Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Още за лечението с грозде !нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано06.12.13 12:17







Тема Re: 6 нестандартни употреби на кокосовото маслонови [re: TNBC]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.12.13 13:16



Браво на TNBC!





Страхотни съвети за натурална козметика - аз тъкмо луднах по която след малак чат в хамериканското клупче !




От няколко дена чета и събирам идеи, принтя си разни нещица - сметам да променя всичко в дома си на натурална основа

Е, ше отнеме време, усилия и пари, ноооо - ше стане!



И аз не харесвам как сме заливани с химия и отрови отвсякъде - и съм решила, че ше направя нещо по фапроса!



Отлични съвети - следя темата - разкошни идеи! благодаря от сърце!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Яйца в борбата с рака на гърдатанови [re: flora bg]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.12.13 14:12



Оф Кали, хубаво пишеш ама тези олиа, които ги казваш тук трудно се намират и особенно в моята махленска бакалница.това тук да не ти е Америка бе скъпа. кокосово,че аз и на сън не съм виждала такова. Аз си слагам отвреме навреме само на салатките по малко зехтин и то качествен.Дъщерята ми донесе няколко шишенца от Франция.пазя си ги като съкровища,щотко не мога да си подволя да купувам редовно качествен зехтин.Иначе редовно си готвя не с твоите въпросни олиа а с нашия си шарлан.Купувам си го и с него си правя всичко.Знам, че кашкавал,сирене,млека и кисело даже не употребявам.Кисело много рядко и то предимно лятото на таратор.Аз съм си по-соленото и плодове рядко ям.наблягам на зеленчук от градинката си. Месо от повече от 20 години не съм хапвала освен пилешко и риба.но напоследък и тях много рядко,че и те не са вече като едно време.май ще ставам вегетарианка натам отива.Свършат ли ми плодовете от моите дървета и край на яденето. Единствено лимони купувам щото те не могат да се охимикалчат. Канелата виж това не го знаех,ще се постарая да намеря тази,която казваш или да ми я пратят-то моя холестерол си е повечето наследственост.Още се инатя и не пия лекарства за холестерол и триглицириди.Щото и лекарствата за тях действат на черния дроб.Така е права си незнаеш какво да ядеш,затова моето меню специшално за мен е много бедно/от това,което си произведа/ но поне знам какво ям.Но за внуците купувам всичко,вредно,не вредно това е.Иначе няма да ядят,те си искат всички отрови и това си е.Господ да ги пази но не ги виждам с тези сладки неща,хамбургери и салами и луканки.




Flora - четох те скъпа.



Напомняш ми на майка ми - и тя тека се вайка какво нямала и как било недостъпно.


Аз те прочетох и мислих какво не е наред на балХарието - еми липсата на милостиня, социални грижи, църквата не работи за милостиня към хората, няма доброволчески организации за социални нужди, абе варварщина.


Тук в УК има чарити организации и всички, ама буквално всички им помагат.


Смята се за отлично, ако даряваш ненужните ти дрехи, обувки, вещи, пари, ако просто купуваш от тях даже и по-високи цени отколкото в магазини - смята се, че парите отиват при нуждаещи се.


Има раково болни, има организации за защита на животинки, има детски чарити организации, има женски, има всякакви, включително за бездомни деца, включително за възрастни хора, абе закона го поощрява и хората активно помагат и се включват.



Защо това го няма в България? защото всеки иска да краде и да живее на гърба на другите - но не и да дава.



Това е много показателен атитюд - защо в УК никой няма против и помага с всичко възмжно, а в балХарието това не се случва? обяснението е много просто - божия закон не се спазва - обичай ближния си и му помагай. Не посягай на магарето и жената му. Не кради. Не обивай. И прочие.


Аз затова проповядвам божия закон - оттам тръгва всичко.


България ТРЯБВА да се промени - иначе няма да оцелее. България е болна - от заплес и от неспазване на божия закон .....




ПС: защо пиша това - защото ме боли да чета мъките на възрастните хора, бавно угасващи без помощ в страната. За мен това е престъпно. Това са нашите родители и близки.



Мислила съм да организирам подобна чарити организация в България - и знам каква отпора ше срещна. Но мислъта не излиза от ума ми.


Отлично разбирам трудните моменти в живота на много хора и нуждата от помощ. Колко самата аз съм страдала без подадена ръка. Без съпричастие и без милост и справедливост.


Хората имат право на това и аз ще мисля какво мога да направя по въпроса. Възможно е да се включа към съществуващи организации, а е възможно да реша да направя и собствена - никой не знае бъдещето. Не ми харесва, че съществуващите са подчинени на кхм....интереси.



Но да вярваме в Бога - и да търсиме благословията Му.




ПС: много, много ми е жал за безпомощните дечица, възрастни, болни хора в страната. От много години проповядвам убежденията си - за което получих само подигравки и опозиция. Но аз не броя тоя момент - страданията на хората са и мое страдание.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема С лапи от хума срещу рак на гърдатанови [re: Roxan*na]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:13



С лапи от хума срещу рак на гърдата

И какво да предприемем при остеопороза и износен хрущял

Преди време публикувахме писмото на Пенчо Парашкевов от Велико Търново, който се интересуваше от лечението с билки на Нехочкинов лимфом. На неговата молба откликна Полина Куцарова от Плевен, която изпрати до редакцията ни своя рецепта за борба с това тежко заболяване. Плевенчанката твърди, че с нея са излекувани без рецидиви много хора.
Наистина тя е малко трудоемка за изпълнение, но пък си заслужава да се опита в името на живота. За целта 2 големи глави чесън се накълцват, но без да се използват метални предмети за това (може да се използва пластмасов нож).

Поставят се в малък съд и се заливат с 300 мл току-що кипнала вода. Малкият съд се поставя в по-голям и се слага на котлона. Когато започнат да излизат малки мехурчета, предхождащи самото завиране на течността, се сваля от печката и се покрива с парче марля – така, както са си двата съда един в друг. На сутринта настойката се прецежда и се разделя на три, като се пие 20-30 минути преди хранене.

Това може да се прави непрекъснато, докато има чесън на глави. При правилно приготвяне чесновата отвара следва да е бистра, а чесънът в нея трябва да остава твърд. Ако едно от тези условия не е спазено, течността следва да се изхвърли и да се приготви наново. Този начин на използване на чесъна е по-добър от онзи, в който се накисва цял в мазнина или алкохол, защото при механичното му разкъсване се отделят специфични вещества, които са лечебни – категорична е лечителката.

Полина Куцарова предлага и други рецепти с природни средства за различни заболявания. Така например тя твърди, че коварният рак на гърдата се лекува на 100 процента чрез налагане на лапи с хума. Изпечена на слънце или до печка (но не върху уреда или във фурната!), хумата се начуква на прах и с малко вода се прави кашичка. Тя се поставя върху една ивица по средата на парче плат, като свободните му странични краища се загъват един върху друг върху ивицата с хумата.

Така приготвената лапа се слага върху мястото, където е бучката на гърдата, като се сменя няколко пъти на ден. Една лапа не трябва да стои повече от 3 часа. Хумата изтегля всичко. След многократна употреба парчето, с което се прави компресът, почернява. Много е важно да се знае, че хумата прави раничка, през която изтегля всичко – предупреждава плевенчанката и успокоява, че прилагащите този начин на лечение не трябва да се плашат от това, а да продължат процедурите до затварянето на раничката – това показва, че вече всичко е изчистено. По същия начин с хумени лапи се лекува външен тумор, пълен с кръв и гной, и при животни.

„Моята баба не обича да използва лекарства и затова, когато я ухапа кърлеж под коляното и кракът й се поду, тя започна да налага мястото с живовляк и кракът й се оправи – разказва още Полина Куцарова. – Освен това петите й бяха силно напукани и тя дори не можеше да стъпи на тях. Тогава реши да начука листа от живовляк, докато пуснат сок. С него тя си направи компрес на петите, като го покри с парче найлон, а отгоре обу чорапи. Така ходи през целия ден. Петите й заздравяха и никога повече не се нацепиха“.

Лечителката споделя също, че дълбока рана от порязване не е нужно да се шие, а е достатъчно да се поръси със счукан аспирин и отгоре да се сложи лейкопласт, който да не се отлепва няколко дена. При нужда процедурата се повтаря, докато мястото зарасне. Този метод Полина научила от професионален китайски готвач, който имал немалък опит с порязванията. Баща й го изпитал върху себе си и се оказало, че наистина е много успешен.

Полина съветва при менопауза да не се използва горещо препоръчваната за целта соя, тъй като в света вече няма соя, която да не е ГМО. Вместо това е по-добре да се приема сурово рапично олио. То съдържа линолова киселина, която пък стимулира производството на естроген. А при остеопороза нейните напътствия са да не се консумират млечни продукти, тъй като химичните процеси при усвояването им протичат така, че се увеличава извличането на калция от костите.

Вместо това съветът на лечителката е да се взима смляно сусамено семе, разбъркано с мед. То непременно трябва да е смляно или добре начукано, тъй като обвивката му не се разгражда в стомаха и пречи на усвояването на полезните вещества, съдържащи се в него. Този прием помага също и при счупвания, твърди Полина и изтъква, че различни изследвания са показали, че така травмите зарастват по-бързо.

Жената предлага рецепта и за един широко разпространен при възрастните хора проблем като износения хрущял. За да се облекчи това състояние, се взима кокоши хрущял – там, където е бялото месо на пилето (най-лесно той може да се намери от някоя кланица). Хрущялът се смила на прах и се пие разтворен в сок.


Източник:





Тема Съмнения, че витамин Д Не предпазва от рак...нови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:18



Съмнения, че витамин Д Не предпазва от от заболявания като рак, диабет и деменция.






Тема Неродено дете спаси майка си от ракнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:33



Неродено дете спаси майка си от рак

29-годишната Никола Уелър изненадващо беше спасена от опасен тумор от собственото си дете, пише за невероятната история blitz.bg

Всичко започва, когато младата жена започва да се оплаква от някакво необичайно подуване под ребрата си. Впоследствие тя е изследвана със скенер, след което е насрочена за операция след 12 седмици. Когато обаче лекарите отново я преглеждат, те шокирани разбират, че тя е бременна в седмата седмица, макар че има поставена спирала, а туморът й е напълно унищожен от хормоните, които са свързани с бременността.

„Забременяването ми беше истинско чудо. В крайна сметка именно моето бебче спаси живота ми по този невероятен начин”, споделя развълнуваната майка, разказвайки отново за преживяното.

Проблемите й започват през септември 2009 г., когато лекарите неочаквано откриват тумор около матката й, което налага възможно най-скоро тя да се подложи на операция. Четири месеца по-късно Никола е приета в болница, където й е направен втори скенер, чрез който лекарите изненадващо правят невероятното откритие, че тя е бременна. Не по-малка изненада е обаче и фактът, че туморът вече не съществува. След това нещата се развиват нормално за младата жена, която в крайна сметка ражда през септември 2010 г. своя син Брандън.


Източник:





Тема Хамбургерите водят до агресивен рак на гърдатанови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:37



Хамбургерите водят до агресивен рак на гърдата


„Нашите изследвания показаха, че виновник е самата мазнина, а не увеличаването на теглото“, заяви ръководителят на изследването Сандра Хаслам

Днешните тийнейджъри трябва да са много внимателни с какво се хранят, предупреждава последно изследване, цитирано от медиите на Острова.

Последните проучвания недвусмислено доказали, че консумирането от девойките на хамбургери и друга храна от заведенията за бързо хранене в последствие предразполага за развитието на агресивните форми на рак на гърдата.

Учените, подпомогнати от Националния институт за изследване на рака, потвърдили предположението, че консумиране на мазна храна, която се приготвя от заведенията за бързо хранене, по време на пубертета в последващите години прави хората все по-податливи на развитието на ракови клетки.

„Нашите изследвания показаха, че виновник е самата мазнина, а не увеличаването на теглото“, заяви ръководителят на изследването Сандра Хаслам от Университета в Мичиган.

Учените препоръчват да се избягват заведенията за бързо хранене и да се акцентира върху здравословния начин на живот.

Ракът на гърдата заедно с този на матката е бичът за жените от развития западен свят, показват медицинските изследвания. Експертите препоръчват редовни профилактични прегледи. При откриването на рака в ранен стадий шансовете за успешно лечение са много големи.


Източник:





Тема През зимата сънят трябва да е по-дълъгнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:40



През зимата сънят трябва да е по-дълъг


Малцина обичат зимата. Поне не във всяко отношение... Това се диктува от самата природа, която е заложила у човека определена генетична програма - понижаването на температурите е пусков сигнал, който променя обмяната на веществата. Този механизъм е започнал да се развива още в каменната ера, когато нашите предци, облечени в кожи, са прекарвали зимата, криейки се в пещерите. Еволюцията е запазила тази приспособяваща реакция при северните народи, докато при южните тя е атрофирала. Именно благодарение на този механизъм ние усещаме приближаването на зимата дълго преди нейното настъпване: около талията се появяват допълнителни мазнини, губим енергия, ставаме раздразнителни и постоянно изпитваме потребност от сън.

За да се чувстваме добре и през зимата, трябва да отделяме по-голямо внимание на себе си. Преди всичко трябва да увеличим продължителността на съня. През зимата за възстановяването на силите са необходими не по-малко от 8-9 часа пълноценен сън. Липсата на пълноценен сън сама по себе си е силен стрес и тласка към депресия. Не забравяйте обаче и че сънят с продължителност повече от 10 часа също вреди на организма.

За максималното възстановяване на силите е важно правилно да се приготвим за съня. Ето няколко елементарни мерки, които ще го направят по-ефективен:

1. Вашият организъм се нуждае от голямо количество кислород. Проветрете спалнята преди лягане. В противен случай недостигът на кислород ще се отрази отрицателно на нервната система.

2. Ако помещението, в което спите, се затопля с парно, поставете върху радиатора влажна хавлия или съд с вода. По този начин ще се предпазите от сухия въздух, който спомага за появата на редица проблеми, свързани с дихателните пътища.

3. Височината на възглавницата не трябва да превишава 6-8 сантиметра - високата възглавница пречи на кръвообращението.


Източник:





Тема Как да си направим домашен дезодорантнови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:44



Как да си направим домашен дезодорант


Дезодорантът е важна част от нашето ежедневие, особено когато не обичаме телесната миризма, но не искаме да се мажем и пръскаме с така рекламираните химикали против изпотяване. Човешкото тяло е предназначено да се поти, за да се охлажда. Бактериите по нашата кожа и коса карат тялото да мирише, когато се изпоти така, че дезодорантът неутрализира или убива бактериите.

Препаратите против изпотяване съдържат алуминий, който всъщност блокира порите и спира напускането на потта от тялото. Други вредни съставки са парабени, пропиленгликол, триклозан, аромати, талк, TEA, DEA, FD&C colors и много други.

Тези състави причиняват Алцхаймер, рак и алергични реакции, затова потърсихме друга алтернатива на дезодоранта и го намерих.

Нашият домашен дезодорант съдържа:

Кокосово масло - има естествени антибактериални и овлажняващи свойства.

Сода- дезодорира.

Корени от арарут прах- добавя допълнителна сухота

Какаово масло - стабилизатор (в твърдо състояние при стайна температура).

Пчелен восък- прави дезодоранта по-твърд.

Етерично масло - антибактериално, антимикробно и мирише добре!

Всички съставки могат да бъдат намерени в био магазините за здравословни храни или да си поръчате от интернет.

Ето и самата рецепта:

1,1 унция какаово масло (1/8).
2,0 унция пчелен восък (3 супени лъжици разтопено)
1,5 унция кокосово масло (3 супени лъжици)
1,5 унция сода (1/8)
1,0 унция арарут прах (3 1/2 супени лъжици)
15 капки етерично масло от градински чай (за мъже) или други
10 капки етерично масло от ванилия или канела (за жените) или други

Начин на употреба:

Измийте и подсушете празни опаковки от дезодорант (стик). Разтопете какаовото масло на слаб огън в тенджера при непрекъснато бъркане, след това добавете кокосовото масло и пчелния восък, които също се бъркат, докато се разтопят, и махате от печката. Добавяте содата за хляб и праха от арарут, като разбърквате енергично. Накрая добавяте етеричното масло и цялата смес я изливате равномерно в празните дезодоранти. Оставяте сместа да се охлади и сте готови.

Съвети:

Използвайте стари съдове и прибори, защото пчелният восък се чисти много трудно. Уверете се, че контейнерът на дезодоранта няма дупки в дъното, защото не бихте искали сместа да изтече преди да се втвърди.

Разтапяйте маслата на слаб огън, ако сместа се втвърди преди да сте я изсипали в опаковката просто я претоплете за малко, като добавите по една супена лъжица кокосово или какаово масло.

Ако крайният ви продукт е станал твърде мек, отново го разтапяте и добавяте ½ с.л. разтопен пчелен восък.

Ако крайният ви продукт е твърде мазен, разтопявате отново и добавяте 1 с.л. прах от арарут.

Може да ползвате и други етерични масла като лавандула и чаено дърво. Бъдете внимателни с етеричните масла - някои от тях не се прилагат директно на кожата затова винаги четете опаковките преди да ползвате.

Ако искате да направите рецепта без пластмасова опаковка, просто не добавяйте пчелен восък, а изсипете в стъклено бурканче и ползвайте като нанасяте с пръсти.

Кожата на някои хора е много чувствителнa към сода за хляб. Можете да направите рецептата без сода, но смятаме, че е по-малко ефективна.




Източник:





Тема Боядисване на косата с билкинови [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано06.12.13 17:55



Боядисване на косата с билки



Боядисване на тъмна коса с домати

Сварете един домат във вода. Охладете леко. Натопете мека четка или памуче във водата и накиснете косата. Внимавайте да не отиде върху кожата. Оставете върху косата за 20 минути и след това изплакнете.


Боядисване на тъмна коса с билки
Направете силна настойка от една от следните билки и чайове и след това я използвайте като оцветител: розмарин, градински чай, малинови листа, магданоз, черно кафе, черен чай (за силен блясък), плодчета на бръшлян.


Невен за боядисване на руса коса
Невенът дава златни отблясъци на светлите коси. Лопенът, минзухарът, жълтият зановец, както и всички други жълти билки и цветчета също придават цвят и блясък на русите коси.


Използване на билки за боядисване на руса коса
1) След измиване с шампоан, изплакнете косата с разтворена 1 с.л. лимонов сок в 4 литра вода.


2) За да направите блестяща светло русата коса, сварете 1/2 чаша лайка в четвърт литър вода. Прецедете и изчакайте да изстине. Измийте косата и после използвайте чая като оцветител.


3) Прибавете 4 с.л. накъсан ревен към 3 чаши топла вода, изчакайте 15 минути. Прецедете, охладете и после я използвайте като оцветител след измиване на косата

4) За да възстановите коса, която веднъж е била изрусена, смесете 10 грама корен от женско биле с 10 грама стебла от овес и прибавете жълт минзухар. Залейте с вода и сварете, за да получите настройка. Прецедете и я използвайте като балсам след измиване със шампоан. Трябва хубаво да се накисне косата и да не се изплаква след това.



Боядисване на червена коса с билки
1) Използвайте силно черно кафе като оцветител.

2) Използвайте силен чай от шипки.

3) Направете отвара от чай от червен хибискус и използвайте като оцветител.

4) Направете настройка от шафран за оцветяване.





Източник: zajenata.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.