Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Приятен ден!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.11.17 12:18



Да ни е ЧЕСТИТ хубавия БЪЛГАРСКИ ПРАЗНИК! Поздравявам всички учители,библиотекари и научни работници с празника и им желая здраве и плодоностна работа.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Приятен ден!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано01.11.17 14:35



Ти не можеш да ме спреш
да танцувам цяла нощ !

В Пл.,взех рентата и довечера ще правя купон ! Дама съм си госпдарка и господарка на света !



Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.11.17 12:16



Флорче, и при мен се променя и не мога да му хвана логиката. Странно е, че ако си позволя "прегрешение", много често се отразява не на следващия, а чак на по-следващия ден. Мисля си също, че се влияе от умора и емоции. Аз също засега се въздържам от посещение при лекар, дано да успея да се преборя сама. Ще споделяме опит.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Приятен ден!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.11.17 12:20



Поздравления, Tia maria! И да запазиш "нещичко" от купона за софийската ни среща!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.11.17 15:27



Да ще споделяме. Аз пратих показателите си на дъщерята ,тя има час при нейната диабетоложка другата седмица.Та да й покаже моите резултати и да видим какво ще й каже. При моето джипи ще ходя пак другата седмица с резултатите но след мненвието на френската и ще реша какво ще правя. Мисля, че след пиенето на смокиновия чай май започва да настъпва подобрение но трябва да се пие продължително време за да се насити организма а аз го пия от две седмици. Абе ще се оправим то вече половин доктори станахме



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: flora bg]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано02.11.17 20:44



Баща ми има диабет повече от 30 години. Отключи го след силен стрес, тогава беше някъде около 50 годишен. Дълги години не беше на инсулин, а само на хапчета и диета. Повишаването на захарта се влияе пряко от стрес и напрежение. Канелата действително му действаше добре, той я пиеше като я разтваряше в малко кисело мляко. Сега не я пие, защото е на инсулин. Канела с кисело мляко препоръчват и за сваляне на кръвното. Джул, Фло, дано е нещо временно при вас и да го овладеете. Винаги в началото препоръчват диета. Белият ориз и картофите са с много висок гликемичен индекс, избягвайте ги. Когато ядеше ориз, захарта на баща ми направо хвърчеше.



Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: viara6767]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.11.17 16:01



Вяра, вероятно има връзка с психиката, стреса и умствената преумора. Тези дни съм под голямо напрежение и стойностите на захарта ми хвръкнаха, без да съм променяла храненето си. Освен това кръвното ми рязко спадна, а сърдечният пулс се ускори. За капак не мога да стоя права и работя с подпрян на корема лаптоп. Надигането от леглото - в краен случай. И за да ми е пълно "удоволствието", хрупам само прясно зеле, краставици и ябълки, подправям с канела, а питиетата ми са капки с мента-глог-валериана и чай от индрише.


Обаче ако не помогнат, довечера му удрям едно шотландско и това е!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: *jull**]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано04.11.17 21:44



Джул, определено има връзка с напрежение и преумора. И лошото е че, много често когато кръвната захар е повишена това се отразява на сърдечно-съдовата дейност. Трябва консултация с кардиолог и ендокринолог. Преди това направи един профил на кръвната захар в някоя лаборатория - мери се в определени часове на деня - на гладно, после след храна, а също така каридолога ще иска да знае какво е кръвното също в определени часове. За кръвното най-показателни са стойностите сутрин, веднага след събуждане и вечер. Докторите искат такова измерване в продължение на някакъв период, седмица примерно. Във вашия град имате много добра кардиологична клиника, имам близък приятел, който е лекар там, ако решиш да ходиш, че те свържа с него.



Тема Re: Яж напълно безсолно!нови [re: viara6767]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.11.17 22:29



Благодаря, Вяра. Меря си кръвната захар и кръвното налягане всеки ден, а от 2-3 дни - по няколко пъти. Изкушавам се да се справя сама, дано да успея. За сърдечния пулс взимам мегнезий, валидол, мента-глаг-валериана + още толкова само глог; за кръвната захар - чай от индрише и Сиофор 1000 (единственото лекарство). Обяснявам толкова обстойно, защото някой друг тук може да предложи алтернативи, ако някоя му е помогнало. Имам предвид главно ускорения пулс. Из нета има достатъчно рецепти, но ми се искаше да е някое, изпитано лично от "наши хора".



Между другото, не знам дали не е пък някакъв вирус, въпреки че нямам засега други симптоми, освен че се чувствам отпаднала и при елементарно движение сърцето ми реагира, като че ли повдигам планина. Впрочем от същото се оплака тази вечер и синът ми и понеже имаме еднакво натоварване, може да е или от това, или да сме "споделили" един и същ вирус. Ще видим. И трябва бързо да се оправяме, че работата не чака, а в понеделник вече сме на път.

"Совите не са това, което са..."

Тема Добър ден!нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.11.17 09:22



Как сте скъпи мои?


Работата понамаля, дюлите чакат включване.
Аз се скатавам с книжка в ръка, нооо няма да е за дълго. Малчо вчера се върна от градината с пресипнал глас, та ще видим тази работа довечера.
Успешен ден от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.