Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 26.06.24 
Авто-мото
   >> Рали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поредните промени в Европейския рали шампионат.нови  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано19.09.03 23:06



Простотиите, които вършат ФИА не престанаха с това за третия пилот. Има предложение, за коренна промяна в организацията на Европейския рали шампионат. Ето за какво става дума - десетте супер ралита се редуцират до 9, като отпада Ел Корт Инглез. 5 от тези ралита са асфалтови, а 4 макадамови. За шампионата важат и 9-те ралита на принципа на Световния. Останалите ралита с по - малък коефициент ще важът само за регионалните купи, които ще бъдат 4. Ей затова ме е яд, щото сливналии се трепаха и ефектът е никакъв щото тука ще идват само турци, гърци, сърби и мангали. Не знам, рали България иначе си остава и е отново през Юни.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионат.нови [re: P.Solberg]  
Автор sla ()
Публикувано20.09.03 16:05



Това което ще напиша го прочетох в АвтоТруд-а и е следното:

"От догодина според новите правила на ФИА в Европейския рали шампионат ще участват само коли група Н и Супер 1600."

НЕЗНАМ - или аз нещо не сам разбрал, или от АвтоТруд нещо са обаркали или ФИА еб... ма.... на Евро шампионата. Много тъпо ако последното или е вярно!
Кажете нещо по вапроса.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионат.нови [re: sla]  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано20.09.03 16:54



По принцип идеята беше врц-тата да останат за още няколко сезона, но явно са променили нещата.Можеха да направят както в Британския шампионат - ВРЦ-тата да са в така наречения открит клас, а за класирането в шампионата да участват само Супера и група Н. Както и да е ФиА свине.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: P.Solberg]  
Автор txl ()
Публикувано22.09.03 09:53



Е да махнат WRC-тата това вече не знам как да го нарека.
А аз досега си мислех, че ФИА трябва да помага на рали спорта...



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: txl]  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано22.09.03 13:02



Виж сега, принципно решението на ФИА за премахването на ВРЦ-тата е правилно ,защото тея коли струват адски много: Шкода Октавия - 800 000 $ и Пежо 206 1 500 000 $. Мисли си обаче, защо трябваше така на пожар, можеха да изчакат да мине този сезон и тогава, но нали трябва да има някой, който да прецаква пейзажа.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: P.Solberg]  
Автор txl ()
Публикувано22.09.03 17:56



Наистина стуват много пари, ама какво толкова, нека да ги има,
богатите отбори могат да си го позволят. Нека да има Супер 1600 -
с по-евтини коли, така че всеки талантлив пилот да може да се докаже
и да бъде забелязан от големите отбори. Иначе казано много пилоти
да имат шанс в Супер 1600 и добрите да отиват да карат WRC-та.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: txl]  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано22.09.03 21:04



Да, но виж какъв прецедент стана този сезон - европейският рали шампион Ренато Траваля, няма пари и трябваше да кара цял сезон с Пежо 206 Супер 1600, а аз си мисля, че това не е много правилно. От тези коли, няма смисъл, защото и с група Н и супер 1600 стават добри състезания.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: P.Solberg]  
Автор sla ()
Публикувано22.09.03 22:18



Да става състезание в група Н и супер 1600 ама само на часовник, т.е. без ВРЦ-та аз какво да гледам. Бях на Сливен е имаше доста от група Н (и то яки) и к'во след Цария и Крум пълен смях. Ти представяш ли си, ама искам да си представиш едно рали България само група Н и супер 1600 (без дори и А7). Недей така. А че е скъпо така е, ама да не ги даваш ти тея пари.



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: sla]  
Автор burner (Бръммм...)
Публикувано23.09.03 00:38



А7 никой не е спирал . ФИА искат да забранят колите от гр.А с 2.0 л мотор и 4 задвижващи колела - т.е А8 и WRC .
Като се замисля ако примерно Бруно Тири и Гераджиев си сменят колите пак Тири ще кара на фул и ще лъзга Ево 7-цата Гр.Н пък Гераджиев ще се разхожда с 206 WRC.
За атрактивността не е толкова важно самата кола ами задкормилното устройство. Но пък и аз мисля че нетрябва да се забраняват врц-тата за европейския . Нека ги забранят само за националните купи но не и за регионалните (ей тогава Царски ще трябва съвсем да се откаже от ралитата) .....



Тема Re: Поредните промени в Европейския рали шампионатнови [re: burner]  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано23.09.03 09:50



Както каза Бърнера, то няма значение дали Тири и Кампос ще карат 206 WRC или Лансер гр. Н, важно е какъв е пилотът. Видяхте ги миналата година онзи невероятен Александър Лесников, който караше Субару за световно и нищо не направи и Крум, който ги пребиваше със Пежото,така че не колите са разковничето на проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.