlikata+malko elektronika. Tova e kultov dvigatel, prochetete malko za nego.

Za Daihatsu-to shte se vazdarja ot komentar ... ako ne e do 1300cm ... mnogo jalko. Samo ne moga da razbera kakav e smisala da se praviat "falshivi" koli ... Stana taka, che ako kolata ti e napalno izriadna se chuvstvash precakan. A kogato niakoi s razdut motor stane parvi, dori i dobre da e karal, to toi ne e pobedil drugite, a gi e precakal ... po k'vo se sastezavat tia hora, po tarikatlak li?!
Stana taka, che ako kolata ti e napalno izriadna se chuvstvash kato glupak!



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: OgyWRC]  
Автор FX7 (Раладжия)
Публикувано12.10.04 14:57



Да с витеците се насметох нещо .
Но както и да е , това не е много много критерий за сравнение , защото това не са серийни автомобили и са преработвани сериозно и от заводската кола не е останало почти нищо .
Само за пример ще дам на Дончев максито и италянското - Едното е самолет ама другото е ракета , а принципно са еднакви .




Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: FX7]  
Автор s w r t (Ф Е Н)
Публикувано12.10.04 17:49



Не знам никакви цифри по колите,но виждам следното:един не чак толкова ''Перфктен" пилот с 1300 кубика кола,дава времената на едни други пилоти(Илиев и Парашкевов) с 1600 кубика.
Странно нали?Все пак последните пилоти са по-добри от първия-спор няма.
Тогава се замислям следното:много се намекваше,че тая кола завива и спира ЗВЕРСКИ.


Е КВО ЗНАЧИ ЗВЕРСКИ?ВИЖДА СЕ С КАКВИ СПИРАЧКИ Е.Е ПА С КАКВО ТАЯ КОЛА(Която е с по-малък мотор)Е ПО-ДОБРА НА ПЪТЯ ОТ ПАЛИОТО И ХОНДАТА?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: s w r t]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано12.10.04 19:14



Пичове........от безсмислени обвинения и слухове полза няма.:-)
След всяко състезание имате на разположение минимум половин час за да подадете контестации.:-)
Така че,който се съмнява винаги може да провери.Не думи,а дела както казваше Партията-)



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: ГOCПOД]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано12.10.04 19:44



Относно ФХ7,максито на Крум (самолета) е Peugeot 306 Maxi V1,а пежото на Педерасоли (ракетата) е Peugeot 306 Maxi V6.Има и версия 8 V8,но от тях има само две коли,които са в Испания и са на Пежо,не на частен отбор.Та за това е тази разлика.То и между мотора на Лансър Ево 5 и мотора на Лансър Ево 7 на външен вид и на конски сили също няма разлика,ма Лансъра Ево7 бие Ево5

___________



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: K_Power]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 22:10



"bega4ka"
za6to ne se predstavish koi si
ili pone kaji kakvo si vidial
za6toto az ne smiatam 4e e nenormalno daihacuto da e sas 38 kamera
nito pak 4e ne moje da varvi
to prosto e tolkova leko
e pone taka mislia
i v racete na dobar kara4 si e orajie za nakazanie na konkurenciqta!!!



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: s w r t]  
Автор FX7 (Раладжия)
Публикувано12.10.04 22:53



Е не е по добро от палеата и хондата , ама добре се движи майтап няма .
И Цецо и Парашкевов си карат и то доста по добре от Камбуровия (макар че и той много напредна , даже и с Никовата лада , бърза ама все пак требе да се кара ), а за Щерев още време му трябва но си дава газ момчето и страх много много не го лови .
А за Шамадето не знам .... Ама ако имаше нещо Евлогиев или Кипрински щяха да го отворят или ако има нещо щеше поне да се чуе .
След "София" никой нищо не каза .

Редактирано от FX7 на 12.10.04 23:40.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
Авторdodo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 23:46



здр.всички. еи< бегачка> ти сигурен ли си че камерата на Даихатсуто е 38 ?и откъде си толкова убеден?да не си я ти мерил? и щом си толкова убеден можеш ли да го докажеш?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: dodo]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано13.10.04 11:08



То май не са знаели за кво става дума иначе нямаше да го изпуснат на София и Шумен(Савата е казал,че камерата е била 33,а не 38 както някой тук твърди)
И на мен това Дахо не ми вдъхва доверие(най-вече от както е при Камбуров),но........
Догодина ще се разбере.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТО? НЕ?!нови [re: s w r t]  
Автор ЛЮБOMИP (субару-джия)
Публикувано13.10.04 11:14



Адашче,Камбуров си кара много здраво.Поне аз си мисля,че не по-зле от Цецо и Винету.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
АвторKamen (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 10:58



Zdravei priyateliu Ne znam koi si kriesh se zad psevdonim. Yavno te e sram da si kajesh imeto zashtoto baya lujesh. Kakto se doseshtash kolata e pravena pri men a az ne te poznavam oshtepo malko puk si prisustval na subiraneto na motora inak edva li shteshe da sipozvolish da izrechesh podobni luji da ne govorim che si i tehnichski negramoten No tova si e za tvoay smetka. Ako imash pretencii subirash parichki davash gi na nyakoi uchastnik v sustezanie i otvaryame kolat ano predvaritelno ti kazvam Izgoryalo si sladurche:-)))



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: БEГA4KA]  
Автор Daihard (луд за връзване)
Публикувано14.10.04 11:27



<Бегачка>
Не знам к'во си гледал (ако си присъствал въобще) но тоя мотор е кристално чист.
Диаметърът на буталото е 76мм, хода е 71.4мм използвахме стандартните бутала с донарязан фрезенк.
Камерата е една идея под 33 кубика, но и валът не е с прекалено голяма фаза, така че си подхождат
Ти явно не си в час какво значи газоразпределение, какво значи хомологационен фиш и какво значи А група!
Явно не разбрахте, че силата на тази кола не е толкова в мотора, колкото в окачването.
Ще имате обаче щастието да го разберете, защото до година най - вероятно ще направим същото Дайхацу, само че вече А/6. Тогава ще имаш удоволствието да видиш резултатите на 1600 кубиковия мотор



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: Daihard]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано14.10.04 11:38



Ем догодина ще става страшно значи.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: P.Solberg]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 00:17



Sava za6to izob6to obiasniavash na xora koito parvo ne se predstaviat
a posle da se iskazvat nepodgotveni
ami kaji i 4e kamerata na daixacuto e 44
mai tolkova beshe .............
kolko li kubika e s kamera 44 ???



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: shishko]  
Автор Daihard (луд за връзване)
Публикувано15.10.04 00:33



Прав си!
Някои не може да се примири, че е отнесал як пердах и видиш ли "другите са фалшиви"
Като знаеш, че са фалшиви - мотора на чершафа и да видим кой крив, кой прав. Евала на Кипрински в това отношение - що народ декласира тази година!

Редактирано от Daihard на 15.10.04 00:35.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: BEGA4KA]  
Авторkiprinski (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 02:25



Zdraveite na vsi4ki.!!!
Uvajavam tova 4e ima hora, koito se interesuvat ot na6ia sport i ot avtomobilite ni.
Purvo iskam da otbeleja na horata, koito iavno sa moi kolegi 4e tova, koeto komentirat i misliat bi triabvalo da za6titiat sus sobstvenite si imena. Tezi,koito kazvat 4e sled vsiako sustezanie ima 30min. za podavane na reklamacii sre6tu avtomobilite iavno ne sa se sbluskvali nikoga s tezi ne6ta. Kajete ima li smisul da se podava rekl. sre6tu avtomobil, koito se poddurja i remontira ot su6tia 4ovek, koito sled tova 6te go proveriava.
Uvajavam truda i usilijta na g-n Kamen Mihailov, koito polaga za tova da niama izmami v avt. sport.no iskam da otbeleja, 4e dokato raboti sus staria ekip na federaciata i dokato ne se vzeme re6enie purvite tri avtomobila i edin po izbor na komisiata da budat proveriavani v prisustvieto na thni4eskata komisia i niakoi ot avtomobilnite piloti {vseki put razli4en} za da nima komentar 'moi-tvoi' 4ovek ni6to po razli4no ot polojenieto do momenta niama da se slu4i.
Specialno za Daixacuto se vuzdurjam ot komentar, no otkakto e pri g-n Kamburov za6titavam tezata na {bega4ka} za6toto tozi 4ovek kakto dokazah na vsi4ki na planinsko "Uzana 2004" ne pojala da ostane za texni4eskata proverka s koeto dokaza na vsi4ki 4e u4astva v avt. sustezanie s neizriaden avtomobil. A 6tom edin put si e pozvovil nekorektno otno6enie sus sporta ni, niamate pravo da uprekvate tezi po gore koito pi6at 4e imat sumnenia za avtomobila mu. Iskam da poiasna na g-n K. Mixailov i na g-n Sava Dimitrov 4e Daixacu-to predi da stane sobstvenost na Kamburov, e bilo izriadno no v racete na tozi 4ovek ve4e nikoi ne znae, poradi koeto idvat i sumneniata na horata. Vsi4ki znaiat 4e dokuto avtomobilat be6e pri Sava Dimitrov niama6e nikakvi sumnenia. Izvednuj stava sobstvenost na Kamburov i horata po4vat da govoriat i pi6at. Ne se li pitate za6to?



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано15.10.04 10:53



Аз съм чувал,че Камбурови не можели да правят много много мотори.А старата Лада на Камбуров доколкото знам,я е правил НИКО

___________



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано16.10.04 09:17



Саше,казваш доста верни неща относно контестациите и "екипа" на БФАС.За съжаление нищо не може да се промени.
Колкото до Дайхацуто-аз лично смятам,че Сава е прав в това отношение-винаги битият мисли победителя за фалшив,но има и истина в думите ти относно съмненията за Камбуров.
Не искам да се впускам в темата фалшификати,а и честно казано рискуваш да отнесеш доста критики.Всички знаем за Узана (повечето присъствахме там),но нека не забравяме и Търговище.:-)))



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: ГOCПOД]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано16.10.04 10:45



Да, Търговище е хубава тема, но нека не я засягаме.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: P.Solberg]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано16.10.04 11:40



Не държа и да го правя.Затова предупредих в аванс,за да не изпадаме отново в празни спорове.Виж-неговото лично обяснение би ми било интересно.:-)



Тема Дано!нови [re: Daihard]  
Автор ЛЮБOMИP (субару-джия)
Публикувано16.10.04 15:07



Дано да направиш по-добри време по състезанията,от тазгодишните.
Иначе си остава предположението на много хора(твои колеги,с които гледахме София заедно-все имена от тоя спорт),че Дахото нещо не е наред.



Тема Ми не знам колко кубика са при камера 44.нови [re: shishko]  
Автор ЛЮБOMИP (субару-джия)
Публикувано16.10.04 15:19



Ама знам,че на права отсечка А/5 не върви наравно с А/6(става дума за Дахото,Палиото и Хондата).
Поне скромните ми наблюдения,ме навеждат на мисълта,че окачване за около 1000 евро не прави такива неща.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: ГOCПOД]  
Автор ЛЮБOMИP (субару-джия)
Публикувано16.10.04 15:43



ПИТО,ПЛАТЕНО-много ми хареса.
Надявам се догодина,всяко съмнение да се проверява на място.



Тема Re: Ми не знам колко кубика са при камера 44.нови [re: ЛЮБOMИP]  
Автор Daihard (луд за връзване)
Публикувано16.10.04 17:09



Приятел,
Не става въпрос колко струва едно окачване, а как е уточнено към даден автомобил.
Дори и 1 мильон да струва, ако не е уточнено колата няма да те слуша, няма да ускорява и да спира като хората, да не говорим за поведение в бързи завои и.т.н.... За съжаление (или за щастие :-)) никой не обръща внимание на това в БГ.



Тема Re: Ми не знам колко кубика са при камера 44.нови [re: Daihard]  
Автор ЛЮБOMИP (субару-джия)
Публикувано16.10.04 17:12



Съгласен съм.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: ГOCПOД]  
Авторkiprinski (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 17:50



Pishesh mi na istenskoto ime a ti ne kazvash tvoito jvno se sramuvash ot imeto si no kakto i da e iskam da ti dam niakolko primera zashto smjtam che g-d Kamburov e poveche kompleksar otkolkoto sportis a i kato pisha neshto davm fakti za razlika ot teb iskam ad ti pojsnia che az ne sum izbjgal ot nito edna tehnicheska proverka za razlika ot g-n PILOTA koito nestiga che izbiaga ot Uzana,nestiga che na Peshtera napravi strashna punta ami za kapak i na Sofia otkaza da mu bude proverena Ladata kazi mi ti kak da ima sport i ne trjbva li toia chovek da ponese niakakvo nakazanie ot taj federacia.eto zashto horata se samniavat v avtomobila mu



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано16.10.04 22:13



минимум за 3 месеца отнемане на лиценза, ама не сега като свършиха състезанията, въобще всички, които бягат от прегледа да се накзват. да им се зимат лицензите за опр. срок и това е, а не всеки да си прай квото иска.
все още се чудя, защо не наказаха никой за фалстарт при над1600, като имаше 4 коли които мърдат пред зеленото и едната беше на Антов, видях го много добре и не само аз, беше пред мен. Ама никва реакция. Другата година камера на светофара и после айде 30 секунди за нарушилите старта. Сашо бате знам че ти напомням така за Русе, но на всеки може да се случи, аз не съм те видял да правиш фалстарт. Нали няма да ми се ядосаш че те подсетих?

-----




Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
Автордoдo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 22:40



И аз съм на мнение че е необходимо да се наказват пилоти които бягат от проверка на автомобила им. Надявам се ако К.Михаилов чете моето мнение и има време да участва в тема за тези вратички в правилника ще направим тема в която да изказват мнението си както акт.пилоти така и други бивши ,но хора свързани за цял живот с авт.спорт.Мога да ви уверя че много пилоти четат форума но или анонимно или не пишат своите мнения по една или друга причина но при по-стоиностни дискусии се надявам че ще се отзоват с интересни мнения и предложения за развитието спорта.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: дoдo]  
АвторK.Mihaylov (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 19:30



Chata s interes napisanoto ot vas vsichki kolegi ili prosto fenove Ima mnogo racionalno misleshtoi hora sred vas no ima i takiva koito se rikovodyat ot emocii i zavoist e Normalno e vsichko tova e choveshko. S blagodarnost bih priel i izslushal vsichkipredlojeniya za podobrayvane rabotata na komisiyata koyato oglavyavam. Moga v edno da vi uverya Nikoga ne sum toleriral edin ili drug sustezatelk Nyam da go poravya i v budeshte . V moimenta podgotvyam okrujno pismo do vsichki klubove ve koeto iskjam da pripomnya osnovni pravila za koito nai strogo shte sledya prez sledvashtiyat sezon vkluchitelno i nivo na shum Ne bih iskal da vi gubya vremeto tuk s meshta koito nai veroyatno sa vi izvestno no p[o edna ili druga prichina pozabraveni Pismoto ima za cel da nap[omni che pravilknika otnovo shte se prilaga A imam edna molba kum vsichki vas koitop pravite preporuki Molya vi prochetete pravilnika i sportniya kodeks predi da iskate da obsujdame tova ili onova Oshte vednuj blagodarya na vseki koito e iskazal mnneie bilopolojitelno ili ne to e poolezno za men
A shto se otnasy ado daihatsu to Nai malko az imak pravo d ago zashtitavam no puk i praznio prikazki ne mi se slushat Znaete kak stavat neshtata Napravete gi!



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: K.Mihaylov]  
Автор txl ()
Публикувано17.10.04 20:37



Относно правилника и спортния кодекс - достъпни ли са някъде в интернет?




Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: K.Mihaylov]  
Авторkiprinski (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 21:14



Iskam da vi popitam poneze ste napisul che podgotviate pismo s koeto she pripomnite pravilata koito she iziskvate ot nas prez noviat sezon i koeto kazvate che shte ispratite do vsichki licenzirani klubove kak tazi informacia she dostigne do momchetata koito sa si platili licenzi no uchastvat kato chastni lica vsustezaniata



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: K.Mihaylov]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано18.10.04 00:29



Г-н Михайлов,
Ще съм Ви много благодарен, ако ни предоставите писмото, а и всички други документи които подготвяте и прецените, че могат да станат публично достояние за публикуване на

за да достигнат до максимален кръг от хора.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано18.10.04 08:33



За втори и последен път ще те помоля да сдържаш езика (клавиатурата) си обръщайки се към някого,който не е Камбуров-)
Няма да дискутирам повече нито името си,нито НЕ/желанието си да бъде общо достояние.
Хайде да ти го кажа в прав текст.НЕ одобрявам постъпката на Камбуров,фалшификациите през сезона,пълното му неуважение към останалите участници и т.н. и т.н.
В същото това време абсолютно НЕ уважавам и твоя старт на сезона.Не искам да се впускам в спорове за времена (живи доказателства спрямо минали години и по-силни мотори),предположения и прочее.
За мен лично до споменатата Узана Ладите Ви вървяха общо взето еднакво и на кантар.Което само по себе си говори,че ако единия (Камбуров) е бил фалшив,то определено другия не му e отстъпвал.:-)
Единствения плюс,говорещ в твоя полза,е че първи влезе в час (Узана) и чрез контестация вкара в правия път и Камбуров(временно).:-)
За финал ще ти кажа само едно:
Не оставай с впечатлението,че тая някаква неприязън към теб,Камбуров или който и да било участник в този спорт.Просто имам моите собствени критерии,мнение и оценки.Всеки има право на това,стига да го изразява коректно и с уважение към събеседниците си.:-)
Точка по този въпрос (поне за мен).Надявам се,че няма да се впускаме в безкрайни тиради.Да не говорим,че писаното тук вече няма нищо общо със заглавието на темата.:-)



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: K.Mihaylov]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано18.10.04 09:28



Всичко написано от Вас,г-н Михайлов е чудесно,но нека не забравяме,че една птичка пролет не прави.:-)
Надявам се абсолютно безпристрастно (с липса на завист,злоба и прочее човешки изяви) да дам мнението си,относно провеждането на шампионата.
1.Медийно отразяване.
Всички тук знаем,че предостатъчно пари се наливат в БФАС и недоказано в нечии джобове.
Цяла година влачим плаките на ДЗИ,благодарение на което известна сума се вля във федерацията.Не беше ли редно същото това ДЗИ да прави застраховки "гражданска отговорност" на състезателните автомобили с отстъпка?
Какво излезе?ДЗИ си дадоха парите,в същото време се опитаха да дерат кожи (пример-писта "Русе"-техните агенти даваха единствено опция застраховка за цяла година срещу 350 лв!!!!!)
В същото това време никъде и по никакъв повод не се появяваше информация относно проведените състезания.
Писта "Русе"-откриване на национален пистов шампионат-никъде нито дума.
Планинско "Кюстендил"-откриване на планинския шампионат-отново нито дума.
Рали "България"-може би най-престижното рали у нас.Единственото казано и показано,беше снимка в "Нощен труд"-4 манекенки на фона на сервизния парк.И цялата ценна информация за това беше,че еди-кой си представил там новата си модна колекция?!?!
Може би от тук трябва да започнат промените.Сигурен съм,че ще се съгласите,че по този начин нито популярността (оттам и приходите за БФАС),нито намирането на спонсори за нас (а колкото и да е нескромно,без нас няма шампионат),нито развитието на спорта като цяло е възможно и адекватно.
За съжаление,хората даващи пари и получаващи единствено зрелище,там на пистата стават все по-малко.Всеки един бизнесмен,желаещ да рекламира върху нашите автомобили би искал и адекватно отразяване в медиите,респективно възвръщаемост на инвестициите му.Всичко това води до все по-малко спонсори и съответно все по-слаби шампионати.
Мисля,че доста сериозно трябва да поработите по този въпрос,защото в противен случай много е вероятно след 1-2 години на писта "София" да обикаля единствено Райчо Сергиев с Фаворита и жълтия буркан.:-)
2.Правилници и спазването им.
1. Забележка:
Докато правилника и жълтата книжка(НАРЕДБА ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ И ШАМПИОНАТИ ПРЕЗ ....Г.") завършват с изречението "ПРАВОТО ДА БЪДЕ ТЪЛКУВАНА ПРИНАДЛЕЖИ НА УС НА БФАС",реални правила и закономерности няма да има!.
Именно това изречение е предпоставка за цирковете,вихрещи се цяла година.
Кое трябва да бъде тълкувано?И как трябва да бъде тълкувано?
Според "Тоя е човек на оня"?Или "Знаеш как е"?
Не искам да се впускам в примери за определени личности,недосегаеми и неподвластни на същите тези правила,а същевременно други да бъдат наказвани,цакани и надцаквани пляскайки ги с поредното ново тълкувание.
По този начин никога не би имало ред и правила,а само безподобен хаос и циркаджийски изпълнения.
2. Забележка:
Въвеждането на резонни и задължителни проверки (минимум кубатура) на първите 3 автомобила от всеки клас би довело до доста по-честен и коректен шампионат.
Съгласен съм,че това би довело до доста загуба на време и 20-тина л. масло,но това е единствения възможен начин конкуренцията да стане що-годе реална.
Елементарен пример:
Планинско "Пещера".Камбуров с Ладата върви 1-ви в А5,Сава с бившето си Дайхацу-втори.На финала на първия манш се чува за пореден път и то доста сериозно,че първите автомобили ще бъдат проверявани.
Втория манш Камбуров влошава времето си с 13 секунди!!! (ако не ме лъже паметта) без видима причина.Става втори,Сава е проверен-всичко е ок.Вълкът (БФАС) сит,агнето (Камбуров)-цяло.Това ако не е цирк и наглост,не знам какво е.
За цирка от "Търговище" пък въобще не ми се говори.
Най-лошото е,че като че ли идват времената,когато феновете няма да идват за да гледат състезание,а за да се обзаложат кой и дали ще е на чаршафа след финала.:-)
3.Контрол и компетентност
Адски неприятно впечатление правят редица "вещи служители".
Не искам да се впускам в обяснения,относно техническите и юридическите им познания.Всички знаем,че хората наистина разбиращи и знаещи в България се броят на пръсти.
Бях свидетел на следния цирк:
В Търговище по време на техническия преглед един комисар обясняваше на друг "Пич,ский сега.Виждаш ли на тоя седалката?Виждаш!А така.Значи-гледаш и другите автомобили и ако приличат (по форма) на тази и имат дупки за колани-пускай ги.Значи са редовни!".
Излиза,че ако си взема легена от вкъщи и го надупча за колани,ще мога да карам и с него?-)
За друго ми е мисълта.НЕ Е нормално г-н някой си (било то Директор,съдия,спортен комисар и т.н.) да се държи към състезателите като ротен командир.
В крайна сметка всички ние отиваме след поредните лишения,хвърлен труд,финанси и прочее,рискуваме автомобилите и живота си и в същото това време да не получаваме елементарното човешко уважение от нашите "колеги".
Не е редно еди-кой си пухльо да заявява "Или давай 50лв,защото нямам твоята заявка или няма да караш и си отивай" (Ст.Загора).Оказа се (и се доказа),че вината не е била в състезателите,а в организаторите.
В крайна сметка какво излиза?Отива Х да кара,влага усилия,нерви и пари и защо?За да може някой надул се "тарикат" да се държи към него като към последния смотянак на улицата?!
Мисля,че е уместно да наложите малко по-строг контрол,защото негативните моменти за всеки от нас май стават повече от приятните емоции.
Вярно е,че без същите тези организатори състезание не би имало,но със сигурност ако не дойдем ние никой от тях няма да подкара личния си автомобил за удоволствие на публиката.:-)
4.Наказания.
Смятам,че би било добре да се преразгледат текущите наказания,предвидени и валидни за Българския шампионат.
Ето Ви и едно предложение:
1.Фалшив автомобил или отказ от преглед-дисквалифициране и отнемане на право да се участва в следващия (един) кръг от този шампионат (писта,планинско,рали).
2.Второ подобно прегрешение-отнемане на лиценза за срок от 1(една) КАЛЕНДАРНА година без право на обжалване.
3.Трето прегрешение-отнемане на лиценза без право на издаване на нов за 5 години!
Ако това (и спазването му) не сложи ред,мисля,че никой не би могъл да го направи.Но строгото спазване изисква строг контрол.А това зависи само от Вас!
5.Награден фонд.
Не Ви ли звучи смешно и жалко следния пример:
Да кажем Планинско "В.Великов"-гр. Шумен.
Всеки от нас е пръснал минимум по 400-500лв за да дойде и кара общо 25 км (тренировки и състезание).На финала получава купа (8-12лв) и виртуално потупване по рамото.
Що за дивотия е това?Шампанско само за победителите в генералното (по групи)?Къде по света някой е гледал награждаване в автомобилно състезание без шампанско?!
В Ст.Загора даваха масло.С него ли да напръскаме публиката?-)
А после и с бегачката няма да мога да им избягам.:-))
Тоест-опираме отново до ъщото.Разходите за елементарен награден фонд са нищожни,жеста на уважение-огромен.
В крайна сметка и ние имаме нуждата да си направим "душевната чекия"-простете за израза,така както организаторите си я правят,броейки приходите,радвайки се на безаварийния финал и прочее.
Мисля,че просто ни липсва най-важното-уважение и диалог.
Може би трябва да се направи нещо по-сериозно по въпроса.

Доста се развихрих и моля да ме извините за обема на поста.Всъщност темата е доста по-обширна и сложна за разрешаване,но единствения начин това да стане е диалог и желание.Мисля,че всички ние-пилоти,екипажи,механики,фенове и съмишленици имаме нужната нагласа и желание.
Може би е време и Вие да го направите и дано от година на година имаме все по-добри шампионати,нови лица и автомобили,още повече привърженици и настоящия "спорт" да стане СПОРТ!

С уважение:.............един от всичките.:-)



Тема Re:Като говорим за фалшификатинови [re: ГOCПOД]  
Автор Б.TИPИ (евро шампион)
Публикувано18.10.04 09:30



ФХ7 писа, че Евлогиев на Сф в събота карал с "ракетата",а в неделя с обикновен мотор(истински).Защо тогава си подобрява времето с 3 сек.на обиколка в неделя?
Сашо к'во значи ракета?И в крайна сметка един голям мит ли излиза всичко това?
И ако на Шумен не си бил със счупената "ракета",как така успя да си направиш времето от миналата година(като имаме в предвид физическото ти състояние и че за едно състезание не си заслужава да реставрираш прословутия мотор)?
Имам пряк въпрос към Тодор за югото,но бих го спестил,поради това че не пише тук



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: K.Mihaylov]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано18.10.04 10:39



Всичко написано от Вас,г-н Михайлов е чудесно,но нека не забравяме,че една птичка пролет не прави.:-)
Надявам се абсолютно безпристрастно (с липса на завист,злоба и прочее човешки изяви) да дам мнението си,относно провеждането на шампионата.
1.Медийно отразяване.
Всички тук знаем,че предостатъчно пари се наливат в БФАС и недоказано в нечии джобове.
Цяла година влачим плаките на ДЗИ,благодарение на което известна сума се вля във федерацията.Не беше ли редно същото това ДЗИ да прави застраховки "гражданска отговорност" на състезателните автомобили с отстъпка?
Какво излезе?ДЗИ си дадоха парите,в същото време се опитаха да дерат кожи (пример-писта "Русе"-техните агенти даваха единствено опция застраховка за цяла година срещу 350 лв!!!!!)
В същото това време никъде и по никакъв повод не се появяваше информация относно проведените състезания.
Писта "Русе"-откриване на национален пистов шампионат-никъде нито дума.
Планинско "Кюстендил"-откриване на планинския шампионат-отново нито дума.
Рали "България"-може би най-престижното рали у нас.Единственото казано и показано,беше снимка в "Нощен труд"-4 манекенки на фона на сервизния парк.И цялата ценна информация за това беше,че еди-кой си представил там новата си модна колекция?!?!
Може би от тук трябва да започнат промените.Сигурен съм,че ще се съгласите,че по този начин нито популярността (оттам и приходите за БФАС),нито намирането на спонсори за нас (а колкото и да е нескромно,без нас няма шампионат),нито развитието на спорта като цяло е възможно и адекватно.
За съжаление,хората даващи пари и получаващи единствено зрелище,там на пистата стават все по-малко.Всеки един бизнесмен,желаещ да рекламира върху нашите автомобили би искал и адекватно отразяване в медиите,респективно възвръщаемост на инвестициите му.Всичко това води до все по-малко спонсори и съответно все по-слаби шампионати.
Мисля,че доста сериозно трябва да поработите по този въпрос,защото в противен случай много е вероятно след 1-2 години на писта "София" да обикаля единствено Райчо Сергиев с Фаворита и жълтия буркан.:-)
2.Правилници и спазването им.
1. Забележка:
Докато правилника и жълтата книжка(НАРЕДБА ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ И ШАМПИОНАТИ ПРЕЗ ....Г.") завършват с изречението "ПРАВОТО ДА БЪДЕ ТЪЛКУВАНА ПРИНАДЛЕЖИ НА УС НА БФАС",реални правила и закономерности няма да има!.
Именно това изречение е предпоставка за цирковете,вихрещи се цяла година.
Кое трябва да бъде тълкувано?И как трябва да бъде тълкувано?
Според "Тоя е човек на оня"?Или "Знаеш как е"?
Не искам да се впускам в примери за определени личности,недосегаеми и неподвластни на същите тези правила,а същевременно други да бъдат наказвани,цакани и надцаквани пляскайки ги с поредното ново тълкувание.
По този начин никога не би имало ред и правила,а само безподобен хаос и циркаджийски изпълнения.
2. Забележка:
Въвеждането на резонни и задължителни проверки (минимум кубатура) на първите 3 автомобила от всеки клас би довело до доста по-честен и коректен шампионат.
Съгласен съм,че това би довело до доста загуба на време и 20-тина л. масло,но това е единствения възможен начин конкуренцията да стане що-годе реална.
Елементарен пример:
Планинско "Пещера".Камбуров с Ладата върви 1-ви в А5,Сава с бившето си Дайхацу-втори.На финала на първия манш се чува за пореден път и то доста сериозно,че първите автомобили ще бъдат проверявани.
Втория манш Камбуров влошава времето си с 13 секунди!!! (ако не ме лъже паметта) без видима причина.Става втори,Сава е проверен-всичко е ок.Вълкът (БФАС) сит,агнето (Камбуров)-цяло.Това ако не е цирк и наглост,не знам какво е.
За цирка от "Търговище" пък въобще не ми се говори.
Най-лошото е,че като че ли идват времената,когато феновете няма да идват за да гледат състезание,а за да се обзаложат кой и дали ще е на чаршафа след финала.:-)
3.Контрол и компетентност
Адски неприятно впечатление правят редица "вещи служители".
Не искам да се впускам в обяснения,относно техническите и юридическите им познания.Всички знаем,че хората наистина разбиращи и знаещи в България се броят на пръсти.
Бях свидетел на следния цирк:
В Търговище по време на техническия преглед един комисар обясняваше на друг "Пич,ский сега.Виждаш ли на тоя седалката?Виждаш!А така.Значи-гледаш и другите автомобили и ако приличат (по форма) на тази и имат дупки за колани-пускай ги.Значи са редовни!".
Излиза,че ако си взема легена от вкъщи и го надупча за колани,ще мога да карам и с него?-)
За друго ми е мисълта.НЕ Е нормално г-н някой си (било то Директор,съдия,спортен комисар и т.н.) да се държи към състезателите като ротен командир.
В крайна сметка всички ние отиваме след поредните лишения,хвърлен труд,финанси и прочее,рискуваме автомобилите и живота си и в същото това време да не получаваме елементарното човешко уважение от нашите "колеги".
Не е редно еди-кой си пухльо да заявява "Или давай 50лв,защото нямам твоята заявка или няма да караш и си отивай" (Ст.Загора).Оказа се (и се доказа),че вината не е била в състезателите,а в организаторите.
В крайна сметка какво излиза?Отива Х да кара,влага усилия,нерви и пари и защо?За да може някой надул се "тарикат" да се държи към него като към последния смотянак на улицата?!
Мисля,че е уместно да наложите малко по-строг контрол,защото негативните моменти за всеки от нас май стават повече от приятните емоции.
Вярно е,че без същите тези организатори състезание не би имало,но със сигурност ако не дойдем ние никой от тях няма да подкара личния си автомобил за удоволствие на публиката.:-)
4.Наказания.
Смятам,че би било добре да се преразгледат текущите наказания,предвидени и валидни за Българския шампионат.
Ето Ви и едно предложение:
1.Фалшив автомобил или отказ от преглед-дисквалифициране и отнемане на право да се участва в следващия (един) кръг от този шампионат (писта,планинско,рали).
2.Второ подобно прегрешение-отнемане на лиценза за срок от 1(една) КАЛЕНДАРНА година без право на обжалване.
3.Трето прегрешение-отнемане на лиценза без право на издаване на нов за 5 години!
Ако това (и спазването му) не сложи ред,мисля,че никой не би могъл да го направи.Но строгото спазване изисква строг контрол.А това зависи само от Вас!
5.Награден фонд.
Не Ви ли звучи смешно и жалко следния пример:
Да кажем Планинско "В.Великов"-гр. Шумен.
Всеки от нас е пръснал минимум по 400-500лв за да дойде и кара общо 25 км (тренировки и състезание).На финала получава купа (8-12лв) и виртуално потупване по рамото.
Що за дивотия е това?Шампанско само за победителите в генералното (по групи)?Къде по света някой е гледал награждаване в автомобилно състезание без шампанско?!
В Ст.Загора даваха масло.С него ли да напръскаме публиката?-)
А после и с бегачката няма да мога да им избягам.:-))
Тоест-опираме отново до същото.Разходите за елементарен награден фонд са нищожни,жеста на уважение-огромен.
В крайна сметка и ние имаме нуждата да си направим "душевната чекия"-простете за израза,така както организаторите си я правят,броейки приходите,радвайки се на безаварийния финал и прочее.
Мисля,че просто ни липсва най-важното-уважение и диалог.
Може би трябва да се направи нещо по-сериозно по въпроса.

Доста се развихрих и моля да ме извините за обема на поста.Всъщност темата е доста по-обширна и сложна за разрешаване,но единствения начин това да стане е диалог и желание.Мисля,че всички ние-пилоти,екипажи,механици,фенове и съмишленици имаме нужната нагласа и желание.
Може би е време и Вие да го направите и дано от година на година имаме все по-добри шампионати,нови лица и автомобили,още повече привърженици и настоящия "спорт" да стане СПОРТ!




Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!

Редактирано от ГOCПOД на 18.10.04 10:50.



Тема Re:Като говорим за фалшификатинови [re: Б.TИPИ]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано18.10.04 10:44



Ако искаш питай-ще предам отговора му.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: ГOCПOД]  
АвторdreamTech (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 11:37



Тук вече съм съгласен с ГОСПОД.
Всичко написано в този дълъг пост е много вярно,
и се надявам хората до които е адресирано да го
вземат под внимание и то сериозно.

Наблягам на отразяването на събитията в този спорт от медиите.
И своевременното обявяване на резултатите от всяко едно състезание.
Ние-Феновете сме поне седмица в неведение(ако не сме били на състезанието)
кой как е завършил и съответно дали е завършил...
И т.н.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: kiprinski]  
АвторK.Mihaylov (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 10:52



Mislya che mojete da poluchite texta ot federaciyuata no predlagam drugo .Shte go puiblikuvam tuk, taka che da ima vuzmojno nai lesen dostup do vas.



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: txl]  
АвторK.Mihaylov (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 11:04



Da. Mojete da gi namerite na www.uab.org ot tam ima link BFAS i dolu shte vidite jultata knijka v koyato se sudurja i kodeksa



Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: DAMON]  
АвторK.Mihaylov (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 12:17



Zdraveite S udovolstvie kato predvaritelno pravya ugovorka che shte publikuvam nai vajnoto samo. Vse pak e vupros i na vreme. Rазберете ме правилно.



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: ГOCПOД]  
АвторK.Mиxaилoв (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 11:27



Момчета всички вие сте страхотни. Повярваите и на мен ми се иска повдигантите от вас проблеми да не сьществуват макар някои от тях да са неоснователни, но разберете едно не е в моъата компетенция да вземам решения по всички вьпроси.Всепак каквото мога ще направя или поне ще опитам.Още веднъж ви блгагодаря наи искрено



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: K.Mиxaилoв]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано18.10.04 12:44



Благодаря за вниманието.:-)
Съгласем съм,че не зависи само и най-вече от Вас,а има редица фактори (повечето над 60г.),които биха могли да помогнат с повече.:-)
за съжаление по време на конференциите всичко е ок,а до следващия път всичко е забравено и се започва старата песен на нов глас.:-)
Идеята/молбата ми е лично Вие да се ангажирате и направите каквото е по силите Ви.
При всички положения всеки привърженик на нашите разбирания,който е част от БФАС е в плюс за нас и спорта като цяло.Пък и като че ли е крайно време да се промени нещичко,а не да дъвчем едни и същи проблеми години наред.



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: ГOCПOД]  
Автордoдo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 21:54



подкрепям изцяло мнението на Господ ,а и се надявам К.Михаилов да поддържа този диалог между него и пилотите като по-този начин да се възвърне уважението както между федерацията и тях ,така и между тях самите .



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: дoдo]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано18.10.04 22:16



Само внимавайте да не объркате сметките на някой г-н Михайлов, че един ваш колега изгоря така, понеже си вършеше свястно работата , ох как му беше името, а да Альоков. Успех!

-----




Тема Re: РАЗБРАХТЕ ЛИ ЗА ДАЙХАЦУТОнови [re: dreamTech]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано18.10.04 22:20



е ние от Рали клуба правим всичко възможно който се интересума най бързо да получи резултати и снимки по възможност, мисля че при нас може да се намери най бързо, вярна и пълна информация за всяко състезание

-----




Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: RaPiD@DMS]  
Автордoдo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 23:42



Рапид, за Альоков не съм съгласен с тебе ,тои беше пример за пълна неравнопоставеност пред правилника.Многократно е разрешавал на някои хора постоянно заобикалят правилника и да минават като на парад през техн.проверка.



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: дoдo]  
Автор RaPiD@DMS (DMS Фен!)
Публикувано19.10.04 00:07



И все пак на някой не му е харесала постъпката му, въпреки че е бил прав, 6 пъти са му маркирали гуми на Гераджиев, за това го изритаха и си сложиха най верятно техен човек с който да нямат проблеми

-----




Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: RaPiD@DMS]  
Автордoдo (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 00:10



не съди по-една постъпка за човека ,маи си си направил пребързани изводи



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: дoдo]  
Автор ЛЮБOMИP (aматьор)
Публикувано20.10.04 12:31



Зачешахте кофти тема май.
Альоков май си беше най в час с правилника,поне го е доказал неведнъж на вън(там поне не е като в България).Сега като се замисля май изгонването му беше най-голямата идиотщина която можеше да се получи за годината.
Първоначално много се дразнех на това,че той винаги гледаше да претупа нещата след състезанието и където и да отидеше първия му поглед му беше все към "масата".По-късно осъзнах,че тоя "грип" беше разбрал следното-в България не трябва да се заглеждаме толкова много по правилниците.
Все пак повечето пилоти лишават себе си и семействата си от финанси,само и само да участват в поредния кръг от шампионата.Нормално е при такава ситуация на тех.прегледи да се затварят очите за някои дребни нарушения,както е нормално и да се забързват нещата след състезанието с цел по-бързото награждаване на победителите-все пак в повечето от случаите след края на състезанията в България,следва някой кръг от Ф/1 и огромна част от зрителите предпочитат да си тръгнат,а не да гледат българския подиум.
Вярно,че имаше много съмнения за тенденциозност от страна на съдиите,но какво дойде?
Странно(поне за мен) заглеждане в крушките на бегачките(Пещера).За какво са им тея крушки на самите пилоти?Може би да присветкват на зрителите като минават покрай тях.
Приказките,че някои пилоти си имат МНОГО "свои хора в тех.комисия" вече се изразяват с цял глас из боксовете.В главите на много от пилотите се върти следната мисъл:Каква яко кола,ебати да се кача на нея-сигурно ще ги убия всички......,а и като се замисля от къде идва......
Защо ли е така?


Преди време един пилот беше шмекерувал на дребно:дойде на едно състезание с по-тънък ролбар.Комисарите го допуснаха да се състезава,с уговорката за другото състезание въпросните траби ДА БЪДАТ СМЕНЕНИ.И наистина бяха сменени.Все пак тогава някои лица се замислиха кой е тоя пилот и колко усилия са му коствали идването му на старта.
Сега би ли минало такова грубо нарушение?Едва ли.
А според мен-що не,все пак,ако си го смени другия път.В крайна сметка риска си го поема самия пилот,па ако иска да си мушне и пласмасови траби.



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: ЛЮБOMИP]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 13:43



... и пластмасови тръби е имало, български пилот на рали в соц-лагера ... но му забравих името



Тема Re: До г-н Камен Михайловнови [re: OgyWRC]  
Автордoдo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 20:30



Пичове мисля че не пишете по-темата,ако имате нещо за разискване пускаите теми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.