Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 24.05.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Нека уточнимнови [re: jamie]  
Автор Daihard (луд за връзване)
Публикувано23.08.04 01:08



Състезанията по "Планинско катерене" (hill climb) в цяла Европа се провеждат по установен ред. Тъи като този тип състезания са свързани с точно познаване на трасето и много прецизно водене на автомобила (т.е. перфектно познаване на всеки сантиметър от трасето), организаторите на такова едно мероприятие затварят трасето на три пъти:
- Първият ден се провеждат така наречените свободни тренировки. Те протичат през целия ден на затворено трасе, като всеки от състезателите има право да мине по трасето достатъчно голям брой пъти.
- Вторият ден се провеждат официалните тренировки за място.
- Третият ден вече е самото състезание.
Поради липса на средства, организаторите на този тип състезания у нас пропускат свободните тренировки.
Какво се получава?!?: Състезателите с по голям опит, участвали предишни години на състезания по дадено трасе, съответно го познават далеч по добре от по младите и състезаващи се от скоро състезатели, които от своя страна нямат шанс за добро представяне при така създалите се обстоятелства.
На практика - за да изравнят шансовете си, състезателите с по малък стаж се хвърлят да тренират на отворено трасе. По старите от своя страна не им отстъпват, за да защитят името и позициите си.
В крайна сметка цяла седмица всички тренират безразборно и често доста рисковано, но без тези тренировки резултатите на всеки един биха били плачевни.
Съжалявам, че трябва да го кажа, но и това е един от нашите не съвсем европейски специалитети.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: jamie]  
Автор FX7 (Раладжия)
Публикувано23.08.04 01:12



Жами пак ли си спал на криво бре , за какво го съдиш ? Няма толкова надъхан пилот , и накрая почти всички пилоти го поздравиха за ентусиазма му , а ти каде го пращаш ?

Редактирано от FX7 на 23.08.04 01:29.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: FX7]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано23.08.04 09:20



По Закона за движение по пътищата и Правилника за прилагането му. Все пак Дайхард правилно е описал ситуацията, така че не ми се иска да се изказвам незапознат. Определено и организатора има вина, добре, че няма по-сериозни травми в тоя случай.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: FX7]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано23.08.04 09:59



абсолютно съм на страната на jamie - след като пътя не е затворен, тоя т.нар. състезател трябва да спазва законите - след като не е - подлежи на наказание - това, че е състезател изобщо не го оправдава...
Аз самият съм бил в подобна опасна ситуация - преди няколко години по пътя за Рудозем ден преди планинското един същия подобен дебил щеше да ни нацели челно... Това, че организаторите не са си свършили работата не дава НИКАКВО право на който и да е да застрашава живота на ДРУГИТЕ... самоубийците да правят каквото си искат, обаче когато се превръщат в убийци, не мисля че трябва да бъдат адмирирани за подобни постъпки...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: Vladi]  
Автор _RaPiD (DMS Фен!)
Публикувано23.08.04 10:45



По закон наистина виновен е той, но какво да направи че на никой не му пука за това, че пилотите трябва преди състезанието, при това планинско, да потренират на трасето!? Той и Горчо тренираше за Шипка по улицата до мене.

-----




Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: _RaPiD]  
Авторsstan (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 11:14



Това че организаторите не са предвидили време за свободни тренировки - не дава абсолютно никакво право на който и да е да ходи и да "тренира" когато пътя не е затворен, а това се случва винаги когато има някакво състезание.Ако не се вземат някакви мерки следващия път може и да се стигне до нещо по-лошо.Това ще рефлектира според мен негативно и върху самия спорт.



Тема Re: Тоя "състезател"нови [re: sstan]  
Автор reno1 (гадина)
Публикувано23.08.04 14:47



Абсолютно съм съгласен,че организаторите трябва да затворят трасето за свободни тренировки.
Местните ми казаха,че тая година на тоя участък са станали 4 катастрофи,така че не пренебрегвайте факта,че това е един много натоварен път.Дочух,че май удара е станал в страната на Кипрински(поне така каза някакъв шапкар на нашия завой).Ако е така,това е кофти номер тук да плюем по Кипренски.Навсякъде по пътищата се случват такива работи,тъй,че да не изпадаме до крайности.



Тема Абе ....нови [re: reno1]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано23.08.04 15:03



Незнам човека с Аудито как е карал,но докато се качвахме с Транспортера на два пъти така щяхме да избухаме едно Ренде и един Голф.Тъпанара сечеше завойте,и не съм много сигурен дали Кипрински е бил виновен.На тазгодишното издание на рали България на втория ден в чукара в белмекен,след първото минаване,започнаха да излизат всякакви идиоти да карат.Един с БМВ петица щеше да изреже едно дърво,а един друг тъпанар с БМВ М3 щеше да се избуха в Селиката която минаваше да затвори трасето.Ако е станало от страната на Кипрински за мен той е без вина.



Тема Re: Абе ....нови [re: K_Power]  
Авторreno1 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 15:55



Не съм сигурен за това кой е виновен,само чух коментара на полицая до нас.



Тема Re: Абе .... [re: reno1]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано23.08.04 16:19



Ясно е че на състезанията от шампионата ходят уличните състезатели със самоделките и сае правят на отворени,незнам как е карано Аудито,но знам само че е пълно с комплексари по пътищата.


Гера,маркира ли гумите?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.