Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 24.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Нека търсим истината!нови  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано31.07.04 23:23



Два дена ме няма и какво да видя - някакви декларации, статии из вестниците и т.н. И за пореден път най-горчивата истина излиза наяве - вестниците пишат с охота за скандали и с неохота за нормално протичане на състезанията. Ако изобщо напишат...

Искам да помоля всички в тази тема да напишат по възможност най-вярната информация, която имат без да дават собственото си мнение. Просто искам да се опитаме да изясним ситуацията.
Каква е тая декларация? Къде е? Кой я е подписал и защо?


Засега ситуацията е много гнила според мен - шуми се излишно много около нещата поради явно икономически интереси. Лошото е че се създава огромно напрежение между самите състезатели, състезателите и публиката и настройване на публиката на различни лагери! Нещо абсолютно ненужно. Ето аз започнах да чета как Митко бил такъв или онакъв, как Гераджиев бил незнам какъв си... Ама чакайте!? Защо? Този скандал не ги прави по-малко или повече добри. Ние прекалено малка част знаем от истината за да правим големи изводи...

Въпреки това, аз ще си напиша тезата, както я виждам до момента:
Изглежда някой (Най-вероятно Владо Илиев, не искам и да си мисля, че Митко го е накарал да се занимава. Митко винаги е стоял доста високо в моята йерархия и засега си остава там) вдига шум около ситуацията заради някакви икономически интереси тъй като Булгартабак са основния донор на пари в тоя спорт. Не мисля, че прегрешението на Гераджиев е толкова сериозно, че да се вдига чак такъв шум, ако изобщо такова има. Статиите, които прочетох из медиите не са нищо особено като информация. Ето в netinfo какво четем: Защо за всички други екипажи имаше контрол?, попита сервизният отговорник Праматаров. Освен това, щом организаторите на ралито са определили съдии и маркировчици и никой от екипажите не е възразил предварително, следователно изискването е задължително и е прието от всички участници, заключиха протестиращите.
Пълни глупости! Има си правилници за тия неща, трябваше да бъде отбелязано вътре, че маркирането е задължително. Все пак имаше човек от ФИА при спортните комисари... Ако само Гераджиев е знаел, че може да кара с немаркирани гуми и го е направил, проблема е изцяло в неговите съперници, които не за знаели! Не може да го обвиняват за това! Но все пак да не забравяме, че той поддържа тезата, че гумите му са си били съвсем редовни и маркирани! И какво се получава: сестра ти е к....а, върви доказвай, че нямаш сестра. И забележете цялата кампания е мощна отвсякъде - вестници, телевизии. По-надолу в тая статия подписана от Пресклуб "България" се казва: Този пагубен път избра и пилотът Георги Гераджиев, за да се нареди сред победителите в рали "Хеброс". Хей какво е това!? Това не са думи на някой, а думи ни самия писач на статията... Как един истински журналист може да си позволи да напиша такова нещо по такъв категоричен начин при такъва мъгливи обстоятелства!? Навсякъде се приказва какъв мошеник е Гераджиев! Ами ако Гераджиев започне и той да вади кирливи ризи на съперниците си!? В тоя спорт всеки има такива, убеден съм!
Не ме разбирайте погрешно, но просто засега така виждам нещата. Мисля, че има някаква мръсна кампания срещу Гераджиев. И все пак ако Гераджиев беше направил истински мошенгии дали изобщо някой щеше да разбере!? Ами това за кормилната щанга? От две места го чувам вече. Амо ако беше такъв мръсник Гераджиев би ли дал на основния си съперник резервна част. Не би! И не е и длъжен! Просто засега за мен това е една мръсна дирижирана кампания срещу Гераджиев! Дайте да видим декларацията, хората които са я подписали и точно за какво са се подписали... Защото утре Гераджиев може да си пусне контра-декларация без никакви проблеми от други 49 "автомобилни клуба" и нищо от това няма до доведе за нещо добро нито за тях, нито за нас феновете! Щото в крайна сметка всичко карат за нас, ако го правят за себе си нека да ходят да си въртят някакъв бизнес, а не да ги гледаме по трасетата! И да четем идиотщини и нападки по вестниците... Мръсна работа, много мръсна работа стана и дано по-бързо да се затиши...

Все пак това не е окончателната "истина", въпреки, че истината е една... Това е моята хипотеза до този момент. Нека мине още малко време за да си изясним неща.
Нека търсим истината, въпреки разцлението между нас, което е налице!

Редактирано от DAMON на 02.08.04 23:38.



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: DAMON]  
АвторPS_28O (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 23:42



Дълбоко ме съмнява Митко или Владо да са замесени, тъй като за тази година Митко не гони никакви поставени предварителни цели и всяко завършено състезание за него е успех, така че дали ще е втори или трети мисля ,че няма толково голямо значение. А колкото до Булгартабак - Герата го спонсорира плавдивската фабрика, а Митко фабриката в Благоевград. И до колкото знам те сами си избират по какъв начин да рекламират продуктите си, въпреки че са в Българтабак груп.



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: DAMON]  
АвторMouton (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 00:04



само искам да добавя към това което казваш, че другият главен инициатор на този скандал е бащата на Танев (да не забравяме че и техния клуб има големи интереси към Булгартабак). И още нещо това е скандал насочен и към БФАС.
Понеже нямат други доводи срещу Гераджиев тези 49 клуба правят тази декларация. Просто е жалко че хора които ужким много милеят за автомобилния спорт в България правят такива жалки работи, но просто там играят големите пари. Лошото е че по този начин могат да провалят кариерата на един пилот който в бъдеще може да постигне много!



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: PS_28O]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 00:18



Да търсим истината ли? Каде по-точно според вас??!! Моралът за всички състезатели трябвало да бъде един-дрън-дрън!! Какъв морал когато 49 човека подписват някаква хартийка срещу един и то този който по някаква случайност ги е бил? Много открита завист е това според мен. Не става въпрос за това че точно с Гераджиев се случва, ами за това че цялата ситуация много нагласена изглежда. Това, което постоянно се повтаря в спортните новини например всички го чухме, но много малко от нас са били преки свидетели на събитията. Колко хора от преките зрители на ралито видяха как механиците на Гераджиев се караха за полу-изхабения маркер с който всъщност са били маркирани(или както се твърди не са били) въпросните гуми. Някой от зрителите успя ли да види г-н Съдия пиян предишната вечер. Не е ли това малко непрофесионално или поне неморално? Говорим за морал и истина, а никой не споменава факта, че Митко завърши ралито, защото механиците на Гераджиев му дадоха щангата, която той си строши на Батак. Има ли поне малко морал в това че обвиненията бяха повторно повдигнати едва тогава когато FIA-наблюдаващия вече си беше тръгнал от Бг и вече беше отсъдил ,че не може даже дума да става за спор тъй като всичко е по правилник и т.н... Има ли морал в това че се клевети по този начин не само един пилот но и целият негов отбор? Така че колкото и ние тук да търсим истината няма да можем да стигнем до нея. Мненията прекалено се раздалечават, но 49 срещу един е не само нечестно,но и неморално!!!



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: Mouton]  
АвторBeta (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 00:33



Ще се повторя, но след като и в този пост стана въпрос за "случая" ще го кажа и тук:

Добре, ама не разбирам защо никой не подава контестация по време на ралито, а всичко става след официалното обявяване на резултатите от ФИА и БФАС ?

Защо се прави пресконференция без обвинените, без представител от БФАС или от дирекцията на рали Хеброс ?

Един съдия и всички състезатели, повечето от които не са били на състезанието в момента на "издънката" ?

46 или 49 както се пише някъде, клуба са подкрепили декларацията ???? Ами в жълтата книжка има регистрирани едва 33 !!! Това е също една голяма лъжа !

Пише се, че той подобрява с 18 секунди времето си на СЕ 15 Св.Константин 2 (където казват, че е карал с немаркираните гуми), а смяната на гумите станала в пътната секция (3 км) между СЕ 10 Св.Константин 1 и СЕ 11 Батак 1 ???
Че това са две съвсем различни места и момента от състезанието ???
Как може да се говори така ?

Не виждам логиката на обвиненията ???

Много лъжи - без истина !

Дори никой от тези състезатели от декларацията не каза, че е видял някъде Гераджиев да сменя гуми или да е пристигнал по-късно !!!

Според мен целта е главата на федерацията, а Гераджиев е изкупителната жертва! Пловдивчанин - натопен от пловдивски съдия и куп състезатели - предимно от София !

Мнението на БФАС и ФИА - не го зачитат - защото целта е друга.....



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: Beta]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано01.08.04 11:36



Значи,според мен нещата седят така:парите, които Булгартабак дава са от една каса,просто всяка отделна фабрика рекламира своя продукт както поиска по всяка една кола.Сумата за тая година е една,тя се разпределя м/у пилотите според някакъв си техен начин(зависещ от договорите им).За Булгартабак тая година "фаворита" е Гераджиев и естествено няма никакви проблеми да му вземат във всеки един момент най-добрата кола.Лошото е,че когато тя се вземе,парите за останалите пилоти автоматически се намаляват(бюджета е бил направен в началото на годината и в него не е влизала новата придобивка).От тук вече се получава и проблемът,парите на останалите до края на годината намаляват.Иначе цигарената фабрика не би отказала на Митко евентуално цял сезон в световния,просто в началото на годината той не е имал такъв план,а Герата е имал(при Булгартабак,ако си някой и си поискаш винаги ще ти дадат).
Догодина Митко иска да участва в световния и татето естествено в момента се мъчи по всякакъв начин да му осигури лидерското място в парите на БТ, не че ще успеят да изхвърлят Герата от този отбор,въпросът е да му се дават вече по-малко пари.При това положение вече и Танев и меганаджиите(при добро стечение на обстоятелствата)ще им отпуснат повече пари.Атакуващата компания почна да става голяма
Това за маркировката е малко странна работа.Вкъщи имам същия маркер,който реално погледнато не се трие по никакъв начин,единствено при усукване на гумата той се "набръчква" и тогава може да се отлепи.Евалата правя на Герата,че единствено май само той чете правилника на ФИА и макс.се възползва от вратичките в него.Абсолютна лъжа е че въобще някой го е видял да сменя гуми м/у етапите,както и всички думи на г-н В.Илиев.Всичко е с цел ПАРИ
Много от състезателите,които са подписали тази декларация се влиаят от думите на татето,а той тръби навсякъде неговта интерпретация на "нарушенията" на Герата.Естествено е, че повечето пилоти ,имайки впредвид влиянието на г-н Илиев,са си сложили подписите на тези измишльотини.Друг е въпросът,че някои кръгове,искащи смяна на властта във федерацията,също се възползват от ситуацията и естествено нападат самата нея за този инцидент.
Много грозни са всички тези изпълнения и недай си Боже шефовете на БТ се светнат как седята нещата в този спорт,нищо чудно да последват Приста Ойл и да отидат при Б.Николов,където всичко е мирно, тихо и подредено.



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: W R X sti]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано01.08.04 11:43



Да и този момент май присъства - атака срещу федерацията...



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: DAMON]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано01.08.04 11:53



Лично аз се надявам да станат работите.Грозно,лъжливо-важното е накрая тея мизерници да си отидат.Кофти е,че по тоя начин вървят нещата,но важна е целта,за средствата............... майната им.



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: DAMON]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 10:42



Тук ви объркаха главите някои хора,които явно са против спорта,намесиха се някакви пари на Булгртабак(то тъй се вземали пари).На следващото рали ви трябва да гледате само Гераджев и никой друг ,това заслужвате.Намесвате и Танев ха-ха-ха вие знаете ли кой е той?Знаете ли за какви пари става дума?И кой е по татево детенце от Гераджиев?Тръгнахте в много-много грешна посока--срещу състезателите!Дето си трошат главите и парите и като излезе един фалшив да се гаври с тях вие го защитавате.И Деймън и ти ,от теб не очаквах.За какво е тоя форум тогава,да заставате против състезателите?Направете си форум"Гераджиев" и си пишете там за успехите ,които е постигнал,как ги постигнал и т.н.



Тема Re: Нека търсим истината!нови [re: gogo]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано02.08.04 12:14



Къде виждаш нещо срещу състезателите!? Дай ми пример! Тук няма състезание, тук говорим за съвсем друго нещо. На трасето въпроса е съвсем друг. Истината е някъде там и може би няма нищо общо с това, което съм писал, може и да не е точно така... Просто не ми харесва начина на цялата кампания - има нещо гнило в цялата работа. Не мислиш ли? Не са чак толкова прости нещата. Има много интереси преплетени в случая. Все пак ще видим какво ще се случи. Очаква се БФАС да се произнесе може би, въпреки, че ме притеснява че никога няма да научим цялата истина... Иначе колкото до форума - всеки има право да си говори каквото иска.
Колкото до мен - прав си, че аз много рядко се изказвам точно по такъв начин и бъди сигурен, че щом го правя значи има нещо нередно в цялата ситуация...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.