Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 21.09.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пак за горивото  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:09



Направи ми впечатление на ралито, че ладите като минат покрай мене и миришеше на нещо по-разизлично, в сравнение с расовите коли. Един пич ми каза че ги блъскали с етер, може би МТБЕ. Знаете ли нещо за него. До колко октана вдига тоя етер и може ли да се слага в нормална кола без да скапва ламбда сондата?



Тема Re: Пак за горивото [re: Ивaйлo]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано28.06.04 12:12



Tе това що слагат на бегачките не за теб,ще потрошиш целия мотор.Да не говорим пък за сондата.



Тема Re: Пак за горивото [re: W R X sti]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано28.06.04 12:15



Нищо няма да му стане на мотора,стига да не прекалява.:-)))



Тема Re: Пак за горивото [re: ГOCПOД]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:18



Дайте повече инфо, за МТБЕ ли слагат, колко се слага. Що не слагат олово, етера по-добър ли е?



Тема Re: Пак за горивото [re: Ивaйлo]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано28.06.04 12:21



Всеки си има негова рецепта.Масовата е тетраетилолово в съотношение кубик и половина на литър гориво.:-)



Тема Re: Пак за горивото [re: ГOCПOД]  
АвторИBaйлo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:25



Това кубик и половина колко милилитра е? С етер колко е дозата. Етера прецаква ли ламбда сондата.



Тема Re: Пак за горивото [re: ИBaйлo]  
Автор ГOCПOД (КОРУМПИРАН)
Публикувано28.06.04 12:29



Задаваш ми едни такива малко смахнати въпроси.:-))
В интерес на истината ми е трудно да ти дам точен отговор.:-)
Но според мен НЕ се нуждаеш от такива добавки.Основния им ефект е,че предпазват мотора,а не заради октановото число.



Тема Re: Пак за горивото [re: ИBaйлo]  
Автор Paлaджия ()
Публикувано28.06.04 12:32



И аз неразбирам много , ама за обикновенно газоразпределение няма смисъл , а сондата е най евтиното нещо което ще се преебе , първо клапаните ще изгорят според мене . То за силно гориво трябва други фази на вала , изтъняване на клапани и т.н.



Тема Re: Пак за горивото [re: Paлaджия]  
Автор W R X sti (субару-джия)
Публикувано28.06.04 12:53



Колкото знам аз-октана е едно,ама идеята е да се стабилизира горивото(нали сгъстяването при бегачките е доста голямо)



Тема Re: Пак за горивото [re: W R X sti]  
Автор Paлaджия ()
Публикувано28.06.04 13:05



Да згъстени са много ,и затова требе да се карат със силни горива , ама то си е цяла лекция и едва ли някои които е наясно ще седне да пише като луд тука.

Абе най лесно отиваш при Ники Златков или Горчо и си купуваш готово гориво и не мешаш нищо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.