Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 15.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: FX7]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано24.08.04 13:31



Именно.Надявам се,че Rapid вече ще вярва на нещата,такива каквито бяха и ги описваме и двамата.
Случаят е неприятен.
Нормално е да се тренира преди това (както правехме всички),но това не трябва да застрашава никого!



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: ГOCПOД]  
Автор _RaPiD (DMS Фен!)
Публикувано24.08.04 13:39



ок няма нужда, стана ми ясно

-----




Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: _RaPiD]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано24.08.04 15:18



Те затова си карам рендето и им .... на голфа.....
По принцип предишни години на това трасе имаше предупредителни табели,че има тренировъчни автомобили и да се кара плътно в дясно.Тая година ги нямаше тея табели.... .
Пещера си е по принцип район с по-"ненормални" шофьори и(според мен) е нормално да има такива инциденти(на това това трасе са ме учили да карам и тая година си свалих времето под 6 м.-както и един мой местен приятел).
Та идеята ми е следната:МНОГО местни "маймуни" си правят кушии по трасето за време и точно там е много нормално да има такива инциденти.

Редактирано от W R X sti на 24.08.04 15:21.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: FX7]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано24.08.04 15:30



Да,по документи Кипрата е виновен.
Странно е кога му е писан акта?
Може би са чакали да дойде полицията,като м/у временно са седяли и са си говорели(според присъстващ полицай).
Това,че Кипрата се чувства виновен,не значи 100%,че е виновен.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: ГOCПOД]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано24.08.04 15:41



Вярно е това което казваш.Имам снимки които ще ги дам на ръка,ако иска някой да гледа гадни работи.
Но много ме съмнява цялата тая версия(спускал съм се много пъти на пълна газ на долу и знам,че точно там,пътя не е пропаднал в насрещната лента.А като идвам от долу(както е идвал Кипрата),колата отива в мястото на сблъсъка).Така,че ако се замислиш реално,мисля,че няма да си 100% сигурен във вината на Кипрата.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: W R X sti]  
Автор FX7 (Раладжия)
Публикувано24.08.04 16:56



Не ти работи "бележка" ?
Ама що да не ги пуснеш и тук та да знае всеки от нас какво може да го очаква след завоя , а и слава богу случая се е разминал без жертви , така че давай линкче пък който иска да ги гледа .
Аз жигулата я видях , ама аудито ми е интересно на какво прилича .



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: W R X sti]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано24.08.04 17:08



Пич.........видя ли следите от катастрофата и стъклата?Видя ли къде е мястото на удара?
Ще го обясня така-пътя е двупосочен с по една лента за всяка посока.Удара става в лентата,която е за движещите се от св.Константин и Елена към Пещера.Откъдето и да го погледнеш виновен е този,който е карал в насрещното платно.
Ще Ви го кажа в прав текст:
Представете си,че някой от Вас кара по този път.Внезапно състезател с личната си кола навлиза във ВАШЕТО платно и се срещате почти челно.В по-добрия случай колата Ви е със сериозни щети,а в по-лошия губите близък за Вас човек или Вие самият прекарвате доста време в болница.Хайде сега да Ви питам-ще приемете ли като основание факта,че човека е състезател и тренира за състезание?Смятате ли,че живота Ви струва 10 или 20 точки?
Аз лично съм на мнение,че нито пилоти,нито полицаи,нито линейки дори имат право да застрашават нечии живот,защото бързат.
Разберете ме правилно-и аз тренирам с личния си автомобил,но не бих си позволил лукса някой друг да страда заради мен.
Не искам да обвинявам Сашо-всеки сам си прави сметката.Моето лично мнение е,че НЯМАМЕ право да застрашаваме околните.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: ГOCПOД]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 19:17



Съгласен съм с теб,ГОСПОД.
Проблема с безопасността преди състезания има два аспекта-активна намеса на организаторите и регламентиране на тренировките,и разбирането на състезателите за движение по пътищата и на състезание.
За съжаление такива случай е имало и ще има.Но,обърнете внимание,че пилотите с правилно формирано отношение към този спорт и към нормалното движение рядко попадат в подобни ситуаций.Напр.,Г.Петров,Митко Илиев,Т.Златков,Крум Дончев,Гераджиев,Илия Царски,Иван Маринов,Козлеков,Илия Чубриков и много други.
Мисля си,че тези,който попадат в подобни ситуаций се движат по подобен начин(опасен за околните) и в нормални условия.Може би защото те са вече състезатели,мислят си,че могат и знаят много,а същевременно са далече от елита в този спорт.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: FX7]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано24.08.04 20:06



Снимките са правени от братовчет ми(който е бил в АУДИ-то,което може да се направи,но става само за продажба) и са на хартия.Нямам скенер,пък и не ми се иска да ги кача на всеусмотрение.По принцип чух и двата разказа на"героите" в случката и за това си имам малко по-различно мнение.
В крайна сметка мисля,че един от дните преди състезанието може да се затваря пътя на няколко пъти за по малко,та да може желаещите да се качват на горе по трасето.Мисля,че не е голям проблем организаторите да осигурят двама полицаи за това мероприятие.
Така ще се намали риска от такива инциденти с пилотите.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: plm]  
Автор _RaPiD (DMS Фен!)
Публикувано25.08.04 01:13



Значи питах Бончо и ми каза че никой не е длъжен да затваря пътя за да тренират състезателите освен ако не е официална тренировка!!! И той е карал така, да тренира, но по сдържано, а и са се изчаквали всички да минат и тогава тръгват на обратно. Също ми каза, че и той е имал там тежка катастрофа!

-----





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.