Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 29.09.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомологациянови  
Автор trial_pilot (opportunity)
Публикувано13.02.04 21:18



възможно е на някой да му се стори доста тъпо питането ми ,
но все пак - нека някой даде повече info, или пусне малко линкове с повече подробности. Знаем за приложение J на FIA и rally-club.net са го качили, но така и не намерих точно каквото ме интересува - има ли някъде посочено за конкретна марка, модел, година, кубатура (за съотв. групи А и N) и т. н. изисквания какво и как може да се кара. Интересува ме най вече за в BG.
(примерно решил съм да правя Clio за А5, или някоя Samara - съвсем хипотетично, разбира се)
Със сигурност по-старите “пушки” са подготвени, а убеден съм, за всички ще е интересно и полезно.
Предварително благодаря!



Тема Re: Хомологациянови [re: trial_pilot]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 23:49



ne znam kolko 6te ti pomogna no:
za vseki edin xomologiran avtomobil ima xomologacionen Fih
koito e izdaden ot proizvoditelia
a kak mojesh da go namerish i az ne znam to4no
za Samarata go imam
no za drugi marki avtomobili ne moga da pomogna
a za tova koi avtomobili sa xomologirani i dokoga pogledni vav WWW.fia.com



Тема Re: Хомологациянови [re: shishko]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано15.02.04 14:35



Да. Приложение Ж показва най-общо правилника, а всяка марка автомобил има индивидуален хомологационен фиш на който си пише точно кое и как се променя. Доколкото знам този фиш се утвърждава при хомологацията и може да се намери от производителя. Повече не знам. Просто трябва да питаш някой състезател откъде ги вземат фишовете...



Тема Re: Хомологациянови [re: shishko]  
Автор trial_pilot (opportunity)
Публикувано16.02.04 14:29



благадаря на отзовалите се!
и молба към shishko - удобно ли е да ми пратиш каквото имаш за Samara
на sasho_60@hotmail.com
в случай, че не е файл, а разпечатка - fax. 02/988 51 13
мерси предварително! (бирата е от мен)
продължавам да търся и ако открия нещо - ще го пусна тук да стане всеобщо достояние.
мисля, че темата е интересна...



Тема Re: Хомологациянови [re: trial_pilot]  
Автор Maxi_Fan (Krum_Fan)
Публикувано16.02.04 19:29



Да ти кажа няма да мога да ти помогна с намирането на такъв фиш оба4е имам един познат който мога да го попитам за това от куде той си е намерил макар 4е той се състезава с вас 21083,но предполагам 4е 6те знае може би и за други и 6те се помъча да го питам но не обе6тавам но ти пожелавам някой да може да ти помогне ако аз не успея



Тема Re: Хомологациянови [re: Maxi_Fan]  
Автор trial_pilot (opportunity)
Публикувано17.02.04 00:20



10x Maxi

P.S. Maxi-тата са №1 (както и всички Peugeot),
а и Крум е от най-добрите



Тема Re: Хомологация: технология на откриванетонови [re: trial_pilot]  
Автор3O7WRC (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 17:43



1. Намираш от списъка на хомологираните "такмичарски возила" номерът на съответната хомологация
2. Пускаш си търсачка с номера на хомологацията и марката&модела на возилото, евентуално класът.
3. Скръстваш пръсти и се надяваш
(Аз намерих за Suzuki Swift 1.3GTi A5 (No.38, ІІІ място в планинския'2003) в сайта на аржентинската федерация, например)

Успех!!!



Тема Re: Хомологациянови [re: trial_pilot]  
АвторOФФ (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 23:32



не отговарям на теб,защото незнам,а и хората ти отговориха до колкото можаха...
за друго пиша...преди време казахте в клуба че на ЛАДА лиценза и е до 2005,ако не се лъжа,но в сайта на ФИА пише 2010+...
а и друго ме очиди,меко казано...имаше и миценз за Fuji,за касети знам че има такава марка,ама за кола за първи път чувам...



Тема Re: Хомологациянови [re: OФФ]  
Автор DAMONМодератор (ралиджия)
Публикувано19.02.04 09:01



Не се знае за коя Лада си гледал. Има по-нови хомологирани модели. Говорим за 2105, 2107 и Самара. На тях хомологацията им изтече миналата година, но продължават още по един член от правилника, който позволява да се карат още 4 години след изтичането на срока. Иначе в хомологираните коли може да видиш какви ли не марки. Все пак право на хомологация има всеки производител.



Тема Фуджи [re: OФФ]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано19.02.04 12:24



Хеви Индъстриз са производителя на Субару.

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.