Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 22:34



Здравейте на всички. Тъй като скоро разбрах за този форум не знам как точно се започва нова тема и се надявам нещата да са адекватни. Като за начало мога да кажа, че методиката най-общо е свързана с използването на имунната система като "оръжие" срещу тумора. Известно е че за 24часа в човешкия организъм се унищожават от здравата имунна система 10 на 7ма степен до 10 на 9 степен брой ракови клетки в различни органи. При заболелите от рак винаги се намира някаква явна или скрита имунна дисфункция- пропуск на имунната система, водещ до заболяване. Толкова с теорията, може би следва, ако има интерес да се задават въпроси и аз или ако има други колеги тук да отговорим, когато имаме време като даваме конкретна информация, която може да е от полза на питащия. На всички желая най-вече здраве! Поздрав, д-р Данов.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.05.08 22:50



Точно така се отваря нова тема! Благодаря!
Чудесно е, че още един лекар се включва тук, толкова имаме нужда от вас


Ние не сме научни работници и теориите /поне за мен/ са ми доста мътни. Предпочитам синтезираната и опростена информация, достъпна за неспециалисти.
Започвам с въпроси, за да е по-лесно!

Каква е разликата между имуностимулатори и имуномодулатори? Някъде четох, хората с онкозаболяване да избугват имуномодулаторите.

Кои според вас са сравнително надеждните препарати на нашия пазар?

Някои отричат имуностимулиращи/модулиращи препарати да се приемат по време на химиотерапия с твърдението, че пречат на действието на химиотерапевтиците! Вярно или не.

Започвам с такива леки и практически въпроси

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано11.05.08 22:57



Моят въпрос е - С какви заболявания работите, има ли такива, които не биха се поддали на тази терапия, например левкемия, от която съм болна аз. В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия - това е левкемията, която от всички видове е най-засегната точно в посока имунна система. Това е проблема на нашето заболяване. Как да повишим защитата на организма.
Благодаря Ви, ще очаквам коментарите с интерес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор zari_a (минаващ)
Публикувано11.05.08 23:14



Здравейте! Майка ми е с окончателна диагноза: ИЗСН III ф.к. по НИХА. ДКМП. Абсолютна тахиаритмия при ХПМ. ХСБ II ст. Подлежи ли на имуннотерапия и ако може малко повече инфо?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:15



Имуномодулаторите е общата група- променят имунната система в някаква посока, а имуностимулаторите са подгрупа на модулаторите, която има конкретно действие- само стимулиращо. Обикновено става въпрос за количествено действие- напр. увелчават броя на някоя от лимфоцитните субпопулации. Имуносупресорите също са модулатори, но с нежелан ефокт при онкоболните- в този смисъл някои модулатори не бива да се приемат от онкоболни.
За химиотерапията- повечето химиотерапевтици са мощни имуносупресори, което е техен нежелан ефект и след химиотерапия се препоръчва имуностимулация. Така се създава възможност да се издържат от страна на болния повече курсове на химиотерапия. Този подход се нарича имунохимиотерапия и в някои европейски държави се реимбурсира от определени здравноосигурителни фондове.
Трябва да се отбележи, че в България всички опити за имунотерапия са от групата на неспецифичната имунотерапия и имунопрофилактиката.
За препаратите- има много законно регистрирани препарати в България и ЕС, които имат точно определено действие. Принцип при прилагането им е предварително изследване на имунен статус на пациента. Ако има интерес мога да пиша конкретно за принципите на проверка на дейсвието на даден препарат и за неговата регистрация.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:21



Интерес има и то голям. Моля напишете, ако е възможно конкретно за някой препарат. Но нека не е от позицията на дистрибутор или нещо подобно, а като лекар. Ако споменете имена на продукти ще е от полза за всички нас. В момента сме вперили поглед с надежда към всеки, който може да даде повече информация.Благодаря!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: Baлeнтинa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:23



Работейки в клиника по вътрешни болести се интересувам и лекувам пациенти със солидни тумори. Онкохематологията и имунологичните подходи там имат същия обем като имунологията на солидните тумори, а дори и по-голям и сложен за разбиране. Тъй като не съм онкохематолог мога да отговарям в обема, в който може да отговори всеки клиницист. Онкохематолозите, за разлика от другите интернисти са доста малко и се познават добре помежду си- почти като семейство. С това намаляват възможнотите някой да е разбрал нещо ново и да не го е споделил в гилдията. При останалите лекари е почти точно обратното





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:01



какви имуностимулатори се препоръчват след операция на онкоболен.
Аз съм се консултирала вече с вас. Майка ми приема олексин и най-сетне, след много откази, се съгласиха да я оперират.след 2 дни предстои цистектомия с екстерпация на уретрата. Дано всичко мине благополучно.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: mim.i]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:13



Напоследък виждам, че доста се говори за различни трансфер фактори, които се получават от коластра. За лекарят, който изписва подобни препарати е важно да знае начина на получаване и чистотата на продукта. Тези продукти се получават от коластра, в коята има множество растежни фактори. Ако производителят не се ангажира, че продуктът е рекомбинантен или няма примеси от коластрата такъв продукт не бива да се приема особено от болни с карцином но гърдата. Растежните фактори от коластрата могат да се окажат пусков механизъм за метастазиране. Съобразяването на всеки продукт е работа на лекаря и обикновено изисква доста време. Други фактори на коластрата са с добър ефект при колоректалния карцином, но абсолютно противопоказани при рак на гърдата! При мен често идват представители на фармацевтични фирми, които с приятен тон рекламират продуктите си, но се случва да ме търсят хора, които искат да внасят нерегистрирани продукти с неясно съдържание. Освен тези т.нар. общоукрепващи имуностимулатори интересен е и въпросът за имуностимулацията с ваксини. Преди време имаше дори становище на МЗ за такава една ваксина за неспецифична имунотерапия. Това становище много ме учуди, защото всъщност никой не беше сезирал компетентните държавни институции и не беше поискал становище от местна етична комисия. Може би при повече време ще напиша нещо за висшия пилотаж- специфичната имунотерапия с ваксини и черешката на сладоледа- клетъчната терапия.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: 4aя]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:17



При болни преди и след операция в българските условия може да не направи неспецифична имунотерапия с ваксини. Този подход често пъти спасява болните от метастазиране след операцията, а по своята себестойност е посилен на повечето нуждаещи се, което го прави чудесна възможност за профилактика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.